Blog

Depilacja laserowa – kompedium wiedzy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserowa zdobywa w ostatnich latach coraz większą liczbę zwolenników. Jeśli zastanawiasz się nad poddaniem się temu zabiegowi, przeczytaj przygotowane przez nas kompendium wiedzy, dzięki któremu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują osoby chcące wypróbować ten sposób depilacji. Zaprezentowaliśmy w nim informacje m.in. na temat zastosowania tego zabiegu, przeciwwskazań do jego wykonania, kosztów związanych z depilacją tą metodą, postępowania po zabiegu oraz jego skuteczności.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Podstawą działania metody, na której opiera się zabieg depilacji laserowej jest usuwanie niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki światła lasera. Światło lasera wnika głęboko w skórę i dzięki temu może niszczyć cebulkę włosa – razem z jej korzeniami. Za najefektywniejszy system laserowy uważa się laser diodowy, który posiada skalowanie liniowe. Ten typ lasera pozwala na działanie na różnych głębokościach skóry i wychwytywanie melaniny, będącej barwnikiem skóry. Umożliwia to usuwanie z wysoką skutecznością włosków zarówno jasnych, jak i ciemnych.

Depilacja laserowa – komu jest najbardziej polecana?

Poddanie się zabiegowi depilacji laserowej jest najbardziej polecane osobom o nadmiernym owłosieniu oraz mającym owłosienie w niepożądanych miejscach. Szczególnie zadowolone z efektów depilacji laserowej są zwykle osoby o grubym i ciemnym owłosieniu ciała, którym włosy bardzo szybko odrastają. Zabieg warto przeprowadzić także w przypadku występowania zapalenia mieszków włosowych.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Przed wykonaniem każdego zabiegu kosmetycznego, warto zastanowić się nad występowaniem u pacjenta czynników uniemożliwiających lub utrudniających jego przeprowadzenie. Istnieje kilka podstawowych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Wśród nich wymienić można: ciążę, choroby takie jak bielactwo i łuszczyca, stosowanie niektórych leków bądź suplementów diety (leków światłouczulających, także retinoidów i witaminy A). Depilacji laserowej nie wykonuje się również u osób, u których przeprowadzony został w ostatnim czasie zabieg usuwania owłosienia przy zastosowaniu depilacji woskiem, depilatorem lub pęsetą (wymagany czas od ostatniej depilacji tymi metodami to 1 miesiąc), Depilacji laserowej nie powinno się przeprowadzać także u osób ze świeżą opalenizną oraz w niedługim okresie po zastosowaniu peelingu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej nie powinno stanowić dla większości osób dużego wyzwania. Wystarczy, pamiętając o wspomnianych wyżej przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu, zadbać o to, aby:

Zobacz więcej  Liposukcja twarzy, jako nieoceniony zabieg medycyny estetycznej

1. Po konsultacji z lekarzem odstawić wszystkie przyjmowane leki światłouczulające. Nie powinno się także stosować ziół, które mogą mieć takie działanie: nagietka i dziurawca.

Leki światłouczulające, do których zalicza się m.in. stosowane w leczeniu trądziku antybiotyki, retinoidy oraz niektóre leki przeciwdepresyjne mogłyby spowodować występowanie niepożądanych reakcji na skóry światło lasera zastosowane podczas zabiegu depilacji oraz wzmożoną niekorzystną reakcję na światło słoneczne w miejscach podrażnionych w wyniku przeprowadzenia zabiegu.

2. Na co najmniej tydzień przed zabiegiem zaprzestać stosowania peelingów.

3. Nie poddawać się depilacji woskiem, depilatorem ani pęsetą przez co najmniej 1 miesiąc przed planowanym zabiegiem.

4. W dniu poprzedzającym zabieg depilacji laserowej usunąć owłosienie z miejsca zabiegowego przy użyciu maszynki jednorazowej.

5. Jeśli skóra była wcześniej mocno opalona należy odczekać do momentu zmniejszenia się opalenizny.

Powyższe działania powinny wystarczyć, by przygotować się dobrze do planowanego zabiegu depilacji laserowej.

Ile kosztują zabiegi depilacji laserowej?

Koszt depilacji laserowej jest bardzo zróżnicowany w zależności od renomy i lokalizacji kliniki wykonującej zabiegi, wymaganej ilości zabiegów, zastosowanej metody depilacji laserowej oraz miejsca, z którego chcemy pozbyć się owłosienia (generalną zasadą jest, że zabieg będzie droższy, jeśli powierzchnia, z której chcemy usunąć owłosienie jest większa). Podstawowe ceny za jeden zabieg depilacji laserowej w SKYCLINIC wahają się od 140 do 300 złotych. Dla klientów przygotowano jednak liczne korzystne promocje, które pozwolą sporo zaoszczędzić. Aktualnie wszystkie zabiegi depilacji laserowej można wykonać w naszej klinice za kilkadziesiąt złotych poniżej ceny standardowej. Obniżkę cen proponujemy także osobom chcącym poddać się w klinice pełnej serii zabiegów. W pakiecie można bowiem za jeden zabieg zapłacić prawie 200 złotych mniej. W przypadku depilacji laserowej ud, usuwanie owłosienia z kolan wykonujemy gratis, a przy zabiegu wykonywanym na łydkach klient nie będzie musiał płacić za depilację stóp.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Wiele osób rozważających poddanie się depilacji laserowej obawia się bólu związanego z zabiegiem. Nowoczesna technika pozwala znacząco ograniczyć odczuwanie bólu przez pacjentów. W SKYCLINIC wykorzystujemy lasery, które posiadają wbudowany system chłodzący. Oznacza to, że podczas skanowania określonej partii ciała, z której usuwane jest owłosienie, kryształ silnie schładza tę okolicę, co w dużym stopniu zapobiega odczuwaniu bólu w czasie zabiegu. Dyskomfort pojawiający się przy zastosowaniu lasera w dużej mierze jest jednak kwestią indywidualną. Jego odczuwanie zależy od kilku czynników.

Zobacz więcej  Endermologia lpg Alliance -sposób na cellulit

Pierwszym z nich jest ilość usuwanych włosów i zawartość melaniny – im gęstsze włosy i większa ilość melaniny (która objawia się ciemniejszym kolorem skóry), tym większe ryzyko odczuwania dyskomfortu w czasie depilacji laserowej. Ważną informacją w kontekście bólu związanego z depilacją laserową może być to, że im mocniej mamy opaloną skórę, tym większy dyskomfort w czasie zabiegu możemy odczuwać.

Kolejnym, równie ważnym czynnikiem, jest indywidualny próg odczuwania bólu przez daną osoby. Dyskomfort w czasie depilacji laserowej bywa przez osoby, które poddały się zabiegowi najczęściej porównywany do tego odczuwanego podczas depilacji przy użyciu depilatora lub przy wyrywaniu brwi pęsetą.

Dobrą wiadomością dla osób, które mają niską tolerancję bólu jest fakt, że przy wykonywaniu w naszej klinice depilacji laserowej niektórych okolic możliwe jest zastosowanie znieczulenia.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Standardowo, na początku wizyty pacjent jest poproszony o wypełnienie składającej się z kilku pytań ankiety, która pozwoli ocenić jego ogólny stan zdrowia i uzyskać informacje o zażywanych lekach. Następnie przeprowadza się próbę depilacji laserowej na niewielkim fragmencie skóry. Dzięki temu można dowiedzieć się, jak reaguje ona na działanie lasera. Jeśli nie wystąpią niepożądane efekty, przechodzi się do wykonania zabiegu na całej partii ciała. Po wykonaniu depilacji laserowej danej okolicy w miejscu zabiegu aplikuje się preparaty łagodzące podrażnienia.

Jak pielęgnować ciało po zabiegu depilacji laserowej?

Po depilacji laserowej zwykle u pacjenta pojawia się podrażnienie skóry, jej zaczerwienienie oraz obrzęk wokół mieszków włosowych. Zwykle ustępuje on około 30 minut po zabiegu, choć w niektórych przypadkach może trwać nieco dłużej.

Bardzo ważny jest odpowiedni sposób pielęgnacji skóry po zabiegu depilacji laserowej, który zapobiegnie występowaniu późniejszych niepożądanych reakcji skórnych. Najważniejszą zasadą dbałości o skórę po depilacji laserowej jest unikanie słońca i stosowanie ochrony przeciwsłonecznej skóry w postaci filtrów minimum 30 SPF. Aby nie podrażniać skóry bezwzględnie należy powstrzymać się od opalania oraz stosowania samoopalaczy przez co najmniej 4 tygodnie od momentu wykonania zabiegu. Skórę należy nawilżać przy użyciu kremów. Trzeba zadbać o to, żeby nie wywoływać podrażnień przez zastosowanie preparatów zawierających alkohol. Zaleca się także, by w czasie kilku tygodni po zabiegu depilacji laserowej unikać gorących kąpieli oraz korzystania z basenu i sauny. Przez około 2 tygodnie po zabiegu rekomendowane jest również powstrzymanie się od wykonywania peelingów partii ciała, z której usuwano owłosienie przy zastosowaniu tej metody depilacji.

Zobacz więcej  Skuteczne sposoby, by się pozbyć zaskórników – Otwarte i zamknięte pory - Kosmetyki do walki z powstającymi zaskórnikami

Jaką skuteczność mają zabiegi depilacji laserowej?

Zabiegi depilacji laserowej wykonywane nowoczesnymi metodami prowadzą do uzyskania trwałego efektu usunięcia niepożądanego owłosienia z wybranych partii ciała. To, jaka skuteczność będą miały zabiegi zależy jednak w pewnej mierze od gęstości owłosienia, którego chcemy się pozbyć, karnacji oraz opalenizny. Ze względu na ten ostatni czynnik szczególnie ważne również w kontekście uzyskiwanych efektów jest odpowiednie przygotowanie do planowanego zabiegu.

Aby uzyskać efekt pełnego usunięcia niechcianego owłosienia, może być konieczne zastosowanie różnej, ustalonej indywidualnie, ilości zabiegów. Zwykle w jednej serii można wykonać od 1 do 6 zabiegów, które przeprowadza się w określonych odstępach czasowych – najczęściej od 6 do 12 tygodni. W przypadku niektórych osób, w celu uzyskania satysfakcjonującego rezultatu konieczne jest wykonanie większej liczby zabiegów depilacji laserowej. Zwiększenia ilości zabiegów wymaga czasami usuwanie owłosienia z partii ciała, w których włoski odrastają najintensywniej.

Zabieg rzadko wykonuje się tylko jednorazowo, ponieważ usuwane włoski znajdują się na ogół w różnych fazach wzrostu. Te, które w momencie zabiegu nie rosną, mają mieszki o zbyt niskiej zawartości melaniny, by zostały wychwycone przez laser. W niektórych sytuacjach trzeba przygotować się na to, że konieczne będzie wykonanie większej ilości zabiegów – zaliczyć można do nich występowanie zaburzeń hormonalnych oraz zespołu nadwrażliwości mieszków włosowych na odpowiedni poziom androgenów, w którym mimo ich prawidłowego poziomu, mieszki włosowe zachowują się tak, jakby stężenie tych hormonów było zbyt duże.

Pomimo występującej czasami konieczności zastosowania większej ilości zabiegów, depilacja laserowa pozostaje najskuteczniejszą dostępną metodą trwałego usuwania niechcianego owłosienia.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop