Blog

Liposukcja kolan – metody i efekty zabiegów

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Liposukcja kolan – metody i efekty zabiegów

Kiedy próbujesz pozbyć się nadmiaru tłuszczu, który jest przechowywany w twoim ciele, wiesz, że w ten proces zaangażowanej jest wiele ciężkiej pracy. Musisz regularnie ćwiczyć, zdrowo się odżywiać i upewnić się, że masz wystarczająco dużo snu. Szczególnie prawdziwe jest to w przypadku kolan, gdzie tłuszcz jest widoczny, mimo że jest go dość mało. Dla tych, którzy mają napięty grafik, może to być nieco trudne. Liposukcja jest znacznie bardziej skutecznym i wygodnym sposobem na pozbycie się nadmiaru tłuszczu z okolicy kolan, który jest widoczny w zewnętrznych częściach ciała. Jest to procedura chirurgiczna, która polega na odsysaniu tłuszczu z ciała.

Liposukcja kolan – jak usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej?

Liposukcja kolan jest zabiegiem chirurgii estetycznej, który może skutecznie poprawić wygląd nóg. Wykonuje się go w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu wokół kolan, który może sprawić, że nogi wydają się grubsze i cięższe. Jeśli chcesz wyszczuplić nogi, ale nie chcesz spędzać czasu na ćwiczeniach i diecie, może to być dobra opcja dla Ciebie.

Chirurg wykona niewielkie nacięcia wokół kolan, aby uzyskać dostęp do leżącej pod nimi tkanki tłuszczowej. W nacięcia te wprowadza się kaniulę, za pomocą której usuwa się tkankę tłuszczową. Jest to zabieg bardzo podobny do innych form liposukcji.

Wskazania do zabiegu liposukcji

Tłuszcz gromadzi się w niektórych częściach ciała, takich jak biodra czy brzuch, ale czasami pojawia się w innych miejscach, takich jak kolana. W takim przypadku można rozważyć skorzystanie z zabiegu liposukcji kolan. Wiele osób zaczyna przybierać na wadze po 30 roku życia, wraz z tym jak spada zapotrzebowanie kaloryczne.

Liposukcja kolan może być przeprowadzona u każdej osoby, ale częściej wykonywana jest u kobiet i mężczyzn, którzy są sprawni fizycznie. Zabieg przeznaczony jest dla osób, którym nadmiar kilogramów zgromadził się w kolanach i sprawia im duży dyskomfort.

Zobacz więcej  Skuteczne leczenie rumieniowego zapalenia żołądka: analiza gastropatii rumieniowej i terapia błony śluzowej żołądka

Jak działają metody usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej? Ile trwają?

Zabieg działa poprzez zmniejszenie objętości tłuszczu pod skórą, co sprawia, że mięśnie nóg wydają się bardziej zdefiniowane. Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga on nocnego pobytu w szpitalu. Po zabiegu należy spodziewać się siniaków i opuchlizny, ale powrót do pracy jest możliwy w ciągu tygodnia.

Zabieg liposukcji kolan trwa zazwyczaj około godziny i jest zazwyczaj łączony z innymi zabiegami, takimi jak liposukcja łydek lub ud. Przed przystąpieniem do zabiegu, w okolice kolana wstrzykiwane są zastrzyki znieczulające, aby je znieczulić. W niektórych przypadkach może być wymagane znieczulenie ogólne.

Liposukcja kolana jest stosunkowo rzadko wykonywanym zabiegiem. Najczęściej stosowana technika, liposukcja tumescencyjna, wymaga podania dużej objętości płynu znieczulającego miejscowo, który jest infiltrowany do tkanki tłuszczowej i podskórnej. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu ogólnym, ale nie jest to konieczne.

Efekty zabiegu liposukcji

Efekty zabiegu liposukcji mogą być trwałe lub tymczasowe w zależności od osoby i jej stylu życia. Zdarzają się rzadkie przypadki, kiedy pacjenci wymagają dodatkowych zabiegów chirurgicznych w celu poprawy konturów ciała.

Efekty zabiegu obejmują:

– Poprawa kształtu ciała;

– Poprawę konturów;

– Usunięcie nadmiaru luźnej skóry;

– Skuteczna utrata wagi.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Po jego przeprowadzeniu można zauważyć, że części ciała są chudsze. Po wejściu na wagę zauważymy nieco niższą masę ciała. Występuje charakterystyczne zmniejszenie obwodu kolan. Efekty liposukcji przyczyniają się też do redukcji tkanki tłuszczowej okolicy kolan.

Całość procedury powinna być zakończona opieką pooperacyjną. Zdrowa dieta i ćwiczenia są niezbędne do tego, aby utrzymać efekty odsysania tłuszczu i redukcji komórek tłuszczowych. Zachowanie prawidłowej sylwetki jest możliwe tylko, jeśli dbamy o sobie ciało. Można dodatkowo wykonywać masaże limfatyczne dla podtrzymania efektu, co dodatkowo zmniejszy nierówności mogące występować po zabiegu.

Zobacz więcej  Nici liftingujące i ich zastosowanie

W trakcie jednego zabiegu efekt może nie być spektakularny, jednak zdecydowanie będzie on widoczny. Zaleca się przeprowadzić serię kilku zabiegów w odstępach czasowych.

Zalecenia po zabiegu liposukcji

Korzystając z profesjonalnych medycznych powinniśmy być w stanie utrzymać ciało w zdrowiu. Dbając o swój stan okolicy kolan powinniśmy zrobić kilka rzeczy po zabiegu. Komórki tłuszczowe nie będą się odbudowywać, jeśli zwrócimy uwagę na te aspekty:

Kontroluj swoją dietę i regularnie ćwicz. Ćwiczenia fizyczne są ważne nie tylko dla utraty wagi, ale także dla zdrowia serca, kości i mięśni. Pomaga również w procesie rekonwalescencji po operacji.

Upewnij się również, że stosujesz zdrową dietę, ponieważ pomoże Ci to zapobiec ponownemu przybraniu na wadze.

Pierwsze kilka tygodni po liposukcji są bardzo ważne, ponieważ decydują o tym, jak szybko i jak dobrze Twoje ciało odzyska siły po zabiegu. Postaraj się spać co najmniej osiem godzin każdej nocy, abyś następnego dnia mogła obudzić się odmłodzona i odświeżona.

Unikaj podnoszenia ciężkich przedmiotów, jeśli to możliwe, zwłaszcza wkrótce po operacji. Powodem tego jest fakt, że wywiera to większy nacisk na ciało, co może opóźnić proces gojenia.

Unikaj zbyt długiego leżenia, ponieważ powoduje to zmniejszenie przepływu krwi.

Z powodu pozostałego obrzęku lub zasinienia mogą wystąpić pewne bóle i dolegliwości. Pamiętaj, aby przyjmować przepisane leki przeciwbólowe, ale staraj się ich nie nadużywać.

Jak uniknąć powikłań po zabiegu liposukcji

Możliwe powikłania obejmują:

  • krwawienie lub gromadzenie się płynu pod skórą (krwiak lub krwiak surowiczy);
  • zakażenie;
  • słabe gojenie się nacięcia chirurgicznego;
  • uszkodzenie struktur leżących u podłoża, takich jak naczynia krwionośne, nerwy, mięśnie i płuca;
  • przebarwienia skóry lub inne zmiany w strukturze skóry;
  • niekorzystne bliznowacenie.

Aby zminimalizować ryzyko powikłań, pacjenci powinni stosować się do zaleceń lekarza przed i po operacji. Lekarz może na przykład poprosić pacjenta o zaprzestanie na jakiś czas przyjmowania określonych leków.

Zobacz więcej  Lwia zmarszczka - Jak pozbyć się jej dzięki masażowi i botoksowi, oraz jak zapobiegać bruzdom

Pacjenci powinni również unikać intensywnej aktywności fizycznej przez kilka tygodni po liposukcji. Jeśli chirurg zalecił noszenie odzieży uciskowej, ważne jest, aby nosić ją zgodnie z zaleceniami. Ubranko uciskowe jest zwykle dostarczane w szpitalu. Zabieg jest zakończony założeniem szwów. Usunięcie szwów powinno nastąpić po kilku tygodniach w szpitalu.

U niektórych osób liposukcja może prowadzić do zmian w odczuwaniu w okolicy dotkniętego obszaru. Jest to zazwyczaj przejściowe i powinno ustąpić w ciągu 2 tygodni od zabiegu.

Zabieg liposukcji – główne przeciwwskazania

Ogólnie rzecz biorąc, schorzenia, które mogą komplikować zabieg i powrót do zdrowia to niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, choroby serca i płuc. Pacjent, który cierpi na którekolwiek z tych schorzeń, może wymagać zgody lekarza przed poddaniem się zabiegowi.

Liposukcja kolan nie powinna być wykonywana u pacjentów, którzy mają aktywną infekcję w jakimkolwiek miejscu ciała. Liposukcja kolan nie powinna być również wykonywana u pacjentów z infekcjami skóry lub otwartymi ranami. Liposukcja kolan nie powinna być również wykonywana u pacjentów z osłabionym układem odpornościowym, takich jak pacjenci z AIDS lub HIV.

Liposukcja kolan nie powinna być wykonywana u kobiet w ciąży. Ciąża może powodować przyrost i utratę wagi, dlatego zaleca się odłożenie liposukcji do czasu po zakończeniu ciąży.

Liposukcja kolan jest przeciwwskazana u pacjentów z chorobliwą otyłością, definiowaną jako nadwaga przekraczająca 100 kg. Pacjenci z chorobliwą otyłością, zanim rozważą zabieg liposukcji, powinni zredukować masę ciała poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne. Odessanie tkanki tłuszczowej musi odbywać się przy użyciu określonej ilości wymaganych materiałów chirurgicznych. O rozległości zabiegu powinien zadecydować lekarz.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop