Blog

Ginekologia estetyczna – moda czy konieczność?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Jeszcze kilkanaście lat temu sprawy dotyczące stref intymnych były tematem tabu, o których nie rozmawiało się nawet z przyjaciółką czy lekarzem. Wszystko, co dotyczyło intymnych części ciała było skrywane, wywoływało zakłopotanie i skrępowanie. Panie, o których pojawiał się jakieś problemy, uważały że tak już musi zostać, bały się rozmawiać o swoich problemach, nie wiedziały, że istnieją zabiegi, które w szybki i łatwy sposób potrafią zmienić jakość życia. Pojawienie się gabinetów ginekologii estetycznej wyraźnie poprawiło sytuacje, panie, zwłaszcza te wyzwolone i mające świadomość własnej wartości, zaczęły chętnie poddawać się oferowanym zabiegom. Ginekologia estetyczna zaczęła być traktowana jak coś zupełnie normalnego, zabiegi na strefach intymnych stały się normą, porównywalną do zabiegów na twarz czy inne części ciała.

Ginekologia estetyczna – moda czy potrzeba?

Ginekologia to nie tylko moda na poprawienie wyglądu stref kobietach oraz przywrócenia radości ze współżycia, to również leczenie i zapobieganie problemom, które wywołują duży dyskomfort, przyczyniają się do rozwoju infekcji czy poważnych chorób. Ginekologia estetyczna leczy problemy z nietrzymaniem moczu, usuwa zmiany, które mogą przekształcić się z groźne dla zdrowia choroby, usuwa przyczyny zapaleń pochwy. Inne działanie zabiegów z tej dziedziny ginekologii to poprawa  przyjemności wynikającej ze współżycia oraz odmłodzenie miejsc intymnych. Szeroki zakres zabiegów pozwala na eliminacje wielu problemów, a nowoczesny sprzęt sprawia, że zabiegi są niemal bezbolesne, bezinwazyjne, najczęściej nie wymagają hospitalizacji. Są bardzo pomocne dla pań po okresie menopauzy, poprawiają nawilżenie pochwy, regenerują te okolice, przywracają naturalne Ph pochw. Dzięki temu pacjentki przestają odczuwać ból, pieczenie i dyskomfort podczas współżycia. Zmniejszeniu ulega ilość infekcji i podrażnień miejsc intymnych. Dobrze wykonany zabieg poprawia komfort całego życia, pacjentki wracają do ulubionych aktywności, czerpią z radość ze sportu, korzystają z uroków życia. .

Jaki sprzęt wykorzystywany jest do zabiegów medycyny estetycznej?

Aby zabieg był udany i likwidował problem, musi być przeprowadzany w nowoczesnej, dobrze wyposażonej klinice. Sprzęt, obok wykwalifikowanego personelu to podstawa medycyny estetycznej. Wiele zabiegów wykonuje się za pomocą lasera, który sprawia, że zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Renomowane kliniki korzystają z laserów najwyższej klasy, które działają precyzyjnie, nie powodują ryzyka uszkodzenia wierzchniej warstwy skóry. Światło lasera trafia dokładnie w leczony obszar, dzięki czemu okoliczna tkanka pozostaje nienaruszona. Pacjentka najczęściej wychodzi do domu w dzień zabiegu, może powrócić do codziennej aktywności. Zaletą laseroterapii jest czas, zabiegi trwają do godziny, nie wymagają specjalnego przygotowania i wielu wyrzeczeń. Odbywają się w warunkach ambulatoryjnych. Są bezbolesne, a to wielki plus dla wielu wrażliwych pacjentek. Laseroterapia okolic intymnych odbywa się na fotelu ginekologicznym, lekarz wprowadza do pochowa głowicę lasera, która powoduje fototermiczne i nieablacyjne obkurczenie ścianek pochwy, dzięki temu stan pochwy ulega wyraźnej poprawie. Laser działa na wiele problemów, m.in. likwiduje problem nietrzymania moczu, który spędza sen z powiek wielu paniom, poprawia się   napięcia oraz przywróceniu ulegają  funkcje pęcherza moczowego. Inne efekty zabiegu to uelastycznianie pochwy, zwężenie ścianek pochwy, poprawa nawilżenia itp. Oczywiście ważne jest doświadczenie i wiedza lekarza, który wykonuje zabieg. Warto korzystać z gabinetów medycyny estetycznej, które zatrudniają lekarzy z dużym doświadczeniem, którzy regularnie podnoszą swoje kwalifikacje, biorą udział w szkoleniach i sympozjach naukowych.

Zobacz więcej  Czym jest trichotillomania i jak ją leczyć?

Dla kogo polecane są zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kobiety stały się świadomie swojego ciała, chcą być szczęśliwe i w pełni korzystać z tego, co daje kobiecość. Zabiegi są szczególnie polecane paniom, które:

 • Są po ciężkich, długich porodach naturalnych,
 • Paniom, które urodziły siłami natury duże, ponad 4 kg dziecko,
 • Kobietom w czasie lub po menopauzie,
 • Paniom, które cierpią na nietrzymanie moczu,
 • Wszystkim paniom, które nie są zadowolone z wyglądu swoich stref kobiecych,
 • Panom z suchą i wiotką skorą w okolicach pochwy,
 • Paniom z atrofią warg sromowych,
 • Paniom, które w różnych powodów mają osłabione mięśnie dna macicy,
 • Paniom, które mają zaburzenia hormonalne, m.in. niski poziom estrogenów,
 • Paniom, dla których współżycie jest problemowe, stwarza ból i nieprzyjemne odczuci,
 • Paniom, które mają częste i dokuczliwe infekcje dróg rodnych, itp.

Jakie korzyści dają zabiegi ginekologii estetycznej?

Jest wiele problemów, które można wyeliminować, korzystając z rozwiązań, jakie daje nowoczesna medycyna estetyczna. Efekty zabiegów pojawiają się bardzo szybko, czasami jedne zabieg wystarcza, aby pozbyć się problemu, który utrudniał życie przez wiele lat. Czasami do usunięcia problemu potrzebnych jest kilka zabiegów, a efekty przychodzą po kilku tygodniach. Korzyści, które pojawiają się po zabiegach są bardzo duże, podnoszą samoocenę pacjentek. Pacjentki chwalą zabiegi za:

 • Znaczną poprawę wyglądu i odmłodzenie stref intymnych,
 • Usunięcie krępującego problemu nietrzymania moczu,
 • Dobre nawilżenie pochwy,
 • Zauważalne zwężenie wejścia pochwy,
 • Poprawę elastyczności ścianek pochwy,
 • Dużo większą satysfakcje seksualną,
 • W trakcie badań obserwują powrót do prawidłowego pH pochwy,
 • Znacznie zmniejszenie się częstotliwości występowania infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Każda pani, która wykonała zabieg potwierdza, ze znacząco poprawił  komfort całego życia. Kobiety znów polubiły współżycie, co też potwierdzają ich partnerzy

Czy zabiegi medyny estetycznej mają jakieś przeciwwskazania?

Mimo że zabiegi są małoinwazyjne i bezpieczne, ale istnieje grupa kobiet, które nie mogą z nich skorzystać. Czasami przeciwwskazania są stałe, ale większość z nich jest czasowa i po pewnym czasie można wykonać zabieg. Ważne, aby przez zabiegiem umówić się na konsultacje z lekarzem, który wykona badanie i zleci potrzebne badania, aby potwierdzić lub wykluczyć możliwość leczenia. Najczęstsze powody, dla których pacjentka musza przełożyć lub odwołać zabieg to ciąża, okres karmienia piersią, infekcje pochwy, stany zapalne pochwy, nieprawidłowy wynik badania cytologicznego, a także choroby nowotworowe, stosowanie niektórych leków, epilepsja. Zabiegów w obszarach intymnych  nie wykonuje się w czasie menstruacji.

Zobacz więcej  Laserowe usuwanie zmarszczek: Zabieg laserowy frakcyjny CO2 - skuteczne pozbycie się zmarszczek i przebarwień

Główne zabiegi oferowane przez kliniki medycyny estetycznej.

Każda pani, która odczuwa dyskomfort w strefie intymne powinna umówić się do ginekologa i dowiedzieć się, jakie są metody, które pozwolą wyeliminować problem. W gabinetach najczęściej wykonuje się zabiegi tj.:

 • Laserowe leczenie nietrzymania moczu – bardzo popularny i często wykonywany zabieg, ponieważ problem dotyczy kobiet w każdym wieku. W trakcie zabiegu wiązka lasera obkurcza ścianki pochwy, stymuluje wzrost włókien kolagenowych błony śluzowej. Po zabiegu pochwa staje się sprężysta, elastyczna, a problem z nietrzymaniem moczu odchodzi w zapomnienie. Zabieg je mało inwazyjny, nie wymaga hospitalizacji i znaczącej zmiany trybu życia. Trwale usuwa problem, a dodatkowo poprawia wygląd i stan pochwy, redukuje suchość, przywraca naturalne nawilżenie i poprawia zadowolenie ze współżycia
 • Wypełnianie warg sromowych większych – zabieg, za pomocą którego można poprawić wygląd warg sromowych. Do zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, które jest wstrzykiwany w wargi i powoduje, że nabierają ładnych kształtów. Zabieg trwa do 30 minut, odbywa się na fotelu ginekologicznym, w znieczuleniu. Po zabiegu dochodzi do poprawy funkcji ochronnych narządów, położonych głębiej w pochwie. Znika ryzyko obtarć, podrażnień oraz częstych infekcji.
 • Rewitalizacja przedsionka pochwy– kolejny zabieg, który pozwala pozbyć się uporczywego problemu suchości pochwy. Polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, który rewelacyjnie wpływa na dogłębne nawilżenie, wygładzenie oraz dodanie objętości kobiecym okolicom intymnym. Wskutek zabiegu dochodzi do poprawy jakość życia seksualnego. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji.
 • Plastyka przedsionka pochwy– to innowacyjny zabieg, do którego wykorzystuje się nici.  Lekarz wykonuje płytkie nacięcia skóry krocza. Po zabiegu dochodzi do poprawy wejścia do pochwy i przywrócenia jej normalnej budowy anatomicznej oraz poprawienie jej funkcjonowania. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, znieczuleniu miejscowym.
 • Labioplastyka– to zabieg, który ma na celu korekcję warg sromowych mniejszych lub większych.
 • Rewitalizacja warg sromowych większych z użyciem osocza bogatopłytkowego – do tego zabiegu wykorzystywane jest osocze, pozyskiwane z krwi pacjentki, które wstrzykiwane jest do pochwy.. Zabieg poprawia stan nawilżenia okolic kobiecych oraz aktywuje produkcje kolagenu. Zabieg może trwać do godziny, wymaga podania znieczulenia miejscowego.
 • Laserowe wybielanie okolic intymnych – wiele pań obserwuje, pojawiające się wraz z wiekiem, zjawisko ciemnienia okolic intymnych. Można temu zaradzić, wykonując prosty zabieg medycyny estetycznej. Laser skutecznie usuwa przebarwienia, a dodatkowo poprawia stan narządów kobiecych, wywołuje efekt odmłodzenia okolic odbytu, oraz sromu. Trwa do 30 minut, przynosi szybko widoczne efekty, najczęściej wystarczy jeden zabieg, aby okolice intymne ładnie się wybieliły.
 • Laserowe usuwanie zmian okolic intymnych– czasami w okolicach narządów kobiecych pojawiają się nieestetyczne i drażniące zmiany skórne, np. włókniaki, kłykciny kończyste, polipy, łagodne zmiany skórne okolic sromu. Można się ich pozbyć za pomocą lasera, który usuwa istniejące zmiany, powoduje odparowanie zmiany skórnej i zamknięcie naczyń krwionośnych. Czas wykonywania zabiegu może być różny, jest zależny od ilości i wielkości usuwanych jednorazowo zmian skorych.
 • Labioplastyka, czyli laserowe pomniejszanie warg sromowych mniejszych – ten zabieg ma na celu poprawę estetyki warg mniejszych, ale również likwiduje problem dyskomfortu, jakie zbyt przerośnięte wargi wywołują podczas współżycia czy uprawiania sportu. Do wykonania labioplastyki wykorzystywany jest precyzyjny laser, który zmniejsza wargi, a jednocześnie poprawia elastyczność i sprężystość pochwy, powoduje również produkcje kolagenu.
 • Powiększenie punktu G – to zabieg dla pań, które chcą czerpać niewyobrażalną radość z seksu. W trakcie zabiegu słynny punkt rozkoszy zostaje uwypuklony, dzięki czemu podczas stosunku jest bardziej stymulowany, a doznania są dużo silniejsze. Powiększenie dokonuje się za pomocą kwasu hialuronowego, który wstrzykiwany jest w tkankę. Zabieg trwa kilka minut, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjentka po kilu minutach może wrócić do domu.
 • Laserowa rewitalizacja pochwy – kolejny zabieg, który rewelacyjnie poprawia wygląd, a także znacznie odmładza pochwę i jej okolice. W trakcie laseroterapii poprawia się elastyczność i sprężystość, pochwa staje się ciaśniejsza, często wygląda jak u młodych kobiet, które nie rodziły dzieci. Zabieg nie wymaga znieczulenia, poprawia jakość życia seksualnego, usuwa problem nietrzymania moczu i przywraca radość życia.
Zobacz więcej  Storz - fala uderzeniowa - efekty

Jak widać, ginekologia estetyczna dba nie tylko o komfort, ale również o zdrowie pacjentka. Zabiegi tego typu są bardzo potrzebne, ponieważ w ostatnich latach panie bardziej o siebie dbają. Chcą mieć nie tylko piękną cerę, sylwetkę czy włosy, ale również młode okolice narządów rodnych. Wiele pań ma młodszych partnerów i chce im się podobać. Zabiegi umożliwiają również prowadzenie aktywnego życia, bez dyskomfortu. Panie mogą jeździć na rowerze, biegać, pływać, bez obawy o powstanie podrażnienie czy obtarcia. Z każdym rokiem będzie rosło zapotrzebowanie na zabiegi ginekologii estetyczniej, ponieważ coraz więcej pan jest świadomych i zdaje sobie sprawę, że kilkunastominutowy zabieg, może wpłynąć na jakość całego życia

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop