Blog

Lifting Twarzy: rewolucyjny zabieg nićmi Aptos

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Lifting Twarzy: rewolucyjny zabieg nićmi Aptos

Obecny mocny rozwój medycyny estetycznej daje szereg możliwości osobom, które pragną zadbać o swój wygląd zewnętrzny. Dziś istnieje szereg możliwości i ogrom stosunkowo bezpiecznych zabiegów, które spowolniają procesy starzenia się oraz poprawiają walory estetyczne.

W świecie medycyny estetycznej w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się zabiegi wykonywane z wykorzystaniem nici liftingujących. Dzięki specjalnym niciom można w praktycznie nieinwazyjny sposób wykonać m. in. spektakularnego liftingu twarzy.

Warto wiedzieć, że istnieje wiele różnych rodzajów nici liftingujących. Najbardziej popularne są nici służące do wykonywania liftingu chirurgicznego. Wykorzystanie nici w medycynie estetycznej daje szereg możliwości, a po ich zastosowaniu specjalista przeprowadzający zabieg może wymodelować opadające tkanki.

Specjalistyczne nici liftingująco-odmładzające pobudzają skórę do produkcji kolagenu, a także elastyny. Bez wątpienia obecnie nici liftingujące dają doskonałe rezultaty i to bez konieczności poddawania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym, które wymagają użycia skalpela.

Osoba decydująca się na zabieg z wykorzystaniem nici powinna wybrać gabinet medycyny estetycznej, w którym do zabiegów stosowane są nici najwyższej jakość. Do nici wartych uwagi należą nici Aptos.

Czym są nici liftingujące Aptos?

Profesjonalne nici Aptos posiadają wyjątkową i opatentowaną budowę, która spowalnia procesy starzenia się. W odróżnieniu do innych rodzajów nici liftingujących nici liftingujące marki Aptos zawierają specjalne mikrowybusty. To właśnie dzięki nim nici podczas zabiegu skutecznie zaczepiają się w tkankach miękkich. Co więcej mikrowypystki umożliwiają utworzenie dla nich pewnego rodzaju podskórnego stelaża (nici armirują tkanki miękkie). Zatem nici te tworzą silnie podtrzymujący szkielet, który powstrzymuje procesy starzenia się wynikające z działania grawitacji.

Dzięki niciom Aptos specjalista podczas zabiegu może m. in.: nadać nowy kształt tkankom, skorygować owal twarzy, poprawić linię grzbietu nosa, a także poprawić wiele innych defektów urody w obrębie twarzy i ciała. Obecnie nici Aptos stosowane są przez specjalistów lekarzy niemal na całym świecie, a dzięki swojej unikatowej budowie nici te zdobyły wiele prestiżowych nagród.

Warto zwrócić uwagę na kolejną bardzo istotną cechę nici Aptos, a mianowicie w ich składzie znajduje się kwas hialuronowy oraz kwas polimlekowy. Dzięki zawartemu w niciach kwasowi hialuronowemu następuje wywołanie podskórnego efektu nawilżenia oraz wygładzenia skóry. Co więcej kwas hialuronowy przyśpiesza okres rekonwalescencji po zabiegu. Natomiast zawarty w niciach kwas polimlekowy wpływa korzystnie na proces odnowy. Skóra wygląda o wiele młodziej oraz bardziej zdrowo. Takie zestawienie składników na niciach aktywuje rewitalizację oraz wpływa na poprawę stanu skóry oraz tkanek.

Zobacz więcej  Blizny po rozstępach

Nic więc dziwnego, że nici marki Aptos są uznawane za wyjątkowy i rewolucyjny wynalazek wykorzystywane w ramach medycyny estetycznej. Ponadto cała procedura wprowadzania nici Aptos jest małoinwazyjne, niemal bezbolesna i nie wywołuje sztucznego wyglądu. Efekt liftingu bez konieczności nacinania skóry, czyli bez konieczności użycia skalpela.

Przebieg zabiegu implantacji nici Aptos

Przeprowadzenie zabiegu z użyciem nici Aptos Excellence wymaga wcześniejszego wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do jego wykonania. Ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzany jest w odpowiednich warunkach, które panują w gabinecie zabiegowym. Następnie specjalista, który będzie wykonywał zabieg układa dokładny plan rozlokowania nici w tkankach miękkich. Pod czas zabiegu implantacji nici Aptos konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Następnie specjalista za pomocą specjalistycznej igły bądź kaniuli wprowadza cienkie nici w tkanki miękkie. W celu odpowiedniego wprowadzenia nici lekarz wykonuje serię nakłuć odpowiednio dopasowanej dla danego obszaru kaniuli lub igły. Nie zależnie czy podczas zabiegu specjalista skorzysta z igły czy też kaniuli to muszą być one specjalistyczne i umożliwiać bardzo precyzyjne ruchy oraz prawidłowe uchwycenie tkanek.

Sam czas zabiegu jest ściśle związany z obszarem zabiegowym. Wówczas parto pamiętać, że istnieje wiele wariantów wykonania zabiegu. Nici Aptos można zastosować w różnych miejscach na ciele. Dzięki nim można m. in. wykonać kształtowanie piersi, zwiotczałe tkanki zostaną naciągnięte. Czas trwania całej procedury waha się zatem w przedziale od 30 do 60 minut. Aczkolwiek w przypadku pojedynczej strefy zabiegowej zabieg może potrwać zaledwie od 10 do 15 minut. Natomiast ilość nici jaką można zaimplantować w trakcie jednego zabiegu jest uzależniona od techniki jaką jest wykonywany dany zabieg.

Przygotowanie do zabiegu nićmi Aptos

Cała procedura rozbiegu jest stosunkowo prosta i nie wymaga od danego pacjenta wcześniejszego skomplikowanego przygotowania. Przeważnie pacjentowi przed zabiegiem zaleca się m. in.: unikanie podrażnień w miejscu zabiegowym. Co więcej pacjent przed zabiegiem powinien zrezygnować z picia alkoholu, zażywania aspiryny, a także odstawienie innych substancji, które rozrzedzają krew. Dodatkowo w przypadku kobiet planując termin zabiegu warto uwzględnić cykl menstruacji by zminimalizować ryzyko podczas przeprowadzania iniekcji nici.

Zobacz więcej  Jak walczyć z zakolami występującymi u kobiet?

Dla kogo jest zabieg z wykorzystaniem nici Aptos?

Zabieg z zastosowaniem nici Aptos dedykowany jest osobom, które chcą spowolnić proces starzenia się oraz zniwelować efekt opadania tkanek miękkich. Zabieg zaleca się osobom, które pragną wykonać małoinwazyjny lifting twarzy i ciała. Długie nici wprowadzone do tkanki podskórnej wpłyną znacząco na poprawę jakości skóry. Oznacza to, że zabieg ten jest odpowiedni także dla osób, które chcą poprawić kondycję skóry i zmotywować ją do regeneracji.

Nici Aptos: efekty zabiegu

Zabieg z zastosowaniem nici Aptos jak już wyżej wspomniano można przeprowadzić praktycznie na całym ciele. W związku z tym efekt jest zależny od miejsca zabiegowego. zabieg może zostać wykonany np. na obniżone zewnętrzne krawędzie brwi. Wówczas efektem zabiegu będzie podniesienie opadające krawędzi brwi, a opadające brwi przestaną być problemem. analogicznie nici liftingujące Aptos wprowadzone w okolicach brzucha bądź pośladków dadzą efekty podobne jak te uzyskiwane po tradycyjnych zabiegach liposukcji.

Oczywiście niezależnie od miejsca aplikacji nici Aptos na obszarze zabiegowym nastąpi zarówno poprawa napięcia skóry, jak i poprawa kondycji skóry. Warto wiedzieć, że zabieg dodatkowo stymuluje skórę i aktywuje w niej procesy odpowiedzialne za rewitalizację. Zatem zabieg stanowczo przywróci pierwotne napięcie opadającym tkankom miękkim. Efektem po zastosowaniu nici Aptos jest także odmłodzenie i wymodelowanie wybranych partii ciała.

Nici Aptos: postępowanie po zabiegu

Każdy pacjent po wykonaniu zabiegu implantacji nici liftingujących powinien postępować zgodnie z wytycznymi, które otrzymał od specjalisty, który przeprowadzał implantację. Wśród wytycznych znajdują się informacje mówiące, że pacjent po zabiegu powinien m. in.: na co najmniej 2-3 dni zrezygnować z picia alkoholu, zminimalizować ruchy mimiczne, niestosować zabiegów rozgrzewających. Dodatkowo pacjent po zabiegu powinien unikać gorących kąpieli, sauny oraz basenów.

Natomiast po zabiegu zaleca się również korzystanie w razie wyraźnej potrzeby preparatów odkażających skórę oraz stosowanie środków przeciwbólowych, a także pacjent w razie potrzeby może skorzystać z zimnych kompresów. We wczesnym okresie od wykonania zabiegu powinien zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego.

Po zabiegu choć efekty już będą widoczne to na pełen rezultat należy nieco poczekać. Gdyż pomimo tego, że zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym to bezpośrednio po zabiegu może nastąpić zasinienie obszarów poddawanych zabiegowi oraz nierówna tekstura skóry. Efekt optymalny uzyskujemy po około 2-3 tygodniach od daty zabiegu. Po tym czasie pacjent powinien przejeść wizytę kontrolną. Natomiast pełny efekt zabiegu pojawia się po około 6-8 tygodniach, a czas w jakim efekty zabiegu się utrzymują jest zależny od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Zobacz więcej  Rumień obrączkowaty: Objawowa zmiana skóry - Informacje dotyczące rumienia obrączkowatego odśrodkowego

Warto wiedzieć, że technologia Aptos stymulują syntezę elastyny. To właśnie dzięki temu skóra staje się o wiele bardziej elastyczna i sprężysta. Nici są aplikowane podskórnie i tam też działają nici Aptos. Bardzo ważny jest fakt, że technologia marki Aptos jest biodegradalna. Oznacza to, że z czasem nici Aptos wchłaniają się. Całkowita degradacja nici trwa około roku czasu. Oczywiście efektami zabiegu pacjent może cieszyć się zdecydowanie dłużej.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem nici Aptos?

Przeprowadzenia zabiegu wskazane jest gdy u danej osoby występują m. in.: opadające tkanki miękkie, w tym opadające brwi, opadający obszar pod dolną szczęką fałd skóry oraz bruzdy nosowe. Zabieg można wykonać u osób z widocznymi oznakami starzenia się. Co więcej choć jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej to doskonale sprawdza się u osób wymagających korekty linii żuchwy.

Osoby decydujące się na zabieg nićmi zazwyczaj są niezadowolone z wyglądu swojego ciała bądź z danej partii swojego ciała. Zabieg polegający na prowadzeniu kolejno nici liftingujących w głąb skóry sprawia, że dany pacjent może dokonać zabiegu nie tylko dotyczącego liftingu twarzy, ale i całego ciała. To właśnie dzięki temu zabieg świetnie sprawdza się u szerokiego grona pacjentów z różnorodnymi defektami urody.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nićmi Aptos?

Zabiegu nie można wykonać jeśli u danego pacjenta występują przeciwwskazania. Do przeciwwskazań należą m. in.: ciąża oraz okres karmienia piersią, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, alergia na jakikolwiek środek stosowany podczas całej procedury zabiegowej, choroba niedokrwienna serca, zaburzenia psychiczne oraz hemofilia. Specjalista nie wykona implantacji również gdy pacjent posiada m. in. choroby nowotworowe, stany zapalne skóry, infekcje, nadciśnienie. Co więcej przeszkodą do wykonania zabiegu są także choroby i zaburzenia psychiczne, a także nierozpuszczone implanty w obszarze zabiegowym.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop