+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych) Wrocław

Laserową waporyzację krypt migdałowych wykonasz skutecznie w klinice we Wrocławiu

Gładka powierzchnia cechuje zdrowe podniebienne migdałki. Zdarza się jednak, że w wyniku stanu zapalnego lub z powodu innej przyczyny, pojawiają się krypty migdałowe. Są to wszelkiego rodzaju nierówności, między którymi dochodzi do gromadzenia się różnych bakterii. Skutkiem tego jest dokuczliwe uczucie dyskomfortu w gardle lub nieprzyjemny zapach z ust. Można jednak tym problemom zaradzić umawiając się na wizytę, podczas której zostanie przeprowadzona kryptoliza migdałków podniebiennych.

Dużą zaletą tego zabiegu jest możliwość wykonania znieczulenia miejscowego, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego bólu podczas leczenia. Ponadto, cały proces łączący wypełnienie ankiety, analizę leczonego miejsca i działanie lasera mieści się w około godzinie zegarowej.

Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych) Wrocław

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych) Wrocław

Dzięki laserowej waporyzacji krypt migdałowych wszelkie przykre konsekwencje związane z ich powstaniem znikają raz na zawsze.

Przed wykonaniem zabiegu, konieczne jest wypełnienie ankiety, w której pacjent zamieści wszystkie stale przyjmowane leki. Następnie odbędzie się konsultacja ze specjalistą, który po obejrzeniu migdałków będzie w stanie dobrać odpowiednie znieczulenie i parametry lasera. Pacjent przed zabiegiem otrzyma okulary ochronne, które zabezpieczą wzrok przed szkodliwymi skutkami ubocznymi lasera. Sam zabieg opiera się na wykorzystaniu światła laserowego, które spowoduje spłycenie krypt migdałowych. Ponadto nastąpi oczyszczenie tego obszaru z nagromadzonych kamieni i innych zanieczyszczeń. Po zabiegu pacjent zostanie indywidualnie poinstruowany jak powinien zadbać o leczone miejsce.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: Cala twarz. dekolt. szyja
 • Inwazyjność Zabieg bezinwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych) Wrocław

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przygotowanie do zabiegu powinno zawierać następujące aspekty:

 • rzetelne wypełnienie ankiety, w której zostaną zawarte wszystkie dotychczas przyjmowane stale leki
 • konsultacja laryngologiczna, podczas której lekarz wykluczy wystąpienie niebezpiecznych dla zdrowia powikłań
 • na godzinę przed zabiegiem pacjent nie powinien spożywać żadnych posiłków
 • zaleca się odpowiednie nawodnienie organizmu, przynajmniej na dzień przed zabiegiem

w dniu zabiegu należy być w pełni zdrowym w obszarze gardła i nosa, bez aktywnych infekcji

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg przeznaczony jest dla osób:

 • które chcą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust
 • które chcą zadbać o swoje zdrowie i pozbyć się krypt migdałowych razem z zawartymi w nich kamieniami
 • którym zależy na efektach już pierwszym zabiegu
 • które chcą pozbyć się stanów zapalnych w obrębie gardła i nosa na dłużej
 • którym zależy na oszczędności czasu i profesjonalizmie lekarza

Jakie efekty daje zabieg ?

Można wymienić wiele korzyści płynących z laserowej waporyzacji krypt migdałowych:

 • pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ust
 • eliminacja krypt migdałowych, w tym oczyszczenie przestrzeni gardła
 • pozbycie się bólu w okolicach gardła i nosa
 • wygoda i komfort podczas przeprowadzanego zabiegu
 • efekty widoczne już po pierwszym zabiegu

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do podejścia do zabiegu:

 • epilepsja i inne choroby, przez które pacjent nie powinien przystępować do laserowych zabiegów
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • aktywne choroby w obrębie gardła i nosa, w tym zapalenia
 • powikłania po przebytych anginach
 • przyjmowanie leków wchodzących w interakcję ze światłem laserowym, po których mogą wystąpić powikłania

Opinie klientek po zabiegu

W końcu pozbyłam się nieprzyjemnego zapachu z ust. Dodatkowo wszystko przebiegło w komfortowej i przyjemnej atmosferze.

Dzięki przystąpieniu do zabiegu, nie muszę już borykać się z przewlekłym bólem w gardle. To wszystko dzięki leczniczemu działaniu lasera.

Zabieg usunął u mnie wszystkie nieprzyjemne objawy, które występowały z powodu krypt. Polecam każdemu, kto się jeszcze nie zdecydował.

Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych)

Łagodzenie i likwidacja halitozy

Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych)

Poprawa komfortu mówienia

Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych)

Prewencja przed stanami zapalnymi

Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych)

Oczyszczenie trudno dostępnych miejsc

Cennik Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych) Wrocław

OpisCena
Ewaporyzacja krypt migdałków podniebiennych 799 zł
Laserowe usuwanie torbieli migdałkowych 799 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy zabieg jest bezbolesny?

Tak. Lekarz przed wykonaniem zabiegu zobowiązany jest do nałożenia miejscowego znieczulenia, które pozwoli na rozluźnienie pacjenta podczas leczenia. Jest to również sprawdzone u osób o niskim progu bólu. Dodatkowo lekarz bardzo delikatnie obchodzi się z badanym obszarem, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko przypadkowego podrażnienia gardła.

Dlaczego przed zabiegiem nie mogę niczego jeść?

Spożycie posiłku przed zabiegiem może mieć negatywne skutki. Zaliczamy do tego między innymi: wystąpienie uczucia mdłości, dyskomfortu lub wymiotów. Być może konieczne będzie w takiej sytuacji przerwanie przeprowadzanego zabiegu. Wstrzymanie się od posiłków pomoże również lekarzowi, który będzie mógł sprawniej przeprowadzić analizę gardła, a w rezultacie przyspieszy się czas trwania całego procesu

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, zabieg jest stuprocentowo bezpieczny. Lekarze to wykwalifikowani specjaliści, którzy wykorzystują podczas niego przetestowane maszyny wysokiej jakości. W celu zredukowania bólu, nakładane jest miejscowe znieczulenie. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia przykrych powikłań, przed każdym zabiegiem specjalista wykonuje dokładną analizę leczonego miejsca, na podstawie której dobiera indywidualne parametry światła lasera. Pacjent zwiększa bezpieczeństwo także przez pilnowanie otrzymanych od lekarza zaleceń pozabiegowych, bez robienia wyjątków i odstępstw.

Dlaczego nie mogę przystąpić do zabiegu w trakcie ciąży?

Kobiety w ciąży nie podlegają badaniom działania światła laserowego, dlatego lekarze i specjaliści w tej dziedzinie nie wiedzą, jak zareaguje ciało ciężarnej. W związku z tym nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa pacjentki. Możliwe jest wystąpienie niekontrolowanych skurczy itp. Ponadto, ciało ciężarnej jest w wielu obszarach nadwrażliwe. Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo przyszłych matek, nie jest możliwe przeprowadzenie zabiegu na kobiecie, która spodziewa się dziecka.

Jak powinienem dbać o leczony obszar po zabiegu?

Zalecenia pozabiegowe są indywidualnie dobierane do pacjenta przez lekarza i warto zadawać mu własne pytania. Do najczęściej zaliczanych jest unikanie przez okres około tygodnia posiłków mocno ciepłych i gorących, ponieważ mogłoby spowodować to wystąpień podrażnień na obszarze poddanym działaniom lasera. W związku z tym zaleca się spożywanie posiłków o letniej temperaturze. To samo tyczy się picia napojów. Pacjent nie powinien jeść rzeczy chrupkich, ostrych oraz mocno przyprawionych potraw. Również wykluczone jest spożywanie alkoholu lub palenie papierosów, które także mogłyby spowodować podrażnienia. Ponadto warto unikać wysiłku fizycznego przez okres około tygodnia od czasu wykonania zabiegu.

Powróciły usunięte laserowo dolegliwości. Co mam robić w takim przypadku?

Należy skontaktować się z lekarzem w celu omówienia przyczyny takiej sytuacji. Jeśli to będzie konieczne, należy umówić się na kolejną wizytę. Wszystko jednak zależy od indywidualnego przypadku i przyczyny powrotu dolegliwości. Jest to jednak bardzo rzadka sytuacja. Mimo to, da się jej zaradzić. Najczęściej stosowanym sposobem jest przepisanie pacjentowi antybiotyku, który zniweluje dolegliwości.

Jaki jest minimalny odstęp między wykonywanymi zabiegami?

Najczęściej efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, w związku z czym nie jest konieczne jego powtarzanie. Gdyby jednak lekarz zalecił inaczej lub wystąpiłyby powikłania, korekta badania następuje po około ośmiu tygodniach. Nie ma możliwości umówienia się na wcześniejszy termin niż po upływie tego okresu, głównie ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta.

Czy da się samodzielnie pozbyć problemu?

Leczenie migdałków to proces, który wymaga udziału i kontroli wykwalifikowanych specjalistów z odpowiednią wiedzą na ten temat. Wyleczenie zaawansowanego problemu nie jest możliwe przy stosowaniu domowych warunków. Wymaga ono interwencji lekarza, dlatego warto umówić się na konsultację w celu ustalenia stanu, w jakim znajdują się migdałki. Laserowa metoda posiada wiele zalet, które skutecznie przekonują pacjentów do jej wyboru.

Dlaczego powinienem zdecydować się na laserową metodę waporyzacji krypt migdałowych, a nie chirurgiczną?

Laserowa waporyzacja krypt migdałowych posiada zdecydowanie o wiele więcej plusów. Przede wszystkim jest to zabieg bezbolesny, co ma szczególne znaczenie dla osób o niskim progu bólu. Pozwala to na rozluźnienie się pacjenta, co ma pozytywny wpływ na komfort podczas całego procesu. Użycie lasera to opcja szybka, dobra dla osób zapracowanych. Cały przebieg trwa mniej więcej godzinę. Ponadto jest to całkowite bezpieczne dla zdrowia i najczęściej efektywne już po pierwszym zabiegu. Dlatego warto zdecydować się na innowacyjną metodę leczenia.

Czy gardło po zabiegu będzie musiało się zagoić?

Gardło może być delikatnie podrażnione lub narażone na tego typu powikłania. Dlatego liczony jest mniej więcej okres tygodnia do całkowitego wygojenia się leczonego obszaru. W celu przyspieszenia tego procesu zaleca się spożywanie posiłków papkowatych lub o letniej temperaturze, co tyczy się również napojów. Usprawnienie gojenia nastąpi również dzięki zaprzestaniu spożywania alkoholu i palenia papierosów. Warto również skonsultować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg, jeśli pacjent jest zainteresowany innymi czynnościami, które mogą przyspieszyć gojenie.

Czy podane przeze mnie dane dotyczące przyjmowanych przeze mnie leków i przebytych chorób będą do czegoś wykorzystywane lub upubliczniane?

Nie, podane przez pacjenta dane zostają wykorzystane tylko w celach dobrania odpowiednich parametrów do badania oraz wykluczenia zagrożenia dla jego zdrowia lub życia. Nigdzie nie będą udostępniane.

Po jakim czasie od urodzenia dziecka mogę przystąpić do zabiegu?

Do zabiegu mogą przystępować kobiety, które skończyły okres karmienia piersią. Będzie to bezpieczne wtedy zarówno dla matki, jak i dla dziecka, na które mogłoby wpłynąć pośrednie oddziaływanie światła laserowego. W innym przypadku nie możemy umówić takiej kobiety na badanie i przeprowadzenie zabiegu, ponieważ zagrażałoby to jej zdrowiu.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Laserowe leczenie Chrapania NightLase we Wrocławiu

Zabieg laserowego leczenia chrapania metodą NightLase powoduje widoczne obkurczenie się tkanek w jamie ustanej, a co za tym idzie – zapewnia duży komfort podczas snu oraz w bezpieczny sposób efektownie ogranicza występowanie bezdechów sennych.

Usunięcie krwawień z nosa we Wrocławiu

Leczenie krwawień z nosa metodą laserową to innowacyjny sposób na pozbycie się nawracającego problemu. W zabiegu wykorzystywane jest lecznicze działanie światła laserowego, którego parametry dobiera specjalista.

Osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP to innowacyjna metoda regenerująca komórki skóry i poprawiająca ogólną kondycję ciała, w szczególności po urazach oraz w sytuacjach, gdy wymagane jest wzmocnienie procesu gojenia np. po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.