Blog

Zastosowanie nici Aptos – co warto wiedzieć?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zastosowanie nici Aptos – co warto wiedzieć?

Nici Aptos są uważane za rewolucyjne, ponieważ nie tylko tworzą bardziej młodzieńczy wygląd, ale także pomagają odmłodzić naturalne pompowanie skóry przez organizm. Ale czym są nici Aptos i dlaczego są tak popularnym zabiegiem?

Czym są nici Aptos?

Zanim przejdziemy do omówienia specyfiki nici Aptos, najpierw omówmy nici w ogóle. Nici to maleńkie szwy klasy medycznej, które są używane do zmiany położenia skóry, aby nadać jej młodszy wygląd. Te rozpuszczalne nici są mniej więcej szerokości włosa, ale są niezwykle silne, co czyni je idealnymi do przywrócenia utraconej struktury w skórze.

Nici są inne od preparatów odkażających skórę

Nici Aptos ze względu na ich niesamowitą trwałość i innowacyjny skład są niezawodne. Nici Aptos są pomysłem światowej sławy chirurga plastycznego, dr Marlen Sulamanidze, który zaczął stosować szwy druciane Aptos, aby przeciwdziałać widocznym oznakom zmarszczek już w 1987 roku. Od tego czasu, nici Aptos odnotowały ogromny skok w rozwoju – jako pierwsze wyprodukowały szwy kolczaste, które zrewolucjonizowały lifting za pomocą nici.

Mogą zminimalizować ruchy mimiczne

Nici Aptos zawsze były na czele wynalazków, zdobywając nagrody takie jak „Best Tightening Thread” na targach 2018-2019 AMEC Live & Visage. Używane na całym świecie do zwalczania starzejącej się skóry, nici Aptos cieszą się znakomitą reputacją w społeczności estetycznej.

Co sprawia, że nici Aptos są tak dobre?

Nici Aptos są obecnie w swoim trzecim wcieleniu, wykorzystując naukę w celu wzmocnienia i ulepszenia przez lata. Ta najnowsza generacja nici zawiera w swoim składzie dodatek kwasu hialuronowego. Pozwala to na jednoczesne błyskawiczne podnoszenie i regenerację tkanek, co zapewnia znacznie dłużej utrzymujący się efekt.

Zatrzymują procesy starzenia

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca substancja znajdująca się w Twojej tkance łącznej, oczach i skórze. Jego rolą jest utrzymanie nawilżenia – przyciąga i zatrzymuje cząsteczki wody – dlatego dodatek do nici Aptos jest bardzo mile widziany.

Nici działają na dwa sposoby; po pierwsze podnoszą i utrzymują Twoją skórę na miejscu. Jest to efekt, który zauważysz natychmiast, ponieważ Twoja twarz będzie wyglądała na gładszą, ujędrnioną i bardziej młodzieńczą. Drugi efekt pojawia się później, gdy szwy zaczynają się rozpuszczać. Twój organizm reaguje „uzdrowieniem” tego obszaru, co stymuluje produkcję kolagenu w miejscu, w którym znajdują się nici. Kolagen ten pomaga utrzymać efekt liftingu, jaki zapewniły nici, jeszcze długo po ich zniknięciu.

Nici są dobre na obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, podczas zabiegu lekarz wykonuje serię nakłuć.

Zobacz więcej  Vibin mini – recepta online

Nici liftingujące – porównanie

Jak wspomniano, istnieje wiele renomowanych nici na rynku – skąd wiesz, które są najlepsze dla Ciebie? Prawdę mówiąc, nie musisz się martwić o wybór, ponieważ to jest to, co twój lekarz jest tam, aby pomóc z. Ale w interesie, aby wiedzieć więcej o leczeniu, tutaj jest trochę o różnych niciach:

Istnieją trzy rodzaje wchłanialnych nici liftingujących. Polidioxanone (PDO), Poly-L-l-lactic (PLA) i najnowszy dodatek, Polycaprolactone (PCL) i każdy z nich ma swoje własne zalety i korzyści.

Nici PDO, takie jak nici MINT, oferują niesamowite właściwości odmładzające, dzięki czemu skorzystasz ze zdrowszej i bardziej puszystej skóry podczas liftingu nićmi PDO.

Nici PLA, takie jak nici Aptos, są znane z długotrwałych rezultatów. Same nici utrzymują się przez 18 – 24 miesięcy, w przeciwieństwie do nici PDO, które mogą rozpuścić się od około 9 – 12 miesięcy. Nici PLA zapewniają silniejszy lifting, więc jeśli Twoje zmarszczki lub zwiotczała tkanka są bardziej znaczące, lifting z użyciem nici PLA będzie prawdopodobnie bardziej odpowiedni.

Najnowsze na rynku są nici PCL, które podobno bardzo skutecznie stymulują kolagen.

Istnieją również nici niewchłanialne, które pozostają na miejscu do pięciu lat.

Co potrafią nici Aptos?

Jako mocniejsze i trwałe nici PLA, nici Aptos dobrze nadają się do wielu różnych zabiegów. Najczęściej stosowane są na twarzy, aby złagodzić zmarszczki, drobne linie i zwiotczałą skórę, ale istnieją pewne zaskakujące zabiegi, które nici Aptos mogą dostarczyć.

Jak działają nici APTOS i czym różnią się od innych dostępnych nici? – więcej o zastosowaniu nici aptos

Nici APTOS zawierają zarówno PLLA jak i PCL, które są dobrze znanymi i skutecznymi stymulatorami kolagenu o długotrwałych rezultatach. Nici są biokompatybilne i ulegają całkowitemu rozkładowi oraz ponownemu wchłonięciu przez organizm w okresie od 12 do 18 miesięcy, czyli znacznie dłużej niż inne dostępne nici, takie jak PDO czy Silhouette Soft. Po wprowadzeniu, nici APTOS stymulują kolagen i elastynę, odtwarzając podskórne lub głębsze kotwice pod skórą utrzymujące skórę i podskórną tkankę tłuszczową po repozycji tkanek. Ten nowy kolagen wytwarzany przez nici to głównie kolagen typu 1, czyli zdrowy kolagen, a nie kolagen typu 3, który jest tkanką bliznowatą. Ten nowy kolagen może pozostać przez wiele miesięcy po całkowitym wchłonięciu szwów, dzięki czemu rezultaty zabiegu utrzymują się często ponad 2 lata. Fragmenty właściwie ułożonej skóry widać po zabiegu.

Ten zabieg spowalnia procesy starzenia

Zmarszczki czoła – dynamiczny ruch mięśni czoła oznacza, że w tym miejscu mogą pojawić się linie. Występują one albo wzdłuż czoła, albo między brwiami – a nawet w obu tych miejscach.

Zobacz więcej  Z czego zbudowane są włosy i jakie funkcje pełnią?

Obwisłe policzki – wysokie policzki kojarzą się z młodością, ponieważ do około 20. roku życia poduszki tłuszczowe na policzkach znajdują się tuż pod oczodołem. Jednak wraz z grawitacją i wiotkością skóry poduszeczki tłuszczowe zsuwają się niżej, tworząc nie tylko zagłębienia pod oczami, ale także poszerzając linię szczęki.

Z użyciem nici Aptos zapobiegniesz opadania tkanek miękkich

Kształt nosa – jeśli masz garb na nosie, niski mostek lub skierowany w dół czubek nosa, nici Aptos mogą pomóc wyprostować lub podnieść nos.

Szczęka i podgardle – zdefiniowana linia szczęki tworzy atrakcyjny profil, a nici mogą pomóc Ci osiągnąć bardziej wyrafinowany wygląd. Niezależnie od tego, czy chcesz wyszczuplić linię szczęki, czy pozbyć się podgardla, lifting nićmi może być odpowiedzią.

Aptos sa używane do zabiegów medycyny estetycznej

Podniesienie piersi – nici Aptos mogą być użyte do podniesienia tkanki piersi.

Przypinanie uszu – nici liftingujące Aptos mogą być użyte do nie chirurgicznej otoplastyki – zabiegu przypinania uszu, który pomaga zmniejszyć wygląd wystających uszu.

Labia – specjalistyczne nici Aptos zostały opracowane w celu rewitalizacji Twoich najbardziej intymnych okolic. Małe spiralne nici są wprowadzane w celu zwiększenia objętości warg sromowych.

A więc jak dobre są liftingi nićmi?

Jeśli chirurgiczny lifting twarzy nie jest dla Ciebie, lifting za pomocą nici może być rozwiązaniem, jako rodzaj mini procedury, którą można cofnąć w dowolnym momencie i w razie potrzeby dostosować do dalszego starzenia się. Podniesienie nici może zrobić doskonałą pracę wyciągając linię szczęki i podbródek z powrotem do góry blisko kości, zamiast opadania.

Co zyskasz po zabiegu implantacji nici?

Lifting nićmi tworzy znacznie bardziej młodzieńczo wyglądający profil twarzy bez konieczności przeprowadzania drastycznych operacji, co ze względu na koszty może być warte zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wyniki są subtelne i naturalnie wyglądające, a zabieg jest prosty, mało inwazyjny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Ryzyko i powikłania liftingu nićmi

Ogólnie rzecz biorąc, lifting nićmi jest dobrze tolerowany, ryzyko i powikłania są rzadkie, a lifting nićmi działa zgodnie z obietnicą: napina skórę twarzy w tymczasowej (ale trwałej) procedurze, aby zaoferować bardziej młodzieńczy wygląd. Ponieważ nici są dostępne dla dermatologa kosmetycznego, wszelkie poprawki mogą być szybko wykonane.

Nici liftingujące aptos regenerują skórę

Podnoszenie skóry za pomocą nici to zabieg nowej generacji, którego techniki są wciąż rozwijane. Wyniki mogą być bardzo różne u poszczególnych pacjentów, ale cały czas się poprawiają. Jednym z głównych problemów, z jakimi boryka się wielu lekarzy, jest fakt, że lifting za pomocą nici daje mierne rezultaty.

Zobacz więcej  Pielęgnacja suchych włosów: skuteczne metody nawilżania i odbudowy włosów suchych i zniszczonych

Czego nie należy robić po zabiegu liftingu nićmi?

Chociaż lifting za pomocą nici w tym gabinecie jest zabiegiem wykonywanym w gabinecie, po zabiegu nadal należy podjąć pewne środki ostrożności, aby zapewnić sobie optymalne rezultaty.

Pocieranie twarzy

Skóra potrzebuje czasu na zagojenie się po zabiegu liftingu nićmi. Pocieranie twarzy może sprawić, że nici przesuną się w inne miejsce, co może spowodować, że rezultaty będą gorsze od oczekiwanych. Jeśli regularne złuszczanie jest częścią Twojej rutyny pielęgnacyjnej, upewnij się, że robisz to dzień wcześniej. Powinnaś również unikać stosowania kremów nawilżających, serum lub innych preparatów dostępnych na receptę.

Spanie na boku

Spanie na boku, a nawet na brzuchu, powoduje nacisk na twarz. Należy tego unikać przez około tydzień po zabiegu liftingu. Staraj się spać na plecach z głową podpartą na poduszce, aby zminimalizować obrzęk po liftingu.

Energiczne ćwiczenia fizyczne

Wielu pacjentów pyta: „Czy mogę ćwiczyć po liftingu nici?”. Tak, można ćwiczyć po zabiegu liftingu nici. Jednak przez pierwszy tydzień lub dwa, zaleca się tylko lekkie ćwiczenia, takie jak spacer. Należy unikać biegania, jazdy na rowerze, podnoszenia ciężarów i innych energicznych aktywności do czasu zagojenia się miejsc, w których przeprowadzono lifting nici. Ważne jest również, aby pominąć jogę przez co najmniej tydzień, ponieważ wiele pozycji wymaga trzymania głowy poniżej poziomu serca, a Ty musisz trzymać głowę w górze.

Zaplanuj ważne wydarzenia

Czas rekonwalescencji po zabiegu podniesienia nici jest stosunkowo krótki – około tygodnia lub dwóch. W tym czasie możesz odczuwać pewną bolesność i zasinienia.

Lifting nićmi

Lifting nićmi jest ekscytującą nową techniką stosowaną do podnoszenia i napinania zwiotczałej tkanki twarzy. Ta niechirurgiczna alternatywa szybko zyskuje na popularności. Specjalistyczne nici są wprowadzane i mocowane w głębszych tkankach skóry, a po odpowiednim ułożeniu dają efekt ujędrnienia i napięcia. Dodatkową korzyścią jest to, że nici stymulują tworzenie kolagenu. W porównaniu z chirurgicznym liftingiem twarzy, lifting nićmi wiąże się z dużo mniejszym urazem. Nie ma widocznych blizn. Nie jest wycinana skóra. Zabieg jest szybki (od 20 do 40 minut w zależności od ilości wprowadzanych nici) i obarczony bardzo niskim ryzykiem infekcji.

Początkowe rezultaty są widoczne natychmiast, a wyniki nadal się poprawiają, ponieważ kolagen i elastyna tworzą się i dojrzewają. Podnoszenie nici może trwać od 18 do 24 miesięcy, ale niektórzy ludzie zgłaszają efekty nawet dłużej. Nici Aptos to najnowsza i najbardziej skuteczna generacja liftingu nićmi, która jest wynikiem żmudnego rozwoju i ewolucji.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop