Blog

Cofnięta broda – czy można coś z nią zrobić?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

 

Cofnięta broda – czy można coś z nią zrobić?

 

Zabiegi na cofnięty podbródek stają się coraz bardziej popularne. Zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, silna i zdefiniowana linia szczęki jest bardzo pożądaną cechą. Oferując lepsze obramowanie twarzy, bardziej efektowny wygląd i ogólnie cieńszy profil, istnieje wiele powodów, dla których zwarta i estetyczna linia szczęki jest preferowana w porównaniu ze słabą linią.

Zabiegi polepszające kondycję dolnej części twarzy u mężczyzn

W przypadku mężczyzn celem jest uzyskanie imponująco kanciastej, ostro zakończonej i rozpoznawalnej powierzchni, oferującej wyraźną definicję podbródka, szczęki i wszystkiego pomiędzy nimi. Dla kobiet, których szczęka jest obszarem problematycznym, pożądanym efektem jest miękki, ale wciąż zdefiniowany wygląd końcowy, który zapewnia większą separację między podbródkiem a szyją.

Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane stylem życia, genetyką czy nawet wagą, istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć trudności z osiągnięciem wymarzonego wyglądu. Cofnięta szczęka to powszechna oznaka starzenia się u osób po 30. roku życia, a w połączeniu z wieloma innymi atrybutami, takimi jak właściwości skóry i styl życia, Twoja szczęka może wkrótce wyglądać znacznie słabiej niż dotychczas.

Brak harmonii całej twarzy

Jakie są więc problemy, które mogą powodować słabą linię szczęki, i jakie są rozwiązania, które mówią, jak naprawić słaby podbródek? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach tych problemów, a niektóre z dostępnych rozwiązań, aby poprawić swoją linię szczęki i pozostawić uczucie młodości w krótkim czasie.

Tworzenie proporcji

Osoby o silnej linii szczęki często koncentrują się na samym podbródku, nie zwracając uwagi na otaczające go elementy, które składają się na całość twarzy. Jednak aby stworzyć proporcje, należy wziąć pod uwagę zarówno linię szczęki, jak i jej otoczenie, aby osiągnąć jak najlepszą równowagę.

Lepsze proporcje twarzy

Proporcjonalny podbródek to taki, który wygląda prawidłowo pod każdym kątem; bez wyraźnych recesji lub wystających z boku, znanych jako retrognatia, oraz bez wydawania się zbyt dużym lub małym, znanym jako mikrognatia, gdy patrzy się na niego w kontekście całej twarzy. Oprócz wyglądu z przodu, istotnym krokiem w tworzeniu tej równowagi jest spojrzenie na profil.

Przykładem tego jest osoba, która może mieć słabszy podbródek, który jest zagłębiony, co prowadzi do tego, że nos wygląda na większy. Łatwym sposobem na zbadanie tego jest bliższe przyjrzenie się podbródkowi i górnej wardze oraz stopniowi, w jakim każdy z nich wystaje. Równa odległość jest idealnym wyborem estetycznym.

Zobacz więcej  Asymetria twarzy? Poznaj skuteczne sposoby na jej zniwelowanie

Dla stworzenia proporcji w twarzy idealnym wyborem mogą być wypełniacze, implanty podbródka, a nawet transfer tłuszczu. Dają one możliwość tymczasowego przywrócenia równowagi twarzy, aby zobaczyć, jak wygląda ona w proporcjach. Ze względu na krótki czas przestoju, są one również bardzo wygodne dla pacjentów, którzy mają mało czasu do dyspozycji.

Wypełniacze podbródka

Idealny wybór dla pacjentów, którzy chcą się przekonać, jak może wyglądać ich twarz, bez długoterminowego zaangażowania, wypełniacze zapewniają dokładne odwzorowanie powiększenia bez procedury chirurgicznej. Dla tych, którzy nie są pewni wyników lub tych, którzy po prostu nie lubią idei chirurgii, ta alternatywa leczenia słabego podbródka jest szybka, łatwa i skuteczna.

Jak działa współczesna medycyna estetyczna?

W przypadku wypełniaczy podbródka wymagana jest projekcja; dlatego wypełniacz stosowany w tej procedurze jest specjalnie zaprojektowany, aby był grubszy i trwał dłużej niż tradycyjne cieńsze opcje wypełniacza. Pozwala to na wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi wizytami z wypełniaczem i daje pacjentom możliwość poznania wyglądu ich twarzy przy zastosowaniu bardziej trwałych opcji.

Wypełniacze z kwasu hialuronowego

Wypełniacze linii szczęki mogą być również stosowane w celu dodania definicji do kąta linii szczęki wraz z wypełniaczami do podbródka, prowadząc do ogólnego ostrzejszego wykończenia z efektem smukłości, który zajmuje niewiele czasu, aby osiągnąć doskonałe wyniki.

Powiększanie podbródka poprawi rysy twarzy

Dla tych, którzy chcą poddać się operacji, implant podbródka jest realnym rozwiązaniem problemu proporcji. W tym przypadku chirurg umieszcza silikonowe implanty w specjalnej „kieszonce” wzdłuż linii żuchwy, która jest wprowadzana albo przez wnętrze ust, albo od dołu podbródka.

Niewielkim problemem przy tego typu zabiegach może być asymetria, a także możliwość uszkodzenia nerwów. Ponieważ bardzo niewiele osób ma symetryczne twarze, niewielka różnica po obu stronach może być naturalna i nie można jej zmienić poprzez zwykłą wymianę istniejącego implantu.

Również implanty kąta żuchwy mogą być częścią tego procesu, oferując bardziej zdefiniowane wykończenie poza zwykłym dodaniem proporcji do podbródka.

Transfer tłuszczu

Alternatywą dla augmentacji i wypełniaczy jest transfer tłuszczu, który przebiega tak samo jak powyższy, ale wykorzystuje tłuszcz zamiast alternatywnych materiałów klasy medycznej, aby wyrzeźbić bardziej proporcjonalny kształt na linii szczęki. Istnieją jednak pewne minusy tej opcji, ponieważ tłuszcz nie ma takiej samej twardości i tekstury jak kość, co skutkuje ogólnie bardziej miękkim wykończeniem.

Zobacz więcej  Ile trwa zabieg makijażu permanentnego brwi: co warto wiedzieć o długotrwałym efekcie?

Ostrzejszy profil

Dla wielu pacjentów potrzeba wiedzy, jak poprawić słabą linię szczęki wynika z braku definicji między dolną częścią policzka a szyją. Ten efekt fizyczny jest również znany jako „obwisłe policzki”, co powoduje, że osoby o wcześniej silnej linii szczęki tracą tę definicję wraz z wiekiem. To, co kiedyś było ostrym profilem, zaczyna stawać się bardziej miękkie i niejednoznaczne.

Obwisłe policzki to efekt oddziaływania grawitacji na skórę; poduszki tłuszczowe, które naturalnie mamy w obrębie twarzy, powoli tracą swoją elastyczność w miarę upływu czasu w wyniku starzenia się lub utraty dużej ilości kilogramów. Dla osób, które nie mogą pogodzić się ze swoją nową twarzą, lifting twarzy jest często pierwszą zalecaną i najbardziej trwałą opcją.

Jednak poza pójściem pod nóż, istnieje szereg opcji, które pomogą zmniejszyć wygląd obwisłej skóry i przywrócić ostrą linię szczęki.

Wypełniacze podgardla – zlikwiduj drugi podbródek

W przypadku podgardla, wypełniacze mogą być stosowane ze względu na ich działanie wypełniające, aby jeszcze bardziej wygładzić ten obszar i zmniejszyć widoczność starzenia się. W przeciwieństwie do wypełniaczy podbródka, wypełniacze podgardla charakteryzują się większą płynnością, co pozwala na uzyskanie ogólnego efektu wygładzenia, a nie dodania definicji do bardzo konkretnego obszaru.

Wypełniacz jest wstrzykiwany w niewielkie wgłębienie znajdujące się w przedniej części każdego podgardla, znane jako bruzda przedgardlowa. Takie umiejscowienie pozwala uzyskać najlepszy możliwy efekt, ponieważ wstrzyknięcie w obszar powyżej tego wgłębienia daje niewielki lub żaden efekt ze względu na jego wysokość.

Podnoszenie nici

Podnoszenie nici to odmiana tradycyjnego liftingu twarzy, która jest mniej inwazyjna niż bardziej konwencjonalne opcje. Jak sama nazwa wskazuje, efekt naprężenia powstaje poprzez ściągnięcie skóry za pomocą nici pod powierzchnią, zawieszając podgardle wyżej za pomocą samej igły, aby osiągnąć pożądany rezultat niwelując jednocześnie obwisłe policzki będące charakterystyczną cechą starzenia.

W niektórych przypadkach, przede wszystkim gdy zabieg wykonywany jest na całej twarzy, może to spowodować pewne trudności w okazywaniu emocji na twarzy, jak również pewne tymczasowe tkanki blizny i możliwość wystąpienia małych wgłębień lub dołeczków krótko po zabiegu. Są one jednak zazwyczaj tymczasowe.

Zobacz więcej  5 sprawdzonych sposobów na suche skórki na twarzy: jak skutecznie zlikwidować suchość skóry koło nosa

Dodanie odwrócenia – korekta brody

Kolejnym częstym objawem starzenia się jest opadająca lub „marszcząca się” buzia, a efekt ten może z czasem przyczynić się do osłabienia linii żuchwy. W połączeniu z bardziej widocznym podgardlem i mniej zarysowaną linią żuchwy, dodanie „odwrócenia” w tym obszarze może pomóc wzmocnić rysy dolnej 1/3 twarzy, nadając jej ogólnie bardziej młodzieńczy wygląd.

Linie marionetki”, czyli linie po obu stronach ust, powstają w wyniku obniżenia całej twarzy, co skutkuje mniejszym podparciem i wywołuje efekt marszczenia brwi. Są one oznaką starzenia się jako całości, a to obniżenie boków ust może być bezpośrednio związane ze słabszą linią szczęki jako całości.

Istnieje kilka sposobów na skorygowanie rozpadu ust, aby uzyskać bardziej zwarte ogólne wrażenie i gładszą, idealną linię szczęki.

Wypełniacz wokół ust

Najprostszym i najbardziej praktycznym sposobem na uzyskanie gładszego wyglądu w dolnej części twarzy jest wprowadzenie wypełniaczy. Wypełniacze wokół ust mogą być stosowane dodatkowo do wypełniaczy wzdłuż linii szczęki i podbródka, aby uzyskać efekt całkowitego wygładzenia.

W tym przypadku wprowadzenie wypełniaczy stanowi bardzo potrzebne wsparcie dla ogólnej struktury twarzy, prowadząc do tego, że usta są bardziej wywinięte i poprawiając ogólny efekt dolnego obszaru twarzy. Wypełniacze te mają być cienkie, ponieważ nie dodają objętości ani definicji.

Wypełniacze do ust mogą również dodatkowo poprawić młodzieńczą estetykę, zapewniając niewielką ilość uzupełniającej objętości ust, które zmniejszyły się w procesie starzenia. Wstrzyknięcie bezpośrednio w granice ust zapewnia bardziej naturalne wykończenie, które po prostu przywraca ustom wygląd, jaki miały przed starzeniem się.

Niekształtna broda – lifting twarzy

Podczas gdy większość pacjentów będzie potrzebowała wypełniacza w połączeniu z liftingiem twarzy lub nawet botoksem, wybór tej procedury chirurgicznej zapewni trwałe efekty poprawy ostrości i definicji linii szczęki jako całości. Opcja ta polega na „ściągnięciu” twarzy z powrotem do pierwotnej pozycji, na którą wiek ma mniejszy wpływ, co daje ogólnie bardziej młodzieńcze wykończenie.

W połączeniu z wypełniaczem dla wsparcia i dodatkowej definicji, ta opcja chirurgiczna jest realnym wyborem dla wielu osób poszukujących zdecydowanej poprawy dolnej części twarzy. Specjalista medyczny będzie w stanie doradzić, czy jest to zabieg odpowiedni dla Twoich potrzeb i określić, czy lifting twarzy jest właściwym rozwiązaniem dla poprawy widoczności i jakości linii szczęki.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop