Blog

Wolumetria twarzy okrąglej — przewaga nad tradycyjnymi sposobami

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Wolumetria twarzy okraglej — przewaga nad tradycyjnymi sposobami

Aby uzyskać skuteczny niechirurgiczny lifting twarzy, wolumetria twarzy okrągłej to nowy, innowacyjny sposób na odmłodzenie całej twarzy bez przestojów związanych z operacją. Technika ta opiera się na wieloletnim doświadczeniu w estetyce twarzy i zaawansowanym zrozumieniu procesu starzenia się twarzy. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak się pozbyć efekt opadających policzków i nie tylko.

Wolumetria twarzy – na czym polega i jakie są jej efekty?

Celem zabiegu jest przywrócenie objętości twarzy w sposób „delikatny”, który tworzy bardziej zrewitalizowaną strukturę twarzy, która wygląda młodziej, ale całkowicie naturalnie. Wraz z wiekiem zmienia się nie tylko skóra i tkanki miękkie — zmieniają się również linie i rysy twarzy.

Podstawowy kształt leżącego pod spodem szkieletu twarzy zmienia się wraz z utratą projekcji kostnej i zgrubieniem rysów twarzy, powodując utratę młodzieńczego wyglądu twarzy. Zamiast po prostu używać wypełniaczy skórnych do „utuczenia” twarzy, lifting wolumetryczny polega na wstrzykiwaniu wypełniaczy na wierzch kości, aby przywrócić utraconą projekcję i nadać twarzy młodszy wygląd. Ponadto możliwe jest konturowanie zarysu żuchwy.

Wolumetria – modelowanie rysów twarzy, poprawianie owalu twarzy

Wszyscy starzejemy się inaczej, ale w różnym stopniu większość pacjentów zauważy utratę objętości w tych samych miejscach. Obejmują one:

  • Czoło,
  • Skronie,
  • Powieki,
  • Policzki,
  • Podbródek,
  • Szczęka,
  • Okolice ust.

Aby osiągnąć naturalny i harmonijny rezultat, najlepiej jest zająć się zmianami związanymi z wiekiem jako całością, zamiast skupiać się na próbach zaostrzenia poszczególnych cech, które następnie wyglądają na niezsynchronizowane z innymi cechami. Wykonywany w ten sposób lifting wolumetryczny zapewnia młodszy i bardziej naturalny wygląd bez konieczności poddawania się zabiegowi chirurgicznemu. Przede wszystkim następuje poprawa owalu twarzy. Dzięki temu Twoja tkanka tłuszczowa przemieszcza się w sposób samoistny. Kwas hialuronowy pomaga utrzymać długotrwałe efekty.

Wyszczuplanie twarzy – zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Zarówno lifting wolumetryczny, jak i tradycyjny lifting chirurgiczny mają zalety, które będą zależały od wyjątkowej sytuacji każdego pacjenta, ilości utraconej objętości i rezultatów, które chcesz osiągnąć za pomocą zabiegu liftingu. Lifting wolumetryczny ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym zabiegiem chirurgicznym, ale główną zaletą jest to, że zabieg trwa około 1 godziny, praktycznie bez okresu rekonwalescencji.

Zobacz więcej  Czym jest Melasma?

Podczas gdy lifting chirurgiczny poprawia głównie dolną szczękę i okolice szyi, zabieg liftingu wolumetrycznego poprawia każdy aspekt starzenia się twarzy, w tym linie i zmarszczki na czole, powiekach, policzkach i ustach, a także głębsze linie i zmarszczki, które zwykle nie można poprawić za pomocą procedury niechirurgicznej. Modelowanie policzków nie musi już być takie trudne. Medycyna estetyczna bardzo mocno się rozwinęła w tym kierunku.

Wolumetria twarzy — jak wygląda zabieg?

Najpierw następuje konsultacja lekarska, aby omówić wszystkie szczegóły. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent musi podpisać odpowiednie zgody. Podczas zabiegu stosowane są ukłucia oraz następuje wstrzykiwanie substancji na bazie kwasu hialuronowego. Za pomocą tępo zakończonej igły w ośmiu miejscach zostaje lekko nakuta twarz.

Wszystkie składniki, które są używane do zabiegów wolumetrycznego liftingu twarzy, są w pełni bezpieczne, ponieważ wszyscy mamy obecną w naszej skórze i tkankach miękkich taką substancję. Kwas hialuronowy wstrzykiwany do tego zabiegu jest identyczny z naszym, co oznacza, że prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej jest bardzo małe.

Efekty zabiegu

Po zabiegu następuje samoistne wypełnienie zapadniętych policzków, usuwa się efekt okrągłej twarzy oraz kształt twarzy jest taki, jak z młodości. Jeśli Twoim głównym zarzutem jest ogólne starzenie się i utrata objętości z pewną wiotkością żuchwy i szyi, i jesteś zadowolony z umiarkowanego stopnia poprawy żuchwy i szyi, to lifting wolumetryczny jest dla Ciebie doskonałą opcją.

Pamiętaj, że po zabiegu może nastąpić niewielki obrzęk, który jest naturalny. Twój organizm musi się przyzwyczaić do efektów. Jeśli twoim głównym zmartwieniem jest ciężki obszar podbródka i szyi i chciałbyś osiągnąć maksymalną poprawę w dolnej części twarzy i szyi, to lifting chirurgiczny byłby bardziej odpowiedni dla twoich celów, ponieważ może znacznie zmniejszyć obwisłość w tym obszarze. Jeśli zależy Ci na maksymalnej poprawie zarówno linii żuchwy i szyi, jak i wszystkich innych rysów twarzy dotkniętych procesem starzenia, połączenie liftingu wolumetrycznego z tradycyjnym liftingiem chirurgicznym może być dla Ciebie najlepszą opcją.

Zobacz więcej  Liposukcja laserowa - szybkie efekty

Jak wyszczuplić twarz – lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna – popularnie znana również jako iniekcja tłuszczu – to forma terapii wykorzystująca zabiegi iniekcyjne w celu stopienia tkanki tłuszczowej w różnych okolicach ciała. Aktywny składnik został odkryty w połowie XX wieku i jest stosowany w wielu terapiach medycznych, na przykład jako ochrona wątroby i zapobieganie zatorowości tłuszczowej.

Fosfatydylocholina (składnik aktywny) jest naturalną substancją, która powstaje w organizmie człowieka, na przykład w żółci. Substancją stosowaną jako lek jest lecytyna z nasion soi. Substancja była faktycznie stosowana jako lek rozpuszczający skrzepy tłuszczowe (zatory tłuszczowe), co czasami może prowadzić do zagrażających życiu powikłań w przypadku złamań kości. W tym celu lek podaje się dożylnie. W postaci tabletek jest dopuszczony do leczenia zaburzeń metabolizmu lipidów.

Lipolizę iniekcyjną stosuje się do rozpuszczania drobnych, uporczywych złogów tłuszczu, których nie można wyeliminować poprzez zmianę diety i ćwiczenia. W przeciwieństwie do chirurgicznego usuwania za pomocą liposukcji, ciało nie zmienia się szybko, ale w wolniejszym procesie, który może trwać nawet do sześciu miesięcy. Dzięki temu można wyszczuplić twarz.

Lek wstrzykuje się bezpośrednio w tkankę tłuszczową na odległość około 2 cm za pomocą bardzo cienkich igieł. Efekt może pojawiać się po dwóch tygodniach. Uwolniony tłuszcz jest częściowo metabolizowany w wątrobie, a następnie wydalany przez jelita. Proces topnienia osiąga szczyt po miesiącu.

Za pomocą zastrzyków lekarz medycyny estetycznej wywołuje sztuczne zapalenie, które powoduje dodatkowe napięcie skóry (tzw. nakłuwanie). Tłuszcz znika, a skóra ponownie się napina. W celu uzyskania optymalnego efektu konieczne jest wykonanie od jednej do maksymalnie czterech sesji zabiegowych. Dzięki temu można wyrównać kontur oraz usuwa się okrągła twarz.

Zastrzyki nie są bardzo bolesne. Po zabiegu prawie wszyscy pacjenci odczuwają skutki uboczne w postaci przejściowego zaczerwienienia, obrzęku i objawów przypominających bolesność mięśni. Jest to znak, że tkanka (w tym przypadku uszkodzona tkanka tłuszczowa) ulega rozkładowi. Czasami w miejscach nakłucia mogą pojawić się małe siniaki. Działania niepożądane zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Poważne skutki uboczne nie są znane do tej pory.

Zobacz więcej  Skuteczne metody, aby pozbyć się bliznowca po cesarskim cięciu oraz blizny po cc i zapobiec powstaniu bliznowca

Kwas hialuronowy — metoda wyszczuplania twarzy

Jest kluczowym składnikiem tkanki łącznej, która leży między komórkami skóry, wypełniając ją i podtrzymując. Ze względu na zdolność wiązania dużych ilości wody odpowiada za nawilżenie skóry. Zapewnia w ten sposób również jędrność skóry oraz pozwala utrzymać owal twarzy.

Owal twarzy jest w zasięgu Twojej ręki. Dzięki temu twarz wydaje się idealna. Chodzi tutaj o jędrność skóry oraz Twoje zmarszczki mimiczne zostają usunięte. Warto wspomnieć o szczegółach. Objętość tej substancji będzie zależeć od wielu czynników, w tym wieku, stanu skóry i anatomii twarzy. Ogólnie rzecz biorąc, można użyć od 6 ml do 15 ml na całą twarz, ale to, czy potrzebujesz dużej, czy małej ilości, zostanie omówione podczas konsultacji. Najlepsza opcja leczenia będzie zależała od Twojej anatomii, doświadczenia związanego ze starzeniem się i wyników, które masz nadzieję osiągnąć. Zapadnięte policzki są już przeszłością. A przecież bardzo dużo osób zmaga się z tym problemem.

Różnego rodzaju kremy oraz maski z kwasem hialuronowym pozwalają na prawidłowe nawilżane skóry, oraz opóźniają powstawania nowych zmarszczek. Te właściwości przeciwzmarszczkowe opierają się na zdolności kwasu hialuronowego do wiązania dużych ilości wody. Czasami warto właśnie zacząć kurację od tej metody.

Podsumowanie

Każda skóra człowieka z biegiem lat starzeje. Jest to całkowicie naturalne zjawisko. Jednak jeśli nie chcesz, aby widoczne były zmarszczki oraz efekt opadających policzków, to warto jest stosować, różnego rodzaju kremy. Jednak najlepszym efektem są zabiegi kosmetyczne. To mięśniami policzków następuje tworzenie mimiki twarzy, więc zabieg niechirurgiczny powoduje wzmocnienie tej partii ciała. Ta metoda jest powszechnie stosowana przez osoby publiczne, czyli dziennikarzy, piosenkarzy, polityków i nie tylko. Wolumetria twarzy okrągłej jest coraz częściej stosowana przez każdego człowieka bez względu na płeć.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop