+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Karboksyterapia – podawanie gazu medycznego CO2 we Wrocławiu

Karboksyterapia – podawanie gazu medycznego, CO2– szybka i skuteczna metoda walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz cellulitem.

Karboksyterapia to zabieg, który ostatnimi czasy cieszy się dużą popularnością, gdyż właściwości dwutlenku węgla zostały wykorzystane w medycynie estetycznej na nowo i stały się innowacyjnym rozwiązaniem. Karboksyterapia to iniekcyjny sposób podania oczyszczonego dwutlenku węgla, (CO2) pod powierzchnię skóry, w celu jej znacznego poprawienia. CO2 znany, jako cudowny gaz o niesamowitych właściwościach, wykorzystywany był w medycynie już od wielu lat lecząc liczne choroby. Zauważono jednak, że posiada on także doskonałe możliwości poprawy wyglądu, jędrności i ogólnej kondycji skóry, dlatego też rozpoczęto jego stosowanie na szeroką skalę w licznych zabiegach medycyny estetycznej, takich jak między innymi karboksyterapia Wrocław. Zabieg ten wykonywany jest u pacjentów borykających się z nieestetycznym wyglądem skóry, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, łuszczycą, nadmiernym wypadaniem włosów, starzeniem się skóry oraz jej wiotkością. Karboksyterapia we Wrocławiu  jest także doskonałym sposobem na skuteczną walkę ze zmarszczkami.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Karboksyterapia – podawanie gazu medycznego CO2 we Wrocławiu

Piękna, jędrna i czysta skóra już w jeden dzień, dzięki karboksyterapi we Wrocławiu – najlepszej metody walki z niedoskonałościami skóry i oznakami starzenia.

Zabieg karboksyterapi we Wrocławiu polega na podaniu dwutlenku węgla w postaci specjalnego preparatu regulującego jego przepływ. Przy pomocy cieniutkiej igły gaz, (CO2) aplikowany jest pod powierzchnię skóry. Zabieg nie jest skomplikowany i inwazyjny. Podczas jego trwania można odczuwać lekki dyskomfort w postaci bólu o niskim nasileniu, ukłucia oraz rozpychanie pod skórą. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta, miejsca zabiegowego oraz ilości podawanego gazu. Może trwać od 5 do 40 – 45 minut. Dla lepszych i trwalszych efektów zaleca się wykonanie kilku serii zabiegowych – początkowo raz w tygodniu, następnie raz na miesiąc. W czasie zabiegu karboksyterapi podawany zostaje podskórnie dwutlenek węgla, który wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody, powodując tym samym uwolnienie tlenu z hemoglobiny oraz zwiększenie przepuszczalności ścian kapilarnych. Zjawisko to wspomaga wzrost elastyczności włókien kolagenowych.  Po zakończeniu całego procesu, CO2 wydalany jest z organizmu poprzez płuca.

Podstawowe informacje

  • Czas trwania: 15-45 minut
  • Wykonywany przez kosmetologa
  • Części ciała skóra głowy, twarz, oczy, ciało, pośladki, uda, biust, brzuch
  • Inwazyjność zabieg inwazyjny
  • Sugerowana ilość zabiegów 6-10 

Karboksyterapia – podawanie gazu medycznego CO2 we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Zabieg karboksyterapi we Wrocławiu, jest procedura nieinwazyjna i niewymagającą szczególnych przygotowań. Nie wymaga podania znieczulenia oraz specjalistycznego postępowania przed zabiegowego.

Warto natomiast pamiętać, aby przed zabiegiem:

– unikać nadmiernej ekspozycji słonecznej i promieniowania UV, przynajmniej na 3 tygodnie przed zabiegiem,

– poinformować lekarza wykonującego zabieg o wszystkich przyjmowanych lekach oraz chorobach,

– w dzień zabiegu ubrać się w wygodną odzież, by ułatwić swobodny dostęp do miejsc zabiegowych,

– nie stosować innych zabiegów kosmetycznych, peelingów i innych kosmetyków o działaniu drażniącym w miejscach zabiegowych przynajmniej na tydzień przed planowanym zabiegiem,

– w dzień zabiegu zgłosić się do kliniki 10 – 15 minut wcześniej w celu wypełnienia niezbędnych formalności i ankiety medycznej.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg karboksyterapi we Wrocławiu jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z nieestetycznym wyglądem swojej skóry na różnych partiach ciała. Wykonywany jest on w takich miejscach, jak uda, pośladki, brzuch, twarz, nogi, ręce, głowa, okolice oczu.  Szczególnie dedykowany jest osobom, które mają problem z:

– cellulitem,

– łuszczycą,

– wypadaniem włosów,

– cieniami pod oczami,

– rozstępami,

– oznakami starzenia się skóry,

– wiotkością i brakiem elastyczności skóry,

– bliznami,

– zmarszczkami,

– nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Jakie efekty daje zabieg ?

Karboksyterapia, czyli zabieg polegający na podaniu leczniczego gazu – dwutlenku węgla to procedura, która przynosi spektakularne efekty w wyglądzie skóry. Działanie uzdrawiającego gazu, CO2 zostało udowodnione wielokrotnie. Po zabiegu karboksyterapi skóra jest wygładzona, ujędrniona i bardziej elastyczna. Usunięte zostają zmarszczki, cienie pod oczami i nieestetycznie wyglądający cellulit. Nie ma śladu także po rozstępach czy bliznach oraz nadmiernej tkance tłuszczowej. Twarz jak i całe ciało prezentują się świeżo, młodo i bardzo atrakcyjnie. Problem wypadania włosów zostaje zażegany a łuszczycowa skóra poprawiona nawet o 60%.

Przeciwskazania do zabiegu

Karboksyterapia Wrocław to zabieg bezpieczny, małoinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Istnieją jednak przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie, należą do nich takie czynniki jak:

– ciąża i okres laktacji,

– stany zapalne w miejscu nakłucia,

– choroby nowotworowe,

– poważne choroby płuc,

– niewydolność nerek,

– przebyty udar w niedalekim czasie,

– zespół bezdechu śródsennego,

– nieregularne ciśnienie krwi,

– zatory żylne lub płucne,

– epilepsja,

– zaburzenia tkanek w miejscach zabiegowych,

– choroby krwotoczne, na przykład hemofilia.

Każdy zabieg poprzedzony jest specjalistyczna konsultacja lekarską, na której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad diagnostyczny, by wyeliminować ewentualne przeciwwskazania.

Opinie klientek po zabiegu

Zabieg karboksyterapi w klinice we Wrocławiu przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Moja skóra wygląda cudownie – uda i pośladki nigdy nie wyglądały lepiej a ja sama czuje się cudownie. Zabieg nie tylko odmienił moje ciało, ale także samopoczucie i postrzeganie samej siebie.

Odkąd pamiętam zmagam się z łuszczycą. Nieprzerwanie w różnych aspektach mojego życia towarzyszyły mi takie odczucia jak wstyd i zakłopotanie. Po zabiegu karboksyterapi moja skóra prezentuje się naprawdę dobrze a moja samoocena niewyobrażalnie wzrosła. Regularne zabiegi z wykorzystanie dwutlenkiem węgla to coś, czego potrzebowałam.

Klinika we Wrocławiu to miłe i sympatyczne miejsce, gdzie pracują wspaniali ludzie. Wykwalifikowany personel i charakteryzująca się duża wiedzą kadra medyczna zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie. Wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane i na każde pytanie otrzymałam rzetelna odpowiedź. Szczerze polecam!

Chirurgiczne powiększanie pośladków

Przeszczepiana tkanka tłuszczowa

Przy użyciu implantów silikonowych 

Rezultat plastyki pośladków

Cennik karboksyterapia – podawanie gazu medycznego CO2

OpisCena
Karboksyterapia - biust 199 zł
Karboksyterapia - brzuch 199 zł
Karboksyterapia - dłonie 199 zł
Karboksyterapia - oczy 129 zł
Karboksyterapia - podbródek 199 zł
Karboksyterapia - pośladki 199 zł
Karboksyterapia - skóra głowy 199 zł
Karboksyterapia - szyja 199 zł
Karboksyterapia - twarz 199 zł
Karboksyterapia - uda - przód/tył/wewn/zewn 199 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy zabieg karboksyterapi leczy?

Karboksyterapia to zabieg polegający na wykorzystaniu dwutlenku węgla, którego zadaniem jest odpowiednie wniknięcie pod powierzchnię skóry i stymulacja tkanek. Zabieg ten, wykonywany w odpowiednich odstępach czasowych i w dobrze rozłożonym nasileniu skutecznie niweluje problem z cellulitem, rozstępami, bliznami, nadmierną tkanką tłuszczową, cieniami pod oczami i wypadaniem włosów. A więc tak – zabieg karboksyterapi ma działanie lecznicze i wykorzystywany jest do zwalczanie wszelkich niedoskonałości w medycynie estetycznej.

Jakie są efekty zabiegu wykorzystującego dwutlenek węgla?

Efektem zabiegu karboksyterapi jest przede wszystkim zdrowo i młodo wyglądająca skóra. Oznaki starzenia zostają skutecznie zatrzymane i cofnięte, cienie pod oczami zlikwidowane a rozstępy i blizny usunięte. Karboksyterapia we Wrocławiu i Warszawie poprawia także wygląd skóry łuszczycowej o nawet 60%. Ponadto zostaje zniwelowany nadmiar tkanki tłuszczowej i nieestetyczny cellulit oraz problem wypadania włosów.

W jakim wieku można podjąć się karboksyterapi?

Nie ma szczególnych wytycznych, co do wieku danego pacjenta. Zabiegu może podjąć się praktycznie każda zdrowa osoba, niecierpiąca na żadne z przeciwwskazań, uniemożliwiających wykonanie zabiegu.

Jaki jest mechanizm działania karboksyterapi? Na czym ona polega?

Karboksyterapia polega na mechanicznym rozbiciu złogów tłuszczowych w miejscach ich odkładania. Rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając tym samym przepływ krwi do obszarów, które stymulują metabolizm tłuszczu. Proces karboksyterapi nasila także produkcję kolagenu oraz elastyny, odpowiadających za jędrność skóry. Poprawia drenaż limfatyczny i pobudza oraz przywraca mikrokrążenie.

Czy karboksyterapia jest bolesna?

Zabieg karboksyterapi jest procedura małoinwazyjna i praktycznie bezbolesna. Pacjent może odczuwać jedynie minimalny ból, uczucie ukłucia oraz delikatne rozpychanie skóry. Cała procedura jest bezpieczna i odbywa się w odpowiednio przygotowanych i przystosowanych warunkach, uwzględniających wszelkie normy bezpieczeństwa.

Czy karboksyterapia niweluje problem wypadania włosów?

Tak. Udowodniono, iż zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla jest skuteczną metodą w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Włosy po karboksyterapi nie tylko nie wypadają, ale są bardziej lśniące i zdrowsze.

Czy karmienie piersią jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu karboksyterapi?

Tak. Okres laktacji i jest okresem wrażliwym w życiu każdej kobiety, gdyż wówczas gospodarka hormonalna jest nieustabilizowana i ciągle zmienna. Ponadto działanie dwutlenku węgla może negatywnie wpłynąć na stan zdrowia dziecka.

Jak często należy powtarzać zabieg, aby cieszyć się trwałymi efektami?

W celu otrzymania jak najlepszych efektów i utrzymania ich przez długi okres czasu należy wykonać od kilku do nawet kilkunastu sesji karboksyterapi. Początkowo zabiegi wykonywane są raz na tydzień, następnie odbywają się raz na miesiąc. Ilość i natężenie zabiegów wynika głównie z indywidualnych preferencji każdego pacjenta oraz jego problemów, zazwyczaj wykonuje się:

– od 4 do 8 zabiegów na twarz,

– od 10 – 15 zabiegów na całe ciało.

Czy terapia dwutlenkiem węgla usuwa rozstępy?

Tak. Karboksyterapia z wykorzystanie dwutlenku węgla jest doskonałą metodą w walce z rozstępami i różnego rodzaju bliznami. Nieestetycznie wyglądająca skóra to już przeszłość.

Dla kogo karboksyterapia jest najlepszym rozwiązaniem?

Zabieg karboksyterapi jest zabiegiem dla osób, które zmagają się z problemami takimi, jak: cellulit, rozstępy, blizny, łuszczyca, wypadanie włosów, nadmiar tkanki tłuszczowej. Będzie on idealnym sposobem na redukcję niedoskonałości oraz poprawę wyglądu skóry.

Dlaczego karboksyterapia jest skuteczna metodą w walce z łuszczycą?

Skóra łuszczycowa charakteryzuje się tym, że dochodzi w niej do zmian w dystrybucji wapnia. Podany w sposób iniekcyjny dwutlenek węgla doprowadza do regulacji gospodarki wapniowej dzięki aktywności cAMP i cGMP. Ponadto zachodzi zjawisko natlenowania oraz odżywienia otaczających tkanek. Redukcja łuszczycy poprzez karboksyterapię może wynosić nawet do 60%.

Ile trwa zabieg i jak się do niego przygotować?

Zabieg karboksyterapi nie trwa długo i czas jego trwania może wynosić od 5 do 45 minut – w zależności od wielkości miejsca zabiegowego i ilości wykorzystania gazu. Procedura ta nie wymaga szczególnych przygotowań i po jego zakończeniu można wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Endermologie LPG Alliance we Wrocławiu

Masaż Endermologie jako rewolucyjna broń w walce z cellulitem i obrzękami. Zabieg nie tylko relaksuje, ale także pomaga w walce o szczuple i gładkie ciało.