Blog

Czy kaniula jest bezpieczniejsza od igieł w medycynie estetycznej?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy kaniula jest bezpieczniejsza od igieł w medycynie estetycznej?

W niedalekiej przeszłości większość wypełniaczy skórnych była podawana za pomocą igły podskórnej. W rzeczywistości, czy wiesz, że niektóre wypełniacze skórne są nawet dostarczane z dwiema krótkimi igłami, ponieważ ta metoda wstrzykiwania jest tak często zalecana przez producentów? W ostatnich latach jednak coraz więcej lekarzy medycyny estetycznej preferuje stosowanie kaniuli estetycznej, zwłaszcza przy wykonywaniu niektórych zabiegów i pracy z większymi obszarami zabiegowymi.

Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem kaniul

Istnieje kilka zalet pominięcia dostarczanych igieł na rzecz kaniuli z tępym zakończeniem. Ponieważ uważam, że ważne jest, aby moi klienci byli w pełni poinformowani o zabiegach, którymi są zainteresowani, chciałam poświęcić kilka minut na wyjaśnienie różnic pomiędzy kaniulami i igłami oraz wpływu, jaki te różnice mogą mieć na doświadczenie i wyniki zabiegów kosmetycznych.

Podstawowe różnice między kaniulami a igłami

Igły są oczywiście bardzo ostre, natomiast kaniule mają tępą, zaokrągloną końcówkę. Jednym z podstawowych efektów ubocznych podawania wypełniaczy skórnych za pomocą igły są pojawiające się po zabiegu zasinienia i obrzęki, ponieważ istnieje możliwość, że igła przebije naczynia krwionośne pod skórą, co spowoduje zasinienie. Doświadczeni lekarze wykorzystują oczywiście swoją szeroką wiedzę na temat anatomii twarzy i podejmują działania mające na celu zminimalizowanie tego ryzyka, ale nie można zagwarantować, że po zabiegu nie pojawią się siniaki.

Ponieważ kaniule mają tępą końcówkę, nie stwarzają takiego samego ryzyka powstania siniaków, ponieważ często przebijają naczynia krwionośne znajdujące się pod skórą i powodują znacznie mniejszy uraz. Ponadto, ponieważ kaniule są elastyczne, za pomocą jednego otworu można wykonać zabieg na wielu obszarach twarzy, co dodatkowo zmniejsza ryzyko powstania siniaków.

Na czym więc polega różnica?

Główną różnicą pomiędzy kaniulą a igłą jest ich konstrukcja. Co istotne, kaniula ma tępą końcówkę, przez co nie jest w stanie przebić skóry. Do zabiegu z użyciem kaniuli nadal wymagana jest ostra igła, jednak służy ona jedynie do stworzenia punktu wejścia w skórę. Po utworzeniu punktu wejścia, kaniula może wejść w skórę w celu umieszczenia produktu. Tępa końcówka kaniuli wypycha tętnice i żyły z drogi, zmniejszając ryzyko wystąpienia obrzęku, siniaków i bólu u pacjenta. Co najważniejsze, tępa końcówka zmniejsza również ryzyko poważniejszych powikłań, takich jak okluzja naczyniowa, która może prowadzić do obumarcia tkanek, a nawet ślepoty.

I odwrotnie, igły mają cienką ściankę i ostrą końcówkę. Pozwala to na łatwą penetrację skóry i możliwość umieszczenia produktu bez zbytniego popychania lub manipulacji przez lekarza. Kolejną zaletą igieł jest to, że ich mniejszy rozmiar pozwala na lepszą precyzję, a także na dostarczenie produktu nadtwardówkowo. Oczywiście ostra końcówka igły oznacza również, że znacznie łatwiej jest przypadkowo przebić i spenetrować ścianę naczynia, potencjalnie wprowadzając produkt do samego naczynia i uniemożliwiając przepływ krwi.

Zobacz więcej  Czy zabiegi odchudzające działają?

Co lepsze – podłączenie kroplówki bądź strzykawki?

Wszystkie wypełniacze skórne są dostarczane w pakiecie z igłami, a od niedawna niektóre wypełniacze skórne, takie jak Belotero Volume, zawierają zarówno igłę, jak i kaniulę, co pozwala lekarzowi wybrać najbardziej odpowiednią metodę leczenia. Oczywiście, jeśli produkt wypełniacza skórnego nie zawiera kaniuli, osoby wykonujące iniekcje mogą zakupić je oddzielnie.

