Blog

Zabieg wypełniania ust. Kiedy warto go zrobić?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Techniki wypełniania  ust istnieją już od wielu lat, jednak dopiero od  niedawna ten zabieg upiększający zaczął przeżywać prawdziwy boom i gwałtowny wzrost zainteresowania, ponieważ pełne usta stały się pewnym modowym trendem. Osoby, które proszą o ten zabieg, szukają zazwyczaj dyskretnego efektu, dostosowanego do proporcji anatomicznych  twarzy. Tym sposobem jesteśmy w stanie uzyskać  naturalny wygląd i unikamy przerysowania –  nadmiernie wydatnych, niepasujących do naszej osoby ust.

 Jakie są sposoby wypełniania ust?

   W tej chwili najbardziej popularną metodą wypełniania ust jest infiltracja kwasu hialuronowego, aby nadać im większą objętość, nawilżyć a także zdefiniować ich kształt. Jednak wypełniacz w postaci kwasu hialuronowego nie jest jedyną dostępna techniką. Możliwości jest wiele: od operacji z zakresu chirurgii plastycznej takiej jak Lip Lift, poprzez korygowanie ich kształtu toksyną botulinową, do technik z zakresu usług medycyny estetycznej wykorzystujących popularne nici pdo.

Najbardziej satysfakcjonujące rezultaty,osiągniemy łącząc te techniki, które można dostosować do potrzeb i pragnień klienta, zarówno w celu stworzenia bardziej zmysłowych i mięsistych ust, jak i poprawy i zdefiniowania ich kształtu.

 Jakie są wskazania do zabiegu wypełniania ust?

    Wskazania do zabiegu wypełniania ust mogą być różne. Najczęściej są to:

– Podkreślenie konturu ust, który z wiekiem staje się coraz mniej wyraźny

– Wymodelowanie łuku kupidyna, aby mieć bardziej zmysłowe usta

– Zwiększenie ich objętości i uwypuklenie

– Wyrównanie dysproporcji pomiędzy dolną a górną wargą i przywrócenie ich prawidłowej symetrii – na przykład gdy górna warga jest zbyt wąska w porównaniu z dolną

– Redukcja zmarszczek w okolicach ust (tzw. „zmarszczki palacza”, „pin cody”)

– Nawilżenie ust i w wyniku tego delikatne uwidocznienie czerwieni wargowej

Dla kogo jest zabieg wypełniania ust?

  Zabieg ten dedykowany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom, chociaż prawdą jest, że większość pacjentów to kobiety. Idealnymi kandydatami są osoby, które ze względu na swoją anatomię lub starzenie się mają cienkie lub asymetryczne usta. Wiek nie jest wyznacznikiem, dlatego pacjenci mogą być zarówno młodzi, jak i starsi, ale ze względu na wiek dojrzewania, podczas którego wiele rzeczy zmienia się w głowie nastolatka z dnia na dzień, a ciało wciąż jeszcze kształtuje się, to lepiej poczekać z tym zabiegiem  do ukończenia 18-20 lat.

Zobacz więcej  Drosfemine forte – recepta online

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

    Wybór odpowiedniej osoby jest równie istotny jak wybór dobranej do naszych oczekiwań metody modelowania ust. Ważne, żeby był to doświadczony lekarz medycyny estetycznej lub chirurg plastyczny, który wykonał już wiele takich zabiegów, posiada odpowiednie kwalifikacje, ciągle dokształca się na kursach specjalistycznych i jest na bieżąco z aktualnym trendami. Można popytać na forach i grupach tematycznych portali społecznościowych o polecenie takiej osoby, sprawdzić w internecie opinie na temat kliniki którą wybraliśmy, a także zapoznać się ze zdjęciami przed i po wykonanych zabiegach. Nie wahajmy się skonsultować z kilkoma lekarzami, aby uzyskać różne opinie i znaleźć specjalistę, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Pamiętajmy, że oddajemy w cudze ręce swoją twarz, która jest nasza wizytówką i jeśli źle trafimy , może to skutkować bardziej lub mniej trwałym oszpeceniem, a także powikłaniami zdrowotnymi.

    W celu tymczasowego wypełnienia ust , czyli iniekcji kwasu hialuronowego (wypełniacza),korekty toksyną botulinową lub nićmi pdo można zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej lub wykwalifikowanego chirurga . Po zabiegu powinniśmy otrzymać etykietę produktu, którą trzeba zachować i okazywać podczas kolejnych zabiegów. W przypadku zabiegów chirurgicznych, takich jak Lip Lift, należy poszukać  chirurga specjalizującego się w chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, ponieważ są to mocno ingerujące interwencje.

Jak przebiega pierwsza wizyta?

   Podczas pierwszej wizyty lekarz zbada kształt ust i ich proporcje w stosunku do reszty twarzy. Drugim krokiem będzie wyjaśnienie pacjentowi różnych dostępnych technik przeprowadzania tego zabiegu, a tym samym odpowiednich zalet i wad technik, takich jak wypełniacz kwasu hialuronowego, lipofilling (wypełnianie ust własnym, przeszczepionym tłuszczem) lub Lip Lift, tak aby wybrać najlepszą alternatywę dla każdego przypadku. Wspomniany aspekt proporcji to element, który przede wszystkim pozwala osiągnąć naturalny i estetyczny efekt. Najlepszych wskazówek dotyczących naturalnych proporcji ust udziela nam tak zwany złoty podział, czyli matematyczna zależność oddająca najdoskonalszą harmonię. Zgodnie z zasadą złotego podziału stosunek objętości górnej wargi do dolnej powinien wynosić 1:1,618 – a dolna warga powinna być zawsze większa niż górna i  jeśli te proporcje zostaną zachowane, usta będą postrzegane jako bardziej atrakcyjne.

Zobacz więcej  Lifting Twarzy: rewolucyjny zabieg nićmi Aptos

Czym jest „złoty podział” ?

Ćwierć wieku temu chirurg szczękowo-twarzowy Stephen Marquardt zaczął dogłębnie badać kwestię idealnego piękna, opierając się na pracach największych umysłów przeszłości: starożytnego greckiego matematyka i filozofa Pitagorasa, włoskiego artysty renesansu Leonarda da Vinci oraz niemieckiego badacza złotego podziału profesora Zeisinga. Marquardt otrzymał unikalną formułę, którą można wytłumaczyć następująco: nos jest trójkątem (w widoku z profilu i od przodu), a w idealnej twarzy boki takiego trójkąta są 1,618 razy dłuższe od podstawy. Generalnie opierając się na zasadach stosunku 1 do 1,618, łącząc wszystkie kształty geometryczne, udało mu się stworzyć uniwersalny szablon twarzy, który nazwano „złotą maską”. Współcześni naukowcy zdefiniowali harmonię twarzy w następujący sposób:

– Odległość od linii oczu i linii ust powinna wynosić 36% całkowitej długości twarzy

– Odległość między źrenicami wynosi 46% szerokości twarzy.

Na czym polega technika wypełniania ust kwasem hialuronowym?

    Jest to najczęściej stosowana technika, ponieważ jest prosta, szybka i może być wykonana w gabinecie medycyny estetycznej. Jest to również metoda dająca doraźne efekty, gdyż substancją używaną do wypełniania ust  jest kwas hialuronowy, który jest resorbowalny, a zatem nie jest wypełniaczem stałym. W zależności od stanu nawodnienia organizmu, struktury skóry,palenia papierosów, wieku i warunków osobniczych klienta kwas hialuronowy utrzymuje się w miejscu iniekcji od 3 miesięcy do nawet roku. Stopień uwodnienia kwasu , twardość żelu i konsystencja również wpływają na efekty kliniczne.

Procedura

    Zabieg polega na wstrzyknięciu podskórnym lub infiltracji za pomocą bardzo cienkiej igły i trwa od 5 do 30 minut. Po zabiegu wypełniania ust można  natychmiast powrócić do wszystkich normalnych codziennych zajęć i czynności. Przed zabiegiem wypełniny obszar  jest oczyszczany i dezynfekowany, a następnie nakładana jest na niego maść znieczulająca, aby iniekcja była bezbolesna dla pacjenta. Ponadto w wypełniaczach często występuje niewielka ilość lidokainy, tak aby zarówno wypełniacz, jak i środek znieczulający zostały uwolnione w momencie wstrzyknięcia. W pierwszych dniach po zabiegu objętość ust może wydawać się większa niż pożądana lub nawet przesadzona z powodu obrzęku po wstrzyknięciu.  Może się też zdarzyć, że po pierwszym tygodniu nabyta objętość zmniejszy się na skutek integracji kwasu hialuronowego z otaczającymi obszar iniekcji  tkankami, dlatego zawsze należy brać pod uwagę możliwość poprawki, kiedy usta zupełnie się wygoją.

Zobacz więcej  Domowe sposoby na pozbycie się worków pod oczami i opuchlizny

Ryzyko alergii i powikłań po zabiegu

   Ryzyko alergii jest bardzo niskie, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Najczęstsze powikłania – które stanowią przemijający problem i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni – to niewielki obrzęk, a w niektórych przypadkach pojawienie się niewielkich siniaków lub krwiaków. Czasami po zabiegu mogą pojawić się grudki- najczęściej ustępują one  po masażu ust. W  niektórych przypadkach, kiedy wypełnianie ust było wykonane nieprofesjonalnie, trzeba je rozpuścić zabiegiem hialuronidazy. Pamiętajmy, że należy zawsze ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza przed i po zabiegu o których nas poinformuje. Gdy coś jest niejasne- nie wahajmy się zapytać.

Kwalifikacja do zabiegu wypełniania ust

   Koniecznie należy zgłosić osobie wykonującej zabieg wypełniania ust wszelkie alergie i nietolerancje z którymi się borykamy. Należy poinformować też o wszystkich chirurgicznych lub estetycznych zabiegach przeprowadzonych wcześniej, a także o zastosowaniu innych rodzajów wypełniaczy w ten sam lub inny obszar twarzy. W dniach poprzedzających zabieg wypełniania ust nie nalezy przyjmować leków takich jak aspiryna, leki przeciwzakrzepowe czy przeciwpłytkowe, gdyż zwiększają one ryzyko krwiaków.  Jeśli cierpisz na bardzo częste opryszczki, być może trzeba będzie zastosować terapię profilaktyczną opartą na lekach przeciwwirusowych, gdyż  w miejscu iniekcji w ciagu kilku kolejnych dni u osób predysponowanych mogą pojawić się jej objawy . Wszelkie aktywne infekcje są bezwzględnym przeciwwskazaniem. Kruchość naczyń włosowatych również może dyskwalifikować pacjenta do zabiegu. O wszystkich powyższych przypadkach koniecznie poinformuj osobę przeprowadzającą zabieg!

Wypełnianie ust jeśli jest wykonywane w dobrej klinice i pod okiem fachowca, jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, porawiającym naszą urode, a tym samym samopoczucie i pewność siebie. Warto zaufać specjalistom i cieszyc się życiem 🙂

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop