Blog

Przeszczep brwi metodą FUE – wszystko co warto wiedzieć

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Wiele osób uskarża się na problem przerzedzonych brwi lub ich kompletnego braku. Powodów takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele, a osoby dotknięte tą przypadłością mają z tego powodu kompleksy i wstydzą się swojej odmienności. Kobiety zwykle ukrywają problem braku brwi za pomocą makijażu permanentnego lub za pomocą własnych umiejętności, spędzając codziennie długie godziny na malowaniu idealnego łuku brwiowego. Jest to jednak rozwiązanie jedynie doraźne, które nie daje naturalnego efektu, a jedynie pozwala nieco ukryć kompleks. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zabiegów, dzięki którym możliwe jest przeszczepienie brwi. Jedną z najczęściej rekomendowanych metod, która pozwala zagęścić brwi, jest przeszczep metodą FUE. Tego rodzaju zabieg polega na przeszczepieniu pojedynczych meszków włosowych w innowacyjny, niemal nieinwazyjny i bezbolesny sposób. Lekarze dermatolodzy w ostatnich latach coraz częściej polecają tę metodę niemal wszystkim swoim pacjentom. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak pozbyć się problemu przerzedzonych lub zanikniętych brwi, a także na czym polega metoda FUE, jakie są jej efekty i koszty – przeczytaj poniższy artykuł. Zapraszamy do lektury zainteresowane osoby, które chcą poznać wszystkie istotne kwestie związane z tym niezwykle skutecznym zabiegiem.

 

Dlaczego przeszczep brwi jest potrzebny?

Brwi można utracić częściowo lub całkowicie na każdym etapie życia. Najczęściej dzieje się to w wyniku przypalenia, poparzenia lub częstego wyskubywania. Inne przyczyny to również choroby tarczycy, łysienie i wszelkiego rodzaju infekcje. Nie bez znaczenia jest tutaj również dziedziczna skłonność do przerzedzania i wypadania włosków właśnie w tym miejscu. Przeszczep brwi, a zwłaszcza przeszczep metodą FUE to jedyna skuteczna, trwała i przede wszystkim naturalna metoda uzupełniania brwi. Zabieg pozwala nadać brwiom odpowiedni wygląd i odpowiednie zagęszczenie. Dzięki procedurze przeszczepu, pacjenci, którzy cierpią z powyższych powodów, mogą w bezbolesny sposób odzyskać piękne brwi. Dzięki temu prawidłowo i estetycznie wyglądający łuk brwiowy poprawi wygląd, a twarz nie będzie sprawiała wrażenia zmęczonej.  

 

Na czym polega przeszczep brwi metodą FUE?

Skutecznym sposobem na zagęszczenie brwi jest przeszczep metodą FUE. Zabieg przeprowadzany jest wyłącznie w specjalistycznych klinikach. Mogą skorzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg ten polega na transplantacji od 50 do 400 graftów. Ich ilość zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, bowiem określa się to na podstawie konieczności rekonstrukcji całej brwi lub tylko przerzedzonych miejsc. Grafty pobiera się z tylnej części szyi pacjenta lub z obszarów skóry za uchem. Lekarze dermatolodzy wybierają właśnie te miejsca, bowiem włosy w tamtych okolicach charakteryzują się wyglądem i strukturą najbardziej zbliżoną do włosów naturalnie znajdujących się w łukach brwiowych. Zanim jednak lekarz zakwalifikuje pacjenta do zabiegu, przeprowadza z nim szczegółowy wywiad. Wówczas poznaje on jego oczekiwania i ocenia możliwości przeprowadzenia zabiegu. Podczas konsultacji dokonywana jest wstępna ocena miejsc przeszczepu. Dzięki temu możliwe jest oszacowanie czasochłonności zabiegu oraz ilości potrzebnych graftów.

Zobacz więcej  Trądzik torbielowaty: objawy, leczenie i skuteczne metody walki z ciężką postacią choroby

 

Jak przebiega przeszczep brwi metodą FUE?

Zabieg wykonuje się w całości manualnie. Proces rozpoczyna się od pobrania mieszków włosów. Pacjentowi zostaje podane znieczulenie miejscowe, dokładnie w obszar, z którego mają zostać pobrane grafty, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Pojedyncze mieszki pobierane są za pomocą cienkich igieł punkcyjnych. Następnie są one transportowane bezpośrednio do łuków brwiowych poprzez nakłucie skóry. Zabieg zwykle trwa od dwóch do trzech godzin – jest to zależne od ilości przeszczepianych włosów. Podczas zabiegu lekarz nadaje brwiom odpowiedni kształt. Musi on zwrócić szczególną uwagę, aby pojedyncze brwi zostały wszczepione pod odpowiednim kątem, aby w późniejszym czasie również pod odpowiednim kątem rosły.

 

Jakie są efekty przeszczepu brwi metodą FUE?

Efekty zabiegu z użyciem metody FUE pojawiają się niemal natychmiast, tuż po zakończonym zabiegu. Rezultaty z biegiem czasu stają się coraz bardziej widoczne – brwi mogą bowiem gęstnieć jeszcze przez pół roku od zabiegu, a pożądany kształt brwi może wyklarować się nawet po roku. Zabieg ten na trwałe odbudowuje brwi. Rosną one w dokładnie taki sam sposób jak pozostałe włoski, dzięki czemu efekt jest naturalny i nie do rozróżnienia

 

Jaki jest okres rekonwalescencji po przeszczepie brwi metodą FUE?

Rekonwalescencja w zależności od indywidualnych uwarunkowań organizmu zwykle trwa od pięciu do siedmiu dni. Po wykonaniu zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort, jedynie w miejscu, z którego pobierane były mieszki włosów. Po przeszczepie pacjent może jednak od razu wrócić do domu, już po godzinie od zakończonego zabiegu. Na brwiach widoczne będzie jedynie delikatne zaczerwienie, które zwykle znika po upływie pięciu do maksymalnie siedmiu dni. Do aktywności fizycznej, sportowej można wrócić jednak dopiero po upływie trzech miesięcy. 

Zobacz więcej  Naczynka jakie są metody ich usuwania?

 

Jakie są wskazania do skorzystania z przeszczepu brwi metodą FUE?

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są przerzedzone lub całkowicie zaniknięte brwi. Wszystkie osoby, które mają więc życzenie poprawić wygląd swoich brwi, mogą skorzystać z efektywności zabiegu przeszczepu metodą FUE. Zabieg pozwala poprawić symetrię, estetykę oraz ogólny kształt. 

 

Jakie są przeciwwskazania do skorzystania z przeszczepu brwi metodą FUE?

Przeciwwskazaniem do wykonania przeszczepu jest cukrzyca oraz wszystkie choroby związane z układem krążenia, nieuregulowanym nadciśnieniem tętniczym i zaburzeniami krzepnięcia krwi. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią również nie mogą zostać zakwalifikowane do przeszczepu, do momentu zmiany swojej sytuacji. Większość klinik odmawia wykonania przeszczepu u osób poniżej 18 roku życia, a niektóre z nich zaostrzają ten aspekt, nie wykonując zabiegu u osób poniżej 21 lat. 

 

Jak się przygotować do przeszczepu brwi metodą FUE?

Przygotowując się do przeszczepu należy zaprzestać palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Nie powinno się też przyjmować leków, które wpływają na krzepnięcie krwi, na przykład aspiryny. W dniu zabiegu nie powinno się spożywać kawy ani napojów energetyzujących oraz takich, które w swoim składzie zawierają kofeinę. Kliniki po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu zawsze wysyłają też szczegółową listę zaleceń, tak aby pacjent z pewnością odpowiednio się przygotował. Przed zabiegiem należy również wykonać komplet badań – morfologia, sód, potas, wapń, układ krzepnięcia, antygen HBS, HCV, HIV. 

 

Jaki jest koszt przeszczepu brwi metodą FUE?

W przypadku właściwie każdego pacjenta koszt ten będzie zupełnie inny. Wszystko zależy bowiem od ilości koniecznych do przeszczepienia graftów. Kliniki zwykle wyceniają jeden graft (od jednego do pięciu mieszków włosowych) lub przeszczep w sposób całościowy. Rekonstrukcja brwi wiąże się zwykle z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Do ceny samego zabiegu należy doliczyć również koszt konsultacji. Jej cena w większości klinik oscyluje w granicach 200-300 złotych.

Zobacz więcej  Retinoidy: pochodne witaminy A w kosmetyce – skuteczna kuracja na trądzik

 

Jakie są powszechne opinie na temat przeszczepu brwi metodą FUE?

Lekarze zgodnie twierdzą, iż przeszczep brwi metodą FUE to jedna z najlepszych metod dostępnych na rynku. Jest ona niemal nieinwazyjna, bezbolesna i przede wszystkim trwała. Dotychczasowi pacjenci potwierdzają skuteczność tego rodzaju zabiegu. Chwalą oni nie tylko widoczne niemal od razu rezultaty, ale też przede wszystkim naturalny i estetyczny wygląd brwi. To co jeszcze bardzo często pojawia się w opiniach, to fakt możliwości szybkiego powrotu do aktywności. Po zabiegu można bowiem od razu wrócić do domu, a okres rekonwalescencji trwa zaledwie kilka dni. 

 

PODSUMOWANIE

Przeszczep brwi metodą FUE ma wiele zalet. Przede wszystkim zabieg ten jest niezwykle skuteczny. Pozwala on raz na zawsze zakończyć problem związany z przerzedzonymi brwiami lub ich kompletnym brakiem. Rezultaty są trwałe, bowiem włoski przeszczepiane są wraz z całymi mieszkami włosowymi. Jest to niezwykle ważne, bowiem to właśnie dzięki mieszkom, w których znajdują się komórki macierzyste, możliwy jest ciągły wzrost włosa. Metoda ta sprawia, że brwi prezentują się nie tylko wyjątkowo estetycznie, ale też przede wszystkim naturalnie. Istotną kwestią, która z całą pewnością jest ogromną zaletą tej metody, jest brak pojawiania się po zabiegu jakichkolwiek blizn. Przeszczep wykonuje się za pomocą najcieńszych igieł, pozostawiających jedynie wręcz mikroskopijne ślady, które niezwykle szybko się goją. Pacjent przed rozpoczęciem zabiegu otrzymuje miejscowe znieczulenie, które w pełni uśmierza ból. Dzięki temu jest to metoda całkowicie bezbolesna. Zabieg nie wymaga używania skalpela ani zakładania szwów w miejscu nakłuć. Całość goi się dzięki temu niebywale szybko. Okres rekonwalescencji trwa maksymalnie kilka dni. Zabieg nie powoduje praktycznie żadnych skutków ubocznych. Pojawiają się jedynie niewielkie zaczerwienienia w okolicach brwi oraz uczucie dyskomfortu w miejscu pobrania. Objawy te ustępują jednak bardzo szybko. 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop