Blog

Laserowe zamykanie naczynek – pozbądź się pajączków

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Rozszerzone naczynka są problemem wielu osób. Nie wygląda to zbyt estetycznie, więc ludzie decydują się na zabieg, który ma je zamknąć, tak żeby stały się niewidoczne. Zajmuje się tym medycyna estetyczna i z roku na rok przybywa osób, które chcą skorzystać z tej usługi. Organizm ludzki narażony jest na wiele czynników zewnętrznych, które mogą spowodować rozszerzanie naczynek. Jeśli ma ktoś fundusze to z pewnością powinien skorzystać z zamykania ich, ponieważ każdy chce wyglądać atrakcyjnie. Lepsze samopoczucie to niejedyny plus, który wynika z zabiegu laserowego zamykania naczynek, ale o tym w dalszej części tekstu.

 

Rozszerzone naczynka- co to jest

Najczęściej spotyka się je u osób ze skórą naczyniową, jednak w innych typach skóry, także mogą wystąpić. Osoby z tym rodzajem skóry bardzo łatwo czerwienią się pod wpływem różnych bodźców, kiedy bodziec znika, zaczerwienienie również odchodzi w niepamięć, jednak na skórze pozostaje teleangiektazja (jest to wypełnione krwią naczynie krwionośne). Bardzo ściśle przylegające do siebie teleangiektazje tworzą rumień. Po paru latach ciągłego czerwienienia się może dojść do utrwalenia rumienia, który może być początkiem trądziku różowatego. Rozszerzone naczynka mogą przybierać różny kształt jak np.:

– drzewkowaty,

– pajączkowaty,

– guzkowaty,

– linijny.

Zmiany na twarzy mogą występować pojedynczo, jednak w bardzo wielu przypadkach są one mnogie, przez co nie wygląda to zbyt estetycznie dla wielu osób.

 

Jak powstają rozszerzone naczynka krwionośne

1. Najczęściej spotykaną przyczyną są uwarunkowania genetyczne, przed którymi bardzo ciężko uciec.

2. Zaburzenia hormonalne.

3. Wystawianie części ciała na słońce, wiatr lub gwałtowne zmiany temperatury.

4. Jasny fototyp skóry, czyli jasna karnacja i oczy.

 

Laserowe zamykanie naczynek- jak to wygląda

Na pomoc osobom z tym problemem przychodzi laserowe zamykanie naczynek. Jest to zabieg, który ma na celu zamknąć dane naczynko. W nazwie występuje słowo „laserowe”, ponieważ cały zabieg robiony jest na bardzo nowoczesnym sprzęcie i jest to laser. Proces ten jest sam w sobie bardzo prosty i korzysta z niego coraz więcej osób z zadowalającym skutkiem, a polega on na podgrzaniu krwi w naczynku do bardzo wysokie temperatury. Kiedy osiągnie ona wymagany poziom obkurczą się ściany naczynka i spowoduje to jego zamknięcie. Zabieg ten działa trwale, więc nie ma obaw, że może się ono ponownie otworzyć. Jednak w celu osiągnięcia optymalnych wyników najlepiej powtórzyć zabieg w odstępstwie kilku tygodni.

Na tak skomplikowane zabiegu pozwala najnowsza technologia. Do zamykania naczynek najczęściej wykorzystuje się laser Nd:YAG. Trzeba także wykorzystać odpowiednie filtry, które pozwolą uzyskać falę o długości 532 nm oraz 1064 nm. Absorpcja świtała przez hemoglobinę powoduje krzepnięcie i żelowanie krwi. Takie działanie ma na celu całkowicie zniszczyć naczynko, które zostanie usunięte przez ludzki organizm. Innym ciekawym zastosowaniem takiego lasera może być usuwanie tatuaży, blizn czy nawet rozszerzonych por u człowieka.

Zobacz więcej  NuvaRing – recepta online

 

Jakie są wskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek

Osoby, które przychodzą na zabieg mówią, że zależy im przede wszystkim na estetyce. Jest to związane z tym, że otwarte naczynka nie wyglądają za ładnie i dzięki zabiegowi, można je zamknąć w sposób nieinwazyjny. Do głównych wskazań skorzystania z tej metody należą:

– płytkie zmarszczki,

– rumień,

– trądzik różowaty,

– widoczne naczynka,

– wiotka skóra.

Zabieg zamykania naczynek skierowany jest głównie do otwartych naczynek, które położone są stosunkowo płytko pod skórą. Dla osób, które mają bardzo głęboko zagnieżdżone naczynka skierowane są inne sposoby, żeby się ich pozbyć. Najczęściej jednak spotyka się właśnie płytko osadzone naczynka, dzięki czemu laserowe zamykanie jest jak najbardziej poprawne.

 

Przed zabiegiem zamykania naczynek

Początkowo oczywiście występuje wizyta u lekarza, który ocenia stan skóry, a także jej rodzaj. Jest to pierwsze spotkanie, na którym odbywa się konsultacja. Można dopytać o ewentualne nieścisłości i porozmawiać z doktorem twarzą w twarz. Konsultacja jest bardzo dobra, ponieważ wychodzi się z niej z ogromną dawką wiedzy. Kiedy lekarz ustali liczbę, stan żyłek i ich głębokość, będzie wiadomo jak ustawić laser do zabiegu. Trzeba to zrobić bardzo precyzyjnie, ponieważ klient oczekuje pożądanych efektów. 14 dni przed zabiegiem zaleca się niestosowanie leków, a także ziół światłoczułych, które mogłyby przeszkodzić w prawidłowej pracy lasera.

 

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek

Zabieg jest podzielony na kilka etapów. Każdy z nich jest bardzo istotny i wolno żadnego pominąć. Przebiegają one oczywiście w gabinecie lekarskim pod kontrolą lekarza, więc pacjent jest pod okiem specjalisty. Pierwszy etap jest to peeling i demakijaż twarzy. Krótko mówiąc, twarz zostaje oczyszczona ze wszelkich zabrudzeń. Ma to również zapobiec ewentualnemu rozproszeniu światła lasera, który przy dobrze oczyszczonej twarzy będzie mógł skupić się na danym punkcie i będzie bardziej efektywny. Następny etap to założenie okularów ochronnych i kontynuacja zabiegu. Światło lasera tak jak każde inne może uszkodzić oczy, więc w celach ochronnych zakłada się specjalne gogle. Podczas zabiegu przykłada się głowicę lasera bezpośrednio do skóry i uwalniane są impulsy z lasera. Po zakończeniu zamykania naczynek pacjent może mieć na twarzy obrzęk i zaczerwienioną skórę, jednak te objawy znikają zazwyczaj do kilku dni po zakończonym zabiegu. Z opinii pacjentów wynika, że zabieg sam w sobie nie jest bolesny, jednak są przypadki, w których pacjent czuł lekkie pieczenie, podczas jego wykonywania.

Zobacz więcej  Likwidacja ginekomastii

 

Co robić po zakończonym zabiegu

Wszystko oczywiście jest przekazane przez lekarza prowadzącego. Skórę w danym miejscu należy traktować bardzo łagodnie, czyli nie narażać jej na gwałtowne zmiany temperatury, mocne wiatry i silne nasłonecznienie. Kobiety, które korzystają z tego zabiegu powinny również zrezygnować ze stosowania kosmetyków, które zawierają w sobie alkohol. Skóra w miejscu zabiegu jest bardzo ważna i zaleca się zmianę ręcznika na miękką ścierkę. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ dbanie o skórę odbywa się w domu i klient sam musi zdecydować o tym co robi.

 

Przeciwwskazania, które występują przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek

W przypadku zabiegów praktycznie zawsze występują pewne przeciwwskazania. Trzeba je traktować poważnie i nie powinno się ich bagatelizować, ponieważ może się to skończyć bardzo źle dla klienta. Dbanie o swoją cerę to jedno, ale zdrowie człowieka jest najważniejsze. Do głównych przeciwwskazań można zaliczyć:

– występowanie nowotworów,

– ciąża i okres karmienia piersią,

– epilepsja,

– mechaniczne uszkodzenia skóry,

– cukrzyca,

– problemy z krwią i konieczność przyjmowania leków na rozrzedzenie jej,

– padaczka,

– problemy z sercem,

– świeża opalenizna,

– choroby skóry z powodu nietolerancji na promienie UV.

Nie są to oczywiście wszystkie przeciwskazania. Dlatego przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem, na której można dowiedzieć się nieco więcej. Przeprowadzi on także dokładną ankietę, z której będzie można wywnioskować czy dana osoba może przejść zabieg laserowego zamykania naczynek.

 

Efekty po zabiegu

 

Bardzo dużą zaletą tego zabiegu jest fakt, że jest on długotrwały. To oznacza, że naczynka, które zostaną zamknięte i nie powinny ponownie się otworzyć. Takie efekty są pożądane przez klienta, więc jest to znaczy plus tej metody. Ewentualnie można udać się ponownie na zabieg jeśli inne naczynko otworzy się. Klienci najczęściej zauważają:

– usunięcie naczyniaków ze skóry,

– znaczne zmniejszenie trądzika różowatowego,

– niewidoczny rumień,

Zobacz więcej  Pękające naczynka i plamica: Przyczyna, objawy i leczenie zapalenia naczyń oraz domowe sposoby na podskórne wylewy

– zamknięcie się naczynek na skórze.

 

Powikłania pooperacyjne

Dochodzi do nich bardzo rzadko, jednak trzeba również wziąć pod uwagę, że jest to zabieg i czasami mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne. Można do nich zaliczyć strupy, które wytworzą się np. na twarzy i będzie trzeba czekać kilkanaście dni, zanim zejdą. Możliwe jest również utworzenie się siniaka w miejscu, gdzie padało światło lasera. Oczywiście z czasem on zniknie. Może dojść również do zmiany pigmentu skóry. W miejscu naświetlanym może być ona odrobinę jaśniejsza niż w pozostałej części ciała. Objaw ten występuje bardzo rzadko i najczęściej zauważa się go u osób bardzo mocno opalonych. Jeśli po zabiegu zauważy ktoś infekcje skóry, która może powstać (bardzo rzadko spotykane powikłanie), trzeba zgłosić się do lekarza, który przepisze maść z antybiotykiem do smarowania.

Cena zabiegu

Jest ona zależna oczywiście od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę specjalistę, który wykonuje zabieg, firmę, która za niego odpowiada, a także lokalizację. Poza czynnikami geograficznymi należy zwrócić uwagę na obszar skóry, gdzie wykonywany jest zabieg, a także rodzaj znieczulenia, który jest podawany pacjentowi. Ciężko więc jednoznacznie określić jaka kwota będzie potrzebna do zamknięcia naczynka. Jednak uśredniając wszystkie czynniki za jedną wizytę trzeba będzie zapłacić od 450 zł do nawey 750 zł. Dla niektórych będzie to dość sporo, a dla innych przystępna cena. Wszystko zależy od determinacji klienta, a także od tego, czy ma odłożone pieniądze na operacje. Dla osób, które mają do zamknięcia tylko jedno naczynko będzie to na pewno dobra oferta.

 

Podsumowując, wiele osób ma problem z popękanymi naczynkami. Jednak z roku na rok przybywa także ludzi, którzy chcą je zamknąć. Można to zrobić za pomocą laserowego zamykania naczynek. Zabieg ten jest nieinwazyjny i mało skomplikowany, dzięki czemu nie ma obaw o życie lub inne powikłania. Laser, który naświetla krew do odpowiedniej temperatury powoduje zamykanie się naczynka. Po operacji pacjent powinien dbać o skórę i nie narażać jej na mocne promienie słoneczne, wiatry i gwałtowne zmiany temperatury. Po zabiegu mogą wystąpić powikłania, które są bardzo rzadko spotykane. W miejscu naświetlanym mogą pojawić się strupy, siniaki lub infekcja. W przypadku dwóch pierwszych powikłań nie ma potrzeby udawać się do lekarza. W przypadku infekcji należy udać się do niego, ponieważ zostanie przepisana maść z antybiotykiem.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop