Blog

Sytuacja Covid19 w województwie mazowieckim

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Koronawirus

Covid 19, tzw. koronawirus – od marca 2020 aż do 2021 nie udało się z nim uporać w Polsce ani na świecie. Nie znajdziesz jednoznacznej informacji na temat powodu epidemii. Placówki medyczne nadal walczą przeciwko epidemii w celu pozbycia się wirusa. Wciąż są problemy z umówieniem się do lekarza czy na badania.

Ilość zakażeń Covid 19

Według danych z 31 marca 2021 roku, liczba zakażeń koronawirusem do marca 2021 to 2.321.717, a liczba zakażeń w ciągu doby – 32.874. Statystyki i dane pokazują rosnącą liczbę pozytywnych testów. Badania wciąż są wykonywane. Najwięcej informacji jest na stronie rządowej. W ciągu ostatniego czasu liczba wykonywanych testów wzrasta. Jednym z najbardziej zagrożonych miast jest Warszawa.

Wielkanoc

Chciałoby się powiedzieć, że w czasie Świąt będzie inaczej z powodu covid 19. Jednak nagle możesz zdać sobie sprawę, że te w ubiegłym roku przyzwyczaiły nas do tego, że nie będzie tradycyjnie. Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła, aby nie przemieszczać się na Wielkanoc. Sytuacja jest nieciekawa nie tylko w Polsce, ale również innych krajach. Nie warto narażać siebie ani swoich bliskich w celach chwili przyjemności.

Uroczystości

Uroczystości religijne na zalecenie specjalistów medycznych powinny odbywać się na zewnątrz z małą ilością osób.

Podróże

Choć nie ma zgody, by wszędzie podróżować, bo od marca 2020 panuje koronawirus i liczba zakażeń rośnie, wiele osób z powodu rutyny w 2021 decyduje się na spędzenie urlopu za granicą w ramach wypoczynku. Na lotnisku Warszawa osób jest niemało. Z jednej strony to zrozumiałe. Zgodę na podróże wyraziła część państw. Z drugiej strony nie zaleca się takiej formy spędzania urlopu. Warto wstrzymać się choćby do otwarcia hoteli w Polsce i zrobić wakacje tutaj, gdzie na pewno znajdziesz piękne miejsce, z których korzystanie będzie bezpieczniejsze. Informacje znajdziesz w Internecie. Warszawa również oferuje interesujące miejsca w terenie, a statystyki to wciąż rosnąca liczba osób, których test na koronawirusa wyszedł pozytywny.

Sytuacja Covid w Polsce

Z racji, iż cały czas rośnie liczba zakażeń, rząd zdecydował się na zwiększenie obostrzeń w całym kraju od marca. Najpierw były to pojedyncze województwa (jednym z najbardziej zagrożonych miast była Warszawa), jednak covid 19 nie chciał ustąpić. Dziś w żadnym przypadku nie pójdziemy ani do galerii ani do muzeum. Na czas świąt i aż do 9 kwietnia musimy wstrzymać się nie tylko od usług, ale niestety często również pracy.

Zobacz więcej  Dermamelan - terapia depigmentacyjna

Przedsiębiorcy

Sytuacja dobija nie tylko dlatego, że rośnie liczba chorych na covid 19 w Polsce, ale również przez ilość osób, które nie mogą pracować. Gastronomie zamknięte są już bardzo długo, a jedzenie wciąż można zamawiać jedynie na wynos. Oznacza to, że wielu właścicieli musiało zamknąć swoje lokale na stałe. Tyczy się to nie tylko gastronomii. Turystyka też uchodzi za jedną z najbardziej stratnych na skutek koronawirusa. Warszawa jest jednym z miast, w którym wiele lokali oferuje posiłki na wynos, o czym warto pamiętać. Jakikolwiek lokal miał poniżej minimum szans na przetrwanie.

Ważne jest, aby wciąż walczyć i nie ignorować koronawirusa. Warszawa ma dużo mieszkańców, poprzez co wskazana jest szczególna ostrożność. Covid 19 nie zniknie nagle – z Warszawy, ani żadnego innego miejsca. Naszą kwestią jest dbanie o zdrowie swoje i innych.

Województwa

W Polsce dane wskazują, że zakażeń covid 19 jest dużo. Z ogromną ilością zakażeń koronawirusem w 2021 mamy do czynienia m.in. w mieście Warszawa i województwach:

  1. śląskim;
  2. mazowieckim;
  3. wielkopolskim.

Warszawa koronawirus

Sytuacja Covid 19 w mieście Warszawa pogorszyła się od 2021. Koronawirus rozprzestrzenia się w strasznym tempie, dlatego tak istotne jest trzymanie się obostrzeń i w razie gorszego samopoczucia kontakt z lekarzem lub udanie się od razu na test. W województwie mazowieckim jest wiele miejsc, gdzie można wykonać test. Jednym z nich w Warszawie jest Skyclinic. Unikanie pójścia na test na Covid 19 to tworzenie zagrożenia i przyczynienie się do wzrostu zakażeń koronawirusem. Warszawa ma dużo takich miejsc.

Covid mazowieckie

Sytuacja koronawirusa w 2021 jest napięta nie tylko w Warszawie. Mamy lockdown narodowy, ale to mazowieckie jest jednym z województw, w którym notuje się największą ilość zakażeń koronawirusem. W samej Warszawie jest ich masa, ale inne miasta niż Warszawa również mają problem ze wzrostem zakażeń. Wg. danych, na dzień 31 marca 2021 ich liczba to 4.813, co czyni mazowieckie drugim z najbardziej zagrożonych województw w Polsce. Z powodu, iż w Warszawie liczba mieszkańców to ponad 1.7 mln, wirusowi łatwo się rozprzestrzeniać.

Zobacz więcej  Bariatria: chirurgiczne leczenie otyłości – czym jest, jak działa i jak zmniejszyć żołądek

Jak uniknąć zakażenia Covid 19?

Nie da się przewidzieć, kto będzie musiał dołączyć do pacjentów z koronawirusem, a komu uda się uniknąć tego przypadku. Nie da się zagwarantować, że stosując jakąkolwiek metodę, nie zarazimy się koronawirusem. Można jednak respektować zasady dotyczące higieny oraz trzymać dystans. Właśnie to zmniejsza możliwość zarażenia się i dołączenia do sali innego pacjenta. Koronawirus ma wówczas mniejszą szansę na rozprzestrzenienie. W razie złego samopoczucia, należy wykonać nowy test na covid, a także w tym czasie skontaktować się z lekarzem. Badania i test można wykonać np. w klinice Skyclinic w Warszawie.

Czas wolny w mieście Warszawa

W okresie lockdownu wielu z nas dysponuje masą wolnego czasu. Spędzanie go w domu, zwłaszcza przy wiosennej pogodzie, może stać się w końcu przytłaczające. Koronawirus w Warszawie ma się niestety dobrze, a poprawa nie nadejdzie z dnia na dzień. Właśnie dlatego szczególnie kładzie się nacisk na unikanie skupisk ludzi, nie chodzenie po miejscach znajdujących się w centrum miasta. Warszawa miejsc obleganych ma sporo. W zakresie centrum jest najwięcej osób, co zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i zakażeń. Warszawa oferuje nam możliwości. O ile najbardziej popularne miejsca są oblegane, o tyle zostają jeszcze te mniej znane. Warto sprawdzić informacje na temat parków czy lasów, znajdujących się w większej odległości od centrum lub oddalonych od Warszawy np. o kilkanaście kilometrów, a wciąż znajdują się w województwie mazowieckim.

Park zamiast Starego Miasta

Osiedlowe parki Warszawy z pewnością też będą mniej oblegane niż jakiekolwiek miejsce nad Wisłą. Wówczas ryzyko złapania koronawirusa będzie mniejsze. Warto sprawdzić na mapie, czy w pobliżu naszego domu nie ma zielonego miejsca, gdzie można by było spędzić miło czas, nie przebywając jednocześnie w tłumie, gdzie może znajdować się koronawirus.

Kiedy wychodzić?

Warszawa naprawdę daje dużo możliwości. Jeśli chcemy wyjść na spacer lub pojeździć na rolkach czy rowerze i mamy taką możliwość, najlepiej robić to w miarę możliwości o wczesnych godzinach i na tygodniu. Warszawa i tak ma bardzo dużo mieszkańców, co napędza rozwój koronawirusa. W godzinach porannych spora część osób pozostaje w pracy i na lekcjach zdalnych, a co za tym idzie, zmniejsza się ryzyko zakażenia Covid 19. Popołudnia, wieczory i weekendy to czas wolny wielu osób, a Warszawa może być zapełniona ludźmi, dlatego wtedy lepiej pozostać w domu. Warto w miarę możliwości jak najbardziej unikać koronawirusa.

Zobacz więcej  Czy depilacja laserowa w ciązy jest bezpieczna dla Ciebie i dla Twojego dziecka?

Czas w domu

Wbrew pozorom, czas w domu również można ciekawie spożytkować. Warszawa co prawda jest piękna, ale lepiej unikać możliwości zakażeń. Poza czytaniem książek, jogą czy malowaniem obrazów, na które zrobiła się niemała moda podczas pierwszego zamknięcia w marcu ubiegłego roku, możemy też np. rozpocząć naukę gry w szachy albo nauczyć się szyć, korzystając z produktów, jakie zakupić możemy w sklepach Warszawa. Po informacje na ten temat wystarczy zajrzeć do przeglądarki, zaakceptować cookies i znaleźć, co oferuje strona.

Kawiarnia na balkonie

Jeśli masz do dyspozycji balkon, warto stworzyć sobie przestrzeń relaksu. Co to oznacza? Postawienie stoliczka i fotela. Dla stworzenia klimatu nie zaszkodzi jeszcze kwiatek czy zawieszenie urządzeń świecących. Kontakt pozwoli podłączyć lampki i ładowarkę. Kawa lub herbata na takim zadbanym i nasłonecznionym balkonie wiąże się z całym dniem lepszym. Niczym Warszawa i kawiarnia na rynku, na którą prawo pozwala.

Spotkania

Najczęściej mówi się o unikaniu spotkań. Jednak pamiętajmy, aby nie zaniedbywać kontaktów. Technologia daje nam możliwości. Używanie jej może pomóc. Warto zachować kontakt z bliskimi. Jeśli przetwarzanie plików i dane nam niestraszne, wyślijmy zdjęcia rodziny. Takie pliki sprawią, że poczujemy się bliżej. Wystarczy zaktualizować ustawienia i możemy przesyłać dane.

Najgroźniejsza fala Covid 19?

Nowy czas, nowe dane, nowa fala koronawirusa. Wypowiedział się o niej Doktor Łukasz Jankowski jako “nałożeniu się wszystkich fal na siebie”, podkreślił trudną sytuację zarówno dla zdrowia pacjentów, badań, jak i Służby Zdrowia. To nie jedynie bieżące zakażenia, ale powikłania, z którymi zmagają się osoby chorujące wcześniej. Służba Zdrowia w 2021 zmaga się z nowymi przypadkami koronawirusa i pomaga pacjentom, którzy do końca nie wyzdrowieli.

Testy na koronawirusa Warszawa 2021

Testy na koronawirusa i wszelkie dane to trudny temat. Bywały pomylone wyniki testów, przypadki zdrowego pacjenta kierowanego do szpitala. To przez odpowiedzialność, jaka nagle spadła na zespół nie mający wcześniej z czymś takim do czynienia. Jeśli sytuacja finansowa pozwala, warto wykonać test prywatnie. W 2021 badania można zrobić w placówce Scyclinic Warszawa.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop