Blog

Axia Plus – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Axia Plus – recepta online

Lek Axia Plus jest to złożony środek antykoncepcyjny, zawierający dwa różne hormony żeńskie: etynyloestradiol i drospirenon. Lek ten stosowany jest w celu zapobiegania ciąży.

Axia Plus – skład

Dwa hormony zawarte w Axia Plus, etynyloestradiol i drosperinon, są podobne do tych występujących w organizmie kobiety. Mają one na celu zatrzymanie procesów takich jak owulacja, celem zapobiegania zajścia w ciążę.

Tabletki powlekane zawierają 21 tabl. różowych, przy czym każda zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu, 3 mg drospirenonu. Producent do opakowania włożył 7 tabl. białych, niezawierających substancji czynnych, dzięki czemu stosowanie leku jest łatwiejsze. Łącznie pudełko zawiera 28 tabletek.

Różowe aktywne tabletki powlekane zawierają następujące substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, poliwinylopirolidon, kroskarmeloza sodowa, tlenek żelaza czerwony, tlenek żelaza żółty, talk, skrobia żelowana kukurydziana, makrogol 3350, tlenek żelaza czarny, polisorbat 80, alkohol poliwinylowy częściowo hydrolizowany, stearynian magnezu, laktoza jednowodna, dwutlenek tytanu.

Białe nieaktywne tabletki powlekane zawierają następujące substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, poliwinylopirolidon, makrogol 3350, dwutlenek tytanu, stearynian magnezu, alkohol poliwinylowy częściowo hydrolizowany, talk.

Axia Plus – dawkowanie

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości skontaktuj się z nimi w celu uzyskania dostosowanych instrukcji. Przyjmowanie tabletki z jedzeniem lub bez jedzenia jest w porządku. W razie potrzeby należy wypić trochę wody.

Tabletki należy przyjmować w kolejności, zaczynając od tej znajdującej się w lewym górnym rogu blistra i kierując się w stronę strzałek. Przez 28 dni należy zażywać jedną tabletkę na dobę. Schemat wygląda tak, że przez pierwsze 21 dni zażywa się tabletkę różową, a przez ostatnie 7 dni tabletkę białą. Ponieważ 7 białych tabletek nie zawiera substancji aktywnych, oznacza, że nie należy robić przerwy między kolejnymi opakowaniami leku.

Podobnie tak samo jak w przypadku innych leków do antykoncepcji hormonalnej, wystąpi krwawienie w momencie odstawienia preparatu, czyli kilka dni po zażyciu białej tabletki – placebo. Po zażyciu ostatniej białej tabletki należy rozpocząć od następnego blistra zawierającego różową tabletkę – nawet jeśli krwawienie nie ustało.

Zobacz więcej  Kosmetyki z komórkami macierzystymi

Jeśli zażywanie leku rozpoczyna się w innym dniu tygodnia niż poniedziałek, należy przykleić naklejkę dostarczoną wraz z lekiem z tyłu blistra, wybierając dzień, w którym rozpoczyna się przyjmowanie tabletek. W sytuacji, gdy rozpoczęto stosowanie w 2 – 5 dniu cyklu, trzeba stosować również środki mechaniczne do 6. dnia.

Jeśli zastępujesz tym lekiem inny złożony hormonalny środek antykoncepcyjny, możesz rozpocząć przyjmowanie leku Axia Plus następnego dnia po przyjęciu ostatniej aktywnej tabletki poprzedniego leku.

Jeśli przechodzisz z antykoncepcji zawierającej wyłącznie progestagen, możesz przejść na tabletki Axia Plus każdego dnia, ale przez pierwsze 7 dni będziesz trzeba stosować też inną metodę antykoncepcji.

Wskazania do stosowania Axia Plus

Wskazaniem do zastosowania leku jest chęć wprowadzenia antykoncepcji hormonalnej. Skuteczność leku to około 99%.

Przeciwwskazania do stosowania Axia Plus

Przeciwwskazania do stosowania Axia Plus obejmują uczulenie na jakąkolwiek z substancji aktywnych lub pomocniczych zawartych w tabletkach – zarówno powlekanych, jak i nieaktywnych. W tabletkach jest laktoza. Należy zrezygnować ze stosowania w przypadku, gdy występuje zakrzep w organizmie (lub występował w przeszłości). Nie należy stosować leku, jeśli pacjentka przebywała migreny z aurą, choroby wątroby, nowotwory, zapalenie wątroby typu C, dusznicę bolesną, zawał serca. Lek powinien być wykluczony, jeśli kobieta cierpi na niedobór białka C lub S, na obecność czynnika V Leiden, przeciwciala antyfosfolipidowe i niedobór antytrombiny III. Lek powinien być wyłączony z użycia, jeśli występuje cukrzyca, wysokie nadciśnienie, nadmiernie wysoki poziom trójglicerydów i hiperhomocysteinemia.

Ostrzeżenia dla leku Axia Plus

Lek Axia Plus zawiera żeńskie hormony, co sprawia, że jego stosowanie zwiększa ryzyko zakrzepów w organizmie. Należy zapoznać się z ulotką przed zastosowaniem i jeśli wystąpią objawy zakrzepu – niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Szczególnie alarmujące powinny być sytuacje, kiedy występuje jedna z wymienionych dolegliwości: obrzęk nogi, obrzęk na stopie z towarzyszącym bólem; nagły napad duszności lub przyspieszenia oddechu; ciężkie zamroczenie lub zawroty głowy; silny ból w żołądku; plucie krwią; nagłe napady silnego kaszlu; uczucie ściskania / pełności w klatce piersiowej, ramieniu lub poniżej mostka; gwałtowne osłabienie lub zdrętwienie twarzy, rąk, nóg, po jednej stronie ciała; osłabienie, niepokój, splątanie, zaburzenia mowy, zaburzenia rozumienia lub spłycenie oddechu; omdlenia z drgawkami; pocenie się, wymioty i nudności; dyskomfort w okolicy gardła, ramienia lub żołądka.

Zobacz więcej  Czym jest lipolaser?

Axia Plus, a ciąża

Lek Axia Plus nie powinien być stosowany w ciąży. Gdy tak się stanie omyłkowo, należy skontaktować się z lekarzem. Badania wykazują, iż omyłkowe zażycie w ciąży nie ma wpływu na stan płodu.

Nie zaleca się stosowania leku w trakcie karmienia piersią, ponieważ substancje zawarte w preparacie mogą przenikać do mleka matki.

Axia Plus – efekty uboczne

Częste skutki uboczne wynikające ze stosowania leków antykoncepcyjnych to (mogą wystąpić u 1 na 10 pacjentów): trądzik; ból, powiększenie lub tkliwość piersi; bolesne lub nieregularne miesiączki; bóle głowy / brzucha; zmiany nastroju; wzrost masy ciała.

Rzadziej (raz na 100 osób) zdarzają się sytuacje, w których występuje: reakcja alergiczna, zaburzenia psychiczne (depresja, nerwowość itp.), wysokie lub niskie ciśnienie tętnicze, zawroty głowy, łysienie, zaparcia, biegunka, suchość skóry, torbiel jajnika, ogólny ból, brak energii, żylaki, problemy trawienne i jelitowe, skurcze mięśni, uderzenia gorąca.

Axia Plus – interakcje

Zawsze pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie, jakie leki dostępne bez recepty, leki na receptę i suplementy ziołowe przyjmujesz, aby uniknąć możliwych interakcji z lekami. Ponadto, jeśli podczas przyjmowania leku Axia Plus lekarz przepisze Ci inne leki, koniecznie powiedz o tym, że przyjmujesz Axia Plus.

Pewny grupy leków leków wchodzą w interakcję z hormonami w Axia Plus. Leki mogące wywołać niespodziewane krwawienie w połączeniu to leki na padaczkę, gruźlicę, stosowane w leczeniu zakażeń wirusem HIV, stosowane w leczeniu zapalenia wątroby typu C, stosowane w leczeniu grzybicy, stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, naczyń krwionośnych płuc. Co więcej, lek nie powinien być łączony z zielem dziurawca zwyczajnego.

Pełna lista substancji, z którymi Axia Plus wchodzi w interakcję znajduje się w ulotce preparatu.

Jak uzyskać receptę online na Axia Plus?

Uzyskanie recepty online na Axia Plus jest proste i szybkie. Wystarczy wejść na stronę placówki medycznej SkyClinic i umówić się na krótką konsultację. W trakcie konsultacji lekarz zapyta o historię chorób w rodzinie, zapyta o dane osobiste i wypisze receptę. Receptę można zrealizować online i otrzymać leki pocztą lub kurierem kolejnego dnia. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Zobacz więcej  Rewolucyjna metoda odmładzania: Radiofrekwencja mikroigłowa RF - Skuteczny termolifting frakcyjny dla brzucha i skóry wokół oka

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop