Blog

Raniseptol blizny odchodzą w niepamięć? Sprawdzamy właściwości żelu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zmiany bliznowate na skórze mogą w sposób ewidentny przeszkadzać w sprawnym, codziennym funkcjonowaniu. Nieestetyczny wygląd rąk, skóry twarzy czy nóg może przysporzyć nam wielu kompleksów i być przyczynkiem do pogorszenia samooceny. Choć ludzkość opracowała wiele sposobów na kamuflowanie i usuwanie blizn, wciąż jednym z najbardziej popularnych sposobów na ich redukcję jest stosowanie preparatów zewnętrznych. Charakteryzują się one bezpośrednim działaniem na bliznę, odżywiając ją i skórę wokół, przyczyniając się do wyrównania kolorytu zmian i zmniejszenia obszaru blizny. Jednym z tego typu specyfików jest silikonowy żel na blizny o nazwie Raniseptol. Skuteczny na blizny silikonowy żel jest częstym wyborem osób, pragnących wrócić do “pełni formy”, w kontekście przywrócenia prawidłowych właściwości estetycznych skórze. Sprawdzamy, na ile ten preparat jest skuteczny, w jakich sytuacjach się sprawdzi i kiedy powinniśmy sięgnąć po cięższy oręż.

Raniseptol blizny żel – jak działa i kiedy pomaga?

Raniseptol poprawia wygląd blizny zmniejsza zaczerwienienie i redukuje przebarwienia. Preparat nanoszony systematycznie pomaga zapobiegać nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych, co jest szczególnie ważne w początkowej fazie tworzenia się narośli. Substancja aktywna, zawarta w żelu, wspomaga leczenie blizn przerostowych i innych zmian skórnych, spowodowanych uszkodzeniami mechanicznymi skóry. W przypadku dużych ran, o średnicy przynajmniej kilku centymetrów, możemy być niemal pewni, że gojenie rany będzie problematyczne. Raniseptol może być zatem stosowany w celu wspomagania leczenia blizn, przy czym należy pamiętać, aby preparat stosować zgodnie z przeznaczeniem.

 • Raniseptol poprawia wygląd blizny zmniejsza zaczerwienienie i przywraca koloryt zmienionego obszaru skórnego;
 • Redukujący blizny silikonowy żel dostępny jest w wygodnych, 20 mililitrowych opakowaniach, nadaje się zatem do szybkiego i skutecznego zastosowania w różnych warunkach.
 • Preparat rozjaśnia łagodzi świąd znosi uczucie obrzmienia i ucisku.

Raniseptol blizny żel – przeznaczony do stosowania miejscowego

Nie w każdym przypadku będzie go można nakładać bezpośrednio na ranę: należy zawsze sprawdzić wszystkie wyjątki i przeciwwskazania, ujęte w ulotce tego preparatu medycznego. Żel powinniśmy wykorzystywać dopiero w momencie tworzenia się blizn przerostowych i bliznowców, tak aby zredukować ich rozmiar, przyczynić się do ich rozjaśnienia. Raniseptol wykorzystuje się do leczenia blizn różnego pochodzenia, jednakże największy odsetek stanowić będą z pewnością blizny powstałe wskutek bezpośrednich, mechanicznych uszkodzeń skóry. Preparat stosowany systematycznie wspomaga leczenie blizn tego typu. Jak każdy inny preparat apteczny, wymaga on wnikliwego przeczytania ulotki, by móc wykorzystywać go w sposób możliwie najbezpieczniejszy. Użytkownik powinien zwrócić szczególną uwagę na rubrykę dotyczącą przeciwwskazań oraz prawdopodobnych skutków ubocznych. Nie należy lekceważyć zaleceń producenta, odnoszących się do współistnienia zależności do stosowania preparatu z innymi lekami. Różne produkty mogą wchodzić między sobą we wzajemną interakcję.

Zobacz więcej  Karboksyterapia pod oczy oraz inne sposoby na pozbycie się cieni pod oczami

Raniseptol blizny silikonowy żel na zmiany przerostowe – jak używać?

Szczegółowe wytyczne dotyczące praktycznego zastosowania preparatu ujęte są na opakowaniu, bądź bezpośrednio na ulotce produktu. Należy zawsze stosować się do wskazówek zawartych przez producenta na oryginalnym opakowaniu preparatu. Żel na blizny 20 ml wykorzystuje się do wspomagania leczenia blizn różnego rodzaju i różnego pochodzenia. Mieszanina polisiloksanów dwutlenek krzemu i inne substancje aktywne oraz pomocnicze, przyczyniają się do rozjaśnienia obszaru występowania zmian skórnych. Żel goi ranę, pozwalając jej zabliźnić się w jak najbardziej estetyczny sposób. W celu maksymalizacji zysków związanych z wykorzystaniem preparatu, należy stosować się do rad związanych z optymalnym używaniem Raniseptolu.

Silikonowy żel na blizny do stosowania miejscowego w celu redukcji problemów – w 6 krokach

Jak go zastosować w praktyce?

 1. Wycisnąć z opakowania i na palec nanieść niewielką ilość żelu.
 2. Na umytą i osuszoną powierzchnię blizny nanieść niewielką ilość preparatu.
 3. Przez dwie minuty należy rozcierać bliznę lekko wklepując żel.
 4. Robimy to z wyczuciem, lekko uciskając ją opuszkami palców.
 5. Zaleca się stosowanie żelu systematycznie, zwykle dwa razy na dobę, zgodnie z zaleceniami producenta.
 6. Przed nałożeniem okrycia wierzchniego zaleca się, aby preparat przynajmniej częściowo się wchłonął.

Pamiętajmy, aby rozcierać bliznę lekko uciskając ją palcami, nie zaś wykonując to w sposób gwałtowny lub zbyt mocny. Na powierzchni skóry musi bowiem pozostać delikatny film, utworzony przez preparat. Dotykanie blizny ma na celu poprawienie ukrwienia w miejscu jej występowania, a co za tym idzie, zwiększenie skuteczności wchłaniania preparatu.

Redukcja przerostów i bliznowców: Raniseptol blizny i jego skład

Raniseptol to profesjonalny żel na blizny przeznaczony do stosowania bezpośrednio na zmianę skórną. Używa się go do miejscowego stosowania w celu wspomagania leczenia zmian przerostowych i bliznowców keloidów pomaga zapobiegać także ich niekontrolowanemu rozrostowi. To preparat wykorzystywany do redukowania i rozjaśniania blizn różnego pochodzenia stosowany punktowo. Preparat niweluje niekorzystne odczucia związane z bliznami jak uczucie napięcia czy swędzenie. łagodzi świąd znosi uczucie obrzmienia, ucisku i dyskomfortu związanego z zabliźnianiem się ran. W wielu przypadkach bliznę rozjaśnia łagodzi świąd znosi uczucie napięcia, które nierzadko towarzyszy tworzeniu się przerostowych bliznowców keloidów rozstępów i innych zmian.

Zobacz więcej  Najlepsze metody na zmarszczki

Silikonowy żel na blizny stosowany systematycznie wspomaga leczenie pourazowe skóry

Należy pamiętać, że preparat przeznaczony jest do użycia miejscowego w celu wspomagania leczenia, zatem nie możemy “wysmarować” nim dużej powierzchni skórnej. W skład Raniseptolu wchodzi mieszanina polisiloksanów oraz dwutlenek krzemu, przyczyniający się do szybszego gojenia się ran. Żel naturalnego pochodzenia stosowany systematycznie wspomaga proces rekonwalescencji, w szczególności gdy zmiany bliznowate powstały na skutek uszkodzeń mechanicznych skóry. Raniseptol redukuje zmiany równego pochodzenia stosowany systematycznie, zwykle dwa rady na dobę.

Żel na blizny 20 ml. Raniseptol blizny, przebarwienia i uszkodzenia mechaniczne – o czym jeszcze warto pamiętać?

Żel na blizny 20 mln Reniseptol wykorzystuje się do stosowania miejscowego w celu wspomagania regeneracji skóry. Żel jest wyłącznie przeznaczony do stosowania miejscowego. Niweluje blizny różnego pochodzenia stosowany systematycznie i zgodnie z instrukcją producenta. Wykorzystanie żelu poprawia wygląd blizny, przyczynia się do jej wygładzenia. Zmniejsza ją i rozjaśnia, niejako “wtapiając” w tło skórne. Redukcja keloidów pomaga zapobiegać nieprawidłowemu gojeniu się pourazowych blizn przerostowych bliznowców keloidów.

Silikonowy żel na blizny – właściwości działania

Nanoszenie żelu poprawia wygląd blizn, wspomaga leczenie blizn przerostowych i bliznowców. Nie w każdym przypadku będzie to jednak remedium na wszelkie problemy, w szczególności gdy zmiany skórne są nietypowe. O ile w większości przypadków regularne stosowanie żelu poprawia wygląd skóry w przypadku występowania przerostowych bliznowców keloidów rozstępów czy innych przebarwień, to niektóre sytuacje wymagają zastosowania innych technik leczenia.

Raniseptol blizny to nie wszystko. Czasami trzeba sięgnąć po inne narzędzie do walki ze zmianami skórnymi

Niestety, żel na blizny przeznaczony do stosowania punktowego może być wykorzystywany na niewielkim fragmencie naszego ciała. Choć produkt z pewnością pomaga zapobiegać nieprawidłowemu bliznowaceniu ran, to w niektórych przypadkach nie zdaje swojego egzaminu. Dotyczy to przede wszystkim przypadków pourazowych blizn przerostowych bliznowców zajmujących przynajmniej kilka centymetrów na ludzkim ciele. W takich przypadkach stosowanie preparatów medycznych z apteki może nie przynieść oczekiwanego skutku, a co więcej, możemy stracić czas na nieskutecznej terapii.

Likwidacja blizn przerostowych i bliznowców keloidów. Redukujący blizny silikonowy żel

W trudniejszych przypadkach, a także wszędzie tam, gdzie wymaga się zachowanie najwyższej estetyki zabliźniania się ran, polecamy zabiegi łączone w ramach usług placówki Skyclinic. Klinika, stosując komplementarne metody lecznictwa, wspomaga proces wspomagania leczenia blizn różnego pochodzenia. Wrocławska placówka oferuje m.in. laserowe usuwanie przebarwień, karboksyterapię, laserową redukcję rozstępów, zabiegi wypełniające, czy niwelowanie cellulitu.

 • Zabiegi wykonywane przez wyspecjalizowaną kadrę specjalistów mogą dawać lepsze efekty, niż punktowe stosowanie produktów z apteki.
 • Zabiegi kliniczne są droższe, jednakże efekty końcowe zdecydowanie przewyższają korzyści stosowania suplementów diety, czy preparatów korygujących blizny.
 • Popularność zabiegów medycyny estetycznej doceniania jest ze względu na swoją skuteczność na całym świecie. Z tego typu leczenia korzystają gwiazdy filmu, celebryci i wszyscy, którzy chcą mieć jak największą pewność zredukowania niekorzystnych zmian skórnych.
 • W wielu przypadkach leczenie za pomocą miejscowych preparatów leczniczych nie daje efektu ze względu na dużą rozpiętość rany. Wówczas jednym z najskuteczniejszych sposobów redukcji problemu jest zabieg medyczny.
Zobacz więcej  Problematyka i pielęgnacja prosaków u noworodka: Jak wyglądają prosaki na twarzy niemowlaka?

Redukcja blizn przerostowych bliznowców keloidów – jak się ich pozbyć?

Stosowanie metod łączony w ramach usług realizowanych przez klinikę, ujędrnia ciało wokół blizny, tym samym zmniejsza ją i rozjaśnia. To także dobry sposób by zaradzić nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych – w takim przypadku zwykłe preparaty apteczne mogą sobie nie poradzić z problemem. Zabiegi stacjonarne, wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów stosowane są kompleksowo w celu wspomagania leczenia blizn różnego rodzaju. Jak podkreślają sami pacjenci kliniki, skuteczność terapii jest bardzo wysoka, a zadowolenie klientek i klientów – niepodważalne. Systematycznie wspomaga leczenie blizn, opierając swoje działania na sprawdzonych technikach i nowoczesnych technologiach zapobiegania przerastaniu zmian bliznowatych.

Kliniczne metody na zmniejszanie zmian skórnych bliznowatych

Medycyna estetyczna zna wiele sposobów na to, jak niwelować niekorzystne przebarwienia, pory widoczne na tkance skórnej, czy też blizny, szczególnie przeszkadzające w codziennym życiu. Co istotne, medycyna estetyczna nie tylko poprawie wygląd blizny zmniejsza przebarwienia itd., ale również wspomaga całościowo proces lecznictwa. Nie działa zatem punktowo, czy bezpośrednio likwidując przyczynę, ale oddziałuje także głębiej, zwalczając problem u korzeni. Należy jednak pamiętać, że zabieg kliniczny wiąże się z koniecznością wcześniejszego przygotowania się do procesu leczenia. O wszystkim informuje pacjenta lekarz prowadzący, dokładnie instruując o wszystkich aspektach tego typu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop