+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Rozszerzone pory

Rozszerzone pory zaliczają się do grupy najbardziej popularnych problemów z cerą, dotykają kobiet w każdym wieku i objawiają się widocznymi gołym okiem małymi wgłębieniami, które powodują, że skóra nie sprawia wrażenia jedwabiście gładkiej.

Z problemem rozszerzonych porów zmagają się osoby o mieszanej, bądź tłustej cerze, produkującej duże ilości sebum. Skóra takiej osoby jest pokryta dość mocno widocznymi dziurkami – są to ujścia rozszerzonych gruczołów łojowych, co powoduje jej wizualną nierówność i stąd często porównywana jest do powierzchni skórki cytryny. Przyczyny tego utrapienia leżą najczęściej w genetyce, mogą także wywodzić się z trudności z trądzikiem w młodości, jak również zbyt małej dbałości o higienę twarzy lub wręcz przeciwnie, zbyt intensywnego stosowania niedopasowanych kosmetyków, co może pogorszyć sprawę. Problem jest natury czysto estetycznej, ponieważ, pomimo tego, że przy właściwej pielęgnacji, skutki zdrowotne rozszerzonych porów nie są odczuwalne, ani nie zagrażają zdrowiu, w oczach wielu osób nierówna, chropowata skóra nie prezentuje się wystarczająco atrakcyjnie. Spora część kobiet, mimo zdrowego trybu życia, restrykcyjnej diety oraz przestrzegania zasad pielęgnacji twarzy, wciąż boryka się z tą kwestią. W takim wypadku warto skorzystać z pomocy nowoczesnej kosmetologii i zabiegów przez nią oferowanych. Niezwykle skuteczne w likwidacji tego typu niedoskonałości okazują się takie jednorazowe terapie jak zastosowanie osocza bogatopłytkowego PRP, oczyszczanie manualne, resurfacing Fotona, czy fotoodmładzanie metodą T3. Każdy z wymienionych zabiegów można bezproblemowo wykonać w nowoczesnych, wyspecjalizowanych klinikach medycyny estetycznej, np. w klinice SkyClinic we Wrocławiu.

Rozszerzone pory

Umów Się Na Konsultację

Rozszerzone pory

Kogo i dlaczego najczęściej dotyka problem rozszerzonych porów?

Z kwestią rozszerzonych porów zmagają się osoby ze wszystkich kategorii wiekowych, zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety. Zbytnie rozszerzenie porów spowodowane jest nadmiernym wydzielaniem sebum, co bardzo często dotyka osoby posiadające cerę tłustą lub mieszaną. Jak już zostało wcześniej wspomniane, za problem najczęściej odpowiadają kwestie genetyczne lub jest skutkiem trądziku z młodości, więc zazwyczaj nie ma się na to zbyt wielkiego wpływu. Jednakże zdarza się również, że rozszerzone pory biorą się z zaniedbania, niewłaściwej higieny lub niedostosowania pielęgnacji do typu cery. Niezależnie od przyczyn, warto zadbać o to, jak prezentuje się cera, szczególnie w okresie, gdy stopniowo rosnące temperatury powodują zwiększone wydzielanie łoju, przez to pory stają się jeszcze bardziej widoczne.

Co można zrobić, aby zminimalizować dolegliwość?

Istnieje szereg działań, które można wykonywać w celu zmniejszenia widoczności porów regularnie w zaciszu domowym, jak i specjalistyczne metody, którym można poddać się w miejscach oferujących zaawansowane usługi kosmetologiczne HI-TECH. Osoba nastawiona na walkę z kłopotliwymi porami zdecydowanie powinna zainteresować się tematyką oczyszczania cery, określić typ swojej skóry i dobrać odpowiednie kosmetyki: toniki i peelingi oraz dedykowane kremy pielęgnacyjne. Kolejną ważną kwestią jest nawilżenie. Skóra powinna być regularnie nawilżana, ponieważ suchość cery powoduje zwiększenie wydzielania sebum, co prowadzi do zatykania porów oraz w rezultacie ich nadmiernego rozszerzania. W przypadku, gdy powyższe metody okazują się nie dość skuteczne, a problem jest uciążliwy warto rozważyć zabiegi medycyny estetycznej, które w szybki i bezbolesny sposób pomogą w zmaganiach.

Czy istnieją skuteczne zabiegi, pozwalające pozbyć się rozszerzonych porów?

Istnieje cała grupa zabiegów stworzonych w celu korekcji mankamentu wyglądu, jakim są rozszerzone pory. Zabiegom można poddać się w renomowanych placówkach, które specjalizują się w medycynie estetycznej, takich jak chociażby SkyClinic we Wrocławiu. W klinikach istnieje szeroki wybór terapii i każdy może dobrać coś dla siebie według swoich preferencji. Często wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe PRP – zastosowanie go pomaga w stymulowaniu procesów regeneracyjnych i poprawianiu ukrwienia tkanki skórnej. Innym cenionym przez klientki zabiegiem jest oczyszczanie manualne, co zawiera w sobie demakijaż i analizę skóry, peeling, rozpulchnianie, oczyszczanie, dezynfekcję i łagodzenie. Kolejne sposoby to np. resurfacing Fotona, czy fotoodmładzanie metodą T3, wykorzystujące lasery, które mają działanie ujędrniające i odmładzające oraz silne właściwości antybakteryjne i seboregulujące.

Która z wymienionych metod jest najskuteczniejsza?

Szeroki wybór terapii w placówkach medycyny estetycznej jest powodowany potrzebami klientek i istnieje po to, aby bez problemu można było dobrać odpowiednią dla siebie opcję. Każdy z wymienionych zabiegów niesie za sobą mnóstwo korzyści dla estetyki skóry, stąd niemożliwe jest określenie najlepszego wyboru. Warto zapoznać się z ofertą oraz skonsultować z kliniką, aby podjąć ostateczną decyzję. Ponadto należy wiedzieć, że chcąc poprawiać wygląd cery za pomocą jednej metody, np. nastawiając się na pozbycie rozszerzonych porów, mimowolnie wpływamy na jej całościową przebudowę, a tym samym lepszy wygląd. Często po zabiegu poprawia się wiele różnych sfer cery: zyskuje ona jędrność, jest odmłodzona i mocniejsza, pozbawiona niedoskonałości.

Jak należy przygotować się do zabiegu i czy są jakieś przeciwskazania?

Przed udaniem się do kliniki medycyny estetycznej, należy upewnić się, czy wybrane miejsce jest godne polecenia i posiada dostatecznie wykwalifikowanych lekarzy oraz kosmetologów, a sprzęt na którym pracują specjaliści jest odpowiednio certyfikowany. Należy także uwzględnić, że przy przyjmowaniu wybranych leków, ciąży, czy w przypadku takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, infekcje, choroby zapalne skóry, można zostać wykluczonym z możliwości wykonania zabiegu. Konieczne jest poinformowanie lekarza prowadzącego o swoim stanie zdrowia, ponieważ nie przekazanie takiej informacji może grozić poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Zabieg jest poprzedzony drobiazgową oceną stanu skóry i tego, czy w ogóle można wykonać na niej wybrany zabieg, jest to konieczny warunek przystąpienia do faktycznych działań. W przypadku pozytywnej oceny, możemy bezproblemowo poddać się zabiegowi.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne i bezbolesne?

Zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne, jeśli wykonywane są w polecanym, sprawdzonym miejscu. Dlatego ogromny nacisk powinien zostać położony na wyszukanie mocno wyspecjalizowanej kliniki, gdzie pracują profesjonaliści. Dzięki temu można mieć pewność, że oddaje się swoją cerę w dobre ręce i wyjdzie się z zabiegu zadowolonym, a efekt będzie długotrwały i wart poświęconych pieniędzy. Jeśli terapia jest wykonana profesjonalnie i nie istnieją żadne przeciwwskazania, jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i nie niesie za sobą powikłań. W przypadku metod nieinwazyjnych, takich jak np. lasery, nie należy się obawiać bólu, zaś w przypadku metod inwazyjnych, które naruszają tkankę, zazwyczaj stosuje się znieczulenie.

Czy istnieje ryzyko, że po wykonaniu zabiegu problem rozszerzonych porów wróci?

Zabiegi są najskuteczniejszą z możliwych formą pozbycia się rozszerzonych porów i skutek jest natychmiastowy, jednakże można go łatwo zaprzepaścić, nie stosując się do podstawowych zasad. Przede wszystkim, po zabiegu należy troszczyć się o codzienną pielęgnację. Codzienne oczyszczanie i nawilżanie to podstawa i nie powinno się tego lekceważyć, gdyż wtedy cały wypracowany zabiegiem efekt będzie daremny. Zalecane jest stosowanie dostosowanych do typu cery toników i kremów, a także maseczek, jak również dbanie o dietę i zdrowy tryb życia. Stosowanie się do powyższych porad pozwoli zachować efekty terapii cieszyć się gładką cerą przez długi czas.

Czy pielęgnacja domowa nie wystarczy?

Niezależnie od starań, czasami pielęgnacja domowa to za mało, aby podołać problemowi rozszerzonych porów. Oczywiście, zalecane jest dbanie o codzienną higienę skóry twarzy, posługiwanie się dostosowanym do typu cery oczyszczaniem oraz utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia, co jest podstawą w walce z wszelkimi niedoskonałościami cery. Sprzymierzeńcem jest również zbilansowana dieta oraz dbanie o kondycję fizyczną, lecz często okazuje się, że wszystkie starania nie wnoszą aż tak wiele do walki z problemami cery. Może się okazać, że mimo wysiłków wkładanych w pozbycie się nieprzyjemnej dolegliwości, wypróbowania różnych domowych sposobów oraz przyjacielskich porad, problem wcale się nie zmniejsza. W powyższej sytuacji, warto rozważyć zainwestowanie w profesjonalny zabieg w cenionej klinice zajmującej się medycyną estetyczną, co pomoże pozbyć się problemu natychmiastowo i na dłużej. Poddawanie się zabiegom kosmetycznym to prosty sposób, aby bez dodatkowego marnowania długich godzin na pielęgnację, która przynosi mierny efekt i odczuwania frustracji z braku rezultatów, cieszyć się na co dzień gładką i jędrną skórą twarzy.

twoj Problem

Twin Light we Wrocławiu

Zabieg Twin Light jest to połączenie dwóch terapii, w których wykorzystywany jest laser o różnych długościach fal. Poprzez frakcjonowanie skóry, działanie światła laserowego ma na celu przebudować powierzchniowo skórę, a tym samym pozbyć się drobnych zmarszczek i zmian.

Peeling kawitacyjny we Wrocławiu

Zabieg wykorzystuje dobroczynne działanie fal ultradźwiękowych, które w obecności wody lub ampułki tworzą pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Mikroskopijne pęcherzyki poprzez powiększenie i pękanie pod wpływem ciśnienia i ciepła, głęboko oczyszczają skórę z martwych komórek naskórka i sebum, a także odblokowują pory, wspomagając walkę z zaskórnikami.

Leczenie trądziku we Wrocławiu

Laserowe leczenie trądziku jest zabiegiem skierowanym do pacjentów, którzy borykają się nie tylko z problemem trądziku, stanów zapalnych i ropnych, ale także przebarwień i blizn będących rezultatem choroby.

Frakcjonowanie laserowe z ablacją Smooth Wrocław

Zabieg frakcjonowania laserowego z ablacją smooth jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na poprawie tekstury naskórka a także dla osób, które chcą wygładzić oraz ujędrnić skórę przy jednoczesnym zminimalizowaniu okresu rekonwalescencji.

Fotona 4D – innowacyjny i skuteczny zabieg laserowy Wrocław

Laserowa terapia odmładzająca złożona z czterech odrębnych protokołów zabiegowych dla jak najlepszych i najszybszych rezultatów przebudowy skóry.

Oczyszczanie manualne Wrocław

Zabieg oczyszczania manualnego (ręcznego) polega na usunięciu nieestetycznych niedoskonałości ze skóry klienta, do których zaliczyć można: zaskórniki otwarte i zamknięte, prosaki, zablokowane ujścia gruczołów łojowych i inne, niezapalne stany skórne.

Mikrodermabrazja diamentowa Wrocław

Efekt działania zabiegu to głębokie oczyszczenie skóry, a także jej stymulacja do nasilonej produkcji nowych komórek, co sprzyja procesom odbudowy. Luźny naskórek podczas zabiegu jest od razu zasysany przez specjalnie zaprojektowaną głowicę, dzięki czemu efekt oczyszczenia skóry jest spotęgowany.

Innofacial we Wrocławiu

Innofacial oprócz standardowego złuszczenia martwego naskórka, pobudza tkankę do procesów regeneracyjnych. Innofacial łączy w sobie wszystkie znane zalety hydradermabrazji, delikatnego aczkolwiek skutecznego peelingu mechanicznego a także kondycjonowania głębszych warstw skóry.

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Resurfacing – peeling laserowy we Wrocławiu

Peeling laserowy wykonywany jest za pomocą wysokiej jakości technologii lasera erbowo-yagowego FOTONA, który w kontrolowany sposób uszkadza frakcyjnie skórę. W efekcie tego zjawiska uszkodzona skóra zaczyna się regenerować, co niesie mnogość widocznych dla pacjenta efektów.

Peeling chemiczny we Wrocławiu

Peeling chemiczny to zabieg, podczas którego na skórę nakładana jest mieszanina czynnych związków chemicznych o odpowiednim pH i stężeniu. W zależności od wybranego rodzaju peelingu, zastosowana mieszanka może usunąć przebarwienia, zniwelować zmarszczki, odmłodzić cerę czy usunąć pozostałe niedoskonałości dermatologiczne.

Umów Się Na Konsultację