+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Botoks Wrocław - toksyna botulinowa

Bezpieczna, wykonana pod okiem profesjonalisty toksyna botulinowa we Wrocławiu.

Toksyna botulinowa jest bardzo chętnie wykorzystywana w medycynie estetycznej. Jej właściwości pozwalają cofnąć oznaki starzenia się skóry oraz zachować młody i promienny wygląd na długie lata. Nawet głębokie zmarszczki po terapii stają się wygładzone i niewidoczne. Stosowane dawki są absolutnie bezpieczne dla zdrowia i nie powodują skutków ubocznych. Cały proces jest wykonywany pod okiem lekarza. Skutki terapii toksyną botulinową są odwracalne: aby zachować docelowy efekt, należy powtórzyć zabieg mniej więcej po upływie około 6-9 miesięcy.

Toksyna botulinowa Wrocław

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Toksyna botulinowa Wrocław

Zapomnij o zmarszczkach i innych oznakach starzenia się skóry, wybierz toksynę botulinową!

Przebieg zabiegu nie jest skomplikowany, a jednocześnie jest całkowicie bezpieczny. Toksyna botulinowa to inaczej jad kiełbasiany produkowany przez bakterie beztlenowe Clostridium botulinum, która hamuje aktywność jednego z neuroprzekaźników w organizmie człowieka, a dokładnie acetylocholiny, który odpowiada za przekazywanie impulsów na drodze między nerwem a mięśniem. Botoks jest podawany w ściśle określone miejsca, w których mogą pojawić się (lub już są) zmarszczki. Takie celowe podawanie ogranicza wystąpienie efektu maski, czego często obawiają się nasi klienci. Zabieg trwa od 15 do 30 minut, nie jest przy nim wymagane znieczulenie, jednak na szczególne życzenie klienta jest ono dostępne w naszej ofercie. Cały zabieg obejmuje co najmniej kilka wstrzyknięć podskórnych, w których wprowadza się w odpowiedniej ilości toksynę botulinową. Efekt jest już zauważalny mniej więcej po upływie tygodnia od zabiegu i utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: Cala twarz. dekolt. szyja
 • Inwazyjność Zabieg iniekcyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Toksyna botulinowa Skyclinic Wrocław

Jak przygotować się do zabiegu ?

Jak poprawnie przygotować się do zabiegu? Z uwagi na to, że zabieg jest bezpieczny, nie jest konieczne wykonywanie dodatkowych, szczegółowych badań przed przystąpieniem do zabiegu toksyny botulinowej we Wrocławiu . Mimo to, zaleca się, aby:

 • bezpośrednio przed zabiegiem zrezygnować ze spożywania alkoholu;
 • nie zażywać preparatów przeciwzapalnych;
 • nie zażywać preparatów przeciwbólowych tego samego dnia

Po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko powstania działań niepożądanych zaleca się, aby pacjenci unikali pochylania głowy w dół przez pierwsze cztery godziny od wykonania zabiegu, a także do ograniczenia masowania obszarów twarzy, w które została podana toksyna botulinowa. Ponadto zaleca się:

 • zrezygnowanie z sauny
 • ograniczenie korzystania z basenu
 • niespożywanie alkoholu
 • nie wykonywanie peelingów skóry, zwłaszcza gruboziarnistych i enzymatycznych

Dla kogo jest ten zabieg ?

Na zabieg z użyciem toksyny botulinowej we Wrocławiu może zdecydować się każdy, kto nie jest zadowolony ze swojej skóry i zmarszczek, które się na niej pojawiły, a także osoby walczące z uporczywymi, nawracającymi, migrenowymi bólami głowy a także dla osób borykających się z nadmierną potliwościa dotyczącą dłoni, pach i stóp. Zabieg jest dedykowany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej sprawdzą się szczególnie w walce z:

 • zmarszczkami poziomymi czoła
 • lwią zmarszczką (pionowa zmarszczka tworząca się między brwiami)
 • kurzymi łapkami (zmarszczki tworzące się wokół oczu, szczególnie kiedy skóra staje się sucha i odwodniona)
 • nosem króliczym
 • zmarszczkami palacza (zmarszczki tworzące się wokół ust)
 • brukowaną brodą (zmarszczki tworzące się na brodzie)
 • zmarszczkami na szyi (tzw. obręcze Wenus)
 • bruksizmem (przerost mięśni żwaczy)
 • opadającymi brwiami

Jakie efekty daje zabieg ?

Korzyści, jakie może przynieść już pojedynczy zabieg, są nie do przecenienia. Toksyna botulinowa pozwoli przede wszystkim zaakceptować siebie i polubić swój nowy, odmłodzony wygląd, co z pewnością ucieszy każdego. Dobry wygląd w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważny, szczególnie dla osób na stanowiskach, w których dobra prezencja jest niezwykle istotna, aby nawiązać odpowiednie relacje biznesowe. Ponadto, toksyna botulinowa pozwoli wielu osobom zapomnieć o silnych bólach migrenowych, niejednokrotnie uniemożliwiających im normalne funkcjonowanie.

Przeciwskazania do zabiegu

Jak każdy zabieg, tak i użycie toksyny botulinowej ma pewne przeciwwskazania, o których należy pamiętać. Należą do nich:

 • ciąża i karmienie piersią
 • pierwotne choroby mięśniowe, miopatie
 • ostre infekcje
 • stosowanie aktualnie kuracji antybiotykowej
 • zażywanie leków przeciwkrzepliwych (rozrzedzających krew)
 • wszelkie choroby związane z zaburzeniem krzepliwości krwi
 • aktualnie trwająca terapia lekami z grupy aminoglikozydów
 • jaskra
 • miastenia gravis (nużliwość mięśni)
 • zaburzenia połączeń w obrębie nerwowo-mięśniowym

Opinie klientek po zabiegu

Pani Ewa z Wrocławia, 38 lata

Terapia z użyciem botoksu to był prezent urodzinowy od mojej siostry. Z początku nie byłam przekonana, bardzo się bałam, że coś może pójść nie tak i skończę jak te postacie wyśmiewane w Internecie z maską na twarzy, po której każdy pozna, że jestem po nieudanym zabiegu. Moje obawy okazały się zupełnie bezzasadne, kiedy umówiłam się na wizytę, pan doktor wszystko mi dokładnie i cierpliwie wytłumaczył, upewniając się, czy aby na pewno wszystko jest dla mnie jasne. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania: w mniej niż pół godziny wyglądałam o kilka lat młodziej i tak też się czułam! Toksyna botulinowa Wrocław , zdecydowanie polecam!

 

Pan Jan z Wałbrzycha, 45 lat

Nie znosiłem swoich opadających brwi i lwiej zmarszczki, która sprawiała, że moja twarz zawsze miała srogi wygląd niezależnie od tego, jaki miałem naprawdę humor. Przez swój wygląd nie mogłem nawet znaleźć dla siebie partnerki, która by mnie zaakceptowała. Poddałem się botoksowi z użyciem toksyny botulinowej, aby w końcu coś zmienić i udało się! Od czterech lat jestem w szczęśliwym związku z moją ukochaną.

 

Pani Mariola z Rudy Śląskiej, 33 lata

Od wielu lat zmagałam się z uporczywymi, nawracającymi bólami migrenowymi, na które nawet lekarze nie mogli zbyt wiele poradzić, oprócz tego, że przypisywali tylko coraz silniejsze tabletki, nie eliminujące źródła problemu. Na którejś wizycie poradzono mi, abym spróbowała terapii botulinowej we Wrocławiu . Nie miałam nic do stracenia, poddałam się zabiegowi i udało się! Od zabiegu napady migrenowe ustąpiły, a ból należy już do przeszłości.

Toksyna botulinowa

Korekcja zmarszczek mimicznych

Toksyna botulinowa

Leczenie bruksizmu

Toksyna botulinowa

Poprawa napięcia skóry

Toksyna botulinowa

Lifting skóry

Cennik Toksyna botulinowa Wrocław

OpisCena
Botoks - broda od 439 zł do 879 zł
Botoks - bruksizm, wyszczuplanie żuchwy od 1759 zł do 2749 zł
Botoks - kurze łapki od 439 zł do 879 zł
Botoks - lifting twarzy, botoks lift od 879 zł do 1319 zł
Botoks - lwia zmarszczka od 439 zł do 879 zł
Botoks - podnoszenie brwi (lifting czoła) od 439 zł do 879 zł
Botoks - uśmiech dziąsłowy od 439 zł do 879 zł
Botoks - zmarszczki na nosie od 439 zł do 879 zł
Botoks - zmarszczki poziome czoła od 439 zł do 879 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy toksyna botulinowa jest bezpieczna dla zdrowia?

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są całkowicie bezpieczne, jeżeli są wykonywane pod okiem specjalisty w danej dziedzinie (tutaj w medycynie estetycznej), w certyfikowanym miejscu, a także przy zachowaniu odpowiedniej objętości, jaka powinna być użyta do zabiegu. Równie ważna jest sama toksyna botulinowa, skąd jest sprowadzana i kto ją produkuje. My korzystamy jedynie z certyfikowanych, sprawdzonych produktów, które przeszły wiele rygorystycznych testów w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów.

Czy osoby niepełnoletnie mogą korzystać z botoksu?

Nie jest to sugerowane ze względu na fakt, że osoby niepełnoletnie są w fazie wzrostu, a więc jakakolwiek ingerencja czynników w zewnątrz może zaburzyć ten proces. Naturalnie, w wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe, pod warunkiem wyrażenia zgody prawnych opiekunów a także konsultacji z lekarzem specjalistą i jego oceną w danej sytuacji.

Czy zabieg botoksu należy powtarzać?

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu optymalnych efektów po zastosowaniu toksyny botulinowej, zabieg należy powtarzać w regularnych odstępach czasowych, najlepiej co 6-9 miesięcy. Wówczas mamy szansę na długotrwałe utrzymanie efektów, jakie może nam dać użycie botoksu, a zarazem na utrzymanie pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia.

Czy mogą wystąpić działania niepożądane po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej?

Tak, aczkolwiek są to zdarzenia bardzo, bardzo rzadkie. Do najczęściej pojawiających się efektów ubocznych zalicza się wystąpienie niewielkich krwiaków lub obrzęków w miejscu wstrzyknięcia toksyny. Dlatego też należy dokładnie przestrzegać wytycznych, jakie otrzymamy w gabinecie i powstrzymać się od wykonywania niektórych czynności po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych.

Ile kosztuje terapia botulinowa we Wrocławiu?

Cena zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji, a także obszaru, w który po uprzedniej konsultacji ze specjalistą zdecydujemy się wstrzyknąć jad kiełbasiany. Ceny zaczynają się od 400 złotych.

Planuję zajść w ciążę. Czy mogę skorzystać z zabiegu?

Ciąża, zarówno jak i karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem toksyny botulinowej. Zaleca się przełożyć wizytę na bardziej dogodny termin, nawet jeśli jest nieco oddalony w przyszłości.

Czy mogę skorzystać z zabiegu podczas miesiączki?

Jak najbardziej. Nie jest to przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Jeżeli tylko czuje się pani wystarczająco komfortowo, można umówić się na wizytę. Należy jednak powstrzymać się od zabiegu, jeżeli wie pani o jakichkolwiek występujących zaburzeniach krzepnięcia w pani organizmie.

Czy można uzależnić się od botoksu?

Botoks nie jest substancją uzależniającą, zarówno w sposób fizyczny ani psychiczny. Stosowanie botoksu jest całkowicie bezpieczne.

Czy po stosowaniu botoksu twarz będzie wyglądała jak maska?

Efekt maski, o którym jest pytanie, jest efektem nieumiejętnie wykonanego zabiegu, podczas którego zostają porażone mięśnie twarzy, a także znacząco ograniczona ich ruchomość. W przypadku poprawnego wykonania zabiegu nie ma mowy o takiej sytuacji. Natomiast należy zwrócić szczególną uwagę, aby osoba wykonująca zabieg była do tego odpowiednio przygotowana, a klinika posiadała odpowiednie uprawnienia i certyfikaty poświadczające przejście wielu rygorystycznych testów, jak również o sprawdzoną, bezpieczną botulinę, która została sprowadzona z wiadomego, legalnego źródła.

Czy mężczyźni również mogą skorzystać z botoksu?

Oczywiście! Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą korzystać z zabiegu.

Co to jest baby botoks?

Na pewno nie należy kojarzyć tego z podawaniem botoksu osobom niepełnoletnim! Baby botoks polega na podawaniu minimalnych ilości toksyny botulinowej, aby nie całkowicie zablokować aktywność mięśni mimicznych, a jedynie ją ograniczyć.

Czy zabieg jest bolesny?

To zależy od indywidualnej wrażliwości na ból pacjenta. Toksyna botulinowa Wrocław jest wprowadzana podskórnie za pomocą igły i strzykawki, więc dla innych to może być porównywalne do ukłucia komara, a dla innych może to być bardzo nieprzyjemne doznanie. W takim wypadku należy zapytać o możliwość znieczulenia, aby podnieść swój komfort podczas wykonywania zabiegu.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Endolifting we Wrocławiu

Zabieg zwiększa napięcie wewnętrznych partii mięśni znajdujących się w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych, a także górnej i dolnej części ust. Jest to zabieg, który pozwala na spłycenie zmarszczek, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i poprawianie jędrność skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.

Fotoodmładzanie T3 we Wrocławiu

Za pomocą lasera w skórze tworzone są mikrouszkodzenia tkankowe, które zmuszają organizm do rozpoczęcia ich odbudowy. Światło dociera do bardzo głębokich warstw skóry, dzięki czemu proces odmładzania jest bardziej skuteczny i długotrwały.