Blog

Laserowe wybielanie okolic intymnych

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dobry wygląd i odpowiednia kondycja skóry wokół naszych miejsc intymnych może pozytywnie wpływać na naszą samoocenę. Dzięki poczuciu, że jej wygląd odpowiada naszym oczekiwaniom możemy nie tylko cieszyć się większą pewnością siebie na co dzień, ale także w pełni się zrelaksować podczas zbliżenia z partnerem lub partnerkom, nie obawiając się niewygodnych pytań, uwag czy dość nienaturalnej uwagi poświęconej temu tematowi. Nie jest tajemnicą, że jakiekolwiek poczucie dyskomfortu w tej sferze nie wpływa pozytywnie na odczucia i wrażenie żadnego z partnerów. Warto zatem zadbać o to, aby skóra wokół naszych pachwin oraz miejsc intymnych zachowała zdrowy, naturalny kolor oraz jędrność zamiast nienaturalnej, mogącej dość nieestetycznie wyglądać szarości. Natomiast w sytuacji gdy naskórek w tym miejscu utracił już te cechy warto podjąć kroki, mogące przywrócić poprzedni stan, sprawiając przy tym, że poczujemy się o niebo lepiej z naszym własnym ciałem i na nowo lub jeszcze bardziej, w pełni je zaakceptujemy i pokochamy.

Co powoduje powstawanie przebarwień w okolicach miejsc intymnych?

Skóra wokół naszych miejsc intymnych nie jest narażona na działanie promieni słonecznych czy innych zewnętrznych czynników takich jak przesuszenie spowodowane nadmiernym kontaktem ze środkami chemicznymi, jak w przypadku, na przykład, dłoni. Są jednak inne uwarunkowania, które sprawiają, że traci ona swój pierwotny, tak pożądany przez nas koloryt. Niektóre osoby w pakiecie genów otrzymały tendencje do zmiany kolorytu naskórka w tym zakresie i taka sytuacja nie jest niczym dziwnym, niespotykanym. Mimo, że ten temat porusza się, z oczywistych, intymnych, przyczyn rzadko, warto pamiętać o tym, że nie jesteśmy jedynymi osobami, których on dotyczy. Jest to temat dość powszechny, ponieważ powstawanie szarych czy ciemnobrązowych przebarwień we wskazanych miejscach jest związane z naturalnym procesem, występującym w naszym organizmie – produkcją melanocytu. Jest to barwnik skóry, który występuje w całym naszym organizmie – jest wytwarzany na przykład podczas opalania. Przebarwienia wokół takich miejsc jak odbyt czy pochwa powstają w wyniku nadprodukcji tego barwnika. Ich przyczyną mogą być wspomniane uwarunkowania genetyczne, ale nie tylko – dodatkowo mogą wpływać na nie takie czynniki jak przyjmowanie niektórych leków, wahania hormonalne w organizmie czy nadmierna eksploatacja ciała na działanie promieni UV.

Jakie są sposoby na wybielanie okolic miejsc intymnych?

Zobacz więcej  13 mitów na temat wypadania włosów

Współczesna ginekologia estetyczna nie pozostawia praktycznie żadnych zagadnień z dziedziny estetyki bez sposobu na poradzenie sobie z nią. Podobnie jest w przypadku przebarwień, występujących w miejscach intymnych, które chcielibyśmy zmniejszyć, a w razie możliwości zupełnie zlikwidować. Lekarze medycyny estetycznej zarówno swoim pacjentom, jak i pacjentkom polecają leczenie tego schorzenia, o charakterze estetycznym, za pomocą precyzyjnego, funkcjonalnego oraz bezpiecznego dla naszego organizmu – lasera. 

Jak wygląda proces przygotowania do zabiegu? 

Jako, że zabiegi wykonywane laserami mogą być nieco bolesne dla pacjentów, aby uniknąć ich dyskomfortu podczas tych kilkunastu minut, zaleca się stosowanie przed zabiegiem miejscowego znieczulenia w okolicach, które będą narażone na działanie promieni, wydobywających się z lasera. Najczęściej podawane znieczulenie ma postać żelu bądź kremu, nakładanego na wskazane okolice, które są przeznaczone do zabiegu. Dodatkowo, jako, że zabieg ten ma charakter estetyczny, ale nie nadzwyczaj inwazyjny, pacjent nie ma obowiązku przygotowywania się do niego w żaden określony sposób. Jako, że nie jest to interwencja chirurgiczna przy użyciu skalpela pacjent nie musi przechodzić wszystkich procedur, jakie są związane z ewentualną operację.

Jak wygląda zabieg wybielania okolic miejsc intymnych za pomocą lasera? 

Wybrany przez nas specjalista powinien podczas wizyty konsultacyjnej przedstawić nam kosztorys, przebieg oraz specyfikę całego zabiega. Generalnie polega on na tym, że lekarz ginekologii estetycznej bądź kosmetolog – w zależności od naszego wyboru – przy użyciu odpowiedniego lasera, wyspecjalizowanego w tym kierunku, rozpocznie proces naświetlania wybranych  przez nas okolic. Potrwa on prawdopodobnie kilkanaście minut. Za sprawą wiązki światła, wydobywającego się z urządzenia, wewnątrz naszej skóry rozpocznie się proces, który będzie polegał na uszkadzania poszczególnych cząstek melaniny, odpowiadającej za pojawianie się przebarwień. Będzie ona usuwana z organizmu przez około dwa tygodnie po zabiegu. Działanie lasera będzie miało także następujący wpływa na nadmierną ilość wytwarzanych cząsteczek melatoniny – unormuje ją tak, aby w przyszłości przebarwienia nie stanowiły już dla nas problemu, umożliwiając nam tym samym pełen komfort zarówno na co dzień, jak i podczas zbliżeń z partnerem bądź partnerkom. W przypadku, gdy przebarwienia powstałe w naszym organizmie nie są zbyt mocne i nasycone nasz lekarz prawdopodobnie podejmie decyzje o użyciu lasera o nieco mniej ingerującym dla naszej skóry charakterze, aby uniknąć ryzyka ewentualnych oparzenia skóry.

Zobacz więcej  Ovulan – recepta online

Jakie są zalecenia dla pacjentów po wykonaniu zabiegu?

Okres powrotu do zupełnej sprawności poza biegu jest w zasadzie skrócony do minimum – jedynym dyskomfortem jaki możemy odczuwać po laserowym wybielaniu okolic miejsc intymnych może być lekkie pieczenie oraz obrzęk w miejscach działania lasera. Objawy powinny jednak ustąpić po około tygodniu. Do tego czasu warto stosować wskazane przez lekarza środki nawilżające oraz powstrzymać się od stosunków seksualnych.

Jakich efektów należy spodziewać się po zabiegu, po jakim czasie oraz ile zabiegów należy wykonać, aby osiągnąć ostateczny cel? 

Efektem, jaki gwarantuje wykonanie zabiegu przez odpowiedniego specjalistę jest osiągnięci naturalnego kolorytu skóry, pozbawionego przebarwień w postaci szarych lub ciemnobrązowych części skóry. Dodatkowo pobudzenie skóry do działania spowoduje poprawę nie tylko jej kolorytu, ale także poprawę jej napięcia i struktury. Proces usuwania nadmiaru melaniny z naszego organizmu rozpoczyna się z chwilą rozpoczęcia działania laserem, natomiast proces ten jest dość długotrwały, ze względu na swoją złożoność i na finalny efekt zabiegu należy poczekać około dwóch tygodni – wówczas nadmiar barwników powinien już zostać usunięty z naszego naskórka, a proces wytwarzania nowych barwników powinien być już na tyle unormowany, że proces ich nadprodukcji nie powinien być już naszym zmartwieniem. Ilość zabiegów, koniecznych do osiągnięcia zamierzonego i oczekiwanego przez nas celu jest zależna on indywidualnej oceny danego przypadku przez specjalistę z zakresu medycyny, a konkretnie, ginekologii estetycznej. Niektórym pacjentom lub pacjentkom wystarczy jeden zabieg, natomiast w przypadku intensywnych i głębokich przebarwień być może konieczne będzie skorzystanie z pakietu wybielania okolic miejsc intymnych, składającego się z kilku zabiegów. Wszystko natomiast powinno  być naszą decyzją, podjętą wspólnie z naszym specjalistą, w oparciu o jego wiedzę, doświadczenie oraz faktyczny obraz sytuacji, jaka panuje na naszej skórze. Po zakończonym zabiegu bądź serii zabiegów możemy oczekiwać nie tylko efektów wizualnych w postaci poprawy generalnego wyglądu skóry w tych okolicach. Warto pamiętać także o tym, że wykonanie tego rodzaju zabiegu wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i pewność siebie, pozwalając nam bez skrępowania cieszyć się życiem erotycznym oraz generalnym brakiem skrępowania na plaży, w basenie czy na saunie.

Zobacz więcej  Zabiegi medycyny estetycznej które dają ekspresowe efekty

Dla kogo przeznaczony jest zabieg? 

Zabieg laserowego wybielania okolic miejsc intymnych jest w zasadzie przeznaczony dla wszystkich kobiet i mężczyzn, borykających się z przebarwieniami tych okolic, które powodują u nich poczucie dyskomfortu i odbierają radość z czynności, z których dotychczas czerpaliśmy niczym niezmąconą przyjemność. Wskazana do zabiegu nie posiadają żadnych ograniczeń wiekowych – nie musimy się zatem obawiać, że z biegiem lat utraciliśmy szanse na odzyskanie naturalnego kolorytu skóry miejsc intymnych. Warto jednak pamiętać, że istnieją pewne grupy osób, wobec których nie zaleca się stosowania zabiegu laserowego wybielania miejsc intymnych. Należą do nich:

  • kobiety, będące w ciąży bądź też karmiące piersią
  • osoby, cierpiące na nowotwory (szczególnie związane ze skórą)
  • osoby, których naskórek w miejscu dokonania zabiegu jest uszkodzony (jeśli nie jest to trwałe uszkodzenie możemy przystąpić do zabiegu po okresie regeneracji wskazanego obszaru)
  • osoby, które borykają się z infekcjami bakteryjnymi oraz grzybiczymi miejsc intymnych (tutaj także ich wyleczenie będzie ponownie kwalifikowało nas do podjęcia się zabiegu)
  • osoby, cierpiące na wszelkiego rodzaju choroby dermatologiczne (tutaj należy kwestie zabiegu skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym i na podstawie jego wskazań podjąć odpowiednią decyzję).

Jaka jest cena wykonania zabiegu laserowego wybielania miejsc intymnych?

Koszty zabiegu uzależnione są od kliniki bądź zakładu medycyny estetycznej, w którym decydujemy się na wykonanie zabiegu. W zależności od konkretnego specjalisty oraz specyfiki miejsca, w którym dokonujemy zabiegu koszty będą prawdopodobnie wahały się w przedziale od 800-1200 zł. Wskazana cena to cena za jeden zabieg, w sytuacji, gdy konieczne będzie zastosowanie pakietu dwóch lub trzech zabiegów cena będzie proporcjonalnie rosła (choć często kliniki medycyny estetycznej decydują się na ofertę rabatową dla pacjentów, chcących skorzystać z całego pakietu usług.

Podejmując ostateczna decyzję o wyborze miejsca dokonania laserowego wybielania okolic miejsc intymnych należy z pewnością dokonać odpowiedniego sprawdzenia wybranego przez nas miejsca na podstawie jego certyfikatów, kwalifikacji oraz, co szczególnie ważne, opinii i relacji pacjentów, którzy przed nami zdecydowali się obdarzyć dane miejsce zaufaniem – ich opinia prawdopodobnie utwierdzi nas w przekonaniu, że podjęta przez nas decyzja jest najlepszą z możliwych i nie musimy obawiać się zbędnych komplikacji.

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop