Blog

Metoda Fue – czyli sposób na pozbycie się łysiny

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Łysienie jest często spowodowane przez uwarunkowania genetyczne, stres czy prowadzenie złego stylu życia. Czasami jest oznaką stanów chorobowych. Proces ten da się powstrzymać dzięki metodzie Fue. Jest ona skuteczna i gwarantuje naturalny efekt przy braku  bólu i blizn. Polega ona na przeprowadzeniu zabiegu przeszczepu włosów, w którym wykorzystywany jest robot Artas iX. W Polsce jest on jedynym urządzeniem służącym do tego typu zabiegów. Metoda FUE jest przełomowa i obecnie najnowocześniejsza w dziedzinie transplantacji włosów. Gwarantuje skuteczność również u osób, u których przeprowadzono przeszczep skóry głowy, posiadających blizny pooperacyjne czy po radioterapii.

Dlaczego robot ARTAS jest bezkonkurencyjny ?

Urządzenie to jest nowoczesne, a jego działanie oparte jest na algorytmach sztucznej inteligencji. Przeszczep włosów przy użyciu omawianego robota jest wykonywany z dużą dokładnością oraz bardzo szybko w porównaniu do innych metod. ARTAS IX jest jedynym urządzeniem wykorzystywanym obecnie na świecie, które identyfikuje oraz pobiera najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych, a następnie przygotowuje miejsce biorcze i wszczepia włosy. Jego prędkość pracy jest zawrotna. Robot może pobrać nawet tysiąc mieszków włosowych na godzinę oraz przygotować w tym czasie dwa tysiące miejsc do przeszczepu. Wszystko to jest wykonywane przy ochronie przed naruszeniem naturalnej struktury mieszków włosowych. Metoda FUE nie pozostawia ran i blizn, co jest bardzo konkurencyjne w porównaniu z klasycznymi metodami. W związku z tym pacjenci po zabiegu mogą nosić bardzo krótkie fryzury bez obawy o estetykę. Małoinwazyjność zabiegu powoduje, że jest on bezpieczny. Ostatnią zaletą jest to, że robot nie męczy się, a ludzka ręka tak.

Jak pracuje robot ARTAS?

Urządzenie wyposażone jest w system komputerowy, który oparty jest na algorytmie sztucznej inteligencji – ARTAS Artificial Inteligence. Na początku zabiegu robot skanuje skórę głowy bardzo dokładnie, w  ten sposób wybierając najlepsze zespoły mieszków włosowych. Następnie przygotowuje je do przeszczepu. Kolejnym etapem jest nakłucie obszaru biorczego. Są to setki mikroskopijnych nakłuć, w które wszczepione potem będą mieszki włosowe. Podczas całego procesu ARTAS ocenia parametry przeszczepianego materiału zapobiegając jego uszkodzeniu. Akceptacja parametrów mieszków włosowych oraz ocena przebiegu zabiegu to zadanie lekarza kontrolującego cały proces. Omawiana metoda jest obecnie jedyną dostępną na rynku, w której uszkodzenie mieszków praktycznie nie jest możliwe.

Zobacz więcej  Laser diodowy - więcej niż tylko głębokie korzyści kosmetyczne

ARTAS IX już Polsce

Robot jest dziełem inżynierów z Restoration Robotics. Przy jego tworzeniu zwrócono uwagę na komfort pacjenta. ARTAS IX jest szybszy i bardziej cichy od swoich poprzedników. Zamontowano również wygodny fotel dla poprawy warunków pacjenta. Urządzenie jest rewolucyjne, gdyż do przeprowadzenia zabiegu potrzebne jest tylko ono, a nie tak jak dotychczas do każdego etapu oddzielne urządzenia.

Wkład lekarza i jego rola w procesie przeszczepu.

Fakt, że robot  wykonuje większość czynności autonomicznych, nie oznacza, że lekarz nie jest potrzebny. Otóż sukces zabiegu zależy również od specjalisty nadzorującego przeszczep. Nawet tak nowoczesny sprzęt musi być obsługiwany przez doświadczony i świetnie wykształcony personel. Dlatego należy kłaść nacisk na szkolenia lekarzy i techników, by jakość usług wykonywana robotem ARTAS IX była jak najwyższa. 

Zalety przeszczepu metodą FUE

 1. Brak śladów po zabiegowych, które występują przy metodach tradycyjnych. Mowa tu o szwach czy bliznach;
 2. Brak zmian czucia z tyłu głowy;
 3. Ryzyko uszkodzenia mieszka włosowego zniwelowane niemal do zera;
 4. Lepszy wzrost włosa po zabiegu;
 5. Równomierne rozmieszczenie włosów oraz przywrócenie naturalnej linii włosów;
 6. Jednakowa jakość pracy robota w przeciągu całego zabiegu;
 7. Precyzja wykonania czynności zabiegowych;
 8. Eliminacja czynnika ludzkiego – zmęczenie przeprowadzającego zabieg jakie występowało w innych metodach;
 9. Skrócenie przebiegu zabiegu przeszczepu;
 10. Zwiększony komfort pacjenta;
 11. Naturalny efekt;
 12. Szybki powrót do czynności codziennych przez pacjenta.

Jaki pacjent może skorzystać z zabiegu?

Podczas zabiegu leczy się kobiety i mężczyzn, u których stwierdzono:

 1. Łysienie androgenowe;
 2. Łysienie pourazowe;
 3. Łysienie powstałe w skutek wypadków;
 4. Łysienie powstałe w wyniku poparzeń;
 5. Łysienie w wyniku stanów zapalnych;
 6. Łysienie po przeszczepach skóry głowy;
 7. Łysienie w wyniku zabiegów onkologicznych;
 8. Łysienie po operacjach neurochirurgicznych.

Przy pomocy zabiegu możemy również zagęścić sobie fryzurę. Wykonują go w tym przypadku mężczyźni z zakolami i kobiety po menopauzie. Zabieg może być wykonywany w celach kosmetycznych, gdyż nie powoduje ran i blizn.

Czas trwania zabiegu.

Czas zabiegu przeprowadzonego metodą FUE może trwać od kilku do kilkunastu godzin i jest uzależniony od ilości przeszczepianych zespołów mieszków włosowych. Jeżeli jest ich dużo to może zajść konieczność rozłożenia zabiegu na dwa dni. Mimo to zabiegi trwają dużo krócej niż w przypadku tradycyjnych metod. Należy pamiętać, że przy tym wszystkim zachowana jest taka sama jakość i precyzja w przeciągu całego zabiegu, gdyż ramię robota w przeciwieństwie do ludzkiej ręki nie męczy się. Szybkość działania jest też bezkonkurencyjna w porównaniu z innymi metodami (tysiąc mieszków pobranych i dwa tysiące miejsc do wszczepu przygotowanych na godzinę). 

Zobacz więcej  Czy zabiegi odchudzające działają?

Czy zabieg boli? Skąd pobierane są włosy?

Zabieg jest przeprowadzany w sposób całkowicie bezbolesny. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent może podczas niego obejrzeć film, czytać książkę lub nawet zdrzemnąć się. Włosy pobierane są z tak zwanego obszaru dawczego, który mieści się z tyłu głowy.

Po jakim czasie można spodziewać się efektów?

Metoda FUE jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej i jak przy każdym tego typu zabiegu należy się uzbroić w cierpliwość. Włosy przeszczepione w wyniku zabiegu będą rosły swoim naturalnym tempem. Na ostateczny efekt zabiegu trzeba poczekać od dziewięciu do dwunastu miesięcy. Dla niecierpliwych może to być wieczność, ale należy pamiętać, że metoda przeszczepu włosów przy pomocy robota ARTAS IX jest trwała, a efekt jest naturalny. Włosy są odporne na wypadanie, a fryzurę można stylizować.

Cena przeszczepu?

Koszt przeszczepu metodą FUE zależy od ilości przeszczepianych mieszków włosowych, fachowo danych graftów. Wstępnie zabieg wycenia się po dostarczeniu na przykład zdjęć głowy z każdej strony. Przy ich pomocy lekarz może wycenić zabieg, uprzednio szacując ilość mieszków włosowych, które będą musiały być przeszczepione, by efekt był osiągnięty.

Czy efekt będzie naturalny?

Robot przygotowując miejsce do wszczepu wykonuje serię mikro wkłuć. W te miejsca zespół techników przenosi mieszki włosowe. Wkłucia robione są pod różnym kątem. Technika ta gwarantuje to, iż włosy rosnąc będą się układały zgodnie z noszoną fryzurą i będą zachowywały naturalne właściwości.

Jakie jest ryzyko wypadnięcia przeszczepionych włosów?

Zabieg przynosi efekt permanentny. Mieszki włosowe do przeszczepu pobierane są z tak zwanej „bezpiecznej strefy”. Mowa tu o tyle i bokach głowy. Włosy w tej strefie nie są podatne na działanie testosteronu oraz nie posiadają genetycznych uwarunkowań do wypadania. Oczywiście efekt i trwałość fryzury po zabiegu zależy od doświadczenia personelu wykonującego zabieg. Zalecamy oddanie się w ręce doświadczonych fachowców.

Zobacz więcej  Atywia Daily – recepta online

Czy można przeprowadzić  zabieg u osób z poparzeniami głowy?

Artas IX jest urządzeniem, przy którego pomocy można przywrócić fryzurę u osób z poparzeniami głowy lub po wypadkach, które spowodowały uszkodzenie skóry głowy. Metoda FUE pomoże również osobom po przeszczepach skóry głowy, bliznami na tej części ciała oraz osobom po leczeniu onkologicznym.

Przebieg zabiegu.

Zabieg metodą FUE przy pomocy robota ARTAS IX wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych przy miejscowym znieczuleniu pacjenta. Ramię robota sterowane jest przez lekarza. Pobiera ono najpierw mieszki włosowe z tyłu głowy. Robot wykonuje serię mikro wkłuć przygotowując miejsca, do których mieszki zostaną przeszczepione. W tym czasie zespół wykwalifikowanych techników selekcjonuje pobrane mieszki włosowe, a następnie wszczepia je w miejsca przygotowane wcześniej przez robota. Cała operacja przebiega szybko i sprawnie.

Rekonwalescencja po zabiegu.

Pacjent po zabiegu wychodzi z kliniki bez opatrunku na głowie. Powrót do „normalności” jest krótki i następuje etapami. Codzienne czynności można wykonywać następnego dnia po zabiegu. Po trzech lub czterech dniach można włosy pierwszy raz umyć i wykąpać. Po tygodniu można powrócić do uprawiania sportu. 

Podsumowanie.

Metoda FUE przy pomocy robota ARTAS IX jest metodą nieinwazyjną,  pozwalającą wrócić szybko do wszystkich aktywności życia codziennego. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, nie pozostawiający żadnych śladów i blizn. Pacjent podczas zabiegu może czuć się komfortowo. Siedząc na wygodnym fotelu może oglądać film, słuchać muzyki, czytać książkę czy nawet drzemać. Metoda jest nowoczesna i ważne, by była przeprowadzona przez wykwalifikowany i doświadczony personel. Najważniejszym efektem jest powrót do dawnej fryzury i pozbycie się kompleksów i dyskomfortu związanego z wypadaniem włosów w wyniku różnych przyczyn.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop