Blog

Chirurgia plastyczna, czyli wszystko to, co musisz o niej wiedzieć

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Chirurgia plastyczna

Z możliwości, jakie w obecnych czasach niesie ze sobą chirurgia plastyczna zaczyna korzystać coraz większe grono osób. Przez sformułowanie „chirurgia plastyczna” należy rozumieć nic innego, jak szeroką specjalizację medyczną opierającą się na metodzie operacyjnej. Dziedzina chirurgii plastyczne wciąż się rozwija, aby móc oferować swoim pacjentom wyłącznie najwyższej jakości usługi. Plastyczna chirurgia może pomóc nie tylko w poprawie zdrowia danego pacjenta, ale również może przyczynić się do wyeliminowania jakichkolwiek kompleksów dotyczących naszego wyglądu. Dzięki chirurgii plastycznej może ulec zmianie nasz całkowity wygląd. Zakres operacji plastycznych jest dość szeroki, a można do tego zakresu zakwalifikować przede wszystkim takie zabiegi chirurgii plastycznej, jak: odsysanie tłuszczu, plastyka ramion, przegroda nosowa, plastyka ud, powiększenie piersi, powieki dolne, lifting twarzy, operacja powiek górnych, liposukcja, plastyka brwi, operacja z zakresu mastektomii, jak również pozostałe zmiany w wyglądzie.

Informacje z zakresu chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna zaliczana jest do jednej z najczęściej wybieranych zakresów medycyny przez pacjentów. Historia chirurgii plastycznej jest dość ciekawa i posiada długoletnią tradycję. Otóż, historia chirurgii plastycznej sięga aż I wieku n.e. Do pierwszych zabiegów, które były przeprowadzane z zakresu chirurgii plastycznej należy zaliczyć zabiegi dotyczące okolic oczu. W obecnych czasach najpopularniejszą dziedziną chirurgii plastycznej jest chirurgia estetyczna. Bowiem to właśnie dzięki niej możemy kształtować swój wygląd na mnóstwo różnorodnych sposobów. Natomiast należy pamiętać, aby z dobrodziejstw medycyny estetycznej korzystać w sposób racjonalny i w pełni przemyślany. W związku z tym powinniśmy poprawiać wyłącznie realne, bądź odczuwalne defekty odnoszące się do naszego wizualnego wyglądu. Zadaniem chirurgii plastycznej jest w głównej mierze sprawienie, abyśmy ponownie mogli poczuć się komfortowo i pięknie we własnym ciele. Jeżeli chodzi o metody odnoszące się do chirurgii plastycznej to należy tutaj zaznaczyć przede wszystkim to, że metody te są dostosowane indywidualnie w zależności od rodzaju występowania problemu, z jakim zgłasza się dany pacjent. Nie wolno zapominać także o tym, że chirurgia plastyczna za każdym razem powinna być bardzo przemyślanym zabiegiem, ponieważ tak, jak każda inna operacja, tak również i operacja z zakresu medycyny plastycznej wiąże się z pewnym ryzykiem, gdyż jest to ingerencja w ludzkie ciało.

Klinika chirurgii plastycznej – w jaki sposób należy ją wybrać?

Wybór odpowiedniej kliniki chirurgii plastycznej jest kwestią priorytetową, jeżeli zależy nam na odpowiednim przeprowadzeniu operacji i na poczuciu komfortu. Otóż, w chwili obecnej klinik chirurgii plastycznej na terenie naszego kraju jest wiele i pracuje w nich wielu specjalistów. Dlatego powinniśmy kierować się przede wszystkim doświadczeniem personelu pracującego w danej placówce. Inną istotną kwestią, którą możemy się kierować podczas wyboru odpowiedniej placówki jest zasięgnięcie po opinię innych osób, które już jakąś operację w takim miejscu miały. W internecie można znaleźć wiele ciekawych informacji, na przykład na różnorodnych forach medycznych. Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, którą zainteresowani są w większości pacjenci płci żeńskiej w dalszym ciągu, aczkolwiek nie oznacza to, że mężczyźni z takich dogodności medycznych również nie korzystają. Otóż, jak wskazują statystyki każdego roku ilość mężczyzn korzystających z chirurgii plastycznej rośnie. W obecnych czasach kult piękna propagowany jest praktycznie wszędzie. W związku z tym nic więc dziwnego, że każdy pragnie czuć się wyjątkowo i wyglądać perfekcyjnie. Za pomocą chirurgii plastycznej można zmienić niemal wszystko w swoim wyglądzie. Zarówno, jeżeli chodzi o wielkość i kształt piersi, jak również o rozmiar talii. Należy jednak pamiętać, aby każda operacja była w pełni przemyślana, ponieważ jej efektów nie będzie w stanie żaden lekarz cofnąć do poprzedniego stanu.

Zobacz więcej  Diane – recepta online

Zabiegi chirurgii plastycznej

Odsysanie tłuszczu jest to zabieg, który polega na zredukowaniu liczby komórek tłuszczowych. Zabieg ten może być wykonywany w obrębi różnych okolic ciała. Natomiast najczęściej jest on przeprowadzany w okolicy brzucha, ud, pośladków oraz ramion. Odsysanie tłuszczu wymaga odpowiedniej precyzji od lekarza, aby w każdej strony tłuszcz został w takim samym stopniu odciągnięty. Przeprowadzenie operacji odsysania tłuszczu może kosztować około 4000 złotych. Kwota ta zależy od miejsca i ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Do głównych przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia operacji odsysania tłuszczu zalicza się następujące aspekty: występowanie cukrzycy, występowanie zaburzeń związanych z krzepliwością krwi, występowanie różnorodnych chorób skórnych, występowanie infekcji bakteryjnych oraz grzybicznych, jak również nałogowe palenie wyrobów tytoniowych oraz występowanie chorób o podłożu psychicznym.

Lifting twarzy jest to kolejny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który polega na tym, że jego głównym celem jest usunięcie nadmiaru zalegających tkanek twarzy, jak również poprawa owalu twarzy i obniżenie procesów starzenia się skóry. Przeciwwskazaniami do wykonania liftingu twarzy są między innymi takie aspekty jak: zaburzenia krzepliwości krwi, ciąża, czas karmienia piersią, jak również występowanie nadciśnienia tętniczego, występowanie infekcji bakteryjnych i grzybicznych oraz ogólne osłabienie organizmu.

Mastektomia jest to operacja z dziedziny chirurgii plastycznej polegająca na chirurgicznym usunięciu jednej, bądź dwóch piersi. Jest to operacja wykonywana przede wszystkim w stosunku do osób, którym zagraża zachorowanie na raka piersi, bądź w stosunku do takich osób, które z tym problemem chorobowym się już borykają i jest to jedyna szansa na uratowanie ich życia. Oczywiście podjęcie operacji o przeprowadzeniu mastektomii nie należy do łatwych decyzji. Natomiast w niektórych przypadkach jest to jedyne słuszne rozwiązanie, aby móc powrócić do pełni zdrowia. Ważną informacją jest również to, że podczas wykonywania operacji mastektomii usuwane są również węzły chłonne występujące w okolicy piersi. Oczywiście tak jak każdy inny zabieg, tak i również zabieg mastektomii może nieść ze sobą różnorodne powikłania, a można do tych powikłań zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: wystąpienie stanu zapalnego, bądź zaczerwienienie w miejscu przeprowadzenia operacji mastektomii. Na szczęście zjawiska te nie zdarzają się zbyt często. Zabieg ten może być przeprowadzony w stosunku do osób z różnej grupy wiekowej. Głównymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia mastektomii zalicza się w szczególności: ciążę, czas karmienia piersią, nadciśnienie tętnicze, jak również problemy związane z nieodpowiednią krzepliwością krwi.

Zobacz więcej  Kinesiotaping przeciwzmarszczkowy: Efektywność na mimiczną zmarszczkę i obrzęki

Plastyka ramion jest to trochę mniej popularny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, aczkolwiek nie znaczy to, że nie jest on wykonywany. Otóż, operacja plastyki ramion polega przede wszystkim na tym, że podczas zabiegu usuwana zostaje zbędna skóra, jak również tkanka tłuszczowa z ich okolicy. Oczywiście wszelkie cięcia, które są wykonywane podczas tej operacji są wykonane w taki sposób i w takim miejscu, aby nie rzucały się w oczy. Jeżeli chodzi o przeciwwskazania odnoszące się do przeprowadzenia operacji plastyki ramion to należy do nich zaliczyć w szczególności takie kwestie jak: występowanie nadciśnienia tętniczego, występowanie nowotworu, występowanie problemów związanych z krzepliwością krwi, jak również występowanie infekcji skórnej w miejscu przeprowadzenia operacji. W związku z tym przed podjęciem decyzji o wykonaniu operacji plastyki ramion należy należy wykonać szereg badań, które wykluczą wszelkie przeciwwskazania odnośnie przeprowadzenia tego zabiegu. Medycyna estetyczna w obecnych czasach stwarza wiele możliwości dla osób chcących poprawić coś w swoim wyglądzie.

Powiększanie piersi jest to operacja, która nieustannie cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów. Zarówno, jeżeli chodzi o samo podniesienie, jak i powiększenie biustu. Zabieg powiększenia piersi może odbyć się za pomocą różnych metod. Natomiast do jednych z najpopularniejszych zalicza się: powiększanie piersi za pomocą kwasu hialuronowego, jak również powiększanie piersi za pomocą implantów. Jeżeli chodzi o zastosowanie kwasu hialuronowego przy powiększaniu piersi to metoda ta jest stosowana w przypadku chęci wykonania niewielkiej korekty biustu. Z kolei implanty piersi są stosowane, gdy chcemy uzyskać znaczącą zmianę w wyglądzie naszych piersi. Chirurg przed rozpoczęciem operacji przeprowadza odpowiednią konsultację z pacjentem w celu przedyskutowania tego, jaki efekt chce on uzyskać, jak również w celu takim, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania odnośnie przeprowadzenia takiej operacji. Otóż, jeżeli chodzi o przeciwwskazania odnośnie przeprowadzenia operacji powiększenia piersi to należy do nich przede wszystkim zaliczyć takie kwestie jak: występowanie zmian nowotworowych, występowanie problemów związanych z nieodpowiednią krzepliwością krwi, występowanie nadciśnienia tętniczego, okres karmienia piersią, czas ciąży, jak również występowanie różnorodnych infekcji bakteryjnych, grzybicznych oraz wirusowych. W tym celu należy skonsultować się ze specjalistą chirurgii plastycznej.

Zobacz więcej  Łupież - kłopotliwe łuski na głowie.

Operacja przegrody nosowej charakteryzuje się przede wszystkim tym, że pomaga pacjentom wrócić do normalnego oddychania. Operacja ta polega na tym, że podczas jej przeprowadzania następuje rozcięcie nosa w okolicy przedsionka, a w następnej kolejności dokonuje się odwarstwienia błony śluzowej od części chrzęstnej. Natomiast w niektórych przypadkach można przeprowadzić operację w taki sposób, aby wykonać korekcję chrząstki wewnątrz nosa. I metoda ta jest coraz częściej stosowana w klinikach, ponieważ przyczynia się ona do większego komfortu pacjenta i szybszego gojenia się nosa po przeprowadzeniu operacji. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu związanego z przegrodą nosową zalicza się przede wszystkim takie kwestie jak: zaburzenia związane z krzepliwością krwi, infekcje bakteryjne i grzybiczne, jak również problemy związane z nadciśnieniem tętniczym. Dlaczego ważna jest konsultacja ze specjalistą chirurgii plastycznej.

Podsumowanie – chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a wszystko to za sprawą tego, że każdy z nas posiada pewne defekty w ciele, których chciałby się pozbyć. Jak wskazują statystyki z chirurgii plastycznej w dalszym stopniu korzysta znacznie większa ilość kobiet, niż mężczyzn. Aczkolwiek procent operacji wykonywanych u mężczyzn w stosunku rocznym stale rośnie. Każda operacja plastyczna powinna być działaniem w pełni przemyślanym, ponieważ efektów takiego działania nie będzie można w jakikolwiek sposób cofnąć. Dlatego przed podjęciem takiej decyzji należy przeanalizować wszystkie aspekty zarówno „za”, jak i „przeciw”.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop