Blog

Yellow Peel – kwas fitowy, kwas azelainowy i kwas kojowy w procedurze głębokiego złuszczania skóry

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Yellow Peel – kwas fitowy, kwas azelainowy i kwas kojowy w procedurze głębokiego złuszczania skóry

Yellow Peel (żółty peeling) to zabieg, który przenikając rogową warstwę naskórka poprawia utlenienie skóry. Jest to jeden z najbezpieczniejszych

peelingów chemicznych działający na koloryt skóry, rozjaśnianie blizn (np. blizny potrądzikowe). Dzięki zabiegowi Yellow Peel następuje dostarczenie substancji odżywczych w głąb skóry i zwiększone napięcie skóry gdyż tego typu peelingi medyczne docierają do górnych warstw skóry właściwej.

Peeling Yellow Peel wprowadzono na rynek całkiem niedawno.  Składa się on z mieszanki substancji, które mają funkcję złuszczania i stymulowania skóry. Składniki peelingu Yellow Peel to kwas azelainowy, kwas salicylowy, kwas retinowy, kwas fitowy. Wśród wskazań do zabiegu Yellow Peel możemy wymienić: istniejące przebarwienia, drobne zmarszczki, nadmierny proces syntezy melaniny (np. w przypadku nieprawidłowości hormonalnych), rozjaśnienie blizn, trądzik czy terapia  fotoaging (fotostarzenie skóry). Peeling Yellow Peel to progresywny peeling, który przenika przez barierę hydrolipidową naskórka do głębokości skóry właściwej. Efekty zabiegu Yellow Peel zależą od ilości nakładanych warstw. Zabieg Yellow Peel może to być więc zarówno peeling powierzchniowy (peeling powierzchowny), peeling średnio głęboki jak i peeling głęboki. Nazwa Żółty Peeling pochodzi od szafranowo żółtego koloru związku (i ten, który pozostaje  na skórze po jego nałożeniu). Jest jedną z najbardziejobiecujących substancji (a raczej kombinacji substancji) dostepnych na rynku kosmetycznym. Jest w stanie wykorzystać zarówno obecności kwasu koksowego i kwasu fitowego (który ma właściwość hamowania melanogenezy).

Obszary zastosowania zabiegu

Przy zastosowaniu tego peelingu na  uszkodzenia skóry powstałe podczas procesu fotoaging, wykorzystywana jest  obecność substancji kwasu retinowego (którego umiejętności stymulacyjne na proliferację komórek i zdolność do regulowania syntezy niektórych białek są znane od lat), wit. C, kwas glikolowy i azelainowy gwarantują z kolei świetną  zdolność Yellow Peel do neutralizowania wolnych rodników. Substancje te przeciwdziałają wysuszaniu skóry, są też zdolne do stymulowania metabolizmu do produkcji kolagenu zapobiegając powstawaniu nowych zmarszczek i zmniejszając wiotkość skóry. Przy trądziku w fazie aktywnej i z łojotokowymi zaburzeniami skóry można również wykorzystać zabieg Yellow Peel. W tym przypadku kwas retinowy i kwas azelainowy pozwalają na działanie bodźca proliferacyjnego na komórki i normalizację wydzielania łęczowego. Yellow Peel ma również działanie keratolityczne i zmiękczające w płytkach keratynowych (kwas salicylowy). Skutki trądziku – blizny – mogą być traktowane na różne sposoby: między innymi ten rodzaj peelingu również odgrywa w tym leczeniu swoją rolę, chociaż w niektórych przypadkach agresywne peelingi chemiczne, takie jak TCA mogą dawać lepsze wyniki jeśli chodzi o odnowę naskórka niż spodziewane efekty Yellow Peel.

Zobacz więcej  Przeszczep włosów na brodzie i wszystko, co musisz wiedzieć na jego temat

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do Yellow Peel dotyczą m. in. obecności kwasu retinowego, który może powodować pewne skutki uboczne. Oczywiście obejmują one ciążę. Podobnie jak w przypadku innych peelingów, nie zaleca się jego stosowania jeśli występują aktywne choroby zakaźne skóry, zapalenie tkanki łącznej lub w przypadku alergii na jeden ze składników peelingu.Schemat zabiegu oferuje różne wzorce, w zależności od wskazań klinicznych i wyniku, który chcemy uzyskać. Możliwa, ale nie jedyna procedura, przewiduje zastosowanie, po oczyszczeniu skóry określonymi produktami, substancji opartej na alfa i beta hydroksykwasach (tzw. peeling wstępny) przez kilka sekund, a następnie zastosowanie Yellow Peel w kilku warstwach, które nakłada się po zmyciu poprzedniej neutralnym mydłem. Na zakończenie stosuje się zwykłe kremy nawilżające i kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Peel yellow wymaga dużej dostępności czasowej klienta. Chociaż zabieg jest dobrze tolerowany, należy wiedzieć że kilka dni po nim zwiększa się złuszczanie naskórka. Skóra zaczyna się złuszczać począwszy od 3-4 dnia i zazwyczaj w 7 dniu ten efekt ustępuje. Może to spowodować ograniczenie życia społecznego przez kilka dni. Z drugiej strony warto go zrobić, bo efekt peelingu jest większy niż w przypadku  zastosowania substancji na bazie kwasu glikolowego, czy kwasów alfa (takiego jak m.in  kwas glikolowy). Kurację, jeśli to konieczne, można powtórzyć po 3-4 tygodniach i może być również przeprowadzona na wrażliwej skórze.

Wiemy już pokrótce czym jest Yellow Peel. Przede wszystkim może pomóc przywrócić naszą skórę na właściwe tory.

Dla kogo najlepiej się nadaje?

Różne składniki aktywne obecne w tym konkretnym peelingu, sprawiają, że jest wyjątkowy również poprzez swoją wszechstronność użytkowania. Yellow Peel

pozwala dostosować jego użycie do danego rodzaju problemu. Jest bardzo skuteczny jako depigmentant w leczeniu „plam” (od ciąży, po stosowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych, ogólnoustrojowych i po miejscowo fotouczalających terapiach, po peelingu lub po terapii laserowej); Sprawdza się też, jak już zostało wspomniane, do leczenia aktywnej formy trądziku. Zawarte w nim kwasy mają działanie normalizujące  wydzielanie sebum, oprócz tego kwas salicylowy złuszcza i zmiękcza cerę.

Technika wykonywania zabiegu Yellow Peel

Zabieg składa się z 4 faz (czas trwania około 40-60 minut):

Zobacz więcej  Czy można opóźnić łysienie ?

FAZA PRZYGOTOWANIA: Podstawowe przygotowanie skóry określonym produktem; procedura ta oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i odsłania szczególnie

wrażliwe obszary, które powinny być chronione wazeliną.

FAZA KOMPLEKSU ALFA-BETA: tak się nazywa, ponieważ stosowany związek opiera się na alfa-beta hydroksykwasach. Jest to już prawdziwy peeling, usuwa warstwy powierzchownego martwego naskórka, a następnie pozwala Yellow Peel na właściwą penetrację skóry. Spłukuje się je po 1-3 minutach.

ŻÓŁTA FAZA: przechodzimy do aplikacji żółtej pasty. Maskę Yellow Peel nakłada się rękami i czeka 15-20 minut.W tym momencie wszystko można usunąć zimną wodą; w zależności od tego, czy chcemy uzyskać głębszy efekt można zastosować drugą dawkę żółtego peelingu.

FAZA DOMOWA: codziennie stosuje się specyficzny krem, który wspomaga gojenie, chroni skórę i wzmacnia działanie rozjaśniające kuracji. Ta ostatnia faza jest równie ważna jak inne, dlatego nie należy jej omijać i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Yellow Peel można powtórzyć po 3-4 tygodniach, po dokładnej ocenie przez lekarza.

Zalety i wady  peelingu

Zalety:

 • Bezbolesny, zero skutków ubocznych • Moc peelingu jest modulowana przez lekarza w zależności od potrzeb pacjenta.
 • Po procedurze można natychmiast wrócić do wszystkich normalnych czynności.

Wady:

• Brak ochrony przeciwsłonecznej podczas terapii może sprawić, że leczenie będzie nieważne lub zmniejszyć jego skuteczność.

• Przeciwwskazania: Ciąża, Aktywne infekcje wirusowe, Alergia na jeden ze składników peelingu

Na jakich obszarach można go zastosować?

Ten innowacyjny peeling może być stosowany na całej twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach, wygładzając je i dając efekt odmłodzenia skóry, stymulując

neokolagen i usuwając przebarwienia.

Kuracja Yellow Peel: korzyści i podsumowanie

Jak już zostało wspomniane Yellow Peel jest progresywnym zabiegiem, którego działanie zależy od liczby zastosowanych warstw. W ciągu kilku godzin po zabiegu. Zwiększa się mikrokrążenie, poprawia dopływ tlenu do skóry i następuje dostarczanie substancji odżywczych. Zastosowanie maski  powoduje podwyższenie poziomu glikozaminoglikanów, takich jak likicharydy odpowiedzialne za zatrzymywanie wody. Jest to główny czynnik, który natychmiast zwiększa jędrność skóry, a w konsekwencji sprawia, że zmarszczki są spłycone. Ta prosta procedura przynosi podobne korzyści jak te przy zastosowaniu bardziej agresywnych metod, a dodatkowo ma znikomą uciążliwość dla pacjenta. Efekt złuszczania jest widoczny, ale widok twarzy bezpośrednio po zabiegu przy zastosowaniu jego łagodniejszej odmiany, nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo.

Zobacz więcej  Objawy Covid-19

Yellow Peel jest stymulowany przez kwas retinowy i dzięki wpływowi  innych składników. Działa również jako blokada endogennej syntezy melaniny, jednocześnie usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając rozwojowi nowych.

Harmonogram terapii:

 • Powtarzanie zabiegu raz w miesiącu jest zalecane dla uzyskania jak najlepszych efektów.
 • Długość i procedura terapii zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jak działa Yellow Peel

Chociażjego forma wydaje się być powierzchownym złuszczaniem, Yellow Peel w rzeczywistości działa na głębokim poziomie komórkowym, wpływając na działanie receptorów i neuroprzekaźników skóry. Każdy z jego kluczowych składników ma ścisle określony zestaw działań, które składają się na ogólny efekt kuracji. Reasumując: żółty peeling usuwa przebarwienia, blokuje produkcję melaniny i wspomaga odnowę. Kwas retinowy stymuluje proliferację nowych komórek skóry i kontroluje wydzielanie sebum. Kojowy, kwas fitowy i azelainowy wprowadzają do mieszanki swojindywidualne właściwości antybakteryjne i przeciwutleniające. Każdy z nich w swój unikalny sposób wpływa na procedury enzymatyczne, aby skutecznie zablokować syntezę melaniny i jej przeniesienie na powierzchnię skóry. Stabilizowana witamina C (palmitynian askorbylu) stymuluje syntezę neokolagenu, a jednocześnie przyczynia się do jego właściwości przeciwutleniających. Bisabolol daje działanie przeciwzapalne i antyseptyczne.

KWAS KOJOWY

 • Utrudnia
 • produkcję melaniny poprzez wpływ na enzym tyrozynazy i tautomerazy
 • dopachromu (DCT) — enzymu, który uczestniczy w generowaniu eumelaniny

KWAS FITOWY

 • Naturalny przeciwutleniacz
 • Utrudnia melanogenezę (działanie chelatujące)

KWAS AZELAINOWY

 • Właściwości antybakteryjne
 • Właściwości przeciwzmarszczkowe
 • Zwalcza wolne rodniki
 • Reguluje wydzielanie sebum i ma właściwości antyandrogenne

STABILIZOWANA WITAMINA C (palmitynian askorbylu)

 • Właściwości przeciwutleniające
 • Hamuje tyrozynazę i wpływa na oksydazę DHICA
 • Stymuluje i wpływa na syntezę neokolagenu
 • Aktywuje dysmutazę ponadtlenkową (SOD)

Bisabolol

 • Właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne

KWAS RETINOWY

 • Stymuluje proliferację nowych komórek nabłonkowych i komórek skóry
 • Kontroluje wydzielanie sebum

Zalecenia po kuracji

 • Od dnia 1 do 10 po zabiegu skórę należy myć tylko neutralnym mydłem.
 • W przypadku zbyt silnego rumienia należy zastosować hydrokortyzon 2 lub 3 razy dziennie.
 • Post Peel Recovery należy nakładać na podrażnioną skórę.
 • Latem stosowanie środków ochrony przeciwsłonecznej jest obowiązkowe.

Przeciwwskazania i działania niepożądane (podsumowanie)

 • Podrażniona wrażliwa skóra,
 • Aktywne zakażenia skóry (opryszczka),
 • Zapalenie tkanki łącznej,
 • Alergie skórne na substancje zawarte w preparacie,
 • Liczne ślady melanocytowe,
 • Teleangiektazja
 • Ogólne leczenie retinoidami w ciągu kilku poprzednich miesięcy,
 • Zaburzenia psychiczne,
 • Ciąża i karmienie piersią.

Wskazania

 • Płytkie zmarszczki
 • Zmiany trądzikowe
 • Zaburzenia sebracjowe skóry
 • Niewielkie przebarwienia
 • Utrwalone przebarwienia
 • Fotoaging
 • Powierzchowna melasma
 • Blizny po trądziku.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop