Blog

Storz Medical – krótkie wprowadzenie

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

    Elastyczność skóry wraz z wiekiem znacznie maleje. Powszechnie znana i znienawidzona przez kobiety tak zwana „skórka pomarańczowa” pojawia się przede wszystkim na udach, pośladkach oraz ramionach. Zgodnie z badaniami nawet 80 procent kobiet, po 25 roku życia boryka się z problemem nierówności, zgrubień i Przedstawicielki płci pięknej na całym świecie walczą z tym problemem na wiele sposobów, jednakże skórka pomarańczowa to bardzo trudny przeciwnik. Ciężko jest gąbczastych bruzd na powierzchni ciała. Cellulit jest coraz częściej występującym schorzeniem, który stał się utrapieniem wielu kobiet i spędza sen z ich powiek. się jej pozbyć na stałe. Nie pomagają w dostateczny sposób balsamy czy inne preparaty kosmetyczne, a także dieta. Ze skórką pomarańczową walczą zarówno młode dziewczyny, jak i kobiety dojrzałe. Skórka pomarańczowa przeważnie jest powodem niższej samooceny oraz braku tolerancji własnego ciała. Kobiety boją się i wstydzą pokazać w spódnicy mini, krótkich spodenkach czy na przykład w kostiumie kąpielowym. Lipodystrofia albo panikulopatia są medycznymi nazwami cellulitu. Schorzenie to polega na nieodpowiednim rozłożeniu tkanki tłuszczowej oraz patologicznych zmianach, o charakterze obrzękowo-włóknistym w rejonie tkanki łącznej podskórnej. Cellulit w zaawansowanej formie prowadzi do zaburzeń zdrowotnych, także bolesnych zmian. Trudno zapobiegać pomarańczowej skórce, ponieważ naukowo stwierdzono, iż istnieje niezliczenie wiele przyczyn powstawania jej. Do przyczyn zaliczyć można niewłaściwą dietę, zaburzenia równowagi hormonalnej w organizmie, nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia oraz źle dobraną garderobę.

Aby, skutecznie walczyć z niedoskonałościami należy wykorzystać wiele metod walki, czyli odpowiednią dietę, aktywny tryb życia i profesjonalną pielęgnację skóry. Nikt nie lubi czekać na widoczne efekty długi okres, zależy nam także na tym, aby rezultaty zabiegów były trwałe. Storz Medical oferuje szybką poprawą wyglądu skóry oraz długo utrzymujące się efekty. Antycellulitowa terapia falą akustyczną Storz Medical wykorzystuje działanie fal akustycznych o wysokiej energii wprowadzanych do ciała pacjenta w formie drgań charakteryzujących się wysoką częstotliwością. Jest to pierwszy skuteczny sposób leczenia cellulitu w stadiach pomiędzy I a IV, który przynosi długotrwałe efekty. Fala uderzeniowa dysponuje tak dużą siłą, iż jest w stanie zniwelować miejscową otyłość oraz cellulit. Jest w stanie działać nawet na cellulit zwłókniały III oraz IV stopnia, który jest niezmiernie trudny do usunięcia. Cellulit jest aktualnie jednym z najczęściej spotykanym problemem w społeczeństwie. To bardzo problematyczne schorzenie mające istotny wpływ na jakość oraz radość życia. Leczenie falami akustycznymi to innowacyjna metoda, odznaczająca się wysoką skutecznością. Polega na oddziaływaniu na objęte cellulitem rejony ciała falami dźwiękowymi. To nowoczesne rozwiązanie wybierane jest przez coraz to więcej kobiet, które chcą także zadziałać na skórę profilaktycznie. Wiele pań chce zapobiegać za wczas powstawaniu cellulity albo zmniejszyć jego widoczność na skórze. W większości przypadków efekty można zauważyć i wyczuć po 4 do 6 sesji, czyli do 4 tygodni. Madonna była pierwszą gwiazdką, która zdecydowała się na wypróbowanie tej metody w modelowaniu sylwetki. Aktualnie Storz medical cieszy się wysokim zainteresowaniem, które bije wszystkie rekordy, a to wszystko dzięki udowodnionej skuteczności zabiegu.

Zobacz więcej  Keratyna do włosów - ciesz się fryzurą hollywoodzkich gwiazd!

Terapia falą uderzeniową jako skuteczna metoda leczenia cellulitu

Terapia wykorzystuje akustyczne fale dźwiękowe, wytwarzane wewnątrz uchwytu, które są następnie delikatnie przenoszone na objęte cellulitem rejony ciała. Fale akustyczne znalazły zastosowanie w medycynie już w latach 80 siątych, kiedy zaczęto przy ich użyciu rozbijać kamienie nerkowe. W latach 90 natomiast zaczęto wykorzystywać je w leczeniu schorzeń ścięgien oraz mięśni. Innowacyjne zabiegi, których celem jest eliminowanie cellulitu, polegają na emitowaniu fal akustycznych na partie ciała objęte cellulitem. W trakcie wprowadzania ich do ciała fale akustyczne przemieszczają się na spore obszary ciała, dzięki czemu stymulują proces leczenie danych warstw skóry.

Efekty zabiegu Storz Medical

    Storz Medical to zabieg niezwykle komfortowy oraz nieinwazyjny. Efekty są zauważalne już po paru sesjach. Skóra staje się jędrniejsza oraz bardziej sprężysta, cellulit i wszelkie widocznie niedoskonałości zostają usunięte. Fala uderzeniowa skutecznie rozbija komórki tłuszczowe i likwiduje obrzęki przez pobudzenie krwiobiegu oraz układu limfatycznego. Kolejnym efektem zabiegu jest utrata centymetrów w obwodzie ciała. Wykonane badania potwierdziły widoczną poprawę elastyczności skóry aż o 110 procent, zmniejszenie obwodu u 72 procent, wyszczuplenie ud 2,5 – 7 cm, a co najważniejsze dla wielu kobiet redukcję cellulitu aż o 95 procent.

Najważniejsze efekty zabiegu Storz Medical to:

 • zniwelowanie zaawansowanego oraz zwłókniałego cellulity i zbitej tkanki tłuszczowej
 • wymodelowanie kształtu sylwetki
 • stymulacja mięśni
 • redukcja obrzęków
 • drenaż limfatyczny
 • wyszczuplenie
 • poprawa jędrności skóry
 • redukcja tkanki tłuszczowej

Wskazania do zabiegu falami akustycznymi

 • zwalczanie cellulitu
 • wygładzanie blizn oraz zmarszczek
 • modelowanie sylwetki
 • poprawa jędrności tkanki łącznej
 • poprawa elastyczności skóry
 • wyrównanie nierówności po wykonanej liposukcji
 • redukcja rozstępów między innymi po przebytej ciąży

Na czym polega zabieg

W trakcie zabiegu używa się trzech głowic. Pierwsza z nich emituje falę akustyczną uderzeniową, która powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych szczególnie w rejonie, gdzie znajduje się ich największa ilość, aż do głębokości 5 centymetrów. Po czym przy wykorzystaniu rozproszonej fali akustycznej rozrywany jest włóknisty gorset w tkance tłuszczowej a komórki tłuszczowe znikają. Na końcu wykonywany jest drenaż limfatyczny, dzięki któremu możliwe jest odprowadzenie rozbitych metabolitów do węzłów chłonnych. Ten ostatni etap pozwala pacjentowi na odprężenie się i zniwelowanie napięć mięśniowych.

Zobacz więcej  Skuteczna pielęgnacja trądziku młodzieńczego: jak leczenie trądziku u dermatologa może odmienić Twoją skórę?

Sam zabieg rozpoczyna się najpierw od konsultacji z pacjentem i dobrania obszaru terapii. Na leczone miejsce nakładany jest żel, po to by przewodzenie fal akustycznych było jak najlepsze. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji i jest niebolesny. Zaleca się zastosować serię 10 masaży, w odstępach co 3-4 dni. Najlepszy rezultat uzyskamy po 2-3 miesiącach po ostatnio przeprowadzonym zabiegu. Wcześniejsze badania nie są wymagane. Specjalista musi jednak wcześniej wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Zabieg Storz Medical trwa około 30 do 60 minut. Wszystko zależy od stopnia nasilenia cellulitu, aby skutecznie pozbyć się problemu należy udać się na około 10 sesji.

Zalecenia po przeprowadzonym zabiegu

W trakcie terapii zaleca się spożywanie sporej ilości wody około 2-3 litrów płynów. Zabieg dobrze jest połączyć wraz z drenażem całego ciała (Endermologia), aby uzyskać szybsze efekty.

Czas rekonalescencji

Jedną z zalet modelowania sylwetki poprzez zabieg z użyciem fal akustycznych jest to, że po zabiegu pacjent nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Może on spokojnie wrócić do swoich codziennych czynności od razu po wykonanym zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Storz Medical

 • zakrzepica
 • ciąża oraz karmienie piersią
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • choroby nowotworowe
 • rozrusznik serca
 • implanty
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • przepuklina w rejonie obszaru zabiegowego
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • leczenie kortykosteroidami na 6 tygodni przed datą pierwszego zabiegu
 • dzieci dorastające, czyli osoby poniżej 18 roku życia ( wyjątkiem zgoda rodziców albo zalecenia lekarskie)

Jak wygląda skóra po wykonanym zabiegu Storz Medical?

 

Zabieg z zastosowaniem fali akustycznej jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny oraz bezbolesny. Nie pozostawi na skórze żadnych widocznych śladów. U niektórych pacjentów, mogą pojawić się jedynie małe zaczerwienienie utrzymujące się na parę minut po wykonanym zabiegu Storz Medical. Od razu po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

Zobacz więcej  Kłujący ból w klatce piersiowej: odczuwany pod piersiami i na środku po lewej stronie

Bezpieczeństwo

  Storz Medical jest szwajcarską marką i pionierem fali akustycznej. Zabieg gwarantuje więc wysoką jakość i bezpieczeństwo. Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów, wykorzystujących najwyższej jakości sprzęt. Zabieg jest więc nie tylko bezbolesny ale także niezwykle przyjemny dla klienta i oczywiście całkowicie bezpieczny dla jego zdrowia.

Jak często należy wykonywać zabieg Storz Medical?

Efekty zauważyć można już po 4-6 wykonywanych zabiegach, nie trzeba ukończyć wszystkich sesji. Żeby uzyskać jak najlepsze rezultaty, które będą utrzymywać się na długi czas, należy wykonać od 6 o 12 zabiegów, 1-2 razy w tygodniu co około 3-4 dni. W trakcie terapii należy pamiętać o piciu 2-3 litrów płynów.

 

Dlaczego warto wybrać falę uderzeniową Storz Medical?

Przede wszystkim zabieg polecany jest kobietom, które przegrywają walkę z uciążliwym cellulitem i chcą w końcu skutecznie poprawić wygląd skóry. Storz Medical stosuje się także jako uzupełnienie innych zabiegów modelowania sylwetki. To doskonały sposób stosowany w walce z cellulitem. Uzyskany efekt wszystkich zabiegów modelowania sylwetki zwiększa się przy zastosowaniu tak zwanych terapii łączonych.

Badania naukowe udowodniły, iż terapia falą uderzeniową świetnie sprawdza się jako reduktor tłuszczu. Leczenie lipodystrofii dźwiękami akustycznymi to niezwykle prosta i nieinwazyjna metoda. Ważną zaletą Storz Medical jest to, iż zabieg ten nie wywołuje żadnych uciążliwych skutków ubocznych. Efektem zabiegu jest przede wszystkim stymulacja metabolizmy komórkowego, poprawa mikrokrążenia i modelowanie włókien kolagenowych.  Oprócz tego terapia falą uderzeniową redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej poprzez działanie mechaniczne. Storz Medical jest więc polecany także osobom, które zmagają się ze zbyt dużą ilością zbędnych kilogramów. Na pewno warto skorzystać z tej metody modelowania sylwetki, jeśli nie czujemy się w swoim ciele dobrze, a nasza samoocena jest niska.

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop