Blog

Najlepsze zabiegi na twarz po 50 roku życia

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Najlepsze zabiegi na twarz po 50 roku życia

Wraz z wiekiem skóra twarzy kobiet nieubłagalnie zmienia się. Pojawiają się liczne zmarszczki, opadające rysy, bruzdy czy cieńsza skóra. Zmorą stają się przebarwienia czy rozszerzone naczynka. Jędrna i młoda struktura twarzy nieubłagalnie przemija i choć jest to zjawisko zupełnie normalne, zmiany te dla kobiet nie są pozytywne. Chociaż procesy starzenia skóry zaczynają się zdecydowanie wcześniej, u kobiet w wieku około 50 lat znacznie nabierają na sile. Spowodowane jest to głównie niedoborem estrogenu i progesteronu. Czy wszystko jest jednak bezpowrotnie stracone? Absolutnie nie, choć nie da się ukryć, że nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy to już zdecydowanie za mało. Aby zachować świeżość warto zaznajomić się z różnymi zabiegami, które mają niejako zatuszować procesy starzenia się skóry. Poniżej przedstawiono wybrane zabiegi dla skóry dojrzałej, które mają poprawić jej kondycję i ogólny stan.

Mezoterapia igłowa
Popularność zawdzięcza jej mała inwazyjność metod biorewitalizacji skóry i choć jest polecana również osobom młodym, idealnie sprawdzi się jako zabieg również po pięćdziesiątce. Skóra dojrzała przez utratę wcześniejszej jędrności i gęstości wymaga porządnego nawilżenia, co mezoterapia igłowa ma właśnie na celu. Jest to również alternatywa dla osób, które dopiero zaczynają z zabiegami na skórę twarzy i nie chcą od razu stosować metod bardziej ingerujących, inwazyjnych.

Głównym zamierzeniem mezoterapii igłowej jest podanie skórze substancji bogatych w kwas hialuronowy i witaminy. Następuje to śródskórnie lub podskórnie i poprawia ogólne mikrokrążenie w tkance, wypełnia drobne zmarszczki i nawilża. Substancje indywidualnie dobrane do pacjenta idealnie ujędrnią skórę, która traci dawny blask. Co istotne, zabieg ten może być łączony z innymi zabiegami wykonywanymi na skórze, przez co substancje wnikające mogą jeszcze lepiej działać. Najlepsze efekty są widoczne po serii kilku zabiegów.

Cosmelan
Zabieg ten, przyczyniający się do poprawy kondycji skóry, uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów przy terapii wybielającej. Pozwala zwalczyć różnego rodzaju przebarwienia na skórze, a także spłycić zmarszczki przez stymulację odnowy komórkowej. Ten peeling chemiczny zapewnia również ujednolicenie kolorytu i rozświetla skórę. Dodatkowo, cechuje go nieinwazyjność. Ważnym następstwem zabiegu, poza wcześniej wymienionymi, jest poprawa napięcia i gęstości skóry twarzy. Jego zaletą jest również zwężenie porów i hamowanie łojotoku.

Zobacz więcej  Znamię Spitz – co może oznaczać jego obecność?

Zestaw substancji aktywnych, które zawiera preparat wpływają na blokowanie tyrozynazy. Sprawia to, że odwracają się przemiany metaboliczne, które zachodzą w łańcuchu melanogenezy i finalnie, wygląd skóry ulega poprawie. Zabieg, po dobraniu odpowiedniej terapii peelingowej, obejmuje kilka etapów działania, a okres rekonwalescencji trwa około tygodnia. Już wtedy poprawa skóry jest zauważalna, choć leczenie może przebiegać z różną szybkością.

Radiesse
To wypełniacz oparty na hydroksyapatycie wapnia, który posiada działanie liftingujące i biorewitalizujące. Efekt uniesienia tkanek i liftingu widoczny jest od razu. Co więcej, Radiesse zapoczątkowuje długotrwały proces biorewitalizacji, którego siły uzależnione są od działania własnego organizmu. Oznacza to, że skóra, nawet taka, z której preparat już zniknął, pozostaje bardziej napięta i grubsza. Dodatkowo, wysoka wiskoelastyczność zapewnia utrzymywanie się preparatu w miejscu wstrzyknięcia, co sprawia, że nadaje się idealnie również do konturowania dolnej części twarzy.

Po upływie kilku miesięcy (około czterech) zalecana jest konsultacja, podczas której może zaistnieć potrzeba wykonania zabiegu uzupełniającego. Dzieje się tak dlatego, że w tym czasie dochodzi do wchłonięcia żelu przez makrofagi. Efekty, w zależności od ogólnego stanu skóry, wieku pacjenta i ilości preparatu, mogą utrzymywać się ponad rok, niekiedy nawet dwa lata. Zabieg ten, choć jest już zdecydowanie bardziej inwazyjny niż jego poprzednicy, polecany jest osobą w okolicach pięćdziesiątego roku życia, ponieważ wpływa znacząco na młodszy wygląd skóry.

Wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy to zabieg, podczas którego modeluje się twarz kwasem hialuronowym. Zabieg ten idealnie sprawdzi się dla kobiet w okolicach pięćdziesiątego roku życia, ponieważ skóra starzejąca się produkuje mniej włókien elastynowych i kolagenu, co wpływa na zmniejszenie jej jędrności. Skóra pozbawiona tych naturalnych wypełniaczy powoduje powstawanie zmarszczek i zapadanie się, w związku z czym dochodzi do zmiany owalu twarzy. Wolumetria twarzy pozwala na uzupełnienie brakujących tkanek, zniwelowanie powstałych zmarszczek i ogólne wymodelowanie twarzy.

Zobacz więcej  Perły Epsteina u dziecka: przyczyny, diagnostyka i czym są perły zębowe w jamie ustnej niemowlaka – torbiel dziąsłowa i niepokojące przypadłości Bohna

Zazwyczaj, u kobiet dojrzałych największa uwaga podczas zbiegu poświęcona jest na policzki, które z czasem stają się opadnięte i płaskie. Okolice ust i linia marionetkowa to również coś, co zwraca dużą uwagę podczas zabiegu. Kwas hialuronowy wypełnia te okolice i podnosi owal twarzy. Zabieg ten przywraca więc twarzy odpowiednie proporcje, znacząco odświeża ją i odmładnia. Choć efekt terapii widoczny jest od razu po zabiegu, to ostateczny wygląd skóry ujawnia się po dwóch tygodniach. Długość utrzymywania się preparatu w skórze zależy od trybu życia pacjenta, jego indywidualnych predyspozycji czy ekspozycji na słońce, jednak średnio lifting ten widoczny jest około rok lub dwa lata.

Mikrodermabrazja wodna
Zabieg ten znacznie poprawia kondycję skóry twarzy przez mechaniczne złuszczenie naskórka. Mikrodermabrazja wodna działa odmładzająco, ponieważ pobudza skórę do produkcji elastyny i kolagenu, które z kolei wpływają na wygląd cery i poprawiają ogólny owal twarzy. Zabieg ten często nazywany jest również bankietowym, ponieważ jest dość powszechny przed uczestnictwem w ważnym wydarzeniu czy dużym wyjściem. Z pewnością przemawia za nim to, że efekty odmłodzenia widoczne są natychmiast, o czym świadczy wyraźnie odżywiona i nawilżona skóra, mniejsza ilość zaskórników, przebarwień i zmarszczek wokół oczu. Warto wspomnieć, że mikrodermabrazja wodna nie wymaga żadnej rekonwalescencji i może być stosowana jako pojedynczy zabieg na skórę lub jako część przygotowawcza do dalszych zabiegów.

Sama zabieg składa się zwykle z trzech faz. Pierwszą z nich jest wykonanie peelingu w celu pozbycia się zrogowaciałego naskórka. Drugi etap, nazywany oczyszczaniem, ma na celu usunięcie zanieczyszczeń. Ostatni z etapów to dokładne nawilżenie skóry. Przez moc antyoksydacyjną stosowanych preparatów zabieg ten nadaje się idealnie dla kobiet po pięćdziesiątce.

Lipogems
Ta nowoczesna terapia polega na podaniu pacjentowi jego własnej tkanki tłuszczowej, która zostaje oczyszczona i mechanicznie przetworzona. Sprawia to, że pobrana tkanka jest bogata w tak pożądane komórki macierzyste. Dzięki nim skóra zostaje odmłodzona, naczynia odżywione. Zabieg idealnie sprawdzi się dla kobiet po pięćdziesiątym roku życia, ponieważ ten naturalny wypełniacz uzupełni ubytki tkanki tłuszczowej, co wpłynie również na poprawę owalu twarzy. Wykorzystanie własnej tkanki wpływa, że zabieg nie ma żadnego ryzyka odrzutu, a efekt terapeutyczny jaki zapewnia jest długotrwały i widoczny od razu.

Zobacz więcej  Fue - pełne kompendium wiedzy

Ta mało inwazyjna i nowoczesna procedura wykonywana jest zwykle w znieczuleniu miejscowym, a pacjent już kilka godzin po zakończeniu zabiegu może opuścić klinikę. Niestety, ta innowacyjność wiąże się z wysoką ceną, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

Pelleve
Zabieg ten polega na ogrzewaniu energią fal radiowych tkanek, które znajdują się pod powierzchnią skóry i są chłodzone przez specjalny żel. Powoduje to, że włókna kolagenowe zostają napięte i kurczą się, co wpływa na ogólną jakość skóry i pozbycie się zmarszczek. Technika ta może być skuteczna zarówno jako działanie profilaktyczne, jak i dla skóry mocno tego potrzebującej. Warto wspomnieć, że zabieg ten bywa nazywany zabiegiem lunchowym, ponieważ zwykle trwa do godziny i pozbawiony jest efektów ubocznych, które zaburzyłyby dalsze funkcjonowanie.

Pełny efekt zabiegu pojawia się stopniowo po około miesiącu od wykonania. Późniejsze miesiące jedynie wzmacniają i jeszcze przyspieszają efekty. Nic więc dziwnego, że Pelleve można nazwać liftingiem bez skalpela. Wiotkość skóry znika i ustępuje miejsce zdrowemu napięciu skóry twarzy. Standardowo, efekt w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta utrzymuje się od dwunastu do dwudziestu czterech miesięcy.

Podsumowanie
Zabiegi na twarz to kwestia bardzo indywidualna, która zależna jest od tego, czego szukamy. Inne zabiegi będą najlepsze dla osób poszukujących nawilżenia i odżywienia, a inne dla tych, którzy chcą poprawy owalu twarzy lub też usunięcia zmarszczek. Najważniejsze, aby zabieg dostosować pod własne predyspozycje i oczekiwania. Nie da się ukryć, że istotną rolę odgrywa również sama cena zabiegów. Może się ona wahać od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Jeśli jednak ma to poprawić ogólne samopoczucie kobiety i jej nastawienie psychiczne to czasem warto zdecydować się na taki krok lub chociaż jednorazowo wypróbować. Przy wyborze dobrego specjalisty każdy zabieg z pewnością wpłynie pozytywnie na wygląd twarzy kobiety.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop