Blog

Czy depilacja laserowa w domu może zastąpić zabieg w salonie kosmetycznym?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy depilacja laserowa w domu może zastąpić zabieg w salonie kosmetycznym?

Depilacja laserowa działa poprzez wykorzystanie efektów specjalnie zaprojektowanego i bardzo silnego lasera do namierzania mieszków włosowych i zapobiegania odrastaniu włosów. Jest ona wykonywana przez wykwalifikowanego lekarza, który przeszedł cztery do sześciu tygodni gruntownego szkolenia i musiał zdać egzamin teoretyczny i praktyczny, zanim został dopuszczony do wykonywania zabiegów depilacji laserowej.

Jak działa depilacja laserowa?

Podczas zabiegu depilacji laserowej mieszek włosowy jest namierzany podczas jego aktywnego cyklu wzrostu, który jest znany jako faza „anagenu”. Nie wszystkie włosy będą w tej fazie w tym samym czasie (tylko 10-20%) i dlatego kurs regularnych zabiegów przyniesie najbardziej efektywne wyniki.

Co jeszcze muszę wiedzieć o depilacji laserowej?

Aby osiągnąć najlepsze wyniki, należy upewnić się, że przed zabiegiem usunięto cały makijaż, że włoski zostały usunięte przez golenie (nie woskowanie) i że obszar jest czysty.

Co to jest IPL w domu?

IPL (intensywne światło impulsowe) może być używane do usuwania niechcianych włosów w zaciszu własnego domu, przy użyciu specjalnego ręcznego urządzenia lub maszyny. Jest ona mniej precyzyjna niż niektóre inne metody trwałego usuwania włosów, co oznacza, że nie zawsze jest odpowiednia dla trudno dostępnych miejsc lub ciemniejszych odcieni skóry, ponieważ energia jest emitowana za pomocą różnych odmian fal świetlnych.

Jak działa domowy IPL?

Domowy IPL wykorzystuje światło o szerokim spektrum, aby zapewnić długotrwałe rezultaty. W podobny sposób jak w przypadku depilacji laserowej, energia z domowego urządzenia IPL podgrzewa i niszczy mieszki włosowe, a w rezultacie zakłóca wzrost włosów. W przypadku domowego IPL należy mieć świadomość, że osiągane rezultaty będą się różnić u poszczególnych osób, w zależności od rodzaju włosów i skóry.

Co jeszcze muszę wiedzieć o domowym IPL?

W porównaniu z urządzeniami stosowanymi w klinikach, energia świetlna wytwarzana przez domowe urządzenia IPL jest znacznie mniej skoncentrowana, co oznacza, że można z nich bezpiecznie korzystać w zaciszu własnego domu.

W zależności od rodzaju urządzenia IPL, które posiadasz, może być ono stosowane raz na cztery tygodnie. Pomoże to zapewnić, że nowe włoski zostaną usunięte na początku ich cyklu wzrostu.

Różnica między domowym IPL a depilacją z użyciem depilatora laserowego

Laser

Energia jest wytwarzana przez laser, podobnie jak w gabinetach kosmetycznych.

Energia z lasera jest niezwykle skoncentrowana i zapewnia precyzyjne, mocne i dokładne wyniki.

Lasery mogą być kalibrowane w zależności od rodzaju włosów lub skóry, chociaż należy pamiętać, że osoby z rudymi, blond lub siwymi włosami będą miały mniej skuteczne wyniki.

Zaleca się przeprowadzenie kilku zabiegów, aby uzyskać najlepszą wartość i wyniki.

Zobacz więcej  Liszaj lśniący: objawy, leczenie i różnice między liszajem a liszajcem - wszystko, co musisz wiedzieć o tej przewlekłej chorobie skóry

Depilacja ipl w domu – depilator laserowy

Używane jest urządzenie ręczne, a energia wytwarzana jest przez lampę podobną do żarówki.

Generalnie jest to urządzenie do depilacji twarzy o mniejszej mocy niż te stosowane w klinikach.

Wytwarzane są różne fale świetlne, które są mniej wydajne i dokładniejsze niż laser.

IPL nie jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry.

Osiągnięcie pożądanych rezultatów trwa znacznie dłużej niż w przypadku zabiegów laserowych.

Domowy IPL nie jest również odpowiedni dla osób z rudymi, blond lub siwymi włosami.

Jak działa depilacja laserowa w salonie kosmetycznym?

Laserowe usuwanie włosów przenosi ciepło w dół włosa do mieszka włosowego. To niszczy mieszek, zapobiegając ponownemu odrastaniu włosków. Ponieważ laserowe usuwanie owłosienia zatrzymuje ponowny wzrost włosa, jest ona trwała. Jednakże, może być ona ukierunkowana tylko na włoski, które aktywnie rosną, a możesz być zaskoczony, słysząc, że nie wszystkie włoski rosną w tym samym czasie. Dlatego, aby uzyskać trwałe rezultaty, należy wykonać kilka zabiegów, aby wszystkie włoski mogły zostać poddane zabiegowi w fazie wzrostu. Niezbędne jest dostosowanie intensywności światła.

Efekty depilacji laserowej

Nie ma dwóch takich samych osób. Jednak, aby cieszyć się trwałymi korzyściami, prawdopodobnie będziesz potrzebował kursu około 6-8 sesji depilacji laserowej. Po każdym zabiegu można zauważyć znaczną różnicę, ponieważ coraz mniej włosków jest w stanie odrastać. Te procedury usuwania włosków mogą być kosztowne, zwłaszcza że będziesz regularnie umawiać się na wizyty w celu usunięcia włosków za pomocą woskowania, nitkowania i wyrywania. Z punktu widzenia finansów i zdrowia skóry, najlepiej jest poszukać długotrwałego rozwiązania – dla wielu osób rozwiązaniem jest zabieg depilacji laserowej.

Jak używać depilatora laserowego?

Depilacja laserowa to zabieg mający na celu trwałe usunięcie owłosienia. Technologia ta działa poprzez ogrzewanie i niszczenie poszczególnych mieszków włosowych, zapobiegając jakiejkolwiek regeneracji odrastających włosów. Lasery są wchłaniane przez pigment znajdujący się w mieszkach włosowych, ostatecznie zabijając go i denaturując komórki wokół podstawy każdego mieszka włosowego, co zapobiega jego działaniu, pozostawiając poszczególne włosy wolne!

Brak efektów ubocznych

Po sesji depilacji laserowej, nie trzeba się martwić o dziwne cięcia, zadrapania i spalanie brzytwa. W przeciwieństwie do szorstkiej techniki stosowanej przy goleniu, która pozostawia skórę obolałą, depilacja laserowa nie ma takich skutków ubocznych.

Golenie różnych regionów ciała może mieć różne efekty w każdym obszarze. Twoje nogi mogą czuć się miękkie i gładkie, ale to samo może nie być prawdą w przypadku linii bikini. W rzeczywistości, po odrośnięciu włoski mogą stać się ciemniejsze i bardziej szorstkie. Jeszcze bardziej frustrujące są przebarwienia skóry, które często występują, zwłaszcza jeśli golisz pachy i linię bikini.

Zobacz więcej  Cepan - połączona siła cebuli i rumianku

Wykorzystując depilację laserową możesz wykluczyć te nieprzyjemne efekty uboczne. Zabieg w żaden sposób nie uszkadza skóry, dzięki czemu pozostaje ona miękka i gładka. Niektórzy klienci mogą odczuwać lekkie podrażnienia podczas zabiegu, ale ustępują one po zakończeniu sesji. Zastanawiasz się, dlaczego należy przejść do procedury depilacji laserowej nad woskowanie lub golenie? Ten blog będzie wyjaśnić swoje zamieszanie.

Brak skutków ubocznych

Po sesji depilacji laserowej , nie musisz się martwić o dziwne cięcia , zadrapania i brzytwa spalić . W przeciwieństwie do szorstkiej techniki stosowanej przy goleniu, która pozostawia skórę obolałą, depilacja laserowa nie ma takich skutków ubocznych.

Golenie różnych regionów ciała podczas depilacji woskiem może mieć różne efekty w każdym obszarze. Twoje nogi mogą czuć się miękkie i gładkie, ale to samo może nie być prawdą w przypadku linii bikini. W rzeczywistości, po odrośnięciu włoski mogą stać się ciemniejsze i bardziej szorstkie. Jeszcze bardziej frustrujące są przebarwienia skóry, które często występują, zwłaszcza jeśli golisz pachy i linię bikini.

Dzięki depilacji laserowej możesz wykluczyć te nieprzyjemne efekty uboczne, w tym zapalenie mieszków włosowych. Zabieg w żaden sposób nie uszkadza skóry, dzięki czemu pozostaje ona miękka i gładka. Niektórzy klienci mogą odczuwać lekkie podrażnienia podczas zabiegu, ale ustępują one po zakończeniu sesji.

Opłacalność

Początkowo może się wydawać, że jest to stosunkowo duża inwestycja, ale pomyśl o długoterminowych rezultatach. Po przejściu przez wymaganą liczbę sesji laserowych, nie trzeba będzie już umawiać się na kolejne wizyty. Co więcej, nie trzeba będzie uciekać się do samodzielnego golenia lub woskowania w domu! To z pewnością ułatwi Ci życie, ponieważ nie musisz się już martwić o jedną rzecz, ale jest to również bardzo opłacalne. Ponieważ nie ma już potrzeby wydawania co miesiąc pieniędzy na produkty do depilacji, możesz zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Możesz wykreślić kremy do depilacji, paski do wosku i maszynki do golenia ze swojej miesięcznej listy zakupów!

Brak okresu oczekiwania

W przeciwieństwie do tego, jak to jest z innymi metodami, depilacja laserowa nie wymaga w pełni uprawianych włosów powierzchniowych dla niego do podjęcia działań. Nie musisz czekać na włosy rosnąć pewną długość przed zaplanować wizytę. W rzeczywistości, zaleca się woskowanie lub golenie przed sesją, aby wyeliminować włosy powierzchniowe przed sesją. Tak więc, nie ma okresu oczekiwania konieczne i można iść na sesję usuwania laserowego , kiedy tylko chcesz !

Zapobiega wrastaniu włosków

Masz dość tych irytujących wrastających włosków, które pojawiają się po woskowaniu, goleniu lub nitkowaniu? Cóż, nie musisz się już o nie martwić! Procedura laserowa jest o wiele bardziej dokładna i skuteczna niż inne metody usuwania włosów. Laser nie tylko przycina lub wyrywa włosy na powierzchni, ale także celuje w mieszki włosowe znajdujące się pod spodem. Oznacza to, że nie ma ryzyka bolesnego i drażniącego wrastania włosków po zakończeniu zabiegu. W rzeczywistości laser poprawia istniejące wrastające włosy i zmniejsza ich ilość.

Zobacz więcej  Estmar – recepta online

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa jest delikatna i komfortowa dla skóry. Podczas zabiegu może wystąpić delikatne rozgrzanie skóry, jednak aplikator chłodzący ma moc 4c, co zapewnia całkowity komfort nawet w najbardziej wrażliwych miejscach.

Ile zabiegów będzie potrzebnych?

Zalecamy minimum 6 zabiegów, przy czym niektóre rodzaje włosów wymagają ich więcej. Średnia udanego programu to 8 zabiegów. Bardzo ważne jest, aby wykonać wszystkie zabiegi dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg jest szybki, ale czas trwania zależy od obszaru poddawanego zabiegowi. Aplikator zabiegowy jest przesuwany szybkim ruchem tam i z powrotem po wyznaczonym obszarze, co pozwala na wprowadzenie impulsu niskiej energii świetlnej w głąb skóry.

Co będzie widoczne po zabiegu?

Mieszki włosowe ulegają uszkodzeniu pod wpływem ciepła, ale włosy pozostają w mieszkach. Martwe włoski zrzuca się po 1 do 3 tygodniach, kiedy naskórek się odnawia. W tym czasie włoski wydają się rosnąć, ponieważ są wypychane przez nowy naskórek.

Czy można usunąć włoski z tyłu głowy w domu?

Jeżeli masz przyjaciółkę lub partnera, który zechce Ci pomóc, istnieje kilka sposobów na usunięcie owłosienia z pleców w domu. Nałożenie kremu do golenia i ogolenie się maszynką to szybki i łatwy sposób na usunięcie owłosienia z pleców. Kremy do depilacji, trymery, maszynki do strzyżenia i elektryczne maszynki do golenia również mogą pomóc w pozbyciu się niechcianego owłosienia. Jeśli jednak nie masz kogoś do pomocy, nie ma możliwości, abyś dotarła do każdego miejsca. Metody usuwania włosów DIY są skuteczne, ale żadna z nich nie jest trwała. Zawsze będziesz mieć do czynienia z odrastającymi włoskami.

Trwałe usuwanie włosów

Urządzenia do depilacji laserowej działają poprzez zabijanie mieszków włosowych. Jednak włosy rosną w cyklach, a lasery uszkadzają mieszki włosowe tylko podczas aktywnego cyklu wzrostu włosów. Dlatego potrzeba wielu zabiegów, w odstępie około miesiąca, aby całkowicie powstrzymać odrastanie włosów. W przypadku niektórych osób, depilacja laserowa nie jest całkowicie trwała. Może być konieczne przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych co około rok, aby zapobiec pojawianiu się zbłąkanych włosków. Proces ten nie jest tani.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop