+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Blizny

Blizny potrądzikowe to problem ludzi w każdym wieku, z którym skutecznie umie sobie poradzić medycyna estetyczna.

Usuwanie blizn potrądzikowych interesuje osoby w każdym wieku, których ciało, głównie twarz pokrywają blizny, które są przykrą pamiątką po przebytym trądziku. Powszechnie uważa się, że trądzik dotyczy młodych, dojrzewających osób, ale to nie prawda. Trądzik może dotknąć ludzi w każdym wieku. Jeżeli trądzik był źle leczony, wypryski były rozdrapywane, a cera nieodpowiednio pielęgnowana pojawiają się blizny zanikowe. Są często pozostałością po stanach zapalnych i zmianach ropnych, które nie sprzyjają prawidłowemu gojeniu skóry. Blizny przybierają kształt zagłębień, a jej powierzchnia jest nieregularna. Blizny są przyczyną wielu kompleksów, powodują wycofanie się z życia społecznego, unikanie spotkań ze znajomymi, spadkiem samooceny. Warto poznać sposoby, które pomogą pozbyć się problemu blizn potrądzikowych. Zabiegi warto wykonać w SkyClinic, która oferuje metody indywidualnie dobrane dla każdego pacjenta.

Blizny

Umów Się Na Konsultację

Blizny

Czym spowodowany jest trądzik?

Trądzik może dotyczyć ludzi w każdym wieku, niezależnie od płci. Często pojawia się w okresie dojrzewania, w czasie burzy hormonalnej, ale może pojawić się także u osób w dojrzałym wieku. Spowodowany jest nadmiernym wydzielaniem łoju, zwiększonym rogowaceniem przy ujściach włosowo-łojowych oraz zaburzeniami hormonalnymi. Często zmiany pojawiają się wskutek niewłaściwej pielęgnacji oraz nieprawidłowej higieny. Trądzik objawia się powstaniem zaskórników, grudek czy guzków, które nieleczone, mogą powodować powstanie blizn potrądzikowych.

Dlaczego powstają blizny potrądzikowe?

Blizny i przebarwienia są pozostałością po wcześniej przebytym trądziku. Powstały po stanie zapalnym, w czasie którego pojawiają się ropne zmiany oraz dochodzi do zachwiania wytwarzanie barwnika. Do powstania blizn potrądzikowych przyczynia się również nieodpowiednia pielęgnacja, przebywanie na słońcu, źle dobrane kosmetyki oraz wyciskanie i rozdrapywanie zmian skórnych. Wskutek tych czynników dochodzi do uszkodzenia skóry właściwej i głębszych warstw skóry, a następnie do pojawienia się tkanki łącznej włóknistej. Powstają blizny zanikowe, a gdy dochodzi do niekontrolowanego rozrostu komórek, powstają blizny przerosłe.

Jakie są sposoby walki z bliznami potrądzikowymi?

Obecnie jest wiele metod, które pomagają pozbyć się problemu blizn i przebarwień potrądzikowych. Warto dobrać je indywidualnie, w zależności od stopnia nasilenia zmian. Pomocne są peelingi chemiczne, zabiegi z użyciem lasera, dermabrazja czy dermapen. Jeżeli blizny są świeże i słabo widoczne, można wypróbować domowe sposoby. Warto sięgnąć po olejek z drzewa herbacianego i z drzewa sandałowego, sok z cytryny, i witaminę E. W niektórych przypadkach mogą pomóc kremy i preparaty, które mają w swoim składzie witaminę E, kwas hialuronowy, heparynę i alantoinę, pomocny bywa również krem ze śluzem ślimaka. W przypadku blizn, które są rozległe i występują długo, dobry efekt przyniosą tylko zabiegi medycyny estetycznej.

Jakie metody walki z bliznami potrądzikowymi proponuje klinika SkyClinic?

W klinice SkyClinic można wykonać kilka skutecznych zabiegów, które pomogą uporać się z problemem blizn potrądzikowych. Zabiegi dobierane są indywidualnie, po konsultacji ze specjalistą. Lekarz może zaproponować dermapen, zabieg z użyciem lasera lub peelingi chemiczne. Zabiegi są skuteczne nawet w przypadku dużych, długo istniejących zmian potrądzikowych.

Na czym polega zabieg hydrabrazji?

Hydrabrazja to bardzo popularny i skuteczny zabieg, rodzaj peelingu, który polega na mechanicznym ścieraniu zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą specjalistycznych głowic. Złuszczany naskórek jest zasysany za pomocą pompy umieszczonej na głowicy, co zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń. Głowice różnią się wielkością oraz średnicą, dobierane są pod względem potrzeb skóry. Pod wpływem usuwania górnych warstw naskórka dochodzi do intensywnej regeneracji i tworzenia się nowych, zdrowych komórek. Złuszczanie następuje stopniowo, metoda bez bezpieczna, nieinwazyjna oraz bezbolesna. Zabieg trwa ok. 60-90 minut, zalecane są 1-3 serie.

Jakie są efekty po zabiegu hydrabrazji?

Hydrabrazja przynosi bardzo dobre efekty, zabieg można stosować na twarzy, plecach i dekolcie. Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo. Dochodzi do wygładzenia skóry, która jest oczyszczona i świeża, nabiera równomiernego kolorytu. Poprawia się elastyczność skóry, dochodzi do zmniejszenia rozszerzonych porów. Zabieg powoduje usunięcie zaskórników, spłycenie powierzchniowych zmarszczek, przebarwień i blizn potrądzikowych.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Laserowe usuwanie blizn polega na skierowaniu wiązki światła lasera na bliznę i kontrolowanym uszkadzaniu zmienionej tkanki. Laser działa bardzo precyzyjnie, skóra wokół nie ulega żadnemu uszkodzeniu, dzięki temu gojenie następuje szybko, nie występują widoczne rany. Laser stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Pod jego wpływem dochodzi do spłycenia blizn głębokich. O intensywności lasera decyduje lekarz, w klinice SkyClinic sposób leczenia dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Używany jest najnowszy laser Fotona Er:YAG, zabieg trwa 15-60 min, nie wymaga znieczulenia. Wskazany jest do likwidacji blizn pourazowych, potrądzikowych, powypadkowych, poparzeniowych i pooperacyjnych.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem lasera?

Mimo że zabiegi z użyciem lasera są bezpieczne, to nie wszyscy mogą skorzystać z ich dobrodziejstw. Jest kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Niektóre są czasowe i po ich wyeliminowaniu, można wykonać zabieg. Zabiegu z użyciem lasera nie można wykonać u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem jest świeża opalenizna, przyjmowanie leków i ziół światłouczulajacych. Do zabiegu nie kwalifikują się pacjenci, którzy chorują na bielactwo, łuszczycę, AZS, epilepsję, choroby nowotworowe oraz posiadają zaburzenia krzepnięcia krwi. Przeciwwskazaniem jest również cukrzyca, AIDS, zakażenie wirusem HIV, nadciśnienie, choroby naczyń krwionośnych, choroby serca, żółtaczka czy choroby hormonalne. Konsultacja z lekarzem, na którą zapraszany jest każdy pacjent SkyClinic, pozwala wykryć ewentualne przeciwwskazania, lekarz może w takim wypadku zaproponować inny, skuteczny zabieg.

Jaki laser jest używany do zabiegu usuwania blizn?

W klinice SkyClinic używane jest laser Fotona Er:YAG. Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie system laserowy na całym świecie. Laser wykorzystywany jest w wielu zabiegach, zapewnia najszerszy zakres ablacyjnych i nieablacyjnych zabiegów, działa niezwykle precyzyjnie, zapewnia bezpieczeństwo. Zaletą lasera jest maksimum efektów przy bardzo małej głębokości penetracji wiązki laserowej. Zabiegi z użyciem lasera są niezwykle efektywne, szybkie i skuteczne. Zabiegi z użyciem lasera w SkyClinic wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, którzy na bieżąco podnoszą swoja wiedzę.

Gdzie warto wykonać zabieg usuwania blizn potrądzikowych?

Kliniki medycyny estetycznej są w każdym mieście, ale warto znaleźć gabinet, który oferuje wszystko co najlepsze. SkyClinic we Wrocławiu to klinika znana w całej Polsce, odwiedzają ją także pacjenci z całego świata. Posiada certyfikaty nadawane tylko najlepszym gabinetom na świecie. Do zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych używany jest najnowocześniejszy laser, dzięki temu każdy pacjent na zapewnione bezpieczeństwo i gwarancje skuteczności zabiegu. Wszystkie zabiegi odbywają się w komfortowych warunkach, lekarze dbają o wygodę pacjentów na każdym etapie, od przygotowania do zabiegu, aż po wizyty kontrolne. SkyClinic to także doświadczona kadra, z dużą wiedzą. Wszystko to czyni ze SkyClinic klinikę na światowym poziomie, dlatego bez wahania warto umówić się na wstępną konsultację i skorzystać z metod zaproponowanych przez lekarza.

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Resurfacing – peeling laserowy we Wrocławiu

Peeling laserowy wykonywany jest za pomocą wysokiej jakości technologii lasera erbowo-yagowego FOTONA, który w kontrolowany sposób uszkadza frakcyjnie skórę. W efekcie tego zjawiska uszkodzona skóra zaczyna się regenerować, co niesie mnogość widocznych dla pacjenta efektów.

Peeling chemiczny we Wrocławiu

Peeling chemiczny to zabieg, podczas którego na skórę nakładana jest mieszanina czynnych związków chemicznych o odpowiednim pH i stężeniu. W zależności od wybranego rodzaju peelingu, zastosowana mieszanka może usunąć przebarwienia, zniwelować zmarszczki, odmłodzić cerę czy usunąć pozostałe niedoskonałości dermatologiczne.

Laserowe usuwanie rozstępów we Wrocławiu

W zabiegu usuwania rozstępów dzięki reakcji fototermicznej uruchamiane są procesy regeneracyjne tkanek i produkcję kolagenu. Poprzez zniszczenie tkanek w uszkodzonej strukturze roztępu, laser jednocześnie pobudza komórki skóry do autonaprawy.

Umów Się Na Konsultację