Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy w Warszawie

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy jest procesem mającym na celu pozbycie się objawów takich jak ból, świąd, pieczenie, suchość i zaczerwienienie pochwy, które mogą być wywołane różnymi przyczynami. Aby zapobiec nawrotom i pozbyć się objawów, najpierw trzeba określić przyczynę problemu. Często przyczyną stanów zapalnych pochwy są infekcje bakteryjne, grzybicze lub wirusowe. W takich przypadkach konieczne jest zastosowanie odpowiednich leków przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych lub przeciwwirusowych.

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Czesci ciala

Okolice intymne

Sugerowana ilosc

1 - 3 zabiegi

Efekty zabiegów

Leczenie świądu pochwy

Nawilżenie okolic intymnych

Eliminacja stanów zapalnych pochwy

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy

UsługaCena od
Laserowe leczenie atrofii / świądu / suchość pochwy1399 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Zabieg polega na podaniu pacjentce wcześniej uzyskanego osocza bogatopłytkowego PRP, które w zachwycający sposób poprawia kondycję jej miejsc intymnych. Procedura ma na celu eliminację wszelkich stanów zapalnych oraz objawów, które im towarzyszą (między innymi: świąd, pieczenie, suchość). A także ogólnej poprawy wyglądu pochwy.
Płytki krwi są naturalnym elementem, wytwarzanym przez ludzki organizm. Dlatego też, osocze bogatopłytkowe PRP jest całkowicie bezpiecznym (uzyskanym z krwi pacjentki) preparatem wykorzystywanym w autologicznej odnowie tkanek. Pierwszorzędną zaletą tego zabiegu jest fakt, że likwiduje on uporczywe i nieprzyjemne dolegliwości takie jak suchość pochwy, świąd czy pieczenie, a także poprawia jej wygląd oraz ukrwienie tkanek, co w pozytywny sposób przenosi się na życie seksualne pacjentki.
Z zabiegu może skorzystać praktycznie każda kobieta zmagająca się z problemami w sferze intymnej.

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu nie jest skomplikowany i odbywa się w pełnej świadomości pacjentki. Składa się z kilku etapów, które płynnie następują po sobie. Na samym początku znieczula się miejsce zabiegowe i pobiera się krew od pacjentki. Następnie uzyskana krew przekładana jest do specjalnej wirówki laboratoryjnej, w której następuje proces tworzenia się spersonalizowanego preparatu w postaci osocza bogatopłytkowego PRP. Na samym końcu uzyskaną substancję aplikuje się bezpośrednio do tkanek znajdujących się w pochwie. Każdy zabieg poprzedzony jest bogatym wywiadem lekarskim oraz specjalistycznym badaniem ginekologicznym, które ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
Czas trwania całej procedury trwa od 30 do 60 minut, w zależności od indywidualnych predyspozycji każdej pacjentki. Zabieg jest nieinwazyjny i po jego wykonaniu można bez problemu wrócić do codziennych zadań.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Aby uniknąć wszelkich nieprawidłowości i przykrych powikłań, a także by nie narażać swojego zdrowia, należy odpowiednio przygotować się do zabiegu:
-Zabieg koniecznie musi być poprzedzony specjalistyczną wizytą ginekologiczną, w celu wykluczenia jakichkolwiek nieprawidłowości.
-Wizyta musi opierać się na dokładnym badaniu ginekologicznym (wskazane jest również wykonanie cytologii, jeżeli nie była ona wykonana u pacjentki wcześniej).
-Należy dokładnie i starannie wypełnić wszelką dokumentację medyczną, w której powinno się wskazać wszelkie przewlekłe choroby i przyjmowane lekarstwa.
-Przynajmniej na dzień przed zabiegiem unikać współżycia, aby nie naruszyć wrażliwych tkanek pochwy oraz w celu uniknięcia infekcji.
-Przystępując do zabiegu pacjentka powinna również mieć wyleczone wszelkie stany zapalne w obrębie miejsc intymnych.
-Powinna także bezwzględnie przestrzegać podstawowych zasad higieny.
Leczenie uporczywych i nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy wykonujemy najczęściej u pacjentek skarżących się na uczucie dyskomfortu spowodowanego licznymi infekcjami o podłożu grzybiczym jak i bakteryjnym. Zabieg polegający na podaniu osocza bogatopłytkowego PRP w celu ukrwienia tkanek pochwy i tym samym poprawieniu jej odporności szczególnie dedykowany jest Paniom zmagającym się z:
-suchością pochwy,
-bólem podczas stosunku,
– nieprzyjemnym i uciążliwym świądem,
– przykrym zapachem wynikającym z infekcji,
-wiotką i luźną skórą w obrębie pochwy,
Zabieg ten nie tylko poprawi i wzbogaci florę bakteryjną pochwy, ale w znaczący sposób poprawi jej wygląd i kondycję. Przeznaczony jest również dla pacjentek, borykających się z uszkodzeniami i ranami po przebytych zabiegach chirurgicznych lub urazach – wówczas znacząco przyspieszy proces gojenia.
Pomimo tego, że zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a do jego wykonania używa się naturalnego preparatu przeznaczonego wyłącznie dla danej pacjentki, istnieje kilka przeciwwskazań uniemożliwiających jego wykonanie. Są to:
-ciąża i okres karmienia piersią. Jest to szczególnie wrażliwy okres w życiu każdej kobiety, gospodarka hormonalna jest niestabilna i w różnym stopniu zmienia się. Dlatego też okres ten dyskwalifikuje pacjentkę.
-choroby nowotworowe – są bezwzględnym przeciwwskazaniem,
-mechaniczne uszkodzenia skóry i jej nabłonka w okolicach miejsc intymnyc,
-trwająca, niewyleczona infekcja bakteryjna lub grzybicza,
-choroby krwi,
-przyjmowanie sterydów oraz różnego rodzaju leków, które rozrzedzają krew,
-trwająca miesiączka,

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Przyczyny uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy mogą być różnorodne. Mogą to być infekcje bakteryjne lub grzybicze, problemy hormonalne, choroby autoimmunologiczne, zwiększona wrażliwość lub alergie. Często jednak przyczyny są nieznane.
Objawy uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy mogą obejmować swędzenie, pieczenie, obrzęk, ból i wysięk. Objawy mogą być łagodne lub ciężkie i powtarzające się przez dłuższy czas.
Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy zależy od przyczyny objawów. Możliwe metody leczenia obejmują leki doustne, kremy i maści miejscowe, suplementy diety, a także terapię hormonalną lub laserową. Istnieją również specjalne diety i zmiany stylu życia, które mogą pomóc w złagodzeniu objawów. W przypadku infekcji bakteryjnych lub grzybiczych konieczne może być stosowanie antybiotyków lub leków przeciwgrzybiczych.
Jeśli objawy uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy trwają dłużej niż kilka dni lub są szczególnie uciążliwe, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą ds. ginekologii. Lekarz może przeprowadzić badanie i zalecić odpowiednie metody leczenia, aby złagodzić objawy.

Polecane zabiegi

Rewitalizacja warg sromowych większych

Zabieg rewitalizacji warg sromowych pozwala na ujędrnienie oraz odmłodzenie okolic intymnych. Skóra obkurcza się, staje się bardziej elastyczna i jędrna.

Powiększenie punktu G

Polega on na wstrzyknięciu usieciowionego kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsce na ściance pochwy. Lekarz ostrzykuje kwasem okolice punktu G, który pod jego wpływem powiększa się i ujędrnia.

Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny estetycznej, która zajmuje się poprawą wyglądu i funkcji intymnej strefy kobiecej. Obejmuje różne procedury i zabiegi mające na celu zwiększenie komfortu, pewności siebie oraz poprawę zdrowia i jakości życia pacjentek.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop