Blog

Brazylijski lifting pośladków- na czym polega i jakie daje efekty?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Brazylijski lifting pośladków- na czym polega i jakie daje efekty?

Brazylijski lifting pośladków cieszy się rosnącym zainteresowaniem, wśród kobiet, które chcą poprawić wygląd tej części ciała. Zabieg bbl należy do procedur zaliczanych do medycyny estetycznej. Podczas liftingu tłuszcz kumulujący się np. na brzuchu przeszczepiany jest właśnie w obszar pośladów. Efekty zabiegu bbl to przede wszystkim, zaokrąglona, powiększona i ujędrniona pupa. Jak wygląda lifting tego obszaru i czy każdy może z niego skorzystać?

Na czym polega bbl?

Brazylijski lifting pośladków jest niczym innym jak lipotransferem, a więc przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała (np. uda, brzuch, biodra). Komórki tłuszczowe przeniesione z tych miejsc skutkują ich widocznym odchudzeniem, co jest niewątpliwą zaletą zabiegu bbl. Taki sposób zmiany wielkości pośladków jest mniej inwazyjny od wszczepienia implantów, a przy tym trwalszy niż aplikacja kwasu hialuronowego.

Na początku tłuszcz pobierany jest za pomocą liposukcji, po czym podawany iniekcyjnie w obszar pośladków. Efektem brazylijskiego liftingu pośladków jest ich ujędrnienie, uniesienie oraz lekkie powiększenie przy użyciu naturalnego wypełniacza. Co ważne, brazylijskie pośladki można uzyskać już na pierwszej wizycie. Lifting sprawi, że pośladki pozostaną uwidocznione, ponadto można wyszczuplić wybrane partie ciała.

Zabieg bbl- wskazania

Klinika medycyny estetycznej zaleca wykonanie zabiegu bbl pacjentom z takimi problemami, jak:

 • zbyt małe pośladki,
 • skóra pozbawiona jędrności, wiotka,
 • asymetria pomiędzy dwoma pośladkami,
 • ubytki tkankowe w obszarze pośladków (np. w wyniku urazu).

Lifting bbl- zalecenia przed zabiegiem

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, który zajmie się oceną obszaru poddawanego terapii. Przeprowadzi on z pacjentem też dokładny wywiad. Ma on na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, dzięki czemu bbl będzie dla pacjenta w pełni bezpieczny.

Ponadto specjalista chce poznać oczekiwania swojego pacjenta. Lekarz, który przeprowadzi procedurę brazylijskiego liftingu pośladków najpierw sprawdzi, jaki pojawia się problem z pośladkami, jak i to, czy można poprawić ich wygląd właśnie poprzez przeszczepienie tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać, że nie u wszystkich osób można wykonać modelowanie pośladków. Osoba chcąca poddać się tej procedurze, powinna poinformować lekarza prowadzącego o wszystkich przyjmowanych przez siebie lekach.

Zobacz więcej  Na czym polega zmniejszenie żołądka?

Jak wygląda przebieg zabiegu bbl?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, w razie konieczności sięga się też po analgosedację. Najpierw pacjentowi podane jest znieczulenie miejscowe, po czym lekarz za pomocą liposukcji pobiera odpowiednią ilość tłuszczu. Tłuszcz usunięty jest w obrębie brzucha czy też innych partii ciała i wykorzystany do wypełnienia pośladków. Istotną kwestią jest to, aby materiał do przeszczepu był w jak najmniejszym stopniu uszkodzony.

W kolejnym kroku pobraną tkankę poddaje się oczyszczeniu przez płukanie w roztworze buforowym i zagęszczeniu. W ten sposób uprzednio przygotowany materiał może zostać wstrzyknięty w sposób wielopoziomowy pod skórę pośladów, w celu uzyskania ich pożądanego kształtu. Wstrzyknięcie wykonuje się przy użyciu tępej kaniuli. Na skórze właściwej widoczne jest tylko lekkie zaczerwienienie czy obrzęk. W miejscach pobrania tłuszczu mogą natomiast pozostać małe blizny (3-4 mm). Jest to średnica metalowych rurek służących do pobierania tkanek.

Pacjent zostaje opatrzony, a na sam koniec musi założyć ubranie uciskowe. Ma ono na celu przeciwdziałanie tworzeniu się dużych obrzęków po liposukcji, ponadto ubranie zaciskowe modeluje ciało. W zabiegu bbl na jeden pośladek wykorzystuje się około 200-400 ml materiału wypełniającego. Na potrzebną ilość tłuszczu wpływają oczekiwania pacjenta oraz rozmiar pośladków przed procedurą.

Brazylijski lifting pośladków trwa co najwyżej 2 godziny, a sama hospitalizacja dobę. W większości przypadków pacjent może jednak wrócić do swojego domu jeszcze w ciągu tego samego dnia. Co ważne, trzeba pamiętać o późniejszej wizycie kontrolnej. W medycynie estetycznej lifting pośladków z użyciem własnego tłuszczu uznawany jest za bezpieczy sposób ich wymodelowania. Pierwsza wizyta kontrolna odbywa się po ok. 7 dniach, a druga po 5-6 tygodniach od przeprowadzenia kuracji.

Lifting bbl- zalecenia pozabiegowe

Aby uzyskać pożądany efekt i szybko wrócić do pełnej aktywności fizycznej, należy stosować się do zaleceń lekarza. Przede wszystkim, po wykonanym liftingu warto poświęcić 7 dni na rekonwalescencje w domu.

Co ważne, normalne siadanie jest możliwe dopiero po ok. 8 tygodniach. Od drugiego tygodnia po liftingu trzeba rozpocząć masaże drenujące, dzięki którym po operacji całkowicie znika obrzęk, a sam proces rekonwalescencji przebiega szybciej. Przez miesiąc po modelowaniu pośladków należy nosić odzież uciskową przez całą dobę, z przerwą na kąpiel. Po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, spania na plecach i długotrwałego siedzenia.

Zobacz więcej  Estmar – recepta online

Najlepiej spać na boku lub brzuchu. Trzeba też pamiętać, o unikaniu bezpośredniej ekspozycji na słońce. Wychodząc na zewnątrz, należy stosować kremy z wysokim filtrem. Nie należy kąpać się w gorącej wodzie, korzystać z sauny czy solarium. W razie potrzeby można stosować doustne leki przeciwbólowe. Wszczepiony tłuszcz wchłania się przez miesiąc, ale ostateczną formę pośladków uzyskuje się nawet przez rok od procedury bbl.

Brazylijski lifting pośladków- możliwe komplikacje

Lifting pośladków należy do bezpiecznych procedur z zakresu medycyny estetycznej. Warto jednak pamiętać, że jak przy każdej operacji, i w tym wypadku istnieje ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów. Zalicza się do nich:

 • blizny przerostowe,
 • długo utrzymująca się opuchlizna,
 • stan zapalny w miejscach pobrania i przeszczepu tkanki tłuszczowej,
 • powstanie krwiaków,
 • powikłania zakrzepowo-zatorowe,
 • siniaki,
 • asymetryczny kształt pośladków.

Warto też wiedzieć, że efekt powiększenia pośladków może zaniknąć po kuracji odchudzającej. Właśnie dlatego, przystępując do procedury, dobrze mieć stałą masę ciała, jak i zachować stałą masę ciała po liftingu pośladków.

Efekty zabiegu bbl- kiedy są widoczne?

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry, jednak efekty widoczne są błyskawicznie. Oczywiście, nie są one od razu ostateczne. Przeważnie są one zaburzone przez takie czynniki jak: spora ilość płynu znieczulającego, lużka skóra, obrzęk pozabiegowy, krwiaki, nadmiarowa objętość pośladków po przeszczepie tkanki tłuszczowej. Efektem zabiegu jest widoczne ujędrnienie, odżywienie skóry, wymodelowanie i powiększenie pośladków.

Zabieg BBl- o czym należy wiedzieć po jego wykonaniu?

W ciągu 3-4 dni po przeszczepie tłuszczu obrzęk pozabiegowy będzie stopniowo narastał, po czym ustąpi w przeciągu kolejnych dni. Organizm przez ten czasu wydali resztki płynu znieczulającego i w ten sposób zmniejszy się objętość w rejonie zabiegowym. W ciągu 2-3 tygodni po bbl zauważymy już wyraźne efekty.

Powiększanie pośladków – jakie zalety ma lipotransfer?

Lifting pośladków, podczas którego przeszczepia się tkankę tłuszczową ma liczne zalety. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na to, że do jego wykonania używana się naturalnego wypełniacza. A więc ryzyko w jego wypadku jest minimalne. Uzyskany w trakcie liposukcji tłuszcz jest bogaty w komórki macierzyste, które regenerują i odżywiają komórki w miejscu przeszczepu. Cała procedura trwa dosyć krótko i a okres rekonwalescencji wynosi 14 dni. Warto tutaj wspomnieć, że okres rekonwalescencji w przypadku wszczepienia implantów trwa aż miesiąc. Brazylijski lifting tej części ciała sprawdzi się idealnie u osób z płaską pupą.

Zobacz więcej  Najlepsze kremy i maści na blizny: Odkryj skuteczne preparaty, żele i plaster przeciw przebarwieniom

Brazylijski lifting pośladków a implanty pośladków

Bbl jest bezpieczniejszą i mniej inwazyjną metodą powiększenia pośladków. Wiąże się też ze znacznie niższym ryzykiem pojawienia się powikłań. Po liftingu pojawiają się tylko małe blizny, a efekt jest w pełni naturalny. U osób bardzo szczupłych przeszczep tłuszczu może okazać się niemożliwy, wówczas rozwiązaniem są implanty pośladków. Warto pamiętać, że ulegają one otorbieniu i przesunięciu, co skutkuje nienaturalnym efektem. Ponadto wiąże się one ze zwiększonym ryzykiem zakażenia, jak i konieczności ich późniejszego usunięcia.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu bbl

 • znaczne wahania wagi, niska waga (brak wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej)
 • aktywne infekcje (w obszarze pobrania tkanki tłuszczowej czy też pośladków),
 • schorzenie przewlekle o nieunormowanym przebiegu (niewydolność nerek, niedoczynność tarczycy, cukrzyca, zaawansowane nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, przewlekła obturacyjna choroba płuc),
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi (schorzenia hematologiczne, stosowanie leków o działaniu przeciwkrzepliwym, takich jak: aspiryna, warfaryna czy acenokumarol).

Bezpieczeństwo liftingu

Badania przeprowadzone przez specjalistów dowodzą, iż jest to zabieg bezpieczniejszy od przeszczepu implantów. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa jest naturalnym wypełniaczem. Brazylijski lifting nie wiąże się z poważnymi efektami ubocznymi. Jest to najmniej inwazyjna metoda powiększania pośladków. Dzięki temu, że wykorzystywana jest tkanka tłuszczowa, czyli materiał własny pacjenta, zabieg jest bezpieczny, a efekty są całkowicie naturalne.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop