Blog

Mezoterapia sposobem na lśniącą i zdrową skórę

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Mezoterapia sposobem na lśniącą i zdrową skórę

Jednym z nieustających trendów w branży kosmetycznej jest ciągłe poszukiwanie metod na posiadanie skóry emanującej wewnętrznym blaskiem. Funkcjonując w rzeczywistości, w której na co dzień oferowanych jest wiele zabiegów odmładzających, które obiecują cudowne rezultaty, łatwo jest poczuć się przytłoczonym. Istnieje jednak tak naprawdę tylko kilka sprawdzonych metod, które mogą pomóc w uzyskaniu pożądanego efektu. Mezoterapia jest jednym z takich zabiegów – dzięki niej zyskasz napiętą i odmłodzoną skórę.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, w którym stosuje się zastrzyki z bardzo cienkimi igłami, aby dostarczyć do skóry enzymy, hormony i witaminy, napiąć ją i odmłodzić. Mezoterapia mikroigłowa znalazła zastosowanie również miejsce w dermatologii kosmetycznej do redukcji tłuszczu (często jako alternatywa dla liposukcji).

Termin „mezo” oznacza z języka łacińskiego „środkowy”. Terapię tę nazywa się mezoterapią, ponieważ podczas wykonania zabiegu wykonuje się mikro zastrzyki bardzo cienkimi igłami w celu dostarczenia składników odżywczych do środkowej warstwy skóry.

Mezoterapię igłową często stosuje się do rozwiązywania szerokiego zakresu problemów skórnych, takich jak:

 • poprawa pigmentacji skóry (niwelowanie przebarwień),
 • poprawa stanu napięcia skóry,
 • redukcja cellulitu, bruzd i zmarszczek,
 • redukcja tłuszczu z obszarów twarzy, ramion, ud, brzucha, bioder i nóg,
 • zatrzymanie procesu łysienia.

Mezoterapia igłowa i jej zalety

Stosowanie mezoterapii igłowej ma wiele zalet, dlatego należy do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów. Efekty tradycyjnej mezoterapii igłowej:

Twoja skóra otrzymuje wysoki koncentrat witamin i innych składników

Wysokie stężenie serum, witamin i innych odżywczych mieszanek silnych składników sprawia, że Twoja skóra jest odświeżona i odmłodzona. Prawidłowo wykonana mezoterapia zapewnia skuteczne i efektywne dostarczenie produktów do skóry.

Mezoterapia igłowa może być alternatywą dla kosztownych operacji

Nie musisz iść pod nóż, żeby wyglądać lepiej. Mezoterapia igłowa może być częścią Twojej rutyny przeciwstarzeniowej i jest mniej inwazyjna niż inne zabiegi lub operacje plastyczne. W zabiegu mezoterapii skoncentrowane serum dostarczane jest do Twojej skóry za pomocą igieł do głębokich warstw skóry, dzięki czemu uzyskujesz naturalnie wyglądającą, zdrową i lśniącą skórę.

Zobacz więcej  Dessette Mono – recepta online

Zabieg mezoterapii igłowej może zaspokoić wiele potrzeb skóry

Niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązania przeciwstarzeniowego, czy chcesz zwiększyć blask swojej skóry, otrzymasz spersonalizowane składniki dla swojej skóry. Skóra nabiera energii, a widoczne rezultaty widać już po pierwszej sesji. Dostarcza witamin i innych składników odżywczych – witaminy, serum i inne odżywcze kombinacje skutecznych składników są bezpośrednio podawane Twojej skórze, dzięki czemu jest ona świeża i wyraźnie orzeźwiona.

Mezoterapia igłowa na rewitalizację skóry

W zależności od składników mezoterapia igłowa może rozwiązać problemy skórne, takie jak plamy starcze, pigmentacja i melanina. Może rozjaśnić twarz i wyrównać koloryt skóry. Poprawia wygląd skóry –mezoterapia to świetna opcja dla osób pragnących uzyskać dodatkowy blask na skórze, zwłaszcza na twarzy i szyi. W oparciu o zastosowane składniki zabieg pomaga w walce z plamami starczymi i przebarwieniami. Mezoterapia igłowa rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry oraz stymuluje elastynę i kolagen do produkcji nowych włókien kolagenowych, aby przywrócić elastyczność twarzy.

Zabieg mezoterapii igłowej utrzymuje nawilżenie skóry

Mezoterapia może również pomóc w zwiększeniu nawilżenia skóry i sprawić, że będzie wyglądała na napiętą, jędrną i zdrową. Umożliwia uzupełnienie poziomu nawilżenia skóry poprzez możliwość wstrzyknięcia niezbędnych związków fizjologicznych takich jak kwas hialuronowy, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu zmarszczek.

Czego można się spodziewać podczas zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia nie jest skomplikowanym zabiegiem. Wykonasz ją w gabinetach medycyny estetycznej. Musisz jednak udać się na wstępną konsultację z dermatologiem i omówić swoje obawy. Jest osobą, która najlepiej rozumie potrzeby Twojej skóry i rodzaj składników, których może potrzebować. W zależności od intensywności zabiegu i użytych składników liczba sesji może się różnić. Zabiegi są zwykle dostosowywane.

Pamiętaj, że musisz zaprzestać stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych i aspiryny (w przypadku stosowania któregokolwiek z nich) na tydzień przed zabiegiem na twarz, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko siniaków i krwawień. Nie wskazane jest również stosowanie leków przeciwkrzepliwych. Oto krótki przegląd tego, jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej.

Zobacz więcej  Lip lift ust- jakie daje efekty i na czym polega?

Podczas zabiegu mezoterapii

Lekarz może zastosować miejscowo środek znieczulający na obszarach, które mają być leczone. To jednak zależy od poziomu tolerancji bólu. Następnie cienką igłą dokonuje wstrzyknięcia substancji odżywczych w głąb skóry. Otrzymasz serię zastrzyków. Zastrzyki są podawane na różne głębokości od około 1 do 4 milimetrów do wnętrza skóry. Głębokość wstrzyknięć determinowana jest rodzajem problemu ze skórą.

W zależności od rodzaju skóry, problemu skórnego, jego intensywności i efektów, możesz potrzebować kilku sesji mezoterapii igłowej. Lekarz może dokładnie powiedzieć, ile sesji tygodniowo może być potrzebnych do uzyskania pożądanych rezultatów.

Skutki uboczne i zagrożenia związane z zabiegiem mezoterapii igłowej

Nie przeprowadzono wystarczająco dużo badań w kontekście mezoterapii i jej efektów, ale każdy zabieg w medycynie estetycznej ma swój udział w niepożądanych efektach. Mezoterapia igłowa nie jest wyjątkiem i może powodować skutki uboczne, takie jak:

 • obrzęk (spowodowany urazem lub stanem zapalnym),
 • stany zapalne skóry,
 • rumień (zaczerwienienie skóry),
 • swędzenie skóry,
 • łagodny ból (na leczonym obszarze),
 • nadwrażliwość skóry,
 • wyczuwalne guzki podskórne w leczonym obszarze,
 • tymczasowe problemy z pigmentacją,
 • nadwrażliwe reakcje skórne (wysypki itp.).

 

Przeciwwskazaniami do wykonania mezoterapii są choroby nowotworowe, karmienie piersią oraz skóra naczynkowa. Zawsze lepiej skonsultować się z doświadczonym lekarzem w przypadku wątpliwości co do wykonania mezoterapii igłowej lub jakiegokolwiek innego zabiegu kosmetycznego.

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Zabieg mezoterapii bezigłowej to również jeden z nowoczesnych zabiegów odmładzania skóry, zaliczany do regularnej pielęgnacji skóry. Jest bardzo przyjemny w wykonaniu i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjna metoda, dzięki której substancje aktywne wprowadzane są w głąb skóry i warstwy tkanki podskórnej. Zabieg ten poprawia metabolizm skóry, przyspiesza krążenie krwi i usprawnia drenaż limfatyczny, umożliwiając szybsze wnikanie składników odżywczych w skórę i eliminację szkodliwych substancji.

Przed mezoterapią bezigłową skóra musi być odpowiednio przygotowana, a mikrodermabrazja (złuszczanie naskórka w sposób mechaniczny) jest idealnym zabiegiem przygotowującym. Mikrodermabrazja usuwa powierzchowne zgrubienia skóry, dzięki czemu zapewnia lepszą penetrację substancji aktywnych podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej. Końcówki aparatu, na które aplikowane są substancje aktywne, mają różny kształt w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi, a sam aparat działa na zasadzie fal ultradźwiękowych, jonoforezy i lasera bio stymulującego.

Zobacz więcej  Grafty - co to takiego - przeszczepiamy włosy

Jak działa mezoterapia bezigłowa?

Zabieg mezoterapii bezigłowej wykonuje się w celu poprawy tekstury skóry, nawilżenia skóry, usunięcia łagodnych przebarwień, a także jest stosowana jako zabieg pielęgnacyjny dla skóry suchej i wrażliwej. W zależności od potrzeb skóry, stosowane są również różne substancje aktywne. Koktajle do mezoterapii zawierają multiwitaminy, oligoelementy, antyoksydanty, kwas hialuronowy, aminokwasy… Efektem mezoterapii bezigłowej jest: skóra nawilżona, zregenerowana, o lepszym kolorycie, świeższa i bardziej wypoczęta.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop