Blog

Medycyna estetyczna – dlaczego warto skorzystać?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Medycyna estetyczna cieszy się ostatnio coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Z zabiegów oferowanych przez tę gałąź medycyny często korzystają również panowie. Nie dziwi więc fakt, że w miastach, zwłaszcza dużych pojawia się coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej oraz klinik urody. Udanie się do takiego miejsca to pierwszy krok w walce z wieloma defektami natury estetycznej, które uprzykrzają nam życie. Dlaczego warto więc skorzystać z pomocy, którą oferuje współczesna medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna – czym właściwie jest?

Wydawać by się mogło, że medycyna estetyczna jest bardzo młodą dziedziną medycyny. Tymczasem jej początków niektórzy dopatrują się jeszcze w starożytności. Trzeba jednak przyznać, że oferowane wówczas zabiegi znacząco różniły się od tych, z których medycyna estetyczna korzysta współcześnie. Za ojca tej gałęzi medycyny powszechnie uznaje się francuskiego endokrynologa. Był nim Jean Jacques-Legrand, który w latach 70 XX wieku założył w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Do Polski, medycyna estetyczna dotarła nieco później, bo w latach 90 XX wieku. W tym właśnie okresie powstała Sekcja Medycyny Estetycznej, która działała przy Polskim Towarzystwie Lekarskim.

Głównym celem współczesnej medycyny estetycznej jest nic innego jak szeroko pojęta poprawa jakości życia pacjentów. Dzięki profesjonalnym zabiegom medycyny estetycznej można zniwelować, a nawet pozbyć się wielu różnych problemów. Poprawa wyglądu ciała bardzo często wiąże się ze zwiększeniem pewności siebie. Warto zaznaczyć, że medycyna estetyczna mocno koncentruje się również wokół możliwości zahamowania procesów starzenia się skóry. Powodów, dla których warto skorzystać z tej dziedziny medycyny jest więc naprawdę całe mnóstwo.

Medycyna estetyczna pomoże starzejącej się skórze

Jednym z powszechnych problemów, z którym do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się ludzie jest starzenie się skóry. Niestety, skutki upływającego czasu bywają opłakane. Nikt nie wynalazł również sposobu na całkowite zatrzymanie procesów starzenia się organizmu. Na szczęście, medycyna estetyczna dysponuje wieloma zabiegami, dzięki którym upływający czas będzie dla naszego ciała łaskawszy. Przede wszystkim, na uwagę zasługuje szereg zabiegów, które pomogą zadbać o kondycję skóry twarzy. W likwidacji pierwszych zmarszczek, a także wiotkości skóry pomóc może mezoterapia igłowa. Jest to zabieg mało inwazyjny, podczas którego podskórnie wstrzykiwany jest starannie przygotowany koktajl składników odżywczych. Wśród nich znajduje się zazwyczaj kwas hialuronowy. Na tym jednak nie koniec. Oprócz kwasu hialuronowego, w koktajlu bardzo często zawarte są peptydy czy różne ekstrakty pochodzenia roślinnego. Dzięki mezoterapii cera staje się wyraźnie rozświetlona i pełna blasku. Drobne zmarszczki zostają wygładzone, a nawet całkowicie spłycone. Doskonałym zabiegiem, który pomoże starzejącej się skórze w okolicy oczu jest zaś laserowy lifting powiek. Ten zabieg także charakteryzuje się dużą skutecznością oraz bezpieczeństwem. Wiązka lasera prowadzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, co z kolei pobudza ją do intensywnej regeneracji. Jeżeli z biegiem czasu, jędrność tracą nasze pośladki i uda, z pomocą może przyjść liposukcja ultradźwiękowa. To doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgii plastycznej. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, bo pozwala nie tylko na redukcję tkanki tłuszczowej, ale także na pozbycie się uciążliwego cellulitu.

Zobacz więcej  Wrażliwa skóra głowy

Dzięki zabiegom pozbędziesz się trądziku i przebarwień

Nie ulega wątpliwości, że bardzo poważny defekt estetyczny stanowi także trądzik. Wbrew pozorom, problem ten dotyka nie tylko osoby młode. Coraz częściej z trądzikiem walczą osoby po 25, a nawet 30 roku życia. Niestety, jest to problem, z którym walka jest trudna i złożona. Odpowiednio dobrana pielęgnacja rzadko kiedy przynosi w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Na szczęście, z pomocą przychodzi właśnie medycyna estetyczna. Pacjenci mogą skorzystać między innymi z zabiegów takich jak: peelingi chemiczne czy peeling kawitacyjny. Dla skóry dotkniętej problemem trądziku pospolitego bardzo pomocne mogą okazać się peelingi z wykorzystaniem kwasu salicylowego czy pirogronowego. Jeżeli jednak borykamy się z trądzikiem różowatym, któremu towarzyszy rumień, można skorzystać z peelingów z kwasem azelainowym czy laktobionowym. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku trądziku różowatego pomocna może okazać się także laserowa redukcja rumienia. Jeżeli chodzi zaś o peeling kawitacyjny, sprawdzi się on na każdym typie skóry, nawet na tej wyjątkowo wrażliwej. Dzięki temu zabiegowi medycyny estetycznej możliwe staje się wygładzie faktury skóry, a także rozjaśnienie płytkich przebarwień. Nie sposób nie zauważyć, że wszystkie wymienione zabiegi zaleca się najczęściej w seriach. Dzięki temu możliwe jest pojawienie się w miarę trwałych oraz przede wszystkim satysfakcjonujących rezultatów.

Jak wygląda konsultacja w gabinecie medycyny estetycznej?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak właściwie wygląda konsultacja w gabinecie medycyny estetycznej. Na początku warto zaznaczyć, że niektóre zabiegi mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej. Inne zaś z powodzeniem mogą być wykonywane przez doświadczonych kosmetologów. Nie ulega wątpliwości, że każdy zabieg musi być poprzedzony konsultacją i szczegółową analizą danego problemu. Najpierw więc przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem. Oglądany jest także obszar skóry lub ciała, z którym pacjent ma problem. Istotna jest także rozmowa na temat oczekiwań. Jeżeli problem jest bardzo zaawansowany, należy wyzbyć się wygórowanych oczekiwań. Jeden zabieg niestety w większości przypadków jest niewystarczający. Jeśli walczymy z trądzikiem czy uciążliwymi przebarwieniami, konieczna będzie najprawdopodobniej cała seria zabiegów medycyny estetycznej. Jeśli jednak dokucza nam chwilowe przesuszenie skóry twarzy po wakacjach w nadmorskim kurorcie, ulgę może przynieść już jeden zabieg mezoterapii czy peelingu kawitacyjnego. Nie ulega wątpliwości, że po konsultacji musi nastąpić wybór zabiegów. Jeżeli problem, z jakim zmaga się pacjent wymaga serii zabiegów, specjalista przedstawia najczęściej cały plan leczenia. Pacjent zawsze może liczyć również na szczegółowe wyjaśnienie przebiegu zabiegu lub zabiegów, którym się poddaje. Lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog zawsze odpowie na zadane przez niego pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeżeli zabieg wymaga szczególnego przygotowania lub odpowiedniego postępowania po nim, specjalista również wyjaśni kwestie z tym związane.

Zobacz więcej  Sutricon plastry - innowacja w walce z bliznami

O czym jeszcze warto pamiętać korzystając z zabiegów medycyny estetycznej?

Jeżeli decydujemy się na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, należy liczyć się z dość sporymi kosztami. Wiele osób bardzo obawia się kosztów i rezygnuje po jednym lub dwóch zabiegach. Bardzo często dzieje się tak wówczas, gdy po jednym zabiegu nie dostrzegamy efektów. Niestety, w przypadku zaawansowanego problemu, ujrzenie efektów po jednym zabiegu nie będzie możliwe. Czasami można zaobserwować wręcz przejściowe pogorszenie kondycji skóry. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń specjalisty, który wykonuje zabiegi. Jeśli poddamy się sugerowanej serii zabiegów medycyny estetycznej, istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się pokonać problem. Na szczęście, wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje atrakcyjne zniżki, jeżeli zdecydujemy się na całą serię zabiegów. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Niektóre zabiegi wymagają odpowiedniej pielęgnacji po ich wykonaniu. W przypadku peelingów chemicznych, skóra po zabiegu musi być odpowiednio chroniona. Konieczna jest aplikacja specjalnych kremów z filtrami, które ochronią cerę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Zalecana jest także delikatna pielęgnacja skóry, która nie spowoduje podrażnień gojącego się naskórka. Czasami na skutek nieprzestrzegania zaleceń pojawiają się skutki uboczne, o które pacjent obwinia specjalistę. Dlatego tak ważne jest wsłuchiwanie się w to, co ma nam do powiedzenia lekarz. Warto wziąć ze sobą kartkę i zapisać sobie na niej najważniejsze kwestie związane z pielęgnacją po danym zabiegu. Dzięki temu prawdopodobieństwo tego, że o czymś zapomnimy jest naprawdę niewielkie.

Bez większych trudności można stwierdzić, że współczesna medycyna estetyczna ma bardzo wiele do zaoferowania. Może pomóc zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zabiegi oferowane przez lekarzy medycyny estetycznej oraz przez kosmetologów mogą przynieść ulgę starzejącej się skórze. Ponadto, dzięki takim zabiegom można pozbyć się trądziku oraz uciążliwych blizn i przebarwień. Aby zabiegi były skuteczne, wiele z nich należy wykonywać w seriach. Kluczem do sukcesu jest także przestrzeganie zaleceń osoby, która wykonuje zabieg. Warto także uzbroić się w cierpliwość. W pełni satysfakcjonujące efekty zabiegów pojawić się mogą dopiero po kilku seriach konkretnego zabiegu.

Zobacz więcej  Hirsutyzm- czym jest i jak leczyć tą chorobę?

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop