+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Leczenie trądziku we Wrocławiu

Skuteczne leczenie trądziku metodą laserową jest już dostępne dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

Ta metoda leczenia trądziku polega na zadziałaniu na skórę wiązką laserową. Laser wnika głęboko do struktur skóry i reguluje pracę gruczołów łojowych, ograniczając tym samym produkcję sebum. Światło lasera ma właściwości odkażające i skutecznie usuwa bakterie, przyczyniające się do powstawania trądziku. Ponadto światło lasera obkurcza pory. Pobudza skórę do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych, czyli podstawowego budulca skóry. Takie działanie lasera nie tylko likwiduje trądzik, ale także umożliwia wygładzenie delikatnych zmarszczek i ogólne poprawienie kondycji skóry.

Leczenie trądziku we Wrocławiu

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Leczenie trądziku we Wrocławiu

Laserowe leczenie trądziku pozwala pozbyć się kompleksów i cieszyć się piękną, gładką, a przede wszystkim zdrową skórą.

Najpierw należy wypełnić odpowiednią ankietę, która wykluczy przeciwwskazania zdrowotne do wykonania zabiegu laserowego. Następnie kosmetolog omawia szczegółowo z pacjentem wszystkie etapy zabiegu i dokonuje dokładnych oględzin zmienionych miejsc. Zabieg leczenia trądziku z użyciem lasera jest całkowicie bezbolesny i trwa krótko, od 15 do 30 minut. Procedura polega na tym, że kosmetolog kieruje wiązki lasera na miejsca trądzikowo zmienione. Laser bez naruszenia naskórka, powoduje mikrouszkodzenia w skórze, które mają za zadanie pobudzić skórę do regeneracji i odbudowy włókien kolagenowych, a także znormalizować pracę gruczołów łojowych. W lekkich postaciach trądziku już pojedyncza wizyta pozwala cieszyć się wymarzonymi efektami przez minimum pół roku, natomiast przy ciężkich formach trądziku, mogą być potrzebne kolejne 2 lub 3wizyty.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: Cala twarz. dekolt. szyja
 • Inwazyjność Zabieg bezinwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Leczenie trądziku Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

 • Skórę do zabiegu należy dokładnie umyć, oczyścić z resztek makijażu, kurzu i obumarłego naskórka i później delikatnie wytrzeć do sucha.
 • Bezwzględnie należy  na czas zabiegu zdjąć soczewki kontaktowe.
 • Zaleca się na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem odstawić wszelkie kremy i inne preparaty, stosowane na skórę, zawierające w swoim składzie alkohol lub witaminę A (retinol).
 • Należy odstawić stosowanie ziół światłoczułych (np. dziurawiec, nagietek) oraz fotouczulających kremów i leków.
 • Niedopuszczalne jest zażywanie przed zabiegiem leków sterydowych.
 • Na 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno wystawiać skóry na promienie słoneczne, ani korzystać z solarium. Dobrze jest przed każdym wyjściem na dwór smarować odsłoniętą skórę kremem z silnym filtrem przeciwsłonecznym.

Dla kogo jest ten zabieg ?

 • Zabieg przeznaczony jest dla osób, borykających się z uciążliwymi , nawracającymi zmianami trądzikowymi, których nie są w stanie usunąć  poprzez stosowanie podstawowych kosmetyków lub leków.
 • Leczenie laserowe trądziku jest dobre dla osób, które pragną szybkich i trwałych efektów, które trudno jest osiągnąć innymi sposobami.
 • Leczeniu trądziku mogą poddać się zarówno osoby z lekkimi, powierzchownymi zmianami, jak i z ciężkimi postaciami trądziku, w których występują głębokie ropnie i zaskórniki (istnieje możliwość, że będzie potrzeba w takich przypadkach wykonać zabieg kilkukrotnie oraz uzupełnić terapię oczyszczaniem manualnym).
 • Leczenie laserowe nada się dla osób, które pozbyły się już trądziku, ale na skórze zostały jeszcze przebarwienia po nim lub od czasu do czasu pojawiają się drobne krostki.
 • Propozycja zabiegu kierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, którzy pragną cieszyć się czystą, zdrową, pozbawioną wykwitów i wygładzoną skórą.
 • Zabieg pozwala również na leczenie zmian pojawiających się przy trądziku różowatym.

Jakie efekty daje zabieg ?

 • Zabieg pozwala na złagodzenie zmian trądzikowych, występujących przy trądziku pospolitym: likwiduje zarówno powierzchowne krostki, jak i głębsze cysty i zaskórniki.
 • Leczenie trądziku laserem zwęża pory i wygładza skórę.
 • Skóra po zabiegu będzie odkażona, a bakterie trądzikotwórcze unicestwione, dzięki czemu skóra zostanie na długo zabezpieczona przed nowymi wykwitami.
 • Wiązka laserowa skutecznie usuwa przebarwienia po trądziku
 • Poprzez pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i odbudowy jej struktury, laser pozwala na spłycenie delikatnych zmarszczek na twarzy.

Przeciwskazania do zabiegu

 • ciąża oraz karmienie piersią
 • epilepsja
 • cukrzyca
 • stany zapalne oraz choroby skóry, która będzie poddawana zabiegowi, takie jak łuszczyca, AZS
 • opalenizna – opalanie jest zakazane na 4 tygodnie przed i po zabiegu
 • stosowanie preparatów sterydowych i leków o właściwościach fotouczulających (informacja znajduje się na ulotce, dołączonej do leku)
 • aplikacja na skórę kremów i innych kosmetyków, zawierających witaminę A (retinol)
 • picie naparów z niektórych ziół, jak np. nagietek, dziurawiec

Opinie klientek po zabiegu

To był mój pierwszy zabieg laserowy i przyznam, że trochę się go bałam. Moje obawy były jednak bezpodstawne bo cała wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze, wszystko zostało mi należycie wytłumaczone, a zabieg okazał się całkowicie bezbolesny! Polecam wszystkim, którzy męczą się z pryszczami, leczenie trądziku we Wrocławiu. Sama się przekonałam, że nie było sensu tyle zwlekać!

Super! Jak zawsze jestem zadowolona z usług w Państwa klinice. Tym razem walczymy z trądzikiem mojej nastoletniej córki i z niecierpliwością czekamy na efekty. Leczenie trądziku Wrocław , dzięki!

Przemiła atmosfera, pełen profesjonalizm i higiena na najwyższym poziomie. Tego właśnie oczekiwałam i jestem w pełni usatysfakcjonowana. Moja skóra świetnie zniosła zabieg i powoli pojawiają się pierwsze efekty. Pozdrawiam serdecznie wszystkie Panie z kliniki!

Leczenie trądziku

Przywrócenie komfortu życia

Leczenie trądziku

Likwidacja uporczywych stanów zapalnych

Leczenie trądziku

Poprawa struktury skóry

Leczenie trądziku

Prewencja przed zaostrzeniem zmian i powstaniem blizn

Cennik Leczenie trądziku we Wrocławiu

OpisCena
Laserowe leczenie trądziku - Czoło 329 zł
Laserowe leczenie trądziku - Dekolt 549 zł
Laserowe leczenie trądziku - Nos 299 zł
Laserowe leczenie trądziku - Plecy od 879 zł do 1759 zł
Laserowe leczenie trądziku - Policzki 439 zł
Laserowe leczenie trądziku - Twarz 659 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Jakie efekty przynosi zabieg laserowego leczenia trądziku?

Zabieg ten pozwala na skuteczne pozbycie się wykwitów, charakterystycznych dla trądziku pospolitego oraz na złagodzenie objawów trądziku różowatego. Wiązka lasera wnika głęboko w warstwy skóry, dokładnie ją odkaża i zabija bakterie odpowiedzialne za powstawanie krost i wyprysków. Ponadto poprzez mikrouszkodzenia w skórze właściwej (w pełni bezpieczne), pobudza produkcję włókien kolagenowych i reguluje wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe. Dzięki temu nie tylko dochodzi do wyleczenia trądziku i zwężenia porów, ale także spłyceniu ulegają drobne zmarszczki widoczne na twarzy. Skóra staje jest bardziej napięta i wygładzona, poprawia się jej ogólna kondycja.

Jak dokładnie wygląda zabieg leczenia trądziku laserem?

Najpierw kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad z klientem, ogląda zmiany trądzikowe i tłumaczy krok po kroku wszystkie etapy zabiegu. Przed całą procedurą trzeba wypełnić krótką ankietę, dotyczącą zdrowia, która wykluczy wszelkie przeciwwskazania do zastosowania wiązki lasera na skórę. Po dokładnym oczyszczeniu skóry, która będzie poddawana zabiegowi, kosmetolog przykłada głowicę lasera do zmienionych miejsc i powtarza tą czynności aż do momentu „zeskanowania” całego dotkniętego trądzikiem obszaru.

Czy zabieg jest bolesny i czy potrzebne jest znieczulenie miejscowe?

Nie, zabieg nie wywołuje bólu, nawet u osób z obniżonym progiem czucia bólu. W związku z tym, nie ma potrzeby poddawania się znieczuleniu przed laserowym leczeniem trądziku.

Czy zabieg wykonuje się tylko na twarzy?

Niekoniecznie. Z trądzikiem na twarzy spotykamy się najczęściej, jednak jeśli pojawia się on na innych częściach ciała klienta, np. na plecach, to również te obszary skóry można poddać działaniu wiązki lasera.

Czy zabiegi można wykonywać cały rok i jak długo po zabiegu trwa rekonwalescencja?

Zabiegi wykonuje się cały rok i są one w pełni bezpieczne, o ile będziemy trzymać się zaleceń kosmetologa. Po zabiegu przez co najmniej miesiąc trzeba unikać słońca i stosować najsilniejsze kremy z filtrem. Zabieg nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, a zaraz po nim pacjent może przystąpić do normalnych, codziennych czynności.

Ile zabiegów trzeba wykonać dla najpełniejszego efektu?

Wszystko zależy od stanu skóry. Delikatniejsze zmiany trądzikowe i przebarwienia mogą zniknąć już po pierwszej wizycie. Jeśli wykwity sięgają głęboko i jest ich więcej, konieczne może okazać się kilkukrotne powtórzenie zabiegu leczenia trądziku. O tym, ile wizyt będzie potrzebne, poinformuje kosmetolog i w razie potrzeby zapisze na kolejną wizytę w dogodnym terminie.

Czy do zabiegu trzeba się jakoś przygotować?

Dobrze jest na kilka tygodni przed zaplanowanym zabiegiem zrezygnować z kąpieli słonecznych i wizyt na solarium. Bezwzględnie należy odstawić kosmetyki z retinolem (witamina A), a także wszelkie kremy i leki z substancjami o właściwościach fotouczulających (informacja o tym zawarta jest na ulotce). Skóra przed zabiegiem powinna być oczyszczona, zrobi to na miejscu kosmetolog bezpośrednio przed całą procedurą.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia trądziku metodą laserową?

Takie przeciwwskazania to przede wszystkim ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, epilepsja, a także choroby takie jak łuszczyca czy AZS oraz inne stany zapalne skóry. Poza tym skóra nie powinna być poddawana promieniowaniu UV przez co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem. Do zabiegu nie powinny podchodzić osoby, leczące się sterydami, a także innymi substancjami o właściwościach fotouczulających. Tylko bezwzględne zastosowanie się do tych zaleceń zapewni klientowi bezpieczeństwo i pożądane efekty zabiegu.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Minimum 2 tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z gorących kąpieli i z sauny. Przez miesiąc po zabiegu trzeba bezwzględnie unikać promieni UV, zarówno kąpieli słonecznych, jak i wizyt na solarium. Na czas wychodzenia z domu, należy stosować najwyższą ochronę przeciwsłoneczną skóry (SPF 50) przez co najmniej 4 tygodnie. Forsowne ćwiczenia fizyczne należy odłożyć na co najmniej 7 dni po zabiegu leczenia trądziku. Przez 24 godziny po zabiegu dobrze jest ograniczyć stosowanie jakichkolwiek kosmetyków na poddawaną działaniu lasera skórę.

Ile utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty zabiegu utrzymują się minimum 6 miesięcy, jednak wszystko zależy od indywidualnych właściwości skóry klienta.

Czy zabieg jest przeznaczony tylko dla kobiet?

Nie. Zapraszamy na zabiegi leczenia trądziku metodą laserową zarówno kobiety, jak i mężczyzn, którzy borykają się ze zmianami wypryskowymi na skórze.

Ile trwa jeden zabieg?

Zabieg trwa od 15 do 30 minut, w zależności od rozległości zmian.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Peeling chemiczny we Wrocławiu

Peeling chemiczny to zabieg, podczas którego na skórę nakładana jest mieszanina czynnych związków chemicznych o odpowiednim pH i stężeniu. W zależności od wybranego rodzaju peelingu, zastosowana mieszanka może usunąć przebarwienia, zniwelować zmarszczki, odmłodzić cerę czy usunąć pozostałe niedoskonałości dermatologiczne.