Blog

Wolumetria żuchwy, czyli modelowanie twarzy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalnie występujący w ludzkim organizmie związek. To właśnie kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze właściwej. Dzięki temu pojedyncza cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż około 250 cząsteczek wody. U młodych osób kwasu tego jest dużo przez co w młodym wieku przeważnie nie mamy zmarszczek a skóra jest jędrna i sprężysta. Niestety wraz w wiekiem produkcja kwasu hialuronowego w ciele człowieka staje się mniejsza. Wówczas organizm traci zdolność do wiązania cząsteczek wody i następuje proces starzenia się. W efekcie tego procesu powstają zmarszczki. Co więcej kwas hialuronowy jest także głównym składnikiem mazi stawowej.

Obecnie samo pojęcie kwasu hialuronowego kojarzone jest przede wszystkim z medycyną estetyczną. Nic w tym dziwnego gdyż to właśnie medycyna estetyczna wykorzystuje go w różnorodnych zabiegach poprawiających estetykę i wygląd danej osoby, np. do wypełniania nawet głębokich zmarszczek, niwelowania doliny łez, czy też modelowania twarzy.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są coraz bardziej popularne. Aplikacja kwasu polega na wstrzyknięciu niewielką igłą preparatu na bazie kwasu hialuronowego pod skórę. W związku z tym są to zabiegi medycyny estetycznej, które są mało inwazyjne i wykonywane bez użycia skalpela. Co więcej ostrzykiwania wypełniaczem odbywa się w znieczuleniu miejscowym przez co podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu w miejscu podania wypełniacza.

Decydując się na zabieg polegający na wprowadzeniu wypełniacza należy jednak dobrze dobrać gabinet kosmetyczny bądź klinikę medycyny estetycznej. Jest to istotne gdyż każdy tego typu zabieg powinien zostać odpowiednio wykonany, zgodnie z procedurami oraz w odpowiednich sterylnych warunkach. Informacje na ten temat można sprawdzić np. wpisującą w wyszukiwarkę google dane klinki/gabinetu do którego się wybieramy. Tam można znaleźć informacje dotyczące doświadczenia danej kliniki oraz opinie innych pacjentów.

Modelowanie twarzy

W obecnych czasach coraz więcej osób przywiązuje dużą uwagę do swojego wyglądu zewnętrznego. Nic w tym dziwnego gdyż nasz wygląd wpływa na nasze samopoczucie i pewność siebie. Jednak w sytuacji gdy coś w naszej urodzi wpływa na jej atrakcyjność dążymy do niwelacji problemu. Wówczas z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Zabiegi oferowane w ramach medycyny estetycznej różnią się od siebie inwazyjnością np. niektóre wymagają użycia skalpela, a inne nie.

Zobacz więcej  Jak pozbyć się przebarwień na twarzy? Domowe sposoby na skuteczne rozjaśnienie skóry

Oczywiście większość z nas nie lubi dyskomfortu i inwazyjnych zabiegów. Dlatego doskonałą formą poprawy wyglądu jest stosowanie zabiegów polegających na wstrzykiwaniu wypełniaczy. Ponadto zabiegi tego typu są w stanie bardzo wiele np. poprawić owal twarzy.

Wiele osób czuje się mało atrakcyjne na przykład przez ogólny wygląd swojej twarzy. Dziś można nie tylko skorygować kwasem hialuronowym zmarszczki ale poprawić rysy twarzy, czy też kształt nosa.

Każdy z nas pragnie być pięknym i atrakcyjnym. Natomiast nie zawsze natura obdarzy nas np. pięknymi policzkami czy tez kościami policzków.

Modelowanie żuchwy, czyli wolumetria żuchwy

Medycyna estetyczna dzięki wypełniaczom z kwasem hialuronowym umożliwia swobodne modelowanie skóry i daje efekty podobne jakie dają nici liftingujące. Co raz częściej d klinki/ gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się osoby pragnące za pomocą kwasu hialuronowego poprawić swoją linię żuchwy, skorygować kształt nosa bądź wypełnić zapadnięte policzki. Oczywiście istnieje szeroki wachlarz zabiegów, które nadają nam piękny i młody wygląd. Zabiegiem, na który warto zwrócić uwagę jest wolumetria twarzy.

Z upływem czasu w naturalnym procesie twarz traci swój pierwotny owal. Dzieje się tak ponieważ z biegiem czasu tkanka tłuszczowa pod wpływem grawitacji, utraty kolagenu i mniejszą ilości produkowanego przez nasz organizm kwasu hialuronowego opada, czyli przemieszcza się ku dołowi policzków. Skóra staje się wiotka, a twarz wygląda mało estetycznie na wiecznie zmęczoną, smutną bądź chorą. Taki efekt może być powodem do powstania wielu kompleksów i spadku pewności siebie.

Osoby chcące poprawić swój owal twarzy mogą dzięki medycynie estetycznej odtworzyć bądź poprawić symetrie twarzy.

Czym jest Wolumetria twarzy?

Samo słowo wolumetria odnosi się do samej zmiany rysów twarzy w skutek jej wypełnienia kwasem hialuronowym oraz wymodelowania, ale nie wpływa na zmianę czynności/zadań pełnionych np. przez żuchwę. Wpływa na wygląd, a nie na pracę. Zabieg modelowania, czyli wolumetria twarzy najczęściej przeprowadzany jest za pomocą igły i kwasu hialuronowego. Jest to tak zwany miękki lifting. Po podaniu preparatu osoba wykonująca zabieg modeluje w odpowiedni sposób twarz, a właściwie jej profil. Co więcej poprawia się jej elastyczność, a skóra/twarz staje się atrakcyjna i nawilżona. Do zabiegu jakim jest wolumetria żuchwy stosowany jest jeszcze wiele innych typowych wypełniaczy takich jak własny tłuszcz, czy też hydroksyapatyt wapnia. Oczywiście najbardziej popularnym wypełniaczem stosowanym do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest kwas hialuronowy. Stosuje się go częściej niż inne wypełniacze.

Zobacz więcej  Głębokie zmarszczki mimiczne na policzkach: Rodzaje, kolagen i domowe sposoby na leczenie

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie bez użycia skalpela

W wyniku przeprowadzonego w odpowiednim gabinecie zabiegu przy zastosowaniu wypełniacza istniej możliwość np.:

 • uzyskania właściwego owalu twarzy,
 • uwydatnienie kości policzkowe,
 • wymodelowanie żuchwy,
 • modelowanie policzków,
 • modelowanie brody,
 • poprawić rysy,
 • poprawa kącików ust,
 • zmienić linię nosa,
 • poprawić widoczność/ zarys kości policzkowych,
 • wyrównania konturów żuchwy.

Dodatkowo zabieg nawilża skórę i nadaję jej elastyczności. Dzięki temu zyskujemy młodszy wygląd, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Co istotne tego typu zabieg modelowania to nie tylko zabieg dla kobiet. Co raz częściej na modelowanie brody, poprawę owalu twarzy, czy też modelowanie żuchwy decydują się także mężczyźni.

Oczywiście linia żuchwy to nierozłączny fundament ludzkiej twarzy. Dzięki linii żuchwy skóra ma podparcie. W młodym wieku nasza twarz przybiera tak zwany trójkąt młodości. Wówczas występują u nas mocno zarysowane kości policzkowe, a trójkąt zwęża się w dół przechodząc w linię żuchwy. Natomiast wierzchołek trójkąta stanowi wąska broda. Z wiekiem i pod działaniem siły grawitacji trójkąt młodości zmienia się w piramidę starości. Wówczas następuje zaburzenie całego owalu twarzy.

Wypełnianie kości policzkowych kwasem hialuronowym

Udając się na zabieg jakim jest np. modelowanie brody, modelowanie żuchwy, czy modelowanie linii żuchwy specjalista z zakresu medycyny estetycznej przeprowadza z nami wywiad. Podczas wstępnej wizyty każdy pacjent dowiaduje się jak wygląda każdy zabieg modelowania, jakie są do nie przeciwskazania oraz jak przebiega rekonwalescencja. Wówczas specjalista u mawia z nami termin zabiegu.

Na 24 przed wykonaniem zabiegu nie wolno spożywać alkoholu oraz nie należy przyjmować leków z grupy antykoagulantów. Przed zabiegiem nie zaleca się także z korzystania z sauny oraz solarium. Ponadto należy także unikać wzmożonego i intensywnego wysiłku fizycznego. Natomiast w przypadku osób palących należy ograniczyć ilość spalanych papierosów. Jest to ważne ponieważ tytoń wpływa na spowolnienie procesów gojenia się skóry.

Zobacz więcej  Tłusta substancja produkowana w gruczołach łojowych - czym dokładnie jest Sebum?

Sam zabieg wolumetrii twarzy odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjenci po zabiegach wolumetrycznych mówią, że zabieg nie należy do bolesnych, a po zabiegowe objawy znikają samoistnie. Skóra w miejscu zabiegu jest dezynfekowana, znieczulana, a następnie iniekcja odbywa się poprzez obstrzykiwanie preparatem na obszar znajdujący się w miejscu gdzie chcemy poprawić kontur twarzy. Wówczas preparat wpływa na jędrność skóry i daje możliwość specjaliście modelowania np. okolic żuchwy. W trakcie zabiegu osoba przeprowadzająca zabieg mam możliwość modelowania np. dolnej części twarzy. W efekcie uzyskujemy jednolity estetyczny kontur linii żuchwy. Zabieg wolumetrii można także wykonać na wklęsłe policzki, wówczas policzki wypełnia preparat.

Po wykonanym zabiegu przez następne trzy domy pacjent nie może spożywać alkoholu, musi unikać słońca, basenu i wysokich temperatur. Każdy z wymienionych czynników może doprowadzić do rozpadu i resorpcji kwasu hialuronowego. Co więcej do intensywnej aktywności fizycznej można powrócić dopiero po 7 dniach od zabiegu. W tym czasie zabronione jest przytulanie zwierząt. Natomiast zaleca się spożywać dużą ilość wody. Efekty zabiegu utrzymują się stosunkowo długo ale trzeba pamiętać aby zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia skórze. Jest to bardzo ważne zwłaszcza jeśli chcemy jak najdłużej utrzymać efekt zabiegu. Oczywiście efekty utrzymują się w zależności od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta, jego stylu życia.

Główne przeciwskazania przy zabiegach wolumetrycznych:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nowotworowe,
 • gorączka,
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • Infekcje skóry bakteryjne,
 • infekcje wirusowe,
 • infekcje grzybicze,
 • nadwrażliwość/uczulenie na kwas hialuronowy,
 • opryszczka,
 • cukrzyca,
 • skłonność pacjenta do powstawania keloidów, czyli bliznowców,
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop