Blog

Peeling kawitacyjny – czysta cera

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to zabieg, w którym wykorzystuje się wibracje ultradźwiękowe, dzięki czemu skóra jest oczyszczana ze wszystkich zanieczyszczeń i martwych komórek. Ultradźwięki wspomagają mechaniczne złuszczanie i oczyszczanie skóry, usuwając przy tym różne toksyny i wydzieliny gruczołów łojowych. Podczas zabieg, dzięki specjalnemu urządzeniu powstają fale ultradźwiękowe. Głowica w postaci szpatułki przesuwa się stopniowo po powierzchni twarzy, co powoduje wygładzenie, rozjaśnienie i załagodzenie podrażnień. Jest to bardzo popularny zabieg, który charakteryzuje się wysoką skutecznością i przystępną ceną.Dzięki swojej specyfice, peeling kawitacyjny zwiększa przepuszczalność błon komórkowych pozwalając na lepsze przyjęcie substancji czynnych. Zabieg doskonale wzmacnia naczynia krwionośne, eliminuje drobne zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu, eliminuje również worki i cienie pod oczami, poprawiając krążenie krwi. Peeling kawitacyjny stosowany na okolice ud i brzucha rozkłada cząsteczki tłuszczu zwiększając skuteczność zabiegów antycellulitowych i ujędrniających.

Czym jest kawitacja?

Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym polegającym na szybkiej konwersji fazy ciekłej do fazy gazowej pod wpływem redukcji ciśnienia. Dlatego przed zabiegiem zalecane jest nawilżanie skóry wodą, bezalkoholowym tonikiem lub solą fizjologiczną. Następnie w kontakcie z ultradźwiękami powstają mikropęcherzyki wypełnione gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych pękają, niszcząc martwe komórki naskórka. W wyniku tych działań odsłonięta zostaje młodsza warstwa naskórka, sebum ulega redukcji, a skóra jest dokładnie oczyszczona i odświeżona.

 Wskazania do wykonania zabiegu

Peeling kawitacyjny i ultradźwięki stosowane są w leczeniu trądziku i trądziku różowatego. Zabiegi te pozwalają na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych. Wpływają również na ułatwienie penetracji substancji terapeutycznych z preparatów niezbędnych do pozbycia się zaskórników i bakterii. Peeling kawitacyjny wygładza skórę, dobrze ją nawilża, stymuluje naturalne nawilżenie i zmiękcza skórę. Zabieg wpływa również pozytywnie na przebarwienia. Rozjaśnia nieestetyczne plamy na cerze, poprawia mikrokrążenie, dotlenienie komórkowe, odżywienie i regenerację skóry. Peeling kawitacyjny może być przeznaczony nawet dla bardzo wrażliwej, delikatnej i cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczyń włosowatych. Niezwykle często stosuje się go jako nieinwazyjny zabieg na twarz dla skóry skłonnej do trądziku i skóry tłustej. W skrócie – jest idealny dosłownie dla każdego rodzaju skóry.

Działanie ultradźwięków podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego

Zobacz więcej  Perły Epsteina u dziecka: przyczyny, diagnostyka i czym są perły zębowe w jamie ustnej niemowlaka – torbiel dziąsłowa i niepokojące przypadłości Bohna

Wibracje ultradźwiękowe otwierają pory skóry, usuwając nadmiar zgromadzonego sebum i zanieczyszczeń. W celu złuszczenia warstwy skóry stosuje się ręczną rękojeść hydrograficzną, wyposażoną w płaską końcówkę ze stali nierdzewnej. Końcówka ta intensywnie wibruje, umożliwiając delikatne usuwanie martwych powierzchni komórek skóry. Proces intensywnego nawilżania skóry występuje, gdy wibracje fali dźwiękowej w połączeniu z ciepłą wodą otwierają pory i pozwalają im „napić się” lub wchłonąć ciepłą wodę, która została delikatnie nałożona na skórę. Jest to wysoce skuteczna metoda nawilżania, która działa na głębokie warstwy skóry. Efekt doskonałego nawodnienia utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku nawet najlepszych kremów nawilżających.

Dzięki częstotliwości ultradźwięków, które są w stanie otworzyć pory skóry i utrzymać je w takim stanie nawet przez kilka minut, specjalistyczne sera, ampułki i inne środki stosowane w medycynie estetycznej, mogą wniknąć w głąb skóry i skuteczniej spełniać swoje zadanie. W zależności od dopasowania zabiegu, podczas peelingu kawitacyjnego można zastosować środki do cery tłustej i trądzikowej, intensywne sera przeciwzmarszczkowe dedykowane dojrzałej skórze, energizujące środki z solidnym stężeniem detoksykującej witaminy C lub nawet komórek macierzystych.

Zabieg dla zabieganych

W nowoczesnym, dynamicznym świecie, mało osób jest w stanie cieszyć się dużą ilością wolnego czasu, który mogą poświęcić wyłącznie dla siebie. To samo dotyczy pielęgnacji. Wiele kobiet, czynności pielęgnacyjne ogranicza do demakijażu i stosowania kremu do twarzy. Powinno się jednak pamiętać, że droga do idealnej, zdrowo i młodo wyglądającej skóry kieruje się w inną stronę. Nie osiągnie się takich efektów bez profesjonalnego złuszczania w formie zabiegu peelingu. Peeling kawitacyjny wykonywany jest za pomocą urządzenia emitującego drgania ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę ma efekt kawitacji. Woda rozpylona na skórze wytwarza mikroskopijne pęcherzyki wypełnione cienkim gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych nagle pękają. W rezultacie dochodzi do rozpadu martwych komórek i odsłonięcia młodej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru bakterii, łoju lub substancji toksycznych.

Jakie są wskazania do peelingu kawitacyjnego?

Każda osoba powinna włączyć złuszczanie do pielęgnacji skóry. Peeling kawitacyjny jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Jest to doskonały nieinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry skłonnej do niedoskonałości, trądziku i nadmiernego przetłuszczania. Jest również wysoce zalecany dla skóry, która nie może być poddana ręcznemu oczyszczaniu twarzy, ponieważ jest zbyt podatna na podrażnienia, czyli dla skóry bardzo wrażliwej, delikatnej i cienkiej ze zniszczonymi naczyniami. Peeling kawitacyjny jest również wykonywany w celu przygotowania skóry do innych zabiegów na twarz, ponieważ otwiera pory skóry i ułatwia wchłanianie witamin, minerałów i innych substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Można więc z powodem stosować go jako przygotowanie do większości zabiegów na twarz – maseczek, ampułek itp. Pogłębia ich działania i sprawia, ze efekty będą bardziej zadowalające i szybciej widoczne.

Zobacz więcej  Usuwanie pieprzyków kompendium wiedzy

Jakie są przeciwwskazania do leczenia?

Jak wiele innych profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego. Chociaż jest on całkowicie bezpieczny, nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży. Osoby cierpiące na nowotwór i zakrzepowe zapalenie żył również nie zostaną zakwalifikowane do jego wykonania. Na peeling kawitacyjny muszą uważać także chorzy z wszczepionym rozrusznikiem  serca, a także ci, którzy posiadają w swoim ciele ciała obce, odłamki metalu itp. Wynika to z faktu stosowania ultradźwięków podczas zabiegu, które w pierwszym wypadku mogą spowodować niebezpieczne dla życia zaburzenie pracy rozrusznika serca, a w innych wypadkach, przemieszczenie ciała obcego. Chorzy na osteoporozę i przewlekły stan zapalny również nie mogą skorzystać z tej formy zabiegu.

Jak wykonywany jest peeling kawitacyjny?

Podczas pierwszego kroku, czyli przygotowań do rozpoczęcia zabiegu, kosmetolog usuwa makijaż i oczyszcza skórę specjalnym roztworem dezynfekującym. Następnie, po nałożeniu serum na skórę, delikatnie usuwa martwe komórki skóry powierzchni za pomocą ręcznej dyszy, wyposażonej w płaską końcówkę ze stali nierdzewnej. Zabieg jest bezbolesny; wibracje odczuwane przez pacjenta przypominają masaż twarzy szczoteczką elektryczną. Zabieg kończy się mikro-masażem i zastosowaniem maski nawilżającej. Skóra może być czerwona po zabiegu, ale ten stan minie po jednym dniu. Średni czas wykonywania peelingu kawitacyjnego może wahać się od około 10 do 30/40 minut – w zależności od wybranej partii ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. Jest więc on szybki i skuteczny. Pozwala na osiągnięcie maksimum efektów w krótkim czasie. Po zakończeniu zabiegu, skóra zostaje oczyszczona wodą lub specjalnym tonikiem z twarz tonikiem a w kolejnym kroku, na skórą nakładana jest intensywna emulsja nawilżająco łagodząca. Niesłychane efekty przynosi włączenie w ten etap profesjonalnej jonoforezy, która potęguje dobroczynne działanie kosmetyku.

Zobacz więcej  Promienny makijaż permanentny dla dojrzałej kobiety: sposób na osiągnięcie doskonałego wyglądu w wieku 60 lat

Jakie są korzyści i efekty leczenia?

Korzyści, które przynosi stosowanie peelingu kawitacyjnego są wielowymiarowe. Poddanie się zabiegowi pozwala na skuteczne usunięcie nadmiaru sebum i wszelkich innych niedoskonałości skóry – zaskórników, martwych komórek skóry itp. Stosowanie zabiegu na cerze z bliznami (np. potrądzikowymi), zmniejsza ich widoczność i wygładza powierzchnię, dzięki czemu skóra nabiera regularnego kolorytu i jest wyrównana. Peeling kawitacyjny głęboko regeneruje i intensywnie złuszcza skórę wybranych partii ciała (najczęściej twarzy). Oprócz tego skutecznie odblokowuje pory skóry, wyrównuje kolory, poprawia mikrokrążenie i stymuluje naturalną produkcje kolagenu. Na dodatek zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny – nie występują po nim żadne skutki uboczne. Przez około trzy tygodnie po zabiegu zaleca się ochronę skóry przed nadmiernym nasłonecznieniem i stosowanie kremów przeciwsłonecznych.

Jak często należy korzystać z peelingu kawitacyjnego?

Dla osób z normalną skórą peeling kawitacyjny może być wykonywany raz w roku, aby utrzymać efekt zdrowej, promiennej skóry. Pacjenci z problematyczną cerą powinni przechodzić peeling raz w tygodniu przez okres kilku tygodni (warto skonsultować się z kosmetologiem). Kawitacja rozjaśnia i nawilża skórę, powodując wzrost produkcji kolagenu, który odpowiada za młodzieńczy wygląd i zwiększa produkcję elastyny, odpowiedzialnej za elastyczność tkanki skóry. Dzięki głębokiemu mikromasażowi podczas zabiegu uzyskuje się efekt odmłodzenia skóry, podczas gdy mikropłytki umożliwiają lepszą penetrację i aktywne zaangażowanie kosmetyków w głębi skóry. Efekty są widoczne po jednym zabiegu. Aby osiągnąć pełnię efektów peeling kawitacyjny należy przeprowadzić w serii od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 2 tygodni. Zależy to od wskazania i oczekiwań pacjenta. W celu utrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się wykonywanie zabiegów  od 4 do 6 tygodni.

Warto pamiętać, że efekty peelingu kawitacyjnego nie są trwałe. Wraz z wiekiem skóra może domagać się dodatkowych i częstszych zabiegów, które zmniejszą widoczność zmarszczek i ukryją postęp lat.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop