Depilacja laserowa we Wrocławiu
Trwała i skuteczną depilacja laserowa dostępna już na terenie Wrocławia
Usuwanie zbędnego owłosienia polega na uszkodzeniu struktury włosa poprzez wielokrotne poddanie go działaniu lasera diodowego. Do uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii. Zabieg jest całkowicie bezbolesny dla klienta, a cała procedura w zależności od miejsca poddanego skanowaniu laserem trwa od kilkunastu do trzydziestu minut. Największą skuteczność zabiegów laserowych obserwuje się u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami czyli u statystycznej Polki.
Główną zaletą zabiegu jest eliminacja zbędnego owłosienia z dowolnej części twarzy i ciała. Zabieg jest skuteczny zarówno u kobiet jak i mężczyzn w dowolnym wieku.

Umów się na konsultację >> zadzwoń
Depilacja laserowa Wrocław
Czasochłonne golenie czy bolesne woskowanie odchodzi w niepamięć – dzięki depilacji laserowej.
Pierwszym etapem zabiegu jest wypełnienie podstawowej ankiety zdrowia celem wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do zabiegu laserowego. Kolejno kosmetolog omawia z klientem etapy zabiegu, ogląda okolicę zabiegową i ewentualnie, poprzez ogolenie fragmentu skóry przygotowuje ją do zabiegu. W przypadku jeśli zabieg dotyczy strefy bikini, klient może skorzystać z bidetu dostępnego w gabinecie lub skorzystać z przybornika higienicznego celem odświeżenia okolic intymnych. Zabieg przeprowadzany jest bez dodatkowego znieczulenia, z uwagi na wysoką skuteczność chłodzenia głowicy szafirowej.
Kosmetolog poprzez przyłożenie emitera do odsłoniętego fragmentu skóry emituje falę lasera diodowego o odpowiednio dobranych parametrach fluencji i długości fali.
Po całkowitym zeskanowaniu danego obszaru, kosmetolog nakłada krem łagodzący podrażnienia lub w przypadku jeśli zabieg dotyczył skóry twarzy, jest to krem z filtrem.
Kolejne etapy następują już w domu i trwają nawet do 2 tygodni po zabiegu, w tym czasie cebulka włosa powoli obumiera, w związku z czym włos wypada.
Podstawowe informacje
- Czas trwania: 30 – 45 Minut
- Wykonywany przez kosmetolog
- Części ciała: ciało, pośladki, uda
- Inwazyjność zabieg bezinwazyjny
- Sugerowana ilość zabiegów 2 do 3
Depilacja laserowa Skyclinic Wrocław
Jak przygotować się do zabiegu depilacji ?
Na 6-18 godzin przed zabiegiem zaleca się ogolenie miejsca które ma być poddane procedurze
Zalecamy tego dnia wybranie wygodnej odzieży typu bawełniane dresy oraz komfortowa bielizna
Do kliniki należy zgłosić się ok 10 minut przed planowanym zabiegiem, celem wypełnienia dokumentacji. Kolejno kosmetolog przeprowadza konsultację i kwalifikuje do zabiegu, po tym etapie jeśli nie ma przeciwwskazań do zastosowania metody laserowej u klienta, specjalista wykonuje dezynfekcję skóry specjalnym płynem przeznaczonym do higienizacji i przystępuje do skanowania obszaru skóry emiterem LinScan.
Dla kogo jest zabieg depilacji laserowej ?
Do wykonania zabiegu nie ma konkretnych wskazań. Jest to głównie estetyka obszaru skóry, który ma zostać poddany zabiegowi. Osoby, które cierpią na hirsutyzm (rzadko spotykana choroba w tej części Europy) lub po prostu uważają, że owłosienie w danej okolicy jest na niej zbędne powinny poddać się zabiegowi epilacji.
Klientami naszej kliniki są także osoby, które poddają się zabiegowi z uwagi na preferencje partnera i jego zamiłowanie do jedwabiście gładkiej skóry.
Dodatkowym bodźcem do wykonania epilacji może być chęć zaoszczędzenia czasu podczas kąpieli lub względy medyczne czyli tendencja do wrastania włosów, zapalenie okołomieszkowe lub nadwrażliwość skóry i zaczerwienienie po stosowaniu metod mechanicznych.
Jakie efekty daje zabieg depilacji laserowej ?
Oszczędność czasu
Redukcja podrażnienia związanego z metodami mechanicznymi
Minimalizacja bólu związanego z woskowaniem
Likwidacja miejscowych stanów zapalnych związanych z wrastaniem włosów
Bezdyskusyjna trwałość metody w porównaniu do mechanicznego usuwania włosów
Wygoda
Brak konieczności umawiania częstych wizyt u kosmetologa, odstęp między zabiegami laserowymi wynosi 6-10 tygodni
Możliwość golenia miejsca zabiegowego – przy metodach takich jak wosk czy depilator jest to niewskazane
Przeciwskazania do zabiegu
Ciąża i czas karmienia piersią
Epilepsja
Aktywne choroby skóry obszaru zabiegowego (bielactwo, łuszczyca)
Przyjmowanie leków o właściwościach światłouczulających
Intensywna opalenizna i zaplanowana eskpozycja słoneczna (urlop itp.)
Stosowanie kuracji na bazie AHA, BHA i PHA czyli peelingów chemicznych na obszarze zabiegowym
Uprzednio stosowana depilacja mechaniczna (do 2-4 tygodni wstecz)
Opinie klientek po zabiegu depilacji laserowej
Kolejny zabieg w przesympatycznej atmosferze! Dziewczyny chapeu bas! Wizyty rozpisane do lata, nic tylko czekać na kolejną wizytę! PS zabieg bezbolesny, a przynajmniej dla mnie ???? pozdrawiam serdecznie Adrianna 27
Czekam na efekt! Przesympatyczna i przemiła atmosfera. Pani Aleksandra cudowna kobieta, nie mogę doczekać się kolejnej wizyty
Przesympatyczna Pani, profesjonalne podejście, wszystko idealnie wyjaśnione, komfortowa atmosfera, szczegółowe doradztwo w sprawie innych zabiegów. Anna

Depilacja laserowa pach

Usuwanie niechcianych włosów
najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi
Czy można wykonywać epilację laserową w miejscach pokrytych tatuażem lub pieprzykami ?
Nie! Jest to całkowicie zakazana procedura! Jeśli ktokolwiek epilował laserem miejsca pokryte tatuażem to na 100% skończyło się to poparzeniem. Tego typu „wypadki” goją się bardzo długo i uciążliwie a dodatkowo są narażone na pozostawienie po sobie przebarwień a nawet blizn.
Co zrobić jeśli ma się tatuaż w okolicy wytatuowanej? Do dyspozycji pozostają: depilatory mechaniczne (popularnych marek dostępne w marketach itp.), depilacja woskiem lub pastą cukrową oraz jednorazowa maszynka. Jeśli tatuaż nie obejmuje całej powierzchni skóry, którą chcemy poddać zabiegowi to zachowując minimum kilkucentymetrowy odstęp możemy epilować laserem resztę np. nogi czy innego miejsca. W ten sam sposób omijamy pieprzyki i znamiona.
Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegach laserowych?
Szacowana skuteczność zabiegów z użyciem lasera diodowego jest na poziomie 98,8% co obecnie jest najlepszą znaną metodą trwałego usuwania owłosienia. Na efekt wpływ mają indywidualne predyspozycje klienta oraz to czy zażywa suplementy diety mające na celu wzmocnienie skóry, włosów i paznokci (w składzie takich produktów najczęściej znajduje się biotyna), przebyte choroby ogólnoustrojowe, zmiany hormonalne (np. menopauza), ogólne osłabienie organizmu, przewlekła antybiotykoterapia. Po upływie ok 18 miesięcy od ostatniego zabiegu, mogą pojawić się pojedyncze zespoły mieszków, wtedy należy wykonać 1-2 zabiegi przypominające.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg nie jest bolesny nawet dla osób o obniżonym progu bólu.
Czy zabieg jest przeznaczony tylko dla kobiet?
Nie. Zabieg mogą, a nawet powinni wykonywać mężczyźni dla których uporczywy zarost stanowi problem natury estetycznej, a nawet wpływa negatywnie na samoocenę i komfort psychiczny.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu usuwania włosów z użyciem lasera?
Są to m.in. poparzenia słoneczne skóry, stosowanie antybiotyku, przerwanie ciągłości skóry w okolicy zabiegowej, mechaniczne usuwanie włosów, zabiegi na bazie peelingów chemicznych oraz stosowanie lasera w okolicy zabiegowej do 2 tygodni wcześniej. Dodatkowo osoby w ciąży lub karmiące piersią oraz osoby cierpiące na padaczkę i zaburzenia gospodarki hormonalnej są wykluczone z zabiegów laserowych.
Ile zabiegów należy wykonać dla najlepszego efektu?
Sytuacja nie jest oczywista, ale przeciętnie seria powinna składać się z 4 do 10/12 wizyt. Jednak liczba ta zależna jest od czynników takich jak: płeć, wiek, gospodarka hormonalna, gęstość mieszków włosowych, fazy rozwoju włosów, fototypu skóry oraz ilości melaniny we włosach.
Czym różni się metoda laserowa od mechanicznych?
Metody mechaniczne nie są metodami trwale usuwającymi włosy, należą do nich depilatory, depilacja woskiem lub pastą cukrową oraz golenie jednorazową maszynką. Zabiegi z użyciem laserów (laserów diodowych) dają trwały rezultat, gdyż opierają się na zasadzie selektywnej termolizy.
Fototermoliza to zjawisko pochłaniania wiązki lasera przez chromofory (fotoakceptory), w przypadku lasera diodowego i zabiegu epilacji takim fotoakceptorem jest melanina, czyli barwnik znajdujący się w mieszku włosowym i melanocytach naskórka.
Melanina pochłania energię, co prowadzi do termicznego uszkodzenia włosa bez naruszenia pozostałych tkanek, tym samym wzrost i sama faza anagenu pozostają upośledzone/zaburzone – w konsekwencji włos zanika.
Jak wygląda zabieg przeprowadzany metodą laserową?
Z punktu widzenia klienta zabieg polega na przyłożeniu głowicy urządzenia (emitera) do odsłoniętego fragmentu skóry i powtarzaniu tej czynności do momentu „zeskanowania” całego obszaru, z którego klient chce usunąć włosy. Jeśli zabieg dotyczy okolic intymnych, klient otrzymuje pareo oraz produkt do higieny intymnej celem odświeżenia obszaru zabiegowego, reszta procedury wygląda podobnie i polega na skanowaniu obszaru skóry.
W sytuacji, gdy zabieg dotyczy miejsc z utrudnionym dostępem jak np. plecy, to podczas wizyty specjalista przygotuje obszar poprzez ogolenie.
Czy zabieg można wykonywać przez cały rok?
Tak, jak najbardziej zabieg epilacji jest zabiegiem całorocznym, gdy zastosujemy się do zaleceń kosmetologa. Kategorycznie zakazane są kąpiele słoneczne i korzystanie z solarium, stąd też na liście zaleceń znajduje się stosowanie kremu z ochroną UV.
Które części ciała mogą być objęte działaniem lasera?
Zdecydowanie wszystkie, z których chcemy pozbyć się owłosienia. Mogą to być zarówno nogi, jak i obszar skóry na plecach czy twarzy. Każdy klient indywidualnie podchodzi do tego tematu oraz higienizacji związanej z włosami na ciele. Na epilację najczęściej decydują się osoby, u których nadmierne owłosienie poza względami estetycznymi przynosi dodatkowy dyskomfort w postaci podrażnienia po goleniu czy też zmian zapalnych przymieszkowych.
Co wpływa na skuteczność epilacji laserowej?
Przede wszystkim specjalista powinien znać i móc ocenić fazy cyklu wzrostu włosa, ponieważ jedynie podczas anagenu możliwe jest trwałe zniszczenie łodygi wraz z cebulką za pomocą promienia lasera diodowego. Czas trwania poszczególnych faz zależy od obszaru zabiegowego (dla porównania na głowie znajduje się ok 90% włosów w trakcie intensywnego wzrostu, a na okolicach intymnych tylko ok 20%), od wieku i płci klienta oraz od jego gospodarki hormonalnej.
Czy do zabiegu należy się specjalnie przygotować?
Można dzień wcześniej lub tego samego dnia rano ogolić obszar skóry, która ma być poddana zabiegowi. W naszej klinice do dyspozycji klientów oddajemy przybornik higieniczny, w którym znajdują się zarówno jednorazowe maszynki jak i pozostałe akcesoria – więc jeśli dostęp do obszaru jest utrudniony lub klient nie chce ogolić się sam to kosmetolog wykona tę czynność za klienta.
Umów się na konsultację >> zadzwoń