Botoks – toksyna botulinowa w Warszawie

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej to najpopularniejsza z metod anty-aging w medycynie estetycznej. Toksyna botulinowa pozwala osiągać natychmiastowe i świetne efekty. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej wyeliminują kurze łapki, zmarszczki palacza, zmarszczki królicze i dodające lat zmarszczki poprzeczne czoła.

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Czesci ciala

Twarz
Szyja
Dekolt

Sugerowana ilosc

1

Efekty zabiegów

Pozbycie się zmarszczek

Leczenie bruksizmu

Zapobieganie nadpotliwości

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Botoks - toksyna botulinowa

UsługaCena od
Botoks - 1 okolica799 Umów sie
Botoks - 2 okolice1299 Umów sie
Botoks - 3 okolice1599 Umów sie
Botoks - Kurze łapki439 Umów sie
Botoks - bruksizm, wyszczuplanie żuchwy1399 Umów sie
Botoks - uśmiech dziąsłowy799 Umów sie
Botoks Dolina łez1249 Umów sie
Botoks nadpotliwość - stopy1799 Umów sie
Gummy Smile400 Umów sie
Leczenie migreny2000 Umów sie
Leczenie nadpotliwości1799 Umów sie
Nadpotliwość Botoks - dłonie1799 Umów sie
Nadpotliwość Botoks - pachy1799 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej to skuteczny sposób na zmarszczki mimiczne i głębokie bruzdy. Działanie botoksu pozwala usunąć lwią zmarszczkę, zmarszczki wokół oczu czy pozbyć się zmarszczek mimicznych. Wpływa też na leczenie przewlekłych migren i może być wykorzystywana do leczenia nadpotliwości. Działanie toksyny botulinowej wpływa na dezaktywację procesu produkcji acetylocholiny. Dzięki temu dochodzi do zaburzenia przewodnictwa nerwowo mięśniowego. Oznacza to odwracalny i bezpieczny proces zaniku siły mięśniowej w wybranym obszarze. Zmniejszenie aktywności mięśni mimicznych objętych działaniem toksyny botulinowej sprawia, że skóra odpręża się i nie marszczy.

Przebieg zabiegu

Toksyna botulinowa to skuteczny i powszechnie stosowany zabieg przeciwstarzeniowy, który daje natychmiastowe efekty. Zabieg toksyną botulinową jest w pełni bezpieczny, a powodzenie zabiegu nie jest zależne od przygotowań pacjenta przed zabiegiem. Lekarze wykonujący zabieg mają doświadczenia i wiedzę, która pozwoli osiągnąć najlepsze efekty. Pacjent przed zabiegiem musi jedynie zweryfikować stosowanie niektórych leków, takich jak aspiryna oraz tych, które mogłyby wpływać na rozrzedzenie krwi. Najlepiej zrezygnować z ich stosowania na 2-3 dni przed zabiegiem. Ma to na celu wyeliminować ewentualne krwawienia po iniekcji.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Toksyna botulinowa, czyli inaczej botoks to produkt leczniczy, który wykorzystywany jest powszechnie w medycynie estetycznej w celu likwidacji zmarszczek. Wskazaniem są widoczne zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół oczu, lwia zmarszczka, poprzeczne zmarszczki na czole, marsowe czoło, zmarszczki królicze i wiele innych. Dzięki zabiegowi zmniejszymy nie tylko widoczność zmarszczek, wymodelujemy owal twarzy, ale także wspomożemy leczenie nadpotliwości i migren. Toksynę botulinową stosuje się też w leczeniu bruksizmu.
Zabieg toksyną botulinową jest w pełni bezpieczny, a powodzenie zabiegu nie jest zależne od przygotowań pacjenta przed zabiegiem. Lekarze wykonujący zabieg mają doświadczenia i wiedzę, która pozwoli osiągnąć najlepsze efekty. Pacjent przed zabiegiem musi jedynie zweryfikować stosowanie niektórych leków, takich jak aspiryna oraz tych, które mogłyby wpływać na rozrzedzenie krwi. Najlepiej zrezygnować z ich stosowania na 2-3 dni przed zabiegiem. Ma to na celu wyeliminować ewentualne krwawienia po iniekcji.
Zastosowanie toksyny botulinowej jest efektywnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu pozbędziemy się mimicznych zmarszczek dynamicznych. Działania toksyny botulinowej w przypadku zmarszczek statycznych daje z kolei efekt znaczącego ich spłycenia. Co więcej, blokowanie połączeń neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za pracę mięśni mimicznych pozwala pomóc pacjentom cierpiącym na uporczywe migreny. Zabiegi z użyciem botoksu sprawdzają się też przy problemie zgrzytania zębami

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej wykonuje się od lat. Botoks to przebadany, bezpieczny i dopuszczony do użytku preparat hamujący przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Jest w pełni bezpieczny, a osoba wykonująca zabieg musi być lekarzem medycyny estetycznej, co gwarantuje w pełni profesjonalny charakter procedury. Jeżeli nie występuje nadwrażliwość na składniki preparatu, toksyna jest w pełni bezpieczna dla organizmu i nie rozprzestrzeniając się, działa jedynie miejscowo. Ewentualne skutki uboczne po jego wykonaniu mają jedynie charakter czasowy i mijają po czasie. Botoks podawany jest przez cienką igłę w dawce określonej przez lekarza i nieprzekraczającej bezpiecznego progu. W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej korzysta się jedynie z preparatów ze sprawdzonego źródła i spełniających wyśrubowane normy bezpieczeństwa.
Zabieg z botoksu, podobnie jak z kwasem hialuronowym jest iniekcyjny i wymaga naruszenia struktury skóry. Wykonywany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w cieniutką igłę charakteryzuje się precyzją i szybkością wykonywania nakłuć. Iniekcja u większości pacjentów powoduje co najwyżej delikatny dyskomfort. W przypadku nadwrażliwości na ból stosuje się krem znieczulający lub schładzanie skóry tak zwanym cold-packiem. Ból, który może się pojawić, ma charakter miejscowy. Po zabiegu wszelkie dolegliwości ustępują, a pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności.
Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny i mało inwazyjny. W związku z tym nie ma potrzeby wyłączenia się z codziennych czynności i przechodzenia rekonwalescencji za zamkniętymi drzwiami. Już po przeprowadzeniu zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Należy jednak mieć świadomość, że tuż po zabiegu obszar poddawany iniekcji może być lekko opuchnięty. Pojawiający się obrzęk jest naturalną reakcją i nie powinien wzbudzać niepokoju. Po zabiegu należy pamiętać jedynie o tym, by przez kilka godzin po zakończeniu iniekcji nie pochylać gwałtownie głowy i starać się utrzymywać pozycję horyzontalną. Nie powinniśmy też do 5 godzin po zabiegu kłaść się spać i masować miejsc objętych zabiegiem. W dniu zabiegu należy też zrezygnować z sauny, basenu i intensywnych ćwiczeń. Co więcej, warto zrezygnować tego dnia z alkoholu, aspiryny i substancji mogących rozrzedzać krew.
Cały proces rozpoczyna się od obszernego wywiadu, który ma na celu wyeliminowanie przeciwwskazań. Następnie lekarz medycyny estetycznej analizuje rysy twarzy zarówno w spoczynku, jak i podczas maksymalnej mimiki. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie ilości preparatu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Sama procedura iniekcji nie trwa długo i w zależności od wielkości obszaru objętego zabiegiem trwa od kwadransa do pół godziny.
Efekt zabiegu utrzymuje się od 4 do 12 miesięcy. Dezaktywacja toksyny następująca w tym okresie powoduje odbudowanie połączeń nerwowo-mięśniowych i aktywowanie mimiki. Z tego względu rekomenduje się powtórzenie zabiegu nie wcześniej niż po sześciu miesiącach od poprzedniego. Optymalne jest powtarzanie iniekcji co 6-12 miesięcy. Należy również pod uwagę wziąć fakt, że kolejne zabiegi dają bardziej długotrwałe efekty. Ze względu na to, że u niektórych aktywność mięśni z zabiegu na zabieg staje się coraz mniejsza, skóra na dłużej pozostaje wypoczęta, zrelaksowana i pozbawiona zmarszczek. Po zakończeniu działania botoksu mimika wraca do poprzedniej formy stopniowo, a jej siła z zabiegu na zabieg staje się bardziej osłabiona. To z kolei pozwala dłużej cieszyć się efektem botoksu.
Po iniekcji toksyną botulinową na utrwalenie efektów musimy trochę poczekać. Po zabiegu toksyna botulinowa zaczyna działać po około siedmiu dniach. Jest to kwestia indywidualna i zależy od pacjenta. Niektórzy na ostateczny efekt będą musieli poczekać nawet dwa tygodnie. Zabieg toksyną botulinową hamuje działanie mięśni w miejscu podania, efekty zabiegu utrzymują się więc do czasu powstania nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych. Najczęściej okres ten mieści się w przedziale między 4 a 12 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji i obszaru objętego zabiegiem.
Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej usuwają nie tylko zmarszczki mimiczne, ale są też stosowane w dermatologii estetycznej oraz leczeniu różnych chorób np. o podłożu neurologicznym. Medycyna estetyczna korzysta z toksyny botulinowej typu A i B. Preparaty różnią się natężeniem. Toksyna botulinowa typu B wykorzystywana jest przede wszystkim w terapii schorzeń neurologicznych jak dystonia szyjna. Toksyna botulinowa typu A z kolei jest stosowana do bezpiecznego odmładzania wyglądu.

Polecane zabiegi

wolumetria

Wolumetria

Wolumetria twarzy, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy wygląd.

Zaffiro

Zaffiro

Zaffiro to innowacyjne urządzenie, stworzone do termoliftingu skóry. Opiera się na zastosowaniu technologii światła podczerwonego (IR), które gwarantuje bezbolesne i nieinwazyjne niwelowanie zmarszczek oraz wygładzanie cery.

peeling laserowy

Peeling laserowy

Peeling laserowy to zabieg, który wykorzystuje energię lasera do odnowy i rewitalizacji skóry. Jest to procedura, która ma na celu złuszczenie zewnętrznej warstwy skóry, pobudzenie regeneracji komórkowej i poprawę kondycji skóry.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop