+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to zabieg, który polega na wprowadzeniu do pochwy wiązki lasera, która obkurcza ściany pochwy i stymuluje wzrost włókien kolagenowych.

Zabieg z użyciem lasera jest skuteczną, a zarazem bezpieczną i mało inwazyjną metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Celem zabiegu jest obkurczenie pochwy oraz stymulowanie włókien kolagenowych do wzrostu, co wpływa na poprawę sprężystości ścian pochwy. Tkanki pod wpływem lasera kurczą się, a śluzówka zostaje pobudzona do aktywności. Wskutek tego następuje wzmocnienie ścian pochwy, powięzi wewnątrzmacicznej oraz ujścia cewki moczowej. Zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej, poprawia się jej funkcjonalność. Po zabiegu widać wyraźną poprawę, pochwa staje się ciaśniejsza, co pozytywnie wpływa na jakość współżycia. Znika krępujący problem nietrzymania moczu oraz poprawia się stopień nawilżenia pochwy.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu

Zabieg laserowego nietrzymania moczu wykonywany we Wrocławiu znacząco poprawia jakość życia, pozwala wrócić do dawnych aktywności i cieszyć się życiem.

Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu Wrocław jest bezbolesny, nie wymaga hospitalizacji, pacjentka jeszcze tego samego może wrócić do domu. Używany do zabiegu laser Fontona jest bezpieczny i nowoczesny, pozwala na wykonanie zabiegu z doskonałą precyzją, bez obawy o uszkodzenie wierzchniej warstwy skóry. Skuteczność zabiegu jest niemal stuprocentowa. W wyznaczonym dniu pacjentka powinna zgłosić się do kliniki kilkanaście minut przed terminem zabiegu, zostanie poproszona o wypełnienie potrzebnej dokumentacji. Zabieg wykonywany jest na fotelu ginekologicznym, w dwóch etapach, nie wymaga podania znieczulenia. Przedsionek, wejście i kanał pochwy zostają dokładnie zdezynfekowane, a następnie osuszone. Lekarz wprowadza do pochwy pacjentki wziernik, za pomocą którego może wprowadzić głowicę lasera. Pierwszy etap polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Drugi etap ma na celu poprawnie jędrności i napięcia w przedsionku pochwy oraz ujściu cewki moczowej. Laser działa na takie obszary jak przedsionek, przednia ściana pochwy i ujście pęcherza moczowego. Cały zabieg trwa około 30-60 minut, po tym czasie pacjentka może wrócić do normalnego funkcjonowania. Przez kilku dni zalecane jest stosowanie podpasek, ponieważ może pojawić się wyciek płynu surowiczego. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać dużego wysiłku fizycznego, a przez około miesiąc trzeba zrezygnować ze współżycia. Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu polecane jest dla wszystkich kobiet, bez względu na stopień zaawansowania choroby. Efekty widoczne są stopniowo, zwiększają się z każdym tygodniem po wykonaniu zabiegu.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: okolice intymne
 • Inwazyjność Zabieg bezinwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Leczenie laserowego nietrzymania moczu to zabieg bezpieczny, ale wymaga wizyty konsultacyjnej u lekarza. Przygotowania do zabiegu obejmują:

 • konsultacje z lekarzem ginekologiem, który po dokładnym wywiadzie i badaniu ginekologicznym dokona kwalifikacji do zabiegu.
 • lekarz w trakcie konsultacji poinformuje pacjentkę o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach, omówi ewentualne skutki uboczne.
 • badanie cytologiczne – należy wykonać je kilka miesięcy (ale nie więcej niż 12) przed zabiegiem.
 • możliwe dodatkowe badania zlecone przez lekarza, m.in. mikroskopowa ocena czystości pochwowej szyjki macicy i pochwy.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg laserowego nietrzymania wykonywany we Wrocławiu polecany jest dla wszystkich kobiet, których dotyczy ta przykra i utrudniająca życie dolegliwość. Klinika we Wrocławiu poleca zabieg wszystkim paniom, niezależnie od wieku, które:

 • Cierpią na nietrzymanie moczu, spowodowane zaburzonym mechanizmem zamknięcia cewki moczowej.
 • Mają osłabione mięśnie dna miednicy, które jest często wynikiem porodu, nadwagi czy uwarunkowań genetycznych.
 • Odczuwają rozciągnięcie pochwy, które może być m.in. konsekwencją porodu silami natury.
 • Mają za niski poziom estrogenów, który objawia się m.in. osłabieniem szczelności cewki moczowej.
 • Odczuwają nadmierną suchość pochwy oraz związany z nią dyskomfort podczas współżycia, oraz nawracające infekcje bakteryjne.

Jakie efekty daje zabieg ?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu Wrocław jest bardzo skuteczne, przynosi zadowalający dla licznej grupy pacjentek. Korzyści z zabiegu są bardzo duże, pojawiają się stopniowo po zabiegu i wpływają na jakość całego życia. Są to:

 • brak problemów z nietrzymaniem moczu,
 • mniejsza częstotliwość występowania infekcji pochwy,
 • poprawa nawilżenia pochwy,
 • lepsza jakość współżycia,
 • prawidłowe pH pochwy,
 • poprawa wyglądu pochwy,
 • zwężenie ścianek pochwy

Przeciwskazania do zabiegu

Zabieg z użyciem lasera we Wrocławiu ma kilka przeciwwskazań, które nie pozwalają na przeprowadzenie laseroterapii u wszystkich pacjentek. Niektóre przeciwwskazania są czasowe i po pewnym czasie zabieg z powodzeniem można wykonać. Przeciwwskazania do zabiegu to:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • miesiączka,
 • choroby nowotworowe,
 • infekcje pochwy,
 • padaczka,
 • choroby ogólnoustrojowe, gorączka,
 • stan zapalny i zmiany ropne pochwy,
 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego,
 • stosowanie niektórych leków.

Tydzień przed planowanym zabiegiem z użyciem lasera należy odstawić leki i zioła fotouczulające.

Opinie klientek po zabiegu

Długo myślałam nad zabiegiem, ale problem nietrzymania moczu stawał się coraz bardziej nasilony. W końcu się zdecydowałam. I wiecie co, to był strzał w dziesiątkę. Problem zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a ja mogę śmiać się, kichać bez obaw, że na spodniach pojawią się ślady moczu. Jestem szczęśliwa!

Problemy z nietrzymaniem moczu pojawiły się zaraz po porodzie. Myślałam, że miną, ale niestety problem narastał. Mój ginekolog polecił mi zabieg z użyciem lasera. Jestem mu dozgonnie wdzięczna, ponieważ znów powróciła radość życia, a i mąż jest zadowolony. Znów kochamy się często, a jakość współżycia znacznie wzrosła.

Zawsze byłam aktywna fizycznie, ale problem z nietrzymaniem moczu sprawił, że przestałam biegać, ciągle siedziałam w domu, bo bałam się, że popuszczę. Na szczęście zdecydowałam się na zabieg laserowego leczenie nietrzymania moczu. Znów mogę robić to, co kocham, a do zabiegu namówiłam swoją najlepszą przyjaciółkę. Pamiętajcie, warto walczyć o swoje szczęście. A, zapomniałam dodać, zabieg nic nie boli, naprawdę!

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Likwidacja uporczywych dolegliwości okolic intymnych

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Technologia w służbie zdrowia

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Szybka i skuteczna laseroterapia

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Cennik Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu

OpisCena
Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu 1899 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy zabieg jest bolesny i wymaga znieczulenia?

Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga podania znieczulenia. Dyskomfort może powodować pozycja, ponieważ zabieg wykonywany jest na fotelu ginekologicznym. Bardzo wrażliwe pacjentki mogą poczuć ciepło w miejscu wykonywania zabiegu oraz lekkie pieczenie.

Po jakim czasie widoczne są efekty zabiegu?

Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo, efekt finalny widoczny jest po około 2-4 miesiącach. Jest to uzależnione od predyspozycji pacjentki.

Czy muszę jakoś specjalnie przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Potrzebna jest konsultacja ze specjalistą ginekologiem, który po wykonaniu badania dokona kwalifikacji do zabiegu. Pacjentka powinna wykonać badanie cytologiczne. Warto posiadać aktualne wyniki badania moczu oraz morfologii.

Czy zabieg z użyciem lasera może mieć jakieś powikłania?

Zabieg z użyciem lasera jest bezpieczny, nie posiada groźnych skutków ubocznych. Czasami zdarza się, że pacjentka odczuwa dyskomfort pozabiegowy, może pojawić się lekkie pieczenie i zaczerwienienie leczonych okolic. Dolegliwości powinny ustąpić w ciągu 1-2 dni.

Czy nietrzymanie moczu można całkowicie wyleczyć?

Jest to zależne od stopnia zaawansowania choroby. Szacuje się, że u ponad 90% pacjentek efekty zabiegu są bardzo dobre, a problem nie nawraca. Jeżeli włókna kolagenowe ulegną ponownemu rozciągnięciu, np. po porodzie lub wskutek zmian hormonalnych, problem może powrócić. W takim wypadku zalecany jest kolejny zabieg laseroterapii.

Czy po zabiegu mogą wrócić do pracy i normalnie funkcjonować?

Tak, po zabiegu nie ma przeciwwskazań do powrotu do pracy. Można normalnie funkcjonować, należy jedynie unikać nadmiernego wysiłku oraz przez miesiąc zrezygnować ze współżycia.

Jak mogę poznać, że problem nietrzymania moczu mnie dotyczy?

Problem nietrzymania moczu można rozpoznać, gdy w czasie kichania, kaszlu czy śmiechu nastąpi wyciek moczu. Może również pojawić się w trakcie wysiłku fizycznego. Nietrzymanie moczu nie minie, będzie się nasilać, więc nie warto czekać z wizytą u specjalisty.

Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty, należy stosować się do zaleceń lekarza i przychodzić na wyznaczone wizyty kontrolne. Ważne, aby prawidłowo dbać o higienę, w pierwszych dniach stosować podpaski. Przez kilka tygodni należy zrezygnować z kąpieli i wizyt na basenie, które mogą wywołać infekcje. Po zabiegu warto wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla, które wzmocnią i utrzymają efekty zabiegu. Przez miesiąc po zabiegu nie można stosować tamponów oraz należy zrezygnować ze współżycia.

Jak długo utrzymuję się efekty zabiegu?

Efekty utrzymują się zależenie od wieku pacjentki i stopnia zaawansowania choroby. Młode pacjentki mogą cieszyć się z efektów przez wiele lat, pani w okresie menopauzalnym mogą wzmocnić rezultaty zabiegu poprzez wdrożenie hormonalnej terapii zastępczej. Każda pani powinna również regularnie wykonywać trening mięśni Kegla.

Czy zabiegi z użyciem lasera są szkodliwe dla organizmu?

Zabiegi laserowe są często wykorzystywane w nowoczesnej medycynie. Są dobrze przebadane, dlatego można z całą stanowczością stwierdzić, że są bezpieczne i nie powodują zagrażanie dla zdrowia. Laser działa precyzyjnie, dokładnie, oczywiście musi być stosowany zgodnie z zaleceniami i przez doświadczonego lekarza.

Czy zabieg laserowego nietrzymania moczu można powtarzać?

Tak, zabieg można powtarzać w razie potrzeby. Z reguły wystarczy jeden zabieg, ale jeżeli problem jest mocno nasilony, można wykonać dwie lub trzy serie. Zabiegi można wykonywać co 30-40 dni.

Czy zabieg leczenie nietrzymania moczu wpływa na życie seksualne?

Tak, zabieg ma pozytywny wpływ na jakość życia seksualnego. Po zabiegu poprawia się nawilżenie pochwy, dochodzi również do zwężenia wejścia do pochwy, co wpływa na jakość doznań i poprawia komfort współżycia.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Ginekologia estetyczna we Wrocławiu

zeroki zakres zabiegów ginekologii estetycznej pomaga poprawić wygląd okolic intymnych pacjentek, regeneruje te okolice oraz poprawia ich nawilżenie. Likwidują także krepujący problem nietrzymania moczu oraz  poprawia jakość współżycia.

Labioplastyka we Wrocławiu

Labioplastyka chirurgiczna to znakomite rozwiązanie dla wszystkich pań, dla których zbyt duże wargi sromowe mniejsze stanowią problem natury estetycznej lub praktycznej. Zabieg zmniejszeniający wargi sromowe poprawa wygląd okolic intymnych, a także zmniejsza ryzyko występowania otarć, podrażnień czy przesuszeń w ich obrębie.

Laserowa rewitalizacja pochwy we Wrocławiu

Laserowa rewitalizacja pochwy gwarantuje przywrócenie komfortu okolicom intymnym kobiet. Zabieg polega na oddziaływaniu światła laserowego na włókna kolagenowe. Wprowadzona do pochwy głowica lasera podgrzewa włókna, a te w efekcie obkurczają się, co powoduje z kolei poprawne napięcie okolic intymnych.