Blog

Przywrócenie skórze blasku dzięki mezoterapii igłowej

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Przywrócenie skórze blasku dzięki mezoterapii igłowej

Praktycznie każda osoba niezależnie od płci pragnie zachować piękny i młody wygląd jak najdłużej. Niestety nie jest to proste zadanie, a dostępne powszechnie preparaty, takie jak kremy przeciwzmarszczkowa zazwyczaj nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W związku z tym wiele osób coraz chętniej sięga po zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną. Jednym z wyjątkowo popularnych i niezwykle skutecznych zabiegów medycyny estetycznej jest zabieg mezoterapii igłowej.

Głównym celem mezoterapii igłowej jest uzyskanie efektu biorewitalizacji skóry twarzy poprzez aplikację pod jej powierzchnię odpowiedniego preparatu. Co więcej zabieg ten można wykonać nie tylko na twarzy, ale także na innych partiach ciała takich jak: dłonie oraz dekolt. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że powierzchnia skóry po zabiegu jest nie tylko wyjątkowo odżywiona, ale także pobudzona i zmotywowana do odbudowy.

Mezoterapia igłowa: przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Podczas takiego wywiadu ustalane są z daną osobą wszystkie kryteria mające znaczenie dla zabiegu. Dopiero po wnikliwej rozmowie z pacjentem specjalista kwalifikuje go do wykonania zabiegu. Aby pacjent mógł poddać się zabiegowi konieczne jest wykluczenie występowania u niego wszelkich przeciwwskazań. Jeżeli u danej osoby występują przeciwwskazania zabieg nie może zostać przeprowadzony.

Jeśli pacjent zostanie pozytywnie sklasyfikowany specjalista dokładnie omawia z nim cały przebieg zabiegu. Wówczas pacjent dowiaduje się m. in. jak musi postępować przed planowanym zabiegiem. Jednocześnie specjalista odpowiada na wszystkie pytania danego pacjenta i wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

Sam zabieg nie jest specjalnie skomplikowany i polega na podskórnej aplikacji preparatu, który został dobrany pod kątem danego pacjenta. W pierwszej kolejności osoba wykonująca zabieg znieczula miejsce zabiegowe za pomocą kremu znieczulającego. Sama iniekcja wykonywana jest za pomocą cienkiej igły. Skóra nakłuwana jest na głębokość nie większą niż 3 mm. W głąb skóry zostają dostarczone precyzyjnie dobrane składniki aktywne. Seria drobnych oraz precyzyjnych iniekcji preparatu możliwe jest jego równomierne rozmieszczenie w skórze.

To właśnie składniki preparatu pozwalają na uzyskanie rewelacyjnych efektów, które są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zaaplikowane w głąb skóry składniki aktywne sprawiają jej natychmiastowe nawilżenie. Następuje poprawa jędrności skóry oraz stymulacja produkcji kolagenu. W efekcie poprawy nawilżenia skóra natychmiast prezentuje się młodziej, a zmarszczki zostają zredukowane.

Zobacz więcej  Korekta nosa: wszystko, co powinieneś wiedzieć o operacji plastycznej nosa

Wyjątkowy preparat: Neauvia hydro deluxe

Istnieje wiele preparatów stosowanych podczas mezoterapii. Obecnie jednym z cieszących się największą sympatią pacjentów jest Neauvia hydro deluxe. Preparat pobudza tkanki do odbudowy kolagenu i regeneracji. Sama aplikacja odbywa się tradycyjną metodą mezoterapii igłowej. Główną zaletą Neauvia hydro deluxe jest naturalne pochodzenie preparatu. Naturalne składniki są gwarancją bezpieczeństwa zabiegu.

Wśród składników w preparacie znajdują się: 0,01% hydroksyapatyt wapnia, który znacząco zwiększa jego długoterminową skuteczność oraz dodatkowo pobudza produkcję kolagenu, kwas hialuronowy o gęstości 18 mg/dl, aminokwasy (gliceryna oraz prolina). Każdy składnik preparatu został dobrany tak aby jego działanie było kompleksowe. Takie zestawienie składników ma na celu osiągnięcie jak najlepszych rezultatów poprawiając skuteczność terapii.

Neauvia hydro deluxe: doskonałe nawilżanie skóry

Efekt mezoterapii igłowej zależy przede wszystkim od jakości zastosowanego produktu oraz od powtarzalności sesji zabiegowych. Preparat Neauvia hydro deluxe jest unikalny, a dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, a właściwie jego wysokiego stężenia pozwala na uzyskanie rewelacyjnych efektów. Innowacyjny kwas hialuronowy nie tylko motywuje do odbudowy i stymulacji kolagen, ale także odbudowuje elastynę i ujędrnia miejsce iniekcji.

Aminokwasy z kwasem hialuronowym oraz z dodatkiem hydroksyapatytu wapnia daje natychmiastowy efekt nawilżenia. Skóra staje się promienna i odmłodzona. W efekcie osoba, która poddała się zabiegowi zyskuje nie tylko młodszy wygląd, ale także pewność siebie. Chcąc zapewnić długotrwały rezultat można po upływie określonego odstępu czasowego wykonać zabieg uzupełniający. Przeprowadzenie zabiegu uzupełniającego może nastąpić najwcześniej 6 miesięcy po zakończonej sesji mezoterapii. Dodatkowe dostarczenie substancji aktywnych bezpośrednio w głąb skóry zdecydowanie wydłuży uzyskane wcześniej efekty terapii.

Widoczna poprawa jakości skóry poprzez lepszą produkcję kolagenu

Jak wygląda przygotowanie pacjenta do iniekcji preparatu?

Sam zabieg mezoterapii igłowej nie wymaga od pacjenta specjalnych i wysoce skomplikowanych przygotować. Aczkolwiek przed zabiegiem musi przestrzegać pewnych wytycznych, o których zostanie poinformowany podczas wizyty kwalifikacyjnej. Wśród wytycznych znajdują się między innymi informacje dotyczące tego, ze pacjent na co najmniej 24 godziny przed zabiegiem nie powinien przyjmować leków, które wpływają na rozrzedzenie krwi. Osoba na dobę przed planowanym zabiegiem nie powinna spożywać alkoholu.

Zobacz więcej  Kwas hialuronowy na twarz - komu może pomóc?

Co więcej na około tygodnia przed zabiegiem nie należy opalać skóry w miejscu zabiegowym, ani stosować na jej powierzchni głębokich peelingów chemicznych i innych preparatów, które mogą wywołać podrażnienia skóry.

Dla kogo jest zabieg preparatem Neauvia hydro deluxe?

Zabieg preparatem Neuvia hydro deluxe doskonale sprawdza się u osób, które pragną zredukować objawy fotostarzenia skóry. Zabieg mezoterapii jest doskonałą alternatywą dla operacji plastycznych i zapewnia pacjentom młodszy oraz zdrowszy wygląd. Zabieg doskonalą sprawdza się u osób, które pragną uzyskać długoterminową skuteczność i zredukować zmarszczki. Terapia ta świetnie sprawdza się w przypadku osób, które chcą poprawić gęstość skóry oraz zapewnić jej wysoki poziom nawilżenia. Mezoterapia umożliwia odmłodzenie skóry dłoni.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu preparatem?

Warto wiedzieć, że do wykonania zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania. Występowanie przeciwwskazań wyklucza daną osobę z wykonania iniekcji preparatem. Do przeciwwskazań należą m. in.: uczulenie na którykolwiek składnik aplikowanego preparatu, ciąża oraz okres karmienia piersią, cukrzyca, infekcja i stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym. Co więcej zabiegu nie należy wykonywać u osób, które chorują na choroby nowotworowe oraz posiadają infekcje bakteryjne i grzybiczne. Kolejną przeszkodą do wykonania zabiegu jest posiadanie aktywnego i silnego trądziku oraz infekcje wirusowe naskórka.

Efekty uzyskiwane dzięki Neauvia hydro deluxe

Podczas zabiegu dochodzi do wyjątkowej stymulacji kolagenu. Skóra zostaje pobudzona do regeneracji. W efekcie następuje wyraźne rozświetlenie i nawilżenie skóry. Skóra wygląda na młodszą i następuje korekcja zmarszczek powierzchownych. Uzyskanie rewelacyjnych i widocznych rezultatów jest możliwe już po pierwszym zabiegu. Następuje widoczna poprawa jakości skóry, a dzięki precyzyjnej iniekcji preparatu składniki odżywcze doskonale uzupełniają naturalne zapotrzebowanie skóry w witaminy. Powierzchnia skóry staje się gładka oraz zdrowa.

Neauvia hydro deluxe: najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg jest bolesny i bezpieczny?

Zabieg wykonywany jest preparatem zawierającym naturalne składniki, a to wpływa na wysoki stopień bezpieczeństwa zabiegu. W celu zwiększenia bezpieczeństwa mezoterapii osoba, która pragnie wykonać zabieg powinna wybrać miejsce, w którym znajduje się odpowiednio wykwalifikowany personel, panuje sterylność, a stosowane produkty są najwyższej jakości.

Zobacz więcej  Jaki retinol wybrać na początek? Produkt z retinolem w serum, kremie i więcej!

Warto wiedzieć, że preparat można zakupić w opakowaniu, który zawiera dwie strzykawki o pojemności 2,5 ml. Każda ze strzykawek zawiera mieszankę preparatu, a w przypadku zakupu jednej strzykawki osoba zamawiająca otrzymuje losowo jedną 2,5ml strzykawkę z opakowania. Choć produkt można zakupić należy pamiętać iż może zostać on zaaplikowany tylko i wyłącznie przez specjalistę. W innym przypadku stosowanie preparatu jest niebezpieczne.

Aplikacja preparatu może być odczuwalna przez pacjenta podczas ostrzykiwania, aczkolwiek nie jest to ból o dużym natężeniu. Co więcej przeważnie przed wykonaniem zabiegu specjalista za pomocą kremu znieczulającego przygotowuje miejsce zabiegowe. Takie postępowanie ma za zadanie podniesienie komfortu odczuwalnego przez pacjenta podczas aplikacji preparatu.

Ile zabiegów należy wykonać aby uzyskać efekty?

Zaleca się wykonanie serii zabiegów składającej się od 6 do 8 sesji. Każdy zabieg musi być wykonany z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego wynoszący około 14 dni. Oczywiście zarówno ilość zabiegów oraz odstęp pomiędzy nimi jest ustalany indywidualnie z każdym pacjentem podczas wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu.

Jakie mogą być skutki uboczne stosowania preparatu?

Bezpośrednio po zabiegu u pacjenta może pojawić się delikatne miejscowe zaczerwienienie naskórka. Wówczas naskórek ten może być delikatnie podrażnione. Co więcej niekiedy po wykonaniu iniekcji w miejscach nakłuć mogą wystąpić drobne siniaki oraz niewielka opuchlizna. Obawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w szybkim czasie od przeprowadzenia zabiegu. Natomiast jeżeli jakikolwiek z objawów zaniepokoi pacjenta, ten powinien natychmiast skonsultować swoje obawy ze specjalistom, który wykonał zabieg.

Ile czasu trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu w duże mierze jest zależy od wielkości obszaru zabiegowego. Im większy obszar poddawany mezoterapii, tym dłuższy jest czas zabiegu. Przeważnie wykonanie zabiegu mezoterapii oscyluje w przedziale czasowym od 15 do 60 minut. Natomiast po zabiegu należy pamiętać, że przez około 2-3 dni skóra może być lekko podrażniona. Dlatego nie zaleca się wykonywanie zabiegu bezpośrednio przed ważnymi wydarzeniami i uroczystościami.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop