+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Laserowe usuwanie blizn we Wrocławiu

Laserowe terapie to nieinwazyjne i skuteczne metody na pozbycie się blizn i przebarwień z każdego miejsca na ciele. Usuń swoje kompleksy i poczuj się znów dobrze! Laserowe usuwanie blizn dostępne teraz we Wrocławiu!

Laserowe usuwanie blizn przeprowadza się przy użyciu lasera. Wąska, mocno skupiona wiązka światła przenika do tkanki podskórnej i skóry właściwej, powodując jej mikrouszkodzenia. Dzięki reakcji fototermicznej, znajdująca się w tkankach woda zostaje podgrzana do wysokiej temperatury i odparowuje. Proces ten uruchamia procesy regeneracyjne tkanek i produkcję kolagenu. Poprzez zniszczenie tkanek w bliźnie, laser jednocześnie pobudza komórki skóry do autonaprawy. Dzięki laserowemu usuwaniu blizn można nie tylko usunąć lub spłycić widoczne blizny, ale także poprawić strukturę skóry wypłycając drobne zmarszczki i poprawiając napięcie i koloryt skóry.

Laserowe usuwanie blizn Wrocław

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Laserowe usuwanie blizn Wrocław

Pozbądź się szpecących blizn i poczuj znów piękno swojej skóry!

Pierwszym etapem zabiegu jest ankieta medyczna – ma ona za zadania wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu terapii laserowej. Następnie kosmetolog ogląda zmianę, która ma być usunięta oraz omawia z pacjentem wybraną metodę – powierzchowną lub bardziej inwazyjną, którą stosuje się w przypadku rozległych lub głębokich blizn. Zabieg nie wymaga dodatkowego znieczulenia jednak dla zwiększenia komfortu pacjenta można zastosować maść znieczulającą.
W zależności od typu i intensywności blizny zabieg laserem trzeba będzie kilkukrotnie powtórzyć celem uzyskania pożądanego efektu. Po zabiegu w miejscu stosowania laserowego usuwania blizn można odczuwać ciepło lub, jeśli wykonywano zabieg bardziej inwazyjny, może pojawić się drobne krwawienie lub skóra zacznie się łuszczyć jak przy oparzeniu słonecznym. Przez kilka dni po zabiegu laserowego usuwania blizn, skóra może być zaczerwieniona i drażliwa, dlatego ważne jest stosowanie się do zaleceń kosmetologa oraz nie wystawianie skóry na słońce.

Podstawowe informacje

  • Czas trwania: 15-60 min
  • Wykonywany przez Lekarza
  • Części ciała: Twarz, ciało
  • Inwazyjność Zabieg bezinwazyjny
  • Sugerowana ilość zabiegów 1

Laserowe usuwanie blizn Skyclinic Wrocław

Jak przygotować się do zabiegu ?

Laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem do którego należy odpowiednio się przygotować. Co zatem trzeba zrobić?

– przynajmniej 2-3 tygodnie przed zabiegiem nie wystawiać skóry na słońce (nie opalać się)

– jeśli na co dzień używamy kremów z retinolem, należy przestać ich używać na 14-30 przed zabiegiem, z kolei w przypadku peelingów ziarnistych, ostatni wykonujemy najpóźniej tydzień przed planowanym zabiegiem
– co najmniej tydzień przed zabiegiem zaczynamy porządnie się nawadniać – zgodnie z zaleceniem 35 mililitrów na każdy kilogram masy ciała, a nawet więcej
– w celu odpowiedniego nawilżenia skóry warto również stosować kremy nawilżające, dobrze jednak skonsultować się z kosmetologiem odnośnie konkretnej pielęgnacji
– w dniu zabiegu należy bezwzględnie powstrzymać się od spożycia alkoholu, wpływa on bowiem niekorzystnie na przebieg terapii

Dla kogo jest ten zabieg ?

Laserowe usuwanie blizn to zabieg, do którego nie ma konkretnych medycznych wskazań. Jest to zabieg estetyczny, który pozwala na pozbycie się szpecących blizn i przebarwień. Warto jednak poddać się takiemu zabiegowi w niektórych sytuacjach.

Jednym z najbardziej popularnych powodów wykonywania zabiegu są blizny powstałe w przebiegu młodzieńczego trądziku. Seria zabiegów laserem potrafi diametralnie zmienić wygląd skóry, często zwracając pacjentom poczucie własnej wartości i samoakceptację.
Ten zabieg jest skierowany również do osób posiadających blizny po oparzeniach – zwykle są one zbyt głębokie by całkowicie je zlikwidować, w większości przypadków można jednak znacznie zmniejszyć ich widoczność.

Sporo klientów to także osoby po wypadkach, chcące usunąć blizny nie tylko ze względu na oszpecenie, ale również po to, aby móc zapomnieć o traumatycznym wydarzeniu.

Ostatnio coraz częściej z terapii laserowej korzystają osoby, które w młodości poddały się wykonaniu skaryfikacji, czyli usunięciu części skóry w taki osób, aby powstała tkanka bliznowata ułożyła się w wybrany kształt. Teraz, chcąc „odczarować” młodzieńczy wybryk, zgłaszają się na zabiegi.

Jakie efekty daje zabieg ?

Zabieg laserowego usunięcia blizn może przynieść szereg korzyści pacjentowi, który się na niego zdecyduje.

Znaczna redukcja lub całkowite usunięcie szpecących i niechcianych blizn.
Oszczędność czasu – czas trwania zabiegu liczony jest w minutach
Mała inwazyjność zabiegu
Bezbolesność – na życzenie stosowane są maści znieczulające, jednak w większości przypadków nie ma takiej potrzeby
Wzrost poczucia własnej wartości i samoakceptacji wynikający z poprawy wyglądu
Poprawa kolorytu i struktury skóry

Przeciwskazania do zabiegu

Ciąża i karmienie piersią
Nowotwory
Nadciśnienie i inne choroby układu sercowo-naczyniowego lub zaburzenia krzepnięcia
Bielactwo, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca
Cukrzyca i inne choroby endokrynologiczne lub hormonozależne
Stosowanie leków sterydowych, światłouczulających i niektórych ziół (takich jak nagietek, dziurawiec czy rumianek)
Tendencje do powstawania blizn lub opóźnione gojenie się ran

Opinie klientek po zabiegu

Opinia 1:
Wreszcie udało mi się pozbyć tych oszpecających blizn po trądziku, które do tej pory próbowałam ukryć pod grubym makijażem. Wiem, że moja skóra nigdy nie będzie całkowicie gładka, ale i tak jest o niebo lepiej!

Opinia 2
Spora blizna na policzku, której nabawiłam się podczas wywrotki na rolkach spędzała mi sen z powiek! Nie mogłam jej zakryć nawet najgrubszą warstwą fluidu. Teraz jest niemal niewidoczna nawet bez makijażu! Dziękuję!

Opinia 3
Miałem sporą, brzydką bliznę na twarzy po wycięciu niebezpiecznego znamienia. Teraz jest prawie niewidoczna.

Laserowe usuwanie blizn

Likwidacja blizn po trądziku

Leczenie uporczywych dolegliwości

Laserowe usuwanie blizn

Leczenie blizny po urazie mechanicznym

Cennik Laserowe usuwanie blizn Wrocław

OpisCena
Laserowe usuwanie blizn - Czoło 439 zł
Laserowe usuwanie blizn - Policzki 659 zł
Laserowe usuwanie blizn - Twarz 989 zł
Laserowe usuwanie blizn - pojedyncza blizna od 219 zł do 549 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Moje policzki pokryte są paskudnymi bliznami po trądziku. Niektóre z nich są naprawdę głębokie. Czy jest szansa na ich usunięcie lub chociaż spłycenie? Ile trzeba wykonać zabiegów?

Rozległość i głębokość blizn musi ocenić kosmetolog podczas pierwszej wizyty. Zdarza się, że w przypadku głębokich blizn po trądziku nie da się całkowicie ich usunąć, ale z pewnością można je spłycić i sprawić, że będą mniej widoczne. O ilości potrzebnych do tego zabiegów również zdecyduje kosmetolog – zależy ona nie tylko od stanu blizn ale od osobistych preferencji skóry do samoleczenia. Na pewno trzeba będzie wykonać kilka sesji laserowych

Chciałabym poddać się laserowemu usunięciu blizny powypadkowej z ramienia, ale mam bardzo niską odporność na ból. Boję się, że będę odczuwać spory dyskomfort podczas zabiegu i po nim - czy jest jakiś sposób na jego zmniejszenie?

Zabieg laserowego usuwania blizn sam w sobie nie jest bolesny, ale istnieje możliwość dodatkowego zastosowania maści znieczulającej miejscowo. Po zabiegu skóra często jest drażliwa, gojeniu może towarzyszyć uczucie pieczenia, ale na to również można zastosować kojące balsamy, kremy i żele. Większość pacjentów określa dyskomfort jako niewielki, być może warto spróbować?

Chciałabym usunąć bliznę po cesarskim cięciu, które miałam 3 lata temu. Czy wciąż jest to możliwe?

Dużo zależy od tego, jak rana po cesarskim cięciu została zaszyta i jak przebiegał proces jej gojenia, czy wytworzyły się bliznowce, czy skóra zrosła się równo? W większości przypadków bliznę po cesarskim cięciu można usunąć niemal całkowicie przy pomocy bardziej skupionej wiązki światła. Jeśli zaś jej całkowite usunięcie będzie niemożliwe ze względu na stan blizny, na pewno uda się znacząco zmniejszyć jej widoczność. Kosmetolog będzie w stanie ocenić oczekiwaną skuteczność zabiegu podczas pierwszej wizyty w gabinecie.

Chciałabym usunąć brzydką bliznę ale przeszłam chorobę nowotworową - czy mogę poddać się zabiegowi.

Przeciwwskazaniem dla zabiegu laserowego usuwania blizn jest aktywna choroba nowotworowa oraz przyjmowanie cytostatyków (chemioterapii). Jeśli nowotwór jest wyleczony i minęło co najmniej 5 lat od ostatniej chemioterapii, nie powinno być to przeciwwskazaniem do zabiegu. Jednak warto zasięgnąć jeszcze opinii swojego onkologa.

Trzy tygodnie temu poddałem się zabiegowi usunięcia blizny po tatuażu na przedramieniu. Od tego czasu skóra jest napięta, bolesna i zaczerwieniona. Mam wrażenie, że miejsce poddane zabiegowi się sączy - czy mogło dojść do infekcji?

Jakikolwiek wysięk z miejsca poddanego zabiegowi powinien być alarmujący. Proszę jak najszybciej udać się do specjalisty wykonującego zabieg, celem konsultacji i ewentualnego leczenia.

Moją twarz szpecą blizny po trądziku. Do tego mam brązowawe przebarwienia niemal na całej powierzchni policzków i czoła. Jaki jest koszt usunięcia tych zmian z twarzy i ile należy wykonać zabiegów?

Koszt i ilość zabiegów to sprawa bardzo indywidualna i nie da się tego określić tylko na podstawie opisu. Na pierwszej wizycie w gabinecie kosmetologicznym lekarz przedstawi plan działania wraz z szacunkową ilością zabiegów i prognozowanym kosztem.

Posiadam świeżą ale dość sporą bliznę na łokciu. Im mocniej się goi tym większy dyskomfort odczuwam podczas zginania łokcia. Mam też wrażenie, że blizna robi się coraz grubsza i stąd uczucie naciągania. Czy laser sobie poradzi?

Przerwanie ciągłości skóry na stawach, zwłaszcza jeśli rana była głęboka albo rozległa może powodować pewien dyskomfort. Jeśli podczas jej gojenia staw nie był unieruchomiony, jego praca i wynikające z niej zmiany napięcia skóry wokół razy mogły zakłócać gojenie i sprawić, że blizna zrobiła się nieregularna i gruba. W celu oceny należy udać się do gabinetu kosmetologa, który oceni stan blizny i być może zleci opracowanie chirurgiczne celem zmniejszenia dyskomfortu.

Na brodzie powstała mi dziwna blizna po wyciskaniu pryszcza - jest to taka wklęsła dość głęboka dziurka. Czy mogę to usunąć, bardzo mi przeszkadza.

Ta dziurka to tak zwana blizna zanikowa. Może być trudna w usunięciu, wszystko zależy od tego, jak głęboki jest ubytek. Oprócz kilku sesji laserem frakcyjnym warto zastanowić się nad miejscowym podaniem osocza bogatopłytkowego, które jeszcze mocniej zdopinguje tkanki do regeneracji.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Fotoodmładzanie T3 we Wrocławiu

Za pomocą lasera w skórze tworzone są mikrouszkodzenia tkankowe, które zmuszają organizm do rozpoczęcia ich odbudowy. Światło dociera do bardzo głębokich warstw skóry, dzięki czemu proces odmładzania jest bardziej skuteczny i długotrwały.