Blog

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dolina łez

Obecnie coraz częściej do gabinetów różnych klinki medycyny estetycznej zgłaszają się kobiety, które borykają się z doliną łez. Jest to wyjątkowo częsty problem dotyczący estetyki twarzy. Osoby, u których występuje zjawisko doliny łez przeważnie argumentują swoją wizytę w klinice tym iż ich twarz sprawia wrażenie zmęczonej w obrębie oczodołu i to niezależnie od ilości odpoczynku. W takiej sytuacji nie ma szans na wypoczęty wygląd, a cierpi na tym także poczucie własnej wartości takich osób.

Jak rozpoznać dolinę łez?

Wokół oczu w wyniku np. zaniku tkanki tłuszczowej odnotowywana jest duża obecność zagłębień skóry. Wówczas dolina łez to nic innego jak głębokie zmarszczki przeważnie przechodzące skośnie od kącików oczu niekiedy aż do środkowej części policzka. Wokół oczu powstają wąskie ale też i długie obniżenia skory. Oczywiście procesy wiotczenia mięśni, zanik tkanki tłuszczowej, czy też utrata podskórnej tkanki tłuszczowej to efekt starzenia się i jest on nieunikniony. Niestety tryb życia przyczynia się do powstawania doliny łez w obrębie oczu. Sama nazwa doliny łez choć brzmi urokliwie odnosi się do miejsc na twarzy, w których powstają niechciane zagłębienia. Jest to podobna droga jaką płyną łzy stąd też wzięła się sama nazwa tego problemu.

Warto też zwrócić uwagę na to, że dolina łez może wystąpić w wyniku uwarunkowań genetycznych i dotykać młode osoby, czyli występowanie problemu lekarze odnotowują niezależnie od wieku pacjenta. Co więcej schorzenie to może być efektem różnych chorób, które sprawiają, że tkanka tłuszczowa zanika np. choroby autoimmunologiczne.

Zapadnięcie się skóry w obrębie oczodołów zwłaszcza w młodym wieku pacjenta powoduje jego wizualne postarzenie się oraz negatywnie wpływa na jego samopoczucie. Dochodzi do utraty pewności siebie. Na szczęście medycyna estetyczna umożliwia wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym.

Pojawianie się tego typu zmarszczek sprawia iż twarz sprawia wrażenie zmęczonej, smutnej, a niekiedy chorej. Skóra twarzy jest bardzo delikatna zwłaszcza w okolicach oczu i przeważnie szybko tracimy jędrność skóry właśnie w tym obrębie. W skutek utraty jędrności i elastyczności skóry, czyli naturalnych zmian następuje zapadnięcie skóry. Jest to problem bardzo nieestetyczny nie ma zatem nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na zabieg wypełniania doliny łez.

Zobacz więcej  Skuteczne leczenie trądziku na policzkach u dorosłych: pozbądź się pryszczów i odzyskaj zdrową skórę!

Przyczyny powstawania doliny łez

Istnieje kilka rodzajów czynników wpływających na pojawianie się doliny łez. Przede wszystkim z racji delikatności i cienkości skóry wokół oczu skóra, w tym rejonie zaczyna starzeć się w pierwszej kolejności. Warto wiedzieć, że skóra w tym miejscu ma jedynie grubość 0,5 mm, czyli naj mniej. Co więcej wraz z upływem czasu ludzki organizm zmniejsza produkcję kolagenu, a także kwasu hialuronowego, czyli organizm produkuje mniej naturalnych wypełniaczy. Niektóre osoby są także bardziej narażone na pojawienie się doliny łez. Wówczas u takich osób występuje mała ilość tkanki tłuszczowej bądź specyficzny kształt twarzy.

Choć zazwyczaj problem dotyka osoby po 40 roku życia warto wiedzieć, że może on pojawić się znacznie wcześniej już po 25 roku życia. Wówczas jak już wcześniej wspomniano mogą się przyczyniać czynniki/ predyspozycje genetyczne, na które nie mamy wpływu oraz czynniki środowiskowe.

Przyczyny środowiskowe powstawania doliny łez:

Występowanie dolina łez może wystąpić znacznie szybciej w skutek np.:

  • palenia papierosów,
  • dużej i szybkiej uraty wagi,
  • przewlekłego stresu,
  • zbyt małej ilości snu,
  • złej diety,
  • nieprawidłowego trybu życia,
  • baku witamin,
  • przemęczenia,
  • nieodpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy.

Co więcej to nie wszystko pojawienie się tego rodzaju zmian może być spowodowane groźnymi chorobami np. chorobami serca, chorobami nerek, a także chorobami tarczycy.

Posiadasz dolinę łez i nie wiesz jak się jej pozbyć?

Oczywiście niezależnie od przyczyn pojawiania się dyskomfortu jakim jest dolina łez warto zainteresować się ofertą medycyny estetycznej i je zlikwidować. Warto wiedzieć, że obecnie retuszowanie okolicy oczodołu to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, a efekt zabiegu sprawia, że twarz staje się młodsza i jędrniejsza. Dolinę łez wypełnia się między innymi przy użyciu kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy

Jak wiadomo kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka, Jest obecny między innymi w tkance łącznej skóry pod oczami. To właśnie też dzięki niemu mamy jędrność skóry. Z czasem jednak naturalny kwas hialuronowy jest produkowany w mniejszej ilości i pojawiają się zmarszczki, a także dolina łez. Zabieg, jakim jest wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym polega na podaniu preparatu w linijne zagłębienie stanowiące problem. Dzięki temu następuje tak zwane rusztowanie okolicy oczodołu.

Zobacz więcej  Przepuklina pooperacyjna — objawy, leczenie, przyczyny

Kwas hialuronowy sposób na pozbycie się doliny łez

Zabiegi z kwasem hialuronowym są dość często stosowane w medycynie estetycznej na obszarach, które wymagają poprawienia jędrności skóry. Warto wiedzieć, że podanie kwasu hialuronowego jest stosunkowo mało inwazyjne i nie powoduje większy podrażnień, np. dużych krwiaków i siniaków.

Przebieg zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Wybierając się do klinki medycyny estetycznej, w celu jakim jest wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym warto zadbać o to by sprawdzić, czy wybrana klinka posiada odpowiednie doświadczenie w kwestii zabiegów wypełnienia doliny łez. Oczywiście należy wybrać klinikę, która na co dzień zajmuje się wypełnianiem doliny łez kwasem hialuronowym. Gdy już znajdziemy odpowiednią klinikę należy umówić się na konsultacje podczas, której lekarz przeprowadzi z nami wywiad oraz dokładnie sprawdzi głębokości danej doliny łez. Co więcej lekarz wyjaśni nam wszystkie przeciwwskazania, efekty uboczne oraz opowie nam cały proces zabiegu. Oczywiście przed zabiegiem warto wykonać badania krwi i sprawdzić np. krzepliwość krwi. Co więcej przeciwskazaniem do zabiegu może być także okres karmienia piersią. Natomiast jeśli po wizycie lekarz zakwalifikuje nas do zabiegu, a my jeśli coś nas zaniepokoi oczywiście mamy prawo wniesienia sprzeciwu i rezygnacji z zabiegu.

Zabieg polega na tym, że w pierwszej kolejności miejsce zabiegowe jest odpowiednio dezynfekowane. Preparat z kwasem hialuronowym podawany jest za pomocą bardzo cienkiej strzykawki. Dzięki temu w miejscu iniekcji nie powoduje większych podrażnień.

Wówczas od wewnętrznego kącika oka następuje wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym. W miejscu podania preparatu pacjent/pacjentka nie odczuwają dużego natężenia bólu. Jest to w pełni bezpieczny zabieg. Preparaty z kwasem hialuronowym zawierają przecież substancję, która naturalnie występuje w skórze. Zabieg wypełnienia pod lekarski okiem w obrębie oczodołu ma za zadanie przywrócić w dolinie łez dawną ilość kwasu hialuronowego. Zabieg daje efekt wypoczętej skóry pod oczami. Co więcej zdarza się, że pełen efekt zabiegu nie jest wystarczający. Dzieje się tak zwłaszcza gdy dolina łez jest głęboka i przebiega od kącika oka bądź górnej części policzka i biegnie przez cały policzek aż do fałdu nosowo wargowego. Oczywiście lekarz powinien nas poinformować jaka jest zalecana ilość zabiegów i od razu umówić się z nami nie na jeden zabieg ale i na kolejne zabiegi.

Zobacz więcej  Laser Vectus - hit czy kit? Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji laserem Vectus

Dolina łez zabieg kwasem hialuronowym

Pełen efekt zabiegów z użyciem kwasu widoczne są już kilka tygodni od zabiegu, a efekt zabiegu utrzymuje się stosunkowo długo. Podanie kwasu hialuronowego nie daje natychmiastowych efektów gdyż skóra wymaga nieco czasu aby go przyswoić.

Oczywiście przed zabiegiem lekarz powinien sprawdzić też czy nie jesteśmy uczuleni na składniki preparatu. Co więcej w klinice medycyny estetycznej powinniśmy także dostać wytyczne jak odpowiednio pielęgnować skórę aby proces i działanie wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym utrzymał się jak najdłużej. Wówczas bardzo ważne jest nawilżenie i tryb życia.

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym daje możliwość pozbycia się zmęczenia pod oczami. Co więcej medycyna estetyczna oferuje zabieg wypełniania doliny łez z użyciem kwasu hialuronowego, który cechuje się małą inwazyjnością, co stanowi dodatkowy atut zabiegu. Preparaty stosowane pod oczami są bezpieczne i umożliwiają długotrwałe możliwości cieszenia się z efektów zabiegu.

Jeśli posiadasz problem jakim jest cienka tkanka tłuszczowa, która przyczyniła się do powstania doliny łez nie czekaj i dowiedz się więcej na temat kwasu hialuronowego i sprawdź czym jest wypełnienie doliny łez przy użyciu preparatu. Być może to właśnie zabieg wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym rozwiąże twój problem.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop