+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Modelowanie ust we Wrocławiu

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym: piękne i pełne usta w zasięgu ręki!

Powiększanie i modelowanie ust wykonywane w klinice SkyClinic Wrocław polega na wstrzyknięciu dawki jednego z wybranych preparatów: Restylane Kysse, StylAge, Juvederm czy Neauvia – stworzonych specjalnie z myślą o uzyskaniu efektu zdrowych i pełnych ust. Te zaawansowane technologicznie, zawierające kwas hialuronowy preparaty zapewniają ustom nie tylko piękny, młody wygląd, ale również odpowiednie nawilżenie, redukcję zmarszczek i stymulację wydzielania kolagenu.
Dzięki powiększeniu i modelowaniu ust w efektywny sposób pozbyć się można skutków naturalnych procesów starzenia się skóry, a także zredukować asymetrię warg. Efektem zabiegu są atrakcyjne, kształtne i zdrowe usta, którymi cieszyć można się przez około 12 miesięcy po jego przeprowadzeniu.

Modelowanie ust we Wrocławiu

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Modelowanie ust we Wrocławiu

Większe, pełniejsze, zdrowsze usta – wystarczy prosty zabieg z użyciem kwasu hialuronowego!

Wizyta rozpoczyna się od wypełnienia stosownej dokumentacji medycznej. Następnie pacjent spotyka się ze specjalistą medycyny estetycznej, który przeprowadza wywiad lekarski, dokonuje dokładnych oględzin ust i ich okolic, przybliża pacjentowi przebieg zabiegu oraz zapoznaje się z jego motywacjami i oczekiwaniami względem zabiegu.
Czas trwania zabiegu to około 15-30 minut. Zabieg powiększenia i modelowania ust kwasem hialuronowym rozpoczyna się od zdezynfekowania powierzchni zabiegowej oraz podania dopasowanego do potrzeb pacjenta znieczulenia miejscowego – zazwyczaj pod postacią żelu czy kremu. Gdy zacznie ono działać, lekarz przystępuje do ostrzykiwania okolic ust specjalnym preparatem – używa do tego mikrokaniuli, która redukuje ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych i wystąpienia zasinienia czy opuchlizny. Po iniekcji zazwyczaj następuje rozmasowanie okolicy ust, które umożliwia odpowiednie rozprowadzenie preparatu w poddanych zabiegowi tkankach.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: Cala twarz. dekolt. szyja
 • Inwazyjność Zabieg iniekcyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Modelowanie ust Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Na 3 dni przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne i rozrzedzające krew (w porozumieniu z lekarzem), a także powstrzymać się przed zażywaniem aspiryny i środków zawierających duże ilości witaminy C.
Na 24 godziny przez zabiegiem nie należy spożywać alkoholu.
W celu ułatwienia procesu dezynfekcji powierzchni zabiegowej w dniu zabiegu polecamy zrezygnowanie z nakładania makijażu w okolicach ust. Osoby noszące kolczyki w obrębie jamy ustnej i jej okolic mogą zostać poproszone o ich wyjęcie na czas zabiegu.
Po uzupełnieniu dokumentacji medycznej następuje konsultacja lekarska połączona z oględzinami poddawanego zabiegowi miejsca, dzięki której nasi specjaliści medycyny estetycznej mogą zapoznać się ze stanem zdrowia pacjenta, przybliżyć mu przebieg zabiegu powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym, zapoznać się z jego oczekiwaniami oraz dostosować odpowiednią metodę znieczulenia miejscowego.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które są niezadowolone z objętości swoich ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym to świetne rozwiązanie zarówno dla osób, których usta są naturalnie wąskie czy asymetryczne, jak i tych, które straciły pierwotną objętość warg w wyniku naturalnych procesów starzenia się.
Powiększanie i modelowanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego to skuteczny sposób na poprawienie kondycji ust. Zapewnia szybkie uzyskanie ładnego kształtu warg, poprawia ich koloryt, a także pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu ich nawilżenia, co jest szczególnie ważne dla osób borykających się z ustami zbyt przesuszonymi czy wiotkimi. Uzyskany efekt może zwiększyć pewność siebie i samoocenę osoby decydującej się na zabieg – pełne i jędrne usta uznawane są w końcu za bardziej atrakcyjne i ponętne.

Jakie efekty daje zabieg ?

 • Poprawiony kształt i kontur ust, redukcja ewentualnej asymetrii.
 • Powiększenie ust – przywrócenie lub nadanie im większej objętości.
 • Podniesienie opadających kącików ust.
 • Redukcja zmarszczek wokół ust, nadanie im młodego wyglądu i spowolnienie procesu starzenia się tkanek w ich okolicach.
 • Lepsze nawilżenie ust.
 • Wyrównanie kolorytu ust.

Przeciwskazania do zabiegu

 • Stany zapalne, uszkodzenia skóry ust, obecność opryszczki lub zmian skórnych wymagających dalszej diagnostyki.
 • Choroby nowotworowe oraz choroby układu immunologicznego.
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych.
 • Ciąża i okres karmienia piersią.

Opinie klientek po zabiegu

Przez całe życie miałam kompleksy z powodu wąskich ust i w końcu zdecydowałam się coś z tym zrobić. Zależało mi na naturalnym, nieprzesadzonym efekcie i właśnie taki uzyskałam dzięki wizycie w Sky Clinic we Wrocławiu . Powiększanie ust było praktycznie bezbolesne i odbyło się w miłej, serdecznej atmosferze. Jestem pewna, że wrócę tu, kiedy efekt zacznie zanikać. Pełna profeska! Pozdrawiam! – Karolina, 26 lat

Moje usta nigdy nie były szczególnie pełne, ale z wiekiem zaczęły one coraz bardziej mi przeszkadzać. Opadające kąciki i nieładna skóra warg po prostu mnie denerwowały. Po zabiegu czułam się bardziej atrakcyjna, usta wyglądały młodo, jędrnie i estetycznie. Po roku powtórzyłam zabieg i znowu jestem zachwycona – naprawdę warto! – Barbara, 51 lat

Zdecydowałam się na zabieg, by powiększyć górną wargę i nadać jej ładniejszy kształt. Moje oczekiwania zostały spełnione w 100%! Usta są pełne, równe, symetryczne i wyglądają po prostu świetnie. Jestem przeszczęśliwa, że na powiększanie ust trafiłam właśnie do SkyClinic Wrocław. Polecam z całego serca. – Adrianna, 30 lat

Modelowanie ust

Poprawa napięcia czerwieni wargowej

Modelowanie ust

Likwidacja asymetrii ust

Modelowanie ust

Powiększenie drobnych i wąskich ust

Modelowanie ust

Przywrócenie odpowiedniego nawilżenia ustom

Cennik Modelowanie ust we Wrocławiu

OpisCena
HA Powiększenie i modelowanie ust 1429 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest bolesny?

Nie – przed rozpoczęciem zabiegu lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiednie dla pacjenta znieczulenie miejscowe, zazwyczaj w postaci żelu lub kremu znieczulającego. U osób borykających się z wyjątkowo niskim progiem bólu zastosować można preparaty znieczulające przypominające te używane w stomatologii.
Pewna część pacjentów wykazuje chęć zrezygnowania ze znieczulenia, jednak nasi specjaliści nie zachęcają do tego – zwłaszcza w przypadku osób, dla których powiększenie ust kwasem hialuronowym jest pierwszym zetknięciem z medycyną estetyczną.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty powiększenia ust kwasem hialuronowym utrzymują się przez około 12 miesięcy, dokładny czas jest jednak indywidualną kwestią w przypadku każdego pacjenta. Niektóre osoby wykazują predyspozycje do nieco dłuższego, inne – nieco krótszego utrzymywania się efektu, generalnie jednak utrzymuje się on od minimum 6 do aż 18 miesięcy i zależy od czynników genetycznych, trybu życia czy diety.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Dla uzyskania oczekiwanego efektu wystarczy jednokrotne wykonanie zabiegu. Powtarza się go dopiero po znacznym lub całkowitym ustąpieniu jego efektów.

Czy zabieg powiększania ust jest przeznaczony tylko dla kobiet?

Nie – na zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym zapraszamy do naszej wrocławskiej kliniki zarówno panie, jak i panów.

Czy istnieją jakieś ograniczenia wiekowe przy wykonywaniu zabiegu?

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym wykonać można dorosłym osobom w każdym wieku.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji w okolicach ust, dotykania, masowania, zagryzania warg. Przez około dobę przyjmowanie napojów powinno odbywać się delikatnie, najlepiej przez słomkę – odradzamy picie bezpośrednio z butelki czy z cięższych szklanek.
Aktywność pacjentów, także zawodowa, nie wymaga ograniczenia po przeprowadzeniu zabiegu powiększania i modelowania ust. Pełny efekt zabiegu widoczny jest po około dwóch tygodniach – do tego czasu zalecamy uważanie na okolice poddanego zabiegowi obszaru ciała, dbanie o jego higienę, ostrożne korzystanie z kosmetyków kolorowych (a najlepiej zaprzestanie ich używania na przynajmniej 2 dni po zabiegu). Polecamy także dbanie o nawodnienie organizmu, a odradzamy wizyty na solarium, w saunie oraz na basenie.

Czego mogę spodziewać się po zabiegu?

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym wykonywany w naszej wrocławskiej klinice jest całkowicie bezpieczny, jest jednak także ingerencją w tkanki. Lekkie zasinienie czy obrzęk to całkowicie normalne następstwa wykonania zabiegu, które znikają samoistnie po kilku dniach. Normalnym objawem jest również tkliwość i delikatny dyskomfort czy mrowienie po ustąpieniu znieczulenia.

Jakie objawy powinny mnie zaniepokoić?

Nieustępujące zaburzenia czucia, wyraźne krwiaki, zasinienia czy duże obrzęki nie są normalnym efektem zabiegu powiększania ust i wymagają natychmiastowej konsultacji z lekarzem.

Czy po zabiegu powiększenia ust mogę palić papierosy?

Odradzamy palenie papierosów – ogólnie, a w szczególności po zabiegach medycyny estetycznej, wśród których powiększanie i modelowanie ust nie jest wyjątkiem. Palenie papierosów bezpośrednio po zabiegu może doprowadzić do lekkich deformacji powiększonych ust, a także utrudnia gojenie się miejsc, w których nastąpiła iniekcja. Dla bezpieczeństwa naszych pacjentów zalecamy powstrzymanie się od palenia przynajmniej na 7 dni po zabiegu.

Czy po zabiegu mogę się całować?

Zalecamy powstrzymanie się od pocałunków przez minimum dobę po przeprowadzeniu zabiegu powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym. Podobnym ograniczeniom podlega seks oralny. Wskazania te związane są ze zwiększonym ryzykiem ewentualnego zakażenia bakteryjnego.

Czy kwas hialuronowy może mnie uczulić?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która występuje w ludzkim organizmie. Uczulenie na produkty zawierające kwas hialuronowy jest niezwykle rzadkie i zazwyczaj wiąże się z reakcją alergiczną będącą odpowiedzią organizmu na zabieg przeprowadzony z pogwałceniem zasad antyseptyki. W klinice SkyClinic Wrocław korzystamy z atestowanych, bezpiecznych preparatów specjalistycznych przeznaczonych do powiększania i modelowania ust, a także zachowujemy wszelkie zasady higieny, sterylności i bezpieczeństwa.

Czy mogę powiększyć usta, gdy noszę aparat ortodontyczny?

Aparat nie jest czynnikiem dyskwalifikującym pacjenta chcącego poddać się zabiegowi, zazwyczaj jednak zalecamy zakończenie leczenia stomatologicznego czy ortodontycznego przed powiększeniem i modelowaniem ust.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi