Botoks Wrocław – toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest bardzo chętnie wykorzystywana w medycynie estetycznej. Jej właściwości pozwalają cofnąć oznaki starzenia się skóry oraz zachować młody i promienny wygląd na długie lata. Nawet głębokie zmarszczki po terapii stają się wygładzone i niewidoczne.

Czas trwania zabiegu

30 minut

Czesci ciala

Twarz

Sugerowana ilosc

1

Efekty zabiegów

Redukcja zmarszczek

Leczenie bruksizmu

Leczenie nadpotliwosci

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Botoks - toksyna botulinowa

UsługaCena od
Botoks - broda479 Umów sie
Botoks - bruksizm, wyszczuplanie żuchwy1899 Umów sie
Botoks - kurze łapki479 Umów sie
Botoks - lifting twarzy, botoks lift879 Umów sie
Botoks - lwia zmarszczka479 Umów sie
Botoks - podnoszenie brwi479 Umów sie
Botoks - uśmiech dziąsłowy479 Umów sie
Botoks - zmarszczki na nosie bunny smile459 Umów sie
Botoks - zmarszczki poziome czoła459 Umów sie
Botoks nadpotliwość - stopy1679 Umów sie
Konsultacja medyczna959 Umów sie
Nadpotliwość Botoks - dłonie1679 Umów sie
Nadpotliwość Botoks - pachy1899 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Stosowane dawki są absolutnie bezpieczne dla zdrowia i nie powodują skutków ubocznych. Cały proces jest wykonywany pod okiem lekarza. Skutki terapii toksyną botulinową są odwracalne: aby zachować docelowy efekt, należy powtórzyć zabieg mniej więcej po upływie około 6-9 miesięcy.

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu nie jest skomplikowany, a jednocześnie jest całkowicie bezpieczny. Toksyna botulinowa to inaczej jad kiełbasiany produkowany przez bakterie beztlenowe Clostridium botulinum, która hamuje aktywność jednego z neuroprzekaźników w organizmie człowieka, a dokładnie acetylocholiny, który odpowiada za przekazywanie impulsów na drodze między nerwem a mięśniem. Botoks jest podawany w ściśle określone miejsca, w których mogą pojawić się (lub już są) zmarszczki. Takie celowe podawanie ogranicza wystąpienie efektu maski, czego często obawiają się nasi klienci. Zabieg trwa od 15 do 30 minut, nie jest przy nim wymagane znieczulenie, jednak na szczególne życzenie klienta jest ono dostępne w naszej ofercie. Cały zabieg obejmuje co najmniej kilka wstrzyknięć podskórnych, w których wprowadza się w odpowiedniej ilości toksynę botulinową. Efekt jest już zauważalny mniej więcej po upływie tygodnia od zabiegu i utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Jak poprawnie przygotować się do zabiegu? Z uwagi na to, że zabieg jest bezpieczny, nie jest konieczne wykonywanie dodatkowych, szczegółowych badań przed przystąpieniem do zabiegu toksyny botulinowej. Mimo to, zaleca się, aby:
-bezpośrednio przed zabiegiem zrezygnować ze spożywania alkoholu.
-nie zażywać preparatów przeciwzapalnych.
-nie zażywać preparatów przeciwbólowych tego samego dnia.
Po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko powstania działań niepożądanych zaleca się, aby pacjenci unikali pochylania głowy w dół przez pierwsze cztery godziny od wykonania zabiegu, a także do ograniczenia masowania obszarów twarzy, w które została podana toksyna botulinowa. Ponadto zaleca się:
-zrezygnowanie z sauny,
-ograniczenie korzystania z basenu,
-niespożywanie alkoholu,
-nie wykonywanie peelingów skóry, zwłaszcza gruboziarnistych i enzymatycznych,
Nie wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem ciepła (w obszarze zabiegowym do miesiąca czasu)
Na zabieg z użyciem toksyny botulinowej może zdecydować się każdy, kto nie jest zadowolony ze swojej skóry i zmarszczek, które się na niej pojawiły, a także osoby walczące z uporczywymi, nawracającymi, migrenowymi bólami głowy a także dla osób borykających się z nadmierną potliwością dotyczącą dłoni, pach i stóp. Zabieg jest dedykowany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej sprawdzą się szczególnie w walce z:
-zmarszczkami poziomymi czoła,
-lwią zmarszczką (pionowa zmarszczka tworząca się między brwiami),
-kurzymi łapkami (zmarszczki tworzące się wokół oczu, szczególnie kiedy skóra staje się sucha i odwodniona),
-nosem króliczym,
-zmarszczkami palacza (zmarszczki tworzące się wokół ust),
-brukowaną brodą (zmarszczki tworzące się na brodzie),
-zmarszczkami na szyi (tzw. obręcze Wenus),
-bruksizmem (przerost mięśni żwaczy),
-opadającymi brwiami,
-migreną,
-nadpotliwością,
-Cąża i karmienie piersią.
-Pierwotne choroby mięśniowe, miopatie.
-Ostre infekcje.
-Stosowanie aktualnie kuracji antybiotykowej.
-Zażywanie leków przeciwkrzepliwych (rozrzedzających krew).
-Wszelkie choroby związane z zaburzeniem krzepliwości krwi.
-Aktualnie trwająca terapia lekami z grupy aminoglikozydów.
-Jaskra.
-Miastenia gravis (nużliwość mięśni).
-Zaburzenia połączeń w obrębie nerwowo-mięśniowym.

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Botoks toksyna botulinowa to substancja toksyczna, która jest wykorzystywana w medycynie estetycznej do łagodzenia zmarszczek, a także w leczeniu medycznym do zmniejszania skurczów mięśni.
Botoks działa na nerwy i blokuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe, co powoduje osłabienie lub całkowite zahamowanie skurczów mięśni. W medycynie estetycznej botoks jest stosowany do zahamowania ruchów mięśni twarzy, co zmniejsza powstawanie zmarszczek mimicznych.
Botoks jest stosunkowo bezpieczny, pod warunkiem że jest podawany przez doświadczonego specjalistę i w odpowiedniej dawce. Jednak jak każdy zabieg medyczny, istnieje ryzyko powikłań, takich jak obrzęk, zasinienie, osłabienie mięśni, bóle głowy, nudności, czy zawroty głowy.
Botoks jest przeznaczony dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry i zmniejszyć pojawianie się zmarszczek. Zazwyczaj zabieg ten jest przeznaczony dla osób w wieku od 18 do 65 lat.
Efekt botoksu zazwyczaj trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie, gdy toksyna zostanie wchłonięta przez organizm, konieczne jest powtórzenie zabiegu.
Tak, botoks może być stosowany do leczenia nadmiernej potliwości, migreny, drżenia mięśni i innych schorzeń medycznych. Jednak w każdym przypadku konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Polecane zabiegi

wolumetria

Wolumetria

Wolumetria twarzy, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy wygląd.

Zaffiro

Zaffiro

Zaffiro to innowacyjne urządzenie, stworzone do termoliftingu skóry. Opiera się na zastosowaniu technologii światła podczerwonego (IR), które gwarantuje bezbolesne i nieinwazyjne niwelowanie zmarszczek oraz wygładzanie cery.

HIFU

HIFU

HIFU to najsilniejsza, bezinwazyjna forma terapii zwiększająca jędrność i napięcie skóry.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Start typing to see posts you are looking for.
Shop