Blog

Powiększenie ust na płasko – na czym polega i jakie są jego efekty?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Powiększanie ust jest jednym z najpopularniejszych zbiegów medycyny estetycznej. Decydują się na niego zarówno młode kobiety, jak również panie chcące odmłodzić swój wygląd. Pomimo tego, że obszar jego wykonywania jest dość niewielki, usta stanowią jeden z głównych punktów na naszej twarzy, dlatego zależy nam by wyglądały jak najlepiej. W zależności od techniki ich powiększenia, a także preferencji klientki, możemy uzyskać bardzo różne efekty zabiegu. Obecnie popularne stało się modelowanie ust na płasko, które możemy spotkać również pod nazwą „Paris Lips”. Umożliwia ono precyzyjne wymodelowanie warg i uzyskanie wyjątkowo symetrycznej „kokardki” bez jej nadmiernego uwypuklenia, co jest charakterystyczne dla innych form tego zabiegu. Dzięki temu usta staja się nie tylko piękne i pełne, ale także wyglądają bardzo naturalnie.

Powiększanie ust na płasko – jak wygląda zabieg

Modelowanie ust na płasko polega na podkreśleniu łuku kupidyna oraz precyzyjnym wymodelowaniu górnej wargi, za pomocą wstrzyknięcia w nie kwasu hialuronowego. Dolna warga najczęściej modelowana jest wąsko, co umożliwia otrzymanie symetrycznych i pełnych ust. Dzięki temu możliwe jest poprawienie proporcji twarzy i uzyskanie atrakcyjniejszego wyglądu.

Przed przystąpieniem do wykonywania procedury lekarz przeprowadza wywiad, który ma na celu ustalić nasze oczekiwania względem wyglądu ust, a także wykluczyć wszelkie przeciwskazania do jej wykonania. Jest to bardzo ważny krok ponieważ pozwala uniknąć wielu powikłań po zabiegu oraz rozczarowań jego ostatecznym efektem. Warto również wiedzieć, że na zabieg powinniśmy udać się bez makijażu ust. Jeśli mamy na nich szminkę, błyszczyk lub balsam, należy je dokładnie zmyć.

Procedura rozpoczyna się podaniem znieczulenia, które najczęściej ma postać kremu. Następnie lekarz wykonuje nakłucia w określonych miejscach czerwieni wargowej. Wykorzystuje w tym celu bardzo cienkie igły, przez które wprowadza kwas hialuronowy. Charakterystyczną cechą zabiegu, jest wykonywanie iniekcji w kierunku prostopadłym do czerwieni wargowej, a nie równoległym, tak jak ma to miejsce przy klasycznych metodach powiększania ust.

Cała procedura najczęściej trwa około 1-1,5 h, przy czym sama iniekcja zajmuje średnio 20 minut. Ostateczny efekt zabiegu jest najczęściej widoczny dopiero po kilku dniach od jego wykonania, kiedy opuchlizna i zaczerwienienie warg znikają. Zwykle po upływie tygodnia możemy cieszyć się finalnym wyglądem ust.

Zobacz więcej  Nici liftingujące - szybki efekt

Modelowanie ust na płasko – zalety

Modelowanie ust na płasko staje się coraz popularniejsze i zyskuje wiele zwolenniczek. Jedną z jego największych zalet jest niezwykła naturalność ust. Dzięki precyzyjnemu modelowaniu kształtu warg możliwe jest rozciągnięcie ich czerwieni, bez jej nadmiernego uwypuklenia. Pozwala to uniknąć tzw. „kaczego dziubka”, którego obawia się wiele kobiet.

Dodatkowo podkreślenie łuku kupidyna oraz wąskiego wymodelowania dolnej wargi umożliwia uzyskanie bardzo symetrycznego i estetycznego efektu. Przyjmuje się, że naturalnymi proporcjami wargi górnej do dolnej jest 2:3. Wiele kobiet wolałaby jednak aby były one bardziej równe. Zastosowanie tej techniki pozwala na zbliżenie się do proporcji 1:1, dzięki czemu usta stają się pełne i równe.

Co więcej użycie kwasu hialuronowego korzystnie wpływa na poziom nawilżenia ust oraz działa na nie rewitalizująco. Dzięki temu wargi stają się bardzo gładkie, miękkie i jędrne. Z tego powodu zabieg może przynieść wiele korzyści zarówno osobom w młodym wieku, jak również tym bardziej dojrzałym.

Wskazania i przeciwskazania do wykonania zabiegu

Przeprowadzanie zabiegu jest wskazane u wszystkich osób, które chciałyby aby ich usta były pełniejsze i bardziej symetryczne. Dodatkowo modelowanie ust na płasko pozwala także na poprawę ich kolorytu, zniwelowanie asymetrii między wargami oraz wypełnienie zmarszczek w ich okolicy. Możliwe jest również podniesienie kącików ust, dzięki czemu uzyskamy młodszy i bardziej witalny wygląd.

Należy pamiętać, że jak w każdej tego typu procedurze, istnieją również przeciwskazania do jej wykonania. Możemy do nich zaliczyć m.in. okres ciąży lub laktacji, zły stan zdrowia i ogólne osłabienie organizmu. Z powiększaniem ust powinny się wstrzymać także bardzo młode pacjentki. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku osób z opryszczką lub stanami zapalnymi w miejscu wykonywania procedury. Z zabiegiem należy zaczekać również jeśli przyjmujemy aspirynę, leki przeciwzapalne albo antybiotyki. Kolejnym przeciwskazaniem jest nadwrażliwość na kwas hialuronowy, wykorzystywany w zabiegu, a także skłonności do powstawania blizn. Powiększanie ust nie jest również zalecane u osób z aktywną chorobą nowotworową.

Zobacz więcej  Masaż Kobido - luksusowy masaż twarzy z Japonii

Jeśli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie zabiegu powinniśmy skonsultować je ze swoim lekarzem.

Modelowanie ust na płasko – jak przygotować się do zabiegu

Na kilka dni przed wykonaniem zabiegu rekomenduje się odstawienie leków przeciwzapalnych. Nie należy również przyjmować leków, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, np. zawierających w swoim składzie aspirynę. Jeśli występuje u nas opryszczka lub jesteśmy podatni na jej pojawienie się, powinniśmy profilaktycznie zastosować lek zapobiegający jej wstąpieniu. Należy go przyjąć na 1-2 dni przed zabiegiem, a także 4-5 dni po jego wykonaniu.

Bezpośrednio przed zabiegiem powinniśmy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Nieskazane jest także korzystanie z sauny i opalanie się. Z tego powodu powinniśmy zrezygnować zarówno z solarium, jak również klasycznego opalania się „pod chmurką”. Na trzy dni przed zabiegiem należy odstawić alkohol oraz nie spożywać go do 2-3 dni po powiększaniu ust. Należy również powstrzymać się od palenia papierosów na dobę przez zabiegiem.

Osoby, u których ma być wykonane powiększanie ust powinny zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Jeśli to możliwe powinny wypić w dobie poprzedzającej zabieg ok. 3 l wody. Dzięki temu cząsteczki kwasu hialuronowego będą mogły łatwiej się związać. Dodatkowo zaleca się przyjmowanie preparatów, które wzmocnią i uszczelnią nasze naczynia krwionośne, np. witaminy C lub rutyny.

Pielęgnacja ust po zbiegu

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu usta mogą być obrzęknięte i zaczerwienione. Niekiedy mogą pojawić się niewielkie siniaczki lub krwiaczki w miejscach gdzie wykonano ich nakłucie. Z tego powodu dbając o nie należy zachować szczególną ostrożność i delikatność, a także ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Najczęściej wszystkie niepożądane objawy ustępują po około 7 dniach od zabiegu. Do możliwych skutków ubocznych możemy zaliczyć m.in. zwiększenie wrażliwości ust na dotyk oraz dolegliwości bólowe. W niektórych przypadkach powstają w nich niewielkie grudni, które po upływie około 4 tygodni samoistnie znikają.

Kluczowym aspektem w pielęgnacji ust jest zachowanie higieny. Nie należy wycierać ich ręcznikiem lub dotykać dłonią. Co więcej, przez jakiś czas po zabiegu, powinniśmy unikać ich oblizywania i pocałunków. Aby zmniejszyć opuchliznę w pierwszej dobie można przykładać do nich chłodne kompresy lub okłady z lodem. Powinno się również zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego.

Zobacz więcej  Laserowe usuwanie rozstępów: Redukcja i leczenie przy użyciu laserowego lasera frakcyjnego

Przez pierwsze 48 godzin po przeprowadzeniu procedury, nie jest wskazane stosowanie jakichkolwiek kosmetyków w okolicy ust. Po upływie tego czasu należy zadbać o ich odpowiednie nawilżenie za pomocą delikatnych balsamów regenerujących. Co więcej powinno się zapewnić im ochronę przed promieniowaniem UV. W żadnym wypadku nie można wykonywać w tym okresie peelingu ust lub nadmiernie ich pocierać.

Przez jakiś czas należy również zrezygnować ze spożywania gorących napojów oraz twardych, słonych i pikantnych dań, ponieważ mogą one zwiększać ich ukrwienie i nasilać obrzęk. Nie wskazane jest także korzystanie ze słomek. Jeśli tylko to możliwe, powinno się starać ograniczać ich nadmierną mimikę.

Czy zabieg powiększania ust na płasko jest bolesny?

Należy pamiętać, że to czy zabieg okaże się bolesny jest sprawą bardzo indywidualną i zależy przede wszystkim od predyspozycji bólowych pacjenta.

Przed wykonaniem procedury podawane jest znieczulenie w postaci specjalnego kremu zawierającego lidokainę. Ta sama substancja znajduje się także w najnowszej generacji kwasach hialuronowych. Zapewnia to pacjentowi podwójną ochronę przed bólem, która u 99% osób jest wystarczająca. Jeśli jednak posiadamy wysoką wrażliwość na ból lub obawiamy się, że powyższe działania mogą być niewystarczające, powinniśmy porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jeśli uzna on, że wymaga tego sytuacja, możliwe będzie podanie dodatkowych środków znieczulających, np. w postaci znieczulenia dentystycznego.

Powiększanie ust na płasko – jak długo utrzymują się efekty zabiegu

Szybkość degradacji kwasu hialuronowego w organizmie jest bardzo indywidualna. U niektórych osób może przebiegać bardzo szybko, a u innych trwa dłużej. Dodatkowo niektóre zachowania mogą ją przyśpieszać. Dzieje się tak w szczególności podczas ekspozycji na słońce lub w trakcie palenia papierosów. Przyjmuje się, że średnio efekt powiększenia ust utrzymuje się od 8 do 10 miesięcy.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop