Blog

Czy zabiegi odchudzające działają?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy zabiegi odchudzające działają?

W skład zespołu Sky Clinic wchodzą specjaliści, którzy w trakcie wielu lat zdobywania doświadczenia i poszerzania zakresu swoich umiejętności pomagali pozbyć się różnorodnych kompleksów swoich pacjentów. To właśnie dzięki nim, medycyna estetyczna, którą się zajmują pomaga odzyskać pewność siebie pacjentom, dla których wygląd stanowi podstawę dobrego samopoczucia oraz prezencji.

W swojej pracy specjaliści często sięgają po pomoc nowoczesnych technologii, a wszystko po to, by zapewnić jak najlepsze rezultaty, a także bezpieczeństwo oraz komfort podczas przeprowadzanych zabiegów odchudzających.

To właśnie one są jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinice. Z tego artykułu dowiesz się między innymi:

  • Jakie są najczęściej stosowane rodzaje zabiegów odchudzających,
  • W jaki sposób wybrać odpowiedni zabieg,
  • Czy zabiegi odchudzające należą do skutecznych sposobów na odchudzanie?

Na czym polegają zabiegi odchudzające?

Jeśli zastanawiasz się nad szybkim i niewymagającym wyciśnięcia z siebie siódmych potów sposobem, który pozwoli Ci na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, to zabiegi odchudzajace wykonywane w ramach medycyny estetycznej będą dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Warto jednak dowiedzieć się, na czym dokładnie one polegają, przed zdecydowaniem się na ich przeprowadzenie.

Zabiegi odchudzające z działu medycyny estetycznej polegają na pozbyciu się w nadmiarze nagromadzonej tkanki tłuszczowej w jednym miejscu. Najczęściej są to elementy ciała, w których żadna dieta, ani ćwiczenia fizyczne nie pomagają. Mowa tu przede wszystkim o: brzuchu, boczkach, drugim podbródku, okolicy kolan, fałdkach na plecach, udach, łydkach oraz ramionach.

Zabiegi wyszczuplające – jakie mamy rodzaje?

Zabiegów, których zadaniem jest doprowadzić do pozbycia się komórek tłuszczowych jest wiele. Jedne wymagają dodatkowego wysiłku i zbilansowanej diety, inne z kolei są o wiele prostsze.

Jeśli decyzja o wykonaniu zabiegu została już podjęta, nadszedł czas na to, aby poznać możliwości, jakie oferuje medycyna estetyczna z zakresu modelowania sylwetki i ujędrniania skóry. Poniżej znajduje się lista najczęściej przeprowadzanych zabiegów wyszczuplających, wraz z opisem samego zabiegu.

Drenaż limfatyczny – jest to rodzaj zabiegu medycyny estetycznej, w którego procesie wykorzystuje się ręczny masaż. W ten sposób z tkanek usuwany jest nadmiar płynów, który następnie trafia z powrotem do układu krążenia. Dzięki tej metodzie można pozbyć się takich kompleksów, jak wszelkiego rodzaju obrzęki, cellulit wybranych partii ciała oraz opuchlizna.

Zobacz więcej  Blizny po wągrach

Lipoliza iniekcyjna – podczas tego rodzaju zabiegu wykorzystywane są chemiczne substancje, które wstrzykiwane są w komórki tłuszczowe. Substancja jakiej się używa to kwas hialuronowy. Działa on w ten sposób, że rozbija komórki tłuszczowe. Tę metodę wykorzystuje się najczęściej w celu redukcji nagromadzonych fałd tłuszczu w danym punkcie na ciele pacjenta.

Chirurgia bariatryczna – jest to metoda, którą stosuje się u tych pacjentów, którzy chorują na otyłość. Jest to stan, w którym BMI jest powyżej 40. Jest to sposób, który wykorzystuje się dopiero w ostateczności, po tym, jak inne metody zawiodły i nie dały oczekiwanych rezultatów. Jest to spowodowane tym, że chirurgia bariatryczna może powodować wiele skutków ubocznych, a także wiąże się z innymi zagrożeniami.

Liposukcja – zabieg ten polega na tak zwanym odessaniu na zimno nadmiaru nagromadzonego tłuszczu w organizmie pacjenta poprzez wprowadzenie do niego cienkiej rurki.

Liposukcja laserowa – ta metoda jest bardzo podobna do poprzedniej, z tą różnicą, że do redukcji cellulitu wykorzystywana jest energia laserowa zamiast odsysania tłuszczu na zimno.

Zabiegi na tkankę tłuszczową – plusy i minusy

Jak każdy rodzaj przeprowadzanego zabiegu, wyżej wymienione również posiadają swoje wady oraz zalety. Mogą wiązać się one z pewnymi ograniczeniami, zagrożeniami, bądź skutkami ubocznymi. Niektóre wymagają dodatkowego wysiłku ze strony pacjenta lub po prostu poprawienia jakości swojej codziennej diety. Jednak mimo wszystko, przedstawione poniżej minusy są raczej czymś, z czym każdy pacjent pragnący pozbyć się swoich niedoskonałości liczy się. Jakie zatem zabiegi wyszczuplające posiadają minusy?

Przede wszystkim, zabiegi (np. lipolizy iniekcyjnej) mogą wiązać się ze sporymi kosztami. Głównym powodem cen pozbycia się komórek tłuszczowych jest konieczność stałej obecności i kontroli specjalisty, który musi posiadać odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w swojej dziedzinie.

Zobacz więcej  Kiedy zacząć myśleć o przeszczepie włosów?

Niektóre z wykonywanych zabiegów mogą prowadzić do powstawania niechcianych blizn po redukcji tkanki tłuszczowej.

Największym jednak skutkiem ubocznym jakie może dotknąć tych, którzy pragną wymodelować sylwetkę przy użyciu medycyny estetycznej jest ograniczone wchłanianie wartości odżywczych z pożywienia po chirurgii bariatrycznej.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pomagają jednak pozbyć się zbędnych kilogramów oraz ujędrnić ciało bez konieczności aktywności fizycznej. Dodatkowo u pacjentów wzrasta pewność siebie, a także poczucie własnego piękna. Poprawiony zostaje także ogólny poziom zdrowia oraz ograniczone zostaje ryzyko wystąpienia cukrzycy i chorób serca.

Jak wybrać zabiegi wyszczuplające?

Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu na odchudzanie, który daje efekty w krótkim czasie, należy w pierwszej kolejności udać się do specjalisty. Profesjonalna ekipa specjalistów w klinice Sky Clinic muszą przede wszystkim określić wskazania i przeciwskazania do podjęcia się działań, w ramach usunięcia nadmiaru cellulitu. Jest to tak zwany wywiad, podczas którego dowiesz się również o tym, jakie efekty zabiegu mogą się pojawić oraz o ewentualnych efektach ubocznych, jakie mogą dotknąć Twoje ciało.

Ważne jest również określenie celu wizyty, oraz określenia partii ciała (np. pośladki), na których chcesz zredukować tłuszcz występujący w nadmiarze.

Ostatnim krokiem jest wybór jednego z zabiegów, jakie mogą pomóc usunąć tłuszcz oraz dać naprawdę spektakularne ujędrnienie skóry.

Czy zabiegi wyszczuplające w ogóle są skuteczne?

Decydując się na wygładzenie cellulitu i modelowanie sylwetki poprzez rozbicie komórek tłuszczowych warto jest wiedzieć, że sam zabieg redukcji tkanki tłuszczowej nie zastępuje odpowiedniej diety oraz wysiłku fizycznego. Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej ma za zadanie jedynie wspomóc Cię w procesie odchudzania. Potrzebna jest zdrowa i zbilansowana dieta, oraz aktywność fizyczna. Dzięki temu wszelkie elementy potrzebne do osiągnięcia wymarzonych sukcesów i pozbycia wszelkich kompleksów zostaną osiągnięte.

Ponadto sam zabieg redukujący tkanki tłuszczowe usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej jedynie punktowo, w miejscu jej nadmiernego zgromadzenia się. Nie jest zalecane, aby jednorazowo przeprowadzać zabieg usuwania tkanki tłuszczowej w wielu miejscach.

Zobacz więcej  Odkrywając potęgę natury: poznaj najskuteczniejsze zioła na trądzik różowaty

Zabiegi odchudzajace a odpowiednia dieta

Odpowiednia dieta, jak już wspomnieliśmy jest konieczna do zakończenia procesu odchudzania sukcesem. Co to jednak znaczy, odpowiednia dieta?

Jest to dieta zbilansowana, w której wszelkie właściwości odżywcze zostają podane organizmowi w odpowiednich ilościach. Innymi słowy, spełniają jego zapotrzebowanie i nie przekraczają go. Tylko spalając więcej kalorii, niż wchłaniając organizm jest w stanie pozbyć się poprzez spalanie, nadmiernej ilości nagromadzonego w komórkach tłuszczowych problemu.

Dlatego właśnie potrzebne są również ćwiczenia fizyczne, które wspomogą proces spalania, a dodatkowo poprawią kondycję oraz ogólny wygląd sylwetki.

Naturalny sposób na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli jednak chcesz spróbować innych metod, jakie pomogą ci spalić tkankę tłuszczową, albo szukasz sposobu, który wspomoże wykonywane zabiegi wyszczuplające, to poniżej znajduje się lista naturalnych metod, jakie mogą niwelować cellulit.

Ćwiczenia fizyczne jako zabiegi wyszczuplające ciało – nie od dziś wiadomo, że jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się kilku zbędnych kilogramów jest wysiłek fizyczny. Jednym z najlepszych ćwiczeń są ćwiczenia cardio. Angażują one całe ciało, przyspieszając bicie serca. To właśnie one wykonywane są przez sportowców, którzy chcą, aby ich efekty ciężkiej pracy były bardziej widoczne. Cardio nie tylko działa na nadmiar tłuszczu, ale też niweluje wszelkie oznaki starzenia i pozwala pozbyć się cellulitu.

Produkty żywieniowe a redukcja cellulitu. Czyli co jeść, żeby schudnąć? Do naturalnych produktów spalających tłuszcz należą: kurkuma, cynamon, papryka oraz imbir. Przyspieszają one przemianę materii w organizmie oraz poprawiają krążenie krwi. Zwiększa się tym samym zapotrzebowanie ciała na energię, do której wykorzystywany jest tłuszcz.

Mając na uwadze wszelkie wyżej wymienione informacje, możesz już śmiało podjąć decyzję o sposobie, w jaki pozbędziesz się kompleksów i osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Pamiętaj tylko, że każdy z wymienionych zabiegów wykonywanych w klinice potrzebuje trochę pomocy z zewnątrz w postaci odpowiedniej diety, a także ruchu. Nie trać czasu i udaj się do kliniki Sky Clinic już dziś.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop