Blog

Kilka słów o niciach liftingujących

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

 

 

Czym są nici liftingujące?  

Nici liftingujące to nowoczesne i coraz bardziej popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa rzesza klientek. Zabieg znany już jest z tego, iż które doskonale odmładza, ale przede wszystkim niweluje niedoskonałości.  Klientki mogą liczyć na efekty od poprawy napięcia skóry, przez jej uniesienie, aż do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu.

Wprowadzone do organizmu nici są powodem rozpoczęcia procesów regeneracji skóry– zabieg stymuluje działanie regenerujące, a jednocześnie wzmacnia strukturę skóry i tkanek podskórnych. Jest to alternatywa dla tradycyjnych metod liftingu chirurgicznego, a co za tym idzie konieczność użycia skalpela, które to metody są bardzo inwazyjne i wymagają miejscowych przeszczepów skóry oraz bardzo długiej rekonwalescencji.

Z pomocą nici liftingujących można poprawiać wygląd całego ciała, ale także skorygować rysy twarzy. Nici liftingujące stosuje się zarówno na zmarszczki czoła zarówno poziome jak i pionowe, opadające brzmi i powieki, wiotką tkankę, tworzące się wory pod oczami oraz fałdy w okolicach nosa i warg. Nici pomogą również na zniwelowanie fal podbródka, opadające czy pomarszczone policzki a także obszar pod dolną szczęką.

Nici liftingujące są alternatywą dla inwazyjnych metody odmładzania. Zabieg na twarz polegający na wprowadzeniu pod skórę nici nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi, jest w pełni bezpieczny i daje szybkie rezultaty. Podnosi opadającą skórę, wzmacnia i regeneruje ją.

Nici liftingujące znane są m.in. pod nazwą nici PDO, która pochodzi od polidioksanonu – nazwy substancji chemicznej, która od dawna wykorzystywana jest do produkcji wchłanianych nici chirurgicznych. Polidioksanon jest preparatem stosowanym od lat do produkcji szwów rozpuszczalnych. Bezpieczeństwo polidioksanonu zostało dokładnie zbadane i przebadane, substancja to jest obecna w medycynie od kilkudziesięciu lat. Potwierdzone zostało, iż substancja nie wywołuje skutków ubocznych u pacjentów, a wręcz przeciwnie gwarantuje osiągnięcie zapowiedzianych efektów..

Od kiedy zbadano właściwości odmładzające substancji polidioksanonu, zaczęto wykorzystywać ją w celu stosowania zabiegów odmładzających, w tym do poprawy napięcia skóry twarzy, ale także innych sfer ciała: ramion, piersi, szyi. W zależności od części ciała, na której stosowane są nici PDO, stosuje się je w kilku rodzajach, w różnych długościach. Pomimo różnorodności, największą polarność zyskały proste nici PDO, nici z haczykami (najbardziej zaawansowane technologicznie) oraz screw (nić typu SCREW w przeciwieństwie do innych jest skręcona na igle, jej aplikacja przypomina wkręcanie śruby w skórę). Specjaliście dopierają poszczególne rodzaje nici indywidualnie, w zależności od oczekiwań klientów, dobrane stosownie do części ciała podlegającej zabiegowi. Specjaliści przeprowadzający konsultacje oraz kierujący na konkretne zabiegi oceniają stan pacjenta, formę skóry i jej uszkodzenia i w oparciu o wyniku konsultacji możliwe jest podjęcie decyzji w zakresie doboru odpowiedniego rodzaju nici. Nie warto polegając na opiniach zaciągniętych z anonimowych opinii odnalezionych w Internecie, na forach internetowych. Konsultacja e specjalistów z zakresu medycy estetycznej jest w tym przypadku niezbędna i konieczna dla osiągnięcia oczekiwanych efektów.

Zobacz więcej  Marvelon – recepta online

Cała sztuka wykorzystywania nowego rodzaju zabiegów liftingujących polega na profesjonalnym wykonaniu zabiegów nićmi liftingującymi, dająca satysfakcjonujące efekty napięcia skóry i odmłodzenia polega na podejściu do zabiegu w pełni profesjonalnie, w autoryzowanych i renomowanych klinikach urody. Profesjonalna usługa wiąże się z odpowiednią ilością zastosowanych nici, dokładnym wyborem obszarów ciała podlegających zabiegowi. Oddanie się w wykwalifikowane ręce jest kluczowe, nie bez znaczenia są miejsca na ciele, dokładnie wymierzone, zaznaczone i wybrane przez lekarzy, na których zastosowane zostają nici liftingujące.

Z wiekiem rysy twarzy zmieniają się, stają się bardziej delikatne i mniej sprężyste. Paradoksalnie klientki z wiekiem coraz bardziej obawiają się zabiegów, dlatego w celu poprawy sprężystości skóry i ujędrnienia jej wykonuje się zatem zabiegi nićmi liftingującymi pod znieczuleniem miejscowym. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zaznaczyć miejsca, gdzie będą wprowadzane pod skórę nici PDO. Nici wprowadzane są za pomocą igły lub kaniuli. Skrupulatnie wprowadzone nici w skórę pozostają w tkance podskórnej.  Inaczej niż w przypadku tradycyjnego liftingu, zabieg nie wymaga użycia skalpela, ani długiego czasu rekonwalescencji. Użycie nici gwarantuje oczekiwany efekt już po kilkunastu minutach.

Nici w zabiegach medycyny estetycznej zaczęto stosować w Polsce około 10 lat temu. Pierwsze nici  („złote nici”) zostały zastąpione nićmi gładkimi, zakładanymi za pomocą igieł.  Początkowo zabieg był uznawany za ostatni możliwy do wykonania przed operacją plastyczną, wykorzystywany gdy inne dostępne metody nie dawały klientom zadowalających i szybkich efektów. Największe zainteresowane zabiegami istnieje wśród pacjentek po 60 roku życia, jednak mogą one być stosowane znacznie wcześniej. Oczywiście wszystko zależy od stanu skóry, jednak granica 45 lat wydaje się być zasadą, jednocześnie całkowicie odpowiednią, aby pomyśleć o zabiegu nićmi liftingującymi w celu poprawy owalu twarzy. Wiele w tym zakresie mają „do powiedzenia” nasze geny i czynniki środowiskowe wpływające na starzenie się skóry. Wskazanie wieku 60 lat jako odpowiedniego dla opisywanej metody liftingującej rozmija się to z oficjalnymi wskazaniami dotyczącymi zalecanego wieku klientek do wykonywania zabiegu. Przy kwalifikacji oprócz wieku bierze się pod uwagę obok wieku m.in. stan skóry i stopień nasilenia zmian skórnych, a także a może przede wszystkim – oczekiwania klientki. Zabiegi z użyciem nici liftingujących najlepsze efekty dają u osób z niewielkim nasileniem defektów ciała, jednakże są dobrym rozwiązaniem także dla zaawansowanego starzenia się stanu skóry.

Zobacz więcej  Znajdź przyczynę swojego łysienia: Które leki mogą powodować wypadanie włosów?

W przeciwieństwie do liftingu inwazyjnego, zabieg z użyciem z nici liftingujących nie pozostawia blizn, jedynym skutkiem ubocznym jest lekkie zaczerwienienie skóry, niewielkie krwiaki i drobne siniaki, które ustąpią po kilku dniach. Rozpuszczalne nici (bo takie właśnie są!) znikną po upływie około 24 godzin.

Sposób wprowadzenia nici pod skórę jest kwestią indywidualną. Jednak zabieg wprowadzania nici liftingujących trwa zwykle ok. 15-20 nici na jedną stronę, przy modelowaniu policzków. W zależności od okolicy twarzy lub ciała zabieg trwa od 15 do 60 min. Zaraz po założeniu są wytrzymałe, ulegają powolnej hydrolizie, a rozpad włókien PDO stymuluje m.in. produkcję kolagenu.  Proces ten trwa zwykle od 180 do maksymalnie 240 dni.

Warto jednak pamiętać, iż zabiegi nie mogą być stosowane w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Nie powinny być także stosowane w przy nowotworach, stanach zapalnych skóry, epilepsji, problemach z krzepliwością krwi i przy stosowaniu rozrzedzających krew leków.

Zabiegu nićmi nie powinno łączyć się z innymi zabiegami medycyny estetycznej, nie robić tego podczas jednej wizyty u lekarza. W wypadku innych zabiegów, wskazane jest odczekanie odpowiedniego czasu wskazanego przez lekarzy np. w zakresie wypełniaczy, laserów. Nici powinny się ułożyć i ustabilizować.

Przeciwwskazaniem są także choroby autoimmunologiczne oraz cukrzyca. Ponadto w dniu zabiegu należy być całkowicie zdrową, bez infekcji, opryszczki, kataru. W razie wystąpienia takich objawów zabieg należy przełoży a nawet katar to wystarczający powód do przełożenia terminu.

Cena za wykonanie zabiegu liftingującego nićmi zależy przede wszystkim od rodzaju  użytych do zabiegu nici, a także partii ciała podlegających zabiegowi. Przykładowo, wykonanie liftingu twarzy kosztuje około 3500 złotych. Pośladki, uda czy brzuch to koszt rzędu 10000-12000 złotych.

Jedną z najchętniej wymienianych przez klientki cech nici liftingujących jest jej uniwersalność – pozwalają zrobić lifting właściwie każdej partii ciała od piersi, brzucha, pośladków, aż po elementy twarzy np. powiek.

Zobacz więcej  Zakażenie Helicobacter pylori a trądzik różowaty: jak bakteria wpływa na skórną infekcję i jej leczenie

Przed decyzją o zastosowaniu nici liftingujących należy skonsultować się z lekarzem, w szczególności w celu zbadania czy istnieją przeciwskazania przed zastosowaniem wskazanej metody liftingującej. Wizyta jest konieczna w szczególności, gdy klient ma wątpliwości o obawy przed zabiegiem.

Podsumowując, najczęściej oczekiwanym przez klientki efektem jest znaczne napięcie skóry i podniesienie jej, co umożliwiają nici liftingujące. Szeroki wachlarz ich rodzajów pozwala na prawidłowy dobór do warunków zabiegu u danej klientki. Przez długi czas był to zabieg niezbyt popularny ze względu na specyfikę efektu występującego zaraz po zabiegu oraz nierealne oczekiwania. Klientek. Należy także podkreślić, iż powszechna jest bolesność oraz uczucie „ciągnięcia” w miejscach założenia nici czy też krwiaki, dlatego przy zakładaniu większej ilości nici tego typu powszechne jest wprowadzanie profilaktyki antybiotykowej rekomendowanej przez lekarzy medycyny estetycznej.

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop