Blog

Masaż i przeszczep włosów

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Specjalistyczne masaże możemy podzielić na lecznicze, pełniące funkcję relaksacyjną oraz kosmetyczne. W kosmetologii klasyczny masaż zazwyczaj pełni dodatek do podstawowego zabiegu, podczas którego wykonywana jest praca z tkankami miękkimi i ma charakter pielęgnacyjny. Masowanie nabiera coraz większego znaczenia w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej. Od 2010 roku mamy do czynienia ze swoistym bumem marketingowym w tym zakresie. Jednak wiele gabinetów, które w ofercie posiadają masaże niestety nie wykonuje ich odpowiednio. Masaże miewają skomplikowaną konstrukcję i często wymagają bardzo szczegółowej wiedzy fizjologicznej i anatomicznej, a także doświadczenia i wyjątkowej intuicji. Klienci coraz częściej są także pacjentami i chcąc się zrelaksować, oczekują również efektów leczniczych, szczególnie jeśli mowa o kręgosłupie i potrzebie zmniejszeniu obrzęków.

Warto pamiętać, że w zasadzie każdy masaż powinien mieć charakter leczniczy. Ponadto żaden z nich nie jest obojętny dla ludzkiego organizmu. Rodzajów masaży jest wiele i każdy z nich ma swój szereg nie tylko wskazań, ale także przeciwwskazań do jego wykonania, czego nie wolno lekceważyć. Dlatego w zawodzie kosmetologa równie ważnym aspektem jest wiedza z zakresu fizjoterapii. Wpływ masażu na ludzki organizm możemy podzielić dwojako: miejscowo, czyli bezpośrednio na skutek mechanicznego oddziaływania na tkanki oraz ogólnie, inaczej pośrednio poprzez oddziaływanie na centralny układ nerwowy człowieka. W kosmetologii najważniejszy jest masaż działający miejscowo.

Masaż relaksacyjny

Jest leczniczym zabiegiem, który regeneruje nie tylko ciało, ale także umysł. Jego podstawowym celem jest rozluźnienie spiętych tkanek i pełna relaksacja. Masaż łagodzi napięcia nerwowo-mięśniowe, charakterystyczne dla osób żyjących bardzo aktywnie, w pośpiechu i permanentnym stresie. Jest również znakomitym lekiem na bezsenność, która jest wywołana przez nadmierne emocje i napięcie. Usprawnia krążenie krwi, stymuluje układ limfatyczny, dzięki czemu organizm szybciej wydala toksyny, co przekłada się na wzrost jędrności i elastyczności skóry. Masaż doskonale rozbija tkankę tłuszczową, dzięki czemu obwody ulegają znacznej redukcji, a sylwetka staje się smuklejsza i bardziej atrakcyjna. Zalecany jest w przypadku spadków energii, bezsenności, długotrwałego stresu i nadpobudliwości. Przeciwwskazaniami do wykonania są: nadciśnienie tętnicze, żylaki, ostre stany zapalne, podwyższona temperatura ciała, choroby zakaźne i nowotworowe, zapalenie żył, miażdżyca, problemy skórne (trądzik, ropień), wady serca, często występujące krwawienia oraz wczesne stany po złamaniach. Po prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym tkanki są lepiej dotlenione i odżywione, metabolizm znacznie przyspiesza, obrzęki wchłaniają się. Działa on również przeciwzakrzepowo.

Wykorzystanie masażu w kosmetologii – Endermologia LPG

W Sky Clinic największą popularnością wśród pacjentek cieszy się masaż wykonywany podczas zabiegu Endermologii LPG, który redukuje problem cellulitu, powszechnie nazywanego pomarańczową skórką. Stosowany jest w okolicy brzucha, boczków, łydek, ramion, ud i pośladków. Wyszczupla oraz pięknie modeluje sylwetkę, ujędrnia i wygładza skórę. Opiera się na bezbolesnej, wręcz relaksacyjnej, nieinwazyjnej, lecz bardzo intensywnej stymulacji tkanek. Podstawą wykonania zabiegu jest mechaniczne oddziaływanie na tkanki za pośrednictwem masażu. Dzięki niemu w miejscach występowania cellulitu tkanka tłuszczowa, woda i toksyny rozbijają się i zostają wydalone za pośrednictwem układu limfatycznego. Kuracja poprawia krążenie krwi, nadaje skórze blasku, poprawia jej koloryt i znacząco zmniejsza bóle mięśni. Masaż jest wykonywany za pomocą rolek i podciśnienia na zewnątrz oraz wewnątrz skóry. Pod jego wpływem rozpoczyna się intensywna produkcja włókien kolagenowych oraz elastyny. W efekcie pomarańczowa skórka zostaje wyeliminowana, a skóra jest bardziej napięta i elastyczna. Sylwetka zostaje ładnie wymodelowana i wyszczuplona. Dzięki lepszemu krążeniu krwi, a w efekcie odżywieniu i dotlenieniu tkanek, zabieg także wyraźnie odmładza. Ponadto ma właściwości relaksacyjne i lecznicze, znacznie obniża napięcie mięśniowe. Jest skuteczny w walce z bólami w obrębie kręgosłupa. Po zabiegu zaleca się przestrzegać zasad zdrowej, lekkostrawnej diety, właściwie nawadniać organizm oraz utrzymywać regularną aktywność fizyczną. To wszystko przełoży się na uzyskanie lepszych efektów i sprawi, że będą one długotrwałe.

Zobacz więcej  Związek między nadmiarem białka a trądzikiem: jak dieta może wpływać na kondycję skóry?

Masaż głowy – terapia, która pobudza wzrost włosów

Gęste i mocne włosy są wizytówką dobrego zdrowia oraz młodości. W skład włosa wchodzi żywa jego część, która występuje u nasady, a jego końcówka jest martwa. Z tego powodu bardzo ważne jest regularne dbanie o właściwą kondycję skóry głowy i stymulację wzrostu włosa w jego pierwszej fazie. Mieszki włosowe pełnią rolę odżywczą. Jest to miejsce, gdzie włos się kształtuje. Cebulki dostarczają odżywczych mikroelementów za pośrednictwem naczyń krwionośnych. Znajdują się przy nich nerwy stymulujące dopływ składników odżywczych. Skóra głowy i cebulki powinny być stymulowane poprzez prosty i bardzo przyjemny zabieg, jakim jest masaż. Ma on nie tylko działanie relaksacyjne, ale w jego początkowej fazie pozbywamy się włosów obumarłych. Jest to działanie korzystne, ponieważ tak długo, jak martwy włos pozostanie w torebce, tak długo nie wyrośnie z niej nowy. Kosmetolodzy często używają podczas masowania głowy ciepłych olejków, które pobudzają mieszki włosowe, nawilżają skórę głowy oraz strukturę włosów i zapobiegają ich splątaniu. Dzięki temu rosną one znacznie szybciej, są miękkie, miłe w dotyku i bardziej gęste. W efekcie wyglądamy na znacznie bardziej atrakcyjnych. Dodatkowo podczas masowania dochodzi do złuszczenia naskórka, co rozwiąże problem osób, które borykają się z nadmiernym przetłuszczaniem. Masaż nie tylko pozytywnie wpływa na stan struktury włosów, ale wyzwala dodatkową dawkę hormonów szczęścia, endorfin. Działa relaksacyjnie i antystresowo. Jest polecany zarówno kobietom, jak i mężczyznom, bez względu na wiek. Wykonywany systematycznie pozwala na utrzymanie efektów przez dłuższy czas. Jest szczególnie rekomendowany pacjentom z cienkimi, osłabionymi i matowymi włosami, a także wspomagająco przy występowaniu problemu łysienia.

Łysienie jest wstydliwym schorzeniem, które dotyka nawet 70 proc. mężczyzn i u większości z nich jego pierwsze symptomy pojawiają się jeszcze przed ukończeniem 35 roku życia. Nie jest to jedynie problem estetyczny, ponieważ bardzo często przyczynia się do obniżenia samooceny i występowania depresji. Najczęściej jest dziedziczony, rzadko jest związany z niewłaściwą higieną, czy nieodpowiednią dietą. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje szereg sposobów na opóźnienie procesu wypadania włosów i powstawania nieatrakcyjnych, postarzających zakoli. Jednym z nich są preparaty, po zażywaniu których ich producenci obiecują odroczenie łysienia. Jednak ich podstawową wadą jest częste obniżanie libido, negatywne odbijanie się na potencji. Kurację warto rozpocząć od małych, niewiele nas kosztujących zmian jak wprowadzenie właściwego żywienia, niewielkie modyfikacje w stylu naszego życia, odpowiednia higiena oraz masaż. Złe nawyki żywieniowe mogą być powodem wypadania, łamliwości i matowienia włosów ze względu na brak pewnych składników odżywczych. Dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich ważnych witamin i minerałów. Warto włączyć do jadłospisu dania bogate w krzem, miedź oraz cynk. Ich źródłem są orzechy, a także rośliny strączkowe. Nie można zapominać o pełnowartościowym białku poprzez zjadanie chudego mięsa, produktów zbożowych, ryb oraz nabiału. Dodatkowo można suplementować się witaminami A, B, C i E. Na stan włosów mają wpływ także używki: nikotyna, alkohol oraz kofeina. Mogą przyczyniać się do ich szybkiego wypadania i spowalniają tempo wzrostu. Przy pielęgnacji włosów warto zwrócić uwagę na kosmetyki, jakich używamy. Mogą one odroczyć problem występowania łysienia poprzez odpowiednie odżywienie włosów, eliminację stanów zapalnych skóry głowy, łupieżu, łojotoku czy infekcji grzybiczych. Przy nakładaniu kosmetyków warto zastosować krótki, kilkunastominutowy masaż głowy, dzięki czemu skóra stanie się bardziej ukrwiona, a w konsekwencji cebulki lepiej odżywione. Można skorzystać z masażerów lub wykonać masaż samodzielnie palcami.

Zobacz więcej  Błona dziewicza a przedsionek pochwy

Przeszczep włosów pewnym sposobem na zakola

Najskuteczniejszą i długotrwałą metodą na pozbycie się problemu łysienia androgenowego u mężczyzn jest transplantacja włosów. Występowanie zakoli świadczy o już zaawansowanym problemie. W ubiegłym roku na świecie odbyło się około miliona zabiegów, których celem jest rekonstrukcja owłosienia. Z roku na rok jest to coraz bardziej popularna metoda wybierana przez klientów Sky Clinic. Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza z pacjentem wywiad i określa możliwe przyczyny występowania problemu. Wykonuje badanie i omawia z klientem możliwości finansowania kuracji. Uczciwie należy wspomnieć, że metoda ta nie należy do najtańszych, ale jest najskuteczniejsza i przynosi długotrwałe, zadowalające efekty.

W Sky Clinic podczas przeszczepu włosów wykorzystywany jest najnowocześniejszy robot Artas 9X. Kuracja gwarantuje odrost w miejscu powstających zakoli oraz korony głowy. Kosmetolodzy z wrocławskiej kliniki specjalizują się w metodzie FUE, która angażuje urządzenie Artas 9X. W porównaniu do innych maszyn, generuje ono białe, a nie czerwone światło lampy LED. Przy zastosowaniu białego światła mieszki włosowe są bardziej widoczne, a zabieg precyzyjniejszy.Ponadto robot pozwala na stworzenie wizualizacji 3D efektu po zabiegu, dzięki czemu pacjent wie, jakich efektów może się spodziewać. Kuracja jest bezbolesna, nie pozostawia blizn i jej efektem są naturalnie zagęszczone włosy w kilka godzin!

Porównanie metod Fue Arts z użyciem robota oraz kuracji manualnej Fue Manual

Obie metody są sprawdzonymi sposobami na przeszczep włosów i polegają na pobraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych z obszaru dawczego wyznaczonego przez lekarza. Najczęściej jest to okolica tyłu głowy oraz przy uszach, ponieważ włosy w tym miejscu są odporne na łysienie androgenowe. Przeszczepiana jest cała struktura włosa wraz z komórkami macierzystymi, które są odpowiedzialne za wzrost. Przy użyciu robota Artas 9X kuracja jest szybsza i bardziej precyzyjna niż metoda manualna wykonywana bezpośrednio przez lekarza. Przy zaangażowaniu człowieka zabieg wydłuża się ze względu na zmęczenie. Ponadto osoba wykonująca go musi posiłkować się szkłami powiększającymi, a robot jest wyposażony w system stereoskopowy o wysokiej rozdzielczości. System Artas w ciągu sekundy aż 60 razy monitoruje parametry dla każdego mieszka włosowego. Człowiek działa 6-krotnie wolniej i może pozostawić w obszarze dawczym blizny.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop