Laserowa Waporyzacja Krypt Migdałowych (Kryptoliza Migdałków Podniebiennych) Wrocław

Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu z ust, a także dokuczliwego dyskomfortu w gardle.

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Czesci ciala

Jama ustna

Sugerowana ilosc

1 - 3

Efekty zabiegów

Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ust

Pozbycie się bólu gardła

Eliminacja krypt migdałowych

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Kryptoliza Migdałków Podniebiennych

UsługaCena od
Ewaporyzacja krypt migdałków podniebiennych949 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Gładka powierzchnia cechuje zdrowe podniebienne migdałki. Zdarza się jednak, że w wyniku stanu zapalnego lub z powodu innej przyczyny, pojawiają się krypty migdałowe. Są to wszelkiego rodzaju nierówności, między którymi dochodzi do gromadzenia się różnych bakterii. Skutkiem tego jest dokuczliwe uczucie dyskomfortu w gardle lub nieprzyjemny zapach z ust. Można jednak tym problemom zaradzić umawiając się na wizytę, podczas której zostanie przeprowadzona kryptoliza migdałków podniebiennych.

Dużą zaletą tego zabiegu jest możliwość wykonania znieczulenia miejscowego, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego bólu podczas leczenia. Ponadto, cały proces łączący wypełnienie ankiety, analizę leczonego miejsca i działanie lasera mieści się w około godzinie zegarowej.

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu, odbędzie się konsultacja ze specjalistą, który po obejrzeniu migdałków będzie w stanie dobrać odpowiednie znieczulenie i parametry lasera. Pacjent przed zabiegiem otrzyma okulary ochronne, które zabezpieczą wzrok przed szkodliwymi skutkami ubocznymi lasera. Sam zabieg opiera się na wykorzystaniu światła laserowego, które spowoduje spłycenie krypt migdałowych. Ponadto nastąpi oczyszczenie tego obszaru z nagromadzonych kamieni i innych zanieczyszczeń. Po zabiegu pacjent zostanie indywidualnie poinstruowany jak powinien zadbać o leczone miejsce.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Przygotowanie do zabiegu powinno zawierać następujące aspekty: rzetelne wypełnienie ankiety, w której zostaną zawarte wszystkie dotychczas przyjmowane stale leki
konsultacja laryngologiczna, podczas której lekarz wykluczy wystąpienie niebezpiecznych dla zdrowia powikłań
na godzinę przed zabiegiem pacjent nie powinien spożywać żadnych posiłków
zaleca się odpowiednie nawodnienie organizmu, przynajmniej na dzień przed zabiegiem
w dniu zabiegu należy być w pełni zdrowym w obszarze gardła i nosa, bez aktywnych infekcji
Zabieg przeznaczony jest dla osób:
które chcą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust
które chcą zadbać o swoje zdrowie i pozbyć się krypt migdałowych razem z zawartymi w nich kamieniami
którym zależy na efektach już pierwszym zabiegu
które chcą pozbyć się stanów zapalnych w obrębie gardła i nosa na dłużej
którym zależy na oszczędności czasu i profesjonalizmie lekarza
Przeciwwskazania do podejścia do zabiegu:
epilepsja i inne choroby, przez które pacjent nie powinien przystępować do laserowych zabiegów
ciąża
okres karmienia piersią
aktywne choroby w obrębie gardła i nosa, w tym zapalenia
powikłania po przebytych anginach
przyjmowanie leków wchodzących w interakcję ze światłem laserowym, po których mogą wystąpić powikłania

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Czas rekonwalescencji może się różnić w zależności od pacjenta, ale zwykle pacjenci potrzebują około tygodnia na powrót do normalnych aktywności. Może wystąpić tymczasowe uczucie bólu gardła, obrzęk lub trudności w jedzeniu przez kilka dni po zabiegu.
Laserowa waporyzacja krypt migdałowych to procedura, która jest powszechnie stosowana i uważana za bezpieczną. Jednak jak przy każdym zabiegu, istnieje ryzyko potencjalnych powikłań. Ważne jest, aby przeprowadzić konsultację z doświadczonym lekarzem, który przeprowadzi ocenę stanu zdrowia pacjenta i omówi wszystkie potencjalne ryzyka i korzyści.
Po zabiegu zazwyczaj zaleca się miękką dietę przez kilka dni, aby zapobiec nadmiernemu tarcie lub podrażnieniu obszaru poddawanego laserowej waporyzacji. Lekarz może również zalecić unikanie ostrej, gorącej lub pikantnej żywności, która może prowokować podrażnienie lub dyskomfort.
Rezultaty zabiegu są zazwyczaj trwałe. Jednak należy pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej, a wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnego przypadku. Regularne przestrzeganie zaleceń lekarza oraz dbanie o higienę jamy ustnej i ogólne zdrowie są ważne dla utrzymania zdrowych migdałków po zabiegu.
Zazwyczaj zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka dni po zabiegu. Lekarz może zalecić odpowiednie zasady rekonwalescencji, w tym unikanie aktywności, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia lub uszkodzenia obszaru poddanego zabiegowi.

Polecane zabiegi

Laserowe leczenie chrapania

Laserowe leczenie chrapania to innowacyjna procedura medycyny estetycznej, która ma na celu redukcję chrapania poprzez wykorzystanie lasera do poprawy funkcji dróg oddechowych. Chrapanie jest spowodowane wibracjami miękkich tkanek gardła i podniebienia, które ograniczają swobodny przepływ powietrza podczas snu.

Liposukcja - klasyczna kaniula, chirurgiczna

Liposukcja, zarówno klasyczna z użyciem kaniuli, jak i chirurgiczna, to procedury medycyny estetycznej, które mają na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała.

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów, znany również jako transplantacja włosów, to zabieg, który polega na przeniesieniu włosów z obszarów dawcy na obszary, gdzie występuje łysienie lub przerzedzenie włosów. Jest to popularna metoda leczenia łysienia i przywracania naturalnego wyglądu włosów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop