+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Korekcja powiek (blefaroplastyka) we Wrocławiu

Blefaroplastyka we Wrocławiu to zabieg korekcji okołooczodołowych, czyli plastyka powiek, korygująca kształt oraz ułożenie powiek.

Plastyka powiek wykonywana jest głównie ze względów estetycznych, jednak zdarzają się także sytuacje, gdy blefaroplastyka podyktowana jest wskazaniami medycznymi; jest to dodatkowo jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Powieki są ważnym elementem chroniącym oko, dlatego plastyka powiek wymaga od operującego szczegółowej wiedzy na temat budowy obszarów okołooczodołowych oraz dużej precyzji. Dzięki zabiegowi plastyki powiek możliwe jest pozbycie się wiotczejącej skóry powiek oraz jej nadmiaru, który może przysłaniać oko, a także tzw. „worków pod oczami”. Ostateczne, pożądane efekty widoczne są zazwyczaj po około 3 miesiącach od wykonania zabiegu, a rekonwalescencja zajmuje do 1 do 4 tygodni. Sam zabieg trwa około 1,5 do 2 godzin, a jego cena waha się w zależności od miejsca wykonywania operacji. Plastyka powiek umożliwia ukształtowanie kształtu powieki oraz pozbycia się oznak jej starzenia.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Korekcja powiek (blefaroplastyka) we Wrocławiu

Dzięki blefaroplastyce we Wrocławiu można cieszyć się zdrowym wyglądem okolic oczu, a także pozbyć się uciążliwych mankamentów estetycznych, takich jak opadająca powieka.

Przebieg zabiegu plastyki powiek Wrocław różni się w zależności od tego, która powieka jest operowana. W operacji powieki górnej, zabieg rozpoczyna się od zaznaczenia orientacyjnych linii cięć. W trakcie plastyki powiek górnych operujący nacina skórę powieki w miejscu załamania oraz wycina nadmiar zwiotczałej skóry, usuwa przepukliny tłuszczowe, jeżeli występują, a także nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach gałki, która zostaje uwypuklona poprzez przegrodę oczodołową.

Zabieg korekcji powiek dolnych przeprowadzany jest zazwyczaj podczas tej samej sesji, co plastyka powiek górnych. Istnieją dwie metody plastyki powiek dolnych: metodę przezspojówkową, w której cięcie prowadzi się przez spojówkę, a także technikę przezskórną, w której nacięcie prowadzone jest pod rzęsami. Technika przezspojówkowa wykonywana jest zazwyczaj u pacjentów, którzy posiadają uwypukloną poduszeczkę tłuszczową, a metoda przezskórna rekomendowana jest w przypadku występowania przepuklin tłuszczowych oraz wiotczejącej zewnętrznej powieki.

Podstawowe informacje

  • Czas trwania: od 1 do 2 godzin
  • Wykonywany przez  lekarza
  • Części ciała twarz
  • Inwazyjność zabieg inwazyjny
  • Sugerowana ilość zabiegów 1 zabieg 

Korekcja powiek (blefaroplastyka) we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przygotowanie do zabiegu powinno zawierać kilka istotnych czynności.

  • wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu,
  • wykonanie badań laboratoryjnych, takich jak morfologia krwi oraz układ krzepnięcia,
  • konsultacja z lekarzem, podczas której opiniuje on powieki pod względem anatomicznym oraz wykonuje wstępny schemat operacji,
  • ocena wiotkości gałki ocznej przez lekarza,
  • omówienie z lekarzem celów zabiegu oraz oczekiwanych efektów,
  • odstawienie papierosów na miesiąc przed zabiegiem,
  • przez dwa tygodnie przed zabiegiem nie przyjmować leków
  • przeciwzapalnych i przeciwbólowych zawierających kwas salicylowy,

Dla kogo jest ten zabieg ?

Mimo że zabieg plastyki powiek wykonywany jest głównie ze względu estetycznych, istnieją także wskazania chirurgiczne do wykonania blefaroplastyki. Główne wskazania do wykonania tego zabiegu to:

  • zwiotczenie skóry powiek,
  • nadmiar skóry wokół oczu,
  • przepukliny tłuszczowe,
  • ograniczenia pola widzenia, trudności w widzeniu,
  • niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej,
  • uczucie ciężkości powiek oraz bóle głowy,
  • opadająca powieka,
  • „worki” pod oczami, nieestetyczny kształt powiek.

Jakie efekty daje zabieg ?

Zabieg plastyki powiek może w pozytywny sposób wpłynąć na wygląd powiek.

  • odmłodzenie wyglądu okolic oczu,
  • pozbycie się nieestetycznych, wiotkich powiek, nadmiaru tkanki czy wiotkości,
  • pozbycie się dolegliwości takich jak opadanie powieki, uczucie ciężkości,
  • przysłonięcie gałki przez powiekę,
  • poprawa estetyki powiek.

Przeciwskazania do zabiegu

Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania zabiegu plastyki powiek. Są to: zaburzenia krzepliwości krwi, niewyrównane ciśnienie tętnicze, a także cukrzyca. Zabiegowi plastyki powiek nie mogą także poddać się osoby chorujące na choroby nowotworowe oraz czynne choroby immunologiczne i endokrynologiczne. Nie jest także rekomendowany dla kobiet w okresie ciąży oraz laktacji, a także dla osób zmagających się z problemem infekcji skórnych.

Opinie klientek po zabiegu

Nie spodziewałam się takich efektów! Jestem bardziej zadowolona, zabieg skutecznie odmłodził moje spojrzenie i pozbył się fałdującej się skóry. Czuję się odmłodzona o 10 lat!

Jak dla mnie extra. Zawsze miałam opadającą powiekę i nie mogłam wygodnie się pomalować. Miałam już dość ukrywania tego make-upem. Teraz wszyscy powtarzają, ze wyglądam bombowo!

Zabieg w bardzo miłej atmosferze. Jestem zadowolony z ostatecznego efektu. Profesjonalne konsultacje i fachowe podejście do tematu. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Korekcja wyglądu powiek

Plastyka powieki

Prawidłowe napięcie skóry

Usuwa się nadmiar skóry

Cennik korekcja powiek (blefaroplastyka) we Wrocławiu

OpisCena
Blefaroplastka - konsultacja do zabiegu 199 zł
Blefaroplastka - powieki dolne 4499 zł
Blefaroplastka - powieki dolne z przepuklinami tłuszczowymi 5499 zł
Blefaroplastka - powieki górne 4499 zł
Blefaroplastka - powieki górne i dolne (komplet) 8499 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Do kogo zwrócić się z problemem opadającej powieki?

Leczeniem opadającej górnej powieki zajmują się z reguły chirurdzy plastyczny, jednak jeżeli występują wyraźne wskazania medyczne do wykonania tego zabiegu, może się nim zająć również okulista. Opadająca powieka utrudniająca widzenie lub ograniczająca pole widzenia są wskazaniami medycznymi do przeprowadzenia operacji – długotrwałe zaburzenie widzenia nie ma pozytywnego wpływu na zdrowie oczu.

Czy można wykonać plastykę powiek górnych i dolnych na jedynym zabiegu?

Plastyka powiek górnych i dolnych może zostać wykonana podczas trwania jednej sesji zabiegu. Może się to jednak wiązać z większym obrzękiem utrzymującym się przez jakiś czas na oczach po operacji.

W jakim celu należy wykonać przed zabiegiem badania krwi, morfologię i układ krzepnięcia?

Szczegółowe badanie przed wykonaniem zabiegu plastyki powiek są konieczne w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do operacji oraz w celu zapobiegnięcia krwawienia powiek po wykonanej operacji.

Jak przygotować się bezpośrednio przed zabiegiem?

Przed operacją należy wybrać się na konsultacje lekarskie oraz poddać się zalecanym badaniom laboratoryjnym. Przed samym przeprowadzeniem zabiegu konieczne jest odstawienie leków przeciwkrzepliwych oraz poddanie się badaniu kontrolnemu przez lekarza. Niekiedy lekarz zaleca także konsultacje okulistyczne. Bezwzględnie konieczne jest poddanie się zaleceniom lekarza oraz odstawienie palenia papierosów przez osoby palące na około miesiąc przed zabiegiem. W dniu zabiegu nie należy korzystać z makijażu oczu oraz całej twarzy, a także smarować twarzy kremami lub innymi produktami kosmetycznymi. Pacjent nie powinien także spożywać kawy, a także jeść obciążających posiłków. Tydzień przed zabiegiem należy nie spożywać napojów alkoholowych.

Czy zabieg wywołuje dyskomfort/boli, i czy po zabiegu zakładane są szwy?

Zabieg przeprowadzany jest bezboleśnie i nie wywołuje dyskomfortu. Przeprowadzany jest on ze znieczuleniem miejscowym.

Po zabiegu zakładane są szwy ciągłe lub szwy pojedyncze niewchłanialne. Wymagają one usunięcia po 7 dniach od zakończenia operacji.

Ile czasu trwa zabieg?

Czas zabiegu jest zróżnicowany ze względu na zakres operacji – czy plastyce poddawane są tylko górne, czy również dolne powieki, a także czy operacja odbywa się na obu oczach. Zazwyczaj trwa on od 1,5 do 2,5 godziny.

Czy po zabiegu zostają blizny?

Blizny powstające podczas zabiegu korekty powiek mogą być widoczne przez jakiś czas po samej operacji. Znajdują się one jednak w załamaniu powieki, czyli tak zwanym fałdzie tarczkowym. Po jakimś czasie zanikają i stają się praktycznie niewidoczne. Bardzo ważne jest, by przy wyborze miejsca operacji, postawić na profesjonalnego i wykwalifikowanego chirurga, którego doświadczenie pozwoli w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko pozostania blizny, jakim obarczone są zabiegi chirurgii plastycznej.

Jak zachować się po zabiegu korekty powiek?

Pacjent po zabiegu plastyki powiek powinien wrócić do domu pod opieką osoby towarzyszącej. Po operacji pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia od lekarza, jak powinien obchodzić się z raną pooperacyjną. Przez tydzień po zabiegu konieczne jest chłodzenie oraz odkażanie rany pooperacyjnej, a także zapobieganie obrzękowi rany oraz przyjmowanie zaleconych leków przeciwbólowych. Kontrola następuje po około 7 dniach i wówczas są także zdejmowane szwy operacyjne. Po zabiegu bezwzględnie zakazane jest także korzystanie z sauny, basenu oraz solarium. Może także być konieczne zrezygnowanie z pracy na okres około 7 dni ze względu na utrzymujący się po operacji obrzęk lub zaczerwienienie.

Jak dużo czasu zajmuje rekonwalescencja po zabiegu plastyki powiek?

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki powiek trwa od 1-4 tygodni w zależności od indywidualnego stanu pacjenta. Po upływie 24 godzin pacjent jest zazwyczaj w stanie normalnie czytać lub korzystać z komputera. Po okołu tygodniu osoba poddane korekcie powiek może powrócić na stałe do pracy zawodowej. Ewentualne opuchnięcia są już na tyle niewidoczne, że mogą zostać z powodzeniem zasłonięte makijażem.

Ile czasu utrzymuje się opuchlizna po zabiegu?

Opuchlizna po zabiegu z reguły utrzymuje się do około tygodnia. Niestety, w przypadku starszych pacjentów obrzęk może pozostać obecny wokół oczu do około 2-3 tygodnie. Konieczne jest regularnie chłodzenie oraz odkażanie okolic oczu, dzięki którym obrzęk maleje.

Jak wygląda wizyta kontrolna po zabiegu?

Wizyta kontrolna z lekarzem operującym po zabiegu odbywa się w siódmej dobie pooperacyjnej. Podczas jej trwania oceniany jest ogólny stan rany powstałej po zabiegu, wielkość i nasilenie obrzęku, wygląd powiek, oczekiwane efekty, obecność podbiegnięć krwawych, czy rana goi się prawidłowo i czy nie ropieje. Jeżeli wszystko jest w porządku, kolejnym krokiem jest ściągnięcie szwów pooperacyjnych.

Kiedy widoczne są ostateczne efekty?

Ostateczne efekty zabiegu widoczne są po upływie około 1 do 3 miesięcy od operacji. Wtedy to blizna pooperacyjna ukryta w załamaniu powieki ostatecznie zanika i widoczny jest ostateczny efekt operacji. Bardzo istotne jest korzystanie po zabiegu z kremów z filtrem UV chroniących przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Promieniowanie UV może doprowadzić do powstawania przebarwień wokół blizny na powiece, przez co blizna staje się bardziej widoczna i zaburza ostateczny efekt zabiegu.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Laserowy lifting powiek we Wrocławiu

Zabieg laserowego liftingu powiek jest najlepszą i najskuteczniejszą alternatywą dla interwencji chirurgicznej w przypadku wiotkiej i cienkiej skóry okolic oka, która utraciła gęstość i napięcie.

HIFU HiproV Wrocław

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe HIFU wykazują silne działanie odmładzające i ujędrniające, poprzez pobudzanie głębokich włókien kolagenowych i stymulując je do produkcji białka. Jedną z zalet jest także widoczne poprawienie całego owalu twarzy i zlikwidowanie nieestetycznego podwójnego podbródka.