Ograniczenie ryzyka związanego z zabiegami z użyciem wypełniaczy skórnych

Najpoważniejsze powikłania, które pojawiają się po zabiegach z użyciem wypełniaczy skórnych, występują, gdy wypełniacze są nieumyślnie wstrzykiwane do naczyń krwionośnych i tętnic. Prowadzi to do powstania zatorów i upośledza przepływ krwi do tego obszaru skóry. Oprócz zapewnienia, że zabieg jest przeprowadzany przez doświadczonego i wysoce profesjonalnego lekarza medycyny estetycznej, warto zauważyć, że ryzyko wystąpienia takiej sytuacji w przypadku zastosowania kaniuli jest minimalne.

Co daje lepsze rezultaty: Igły czy kaniule?

Kaniule są często znacznie dłuższe niż igły, a to w połączeniu z ich elastycznością oznacza, że często pozwalają na bardziej płynne i spójne podawanie wypełniacza w niektórych obszarach twarzy, zwłaszcza wokół linii szczęki. Kaniule są również często preferowane w przypadku leczenia szczególnie wrażliwych obszarów twarzy, w tym wokół oczu, gdzie wstrzykiwanie może być bolesne i częściej pojawiają się siniaki.

Ta nieodłączna elastyczność może również czasami stanowić wadę podczas stosowania zabiegów z użyciem wypełniaczy w innych obszarach twarzy. Wielu lekarzy medycyny estetycznej preferuje stosowanie małych igieł podczas leczenia drobnych zmarszczek wokół ust i warg, ponieważ pozwala im to zachować precyzję i kontrolę potrzebną do wstrzykiwania małych ilości wypełniacza w celu uzyskania naturalnie wyglądających rezultatów.

Co jest bardziej bolesne: Igły czy kaniule?

Ponieważ długość i elastyczność kaniul oznacza, że za pomocą jednego miejsca wstrzyknięcia można leczyć większe obszary, niektórzy pacjenci mogą uznać je za mniej bolesne niż zabiegi wykonywane za pomocą igły, która będzie musiała wielokrotnie nakłuwać skórę, aby dostarczyć wypełniacz w sposób jednolity w całym miejscu leczenia.

Najbardziej doświadczeni lekarze medycyny estetycznej mają doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów z użyciem wypełniaczy skórnych zarówno za pomocą kaniul, jak i igieł. Niektórzy będą preferować jedną metodę od drugiej, a większość dostosuje swój wybór w zależności od leczonego obszaru, unikalnej struktury twarzy każdego klienta i pożądanego wyniku.

Zobacz więcej  Zmarszczka na czoło: Likwidacja i wypełnienie za pomocą kwasu hialuronowego

Kaniule są wciąż nowością w medycynie estetycznej

Dla lekarzy medycyny estetycznej, najbardziej popularną techniką stosowaną w leczeniu pacjentów za pomocą wypełniacza skórnego jest zazwyczaj tradycyjna ostra igła, którą wstrzykuje się pod skórę, aby uzyskać pożądany efekt. Jednak w miarę rozwoju branży i poszerzania możliwości szkoleniowych pojawiają się nowe i innowacyjne instrumenty estetyczne, które pomagają w osiąganiu doskonałych rezultatów i wspomagają lekarza medycyny estetycznej w precyzji i ukierunkowaniu na konkretne obszary twarzy i szyi.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli

Jednym z takich narzędzi jest igła kaniulowa, która szybko staje się preferowaną metodą iniekcji dla wielu praktyków w całym kraju. Dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji, igła ta może pochwalić się kilkoma zaletami w stosunku do swojego tradycyjnego odpowiednika. Jeśli jesteś iniektorem zainteresowanym wykorzystaniem kaniuli do wypełniacza ust i innych zabiegów kosmetycznych w ramach swojej praktyki estetycznej do leczenia pacjentów, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza technika korzystania z tego instrumentu i jak może on pomóc przenieść Twoje procedury iniekcyjne na wyższy poziom. Dodatkowo, dowiedz się więcej o tym, jak możesz zarezerwować kursy szkoleniowe z zakresu estetyki blisko Ciebie.

Co to jest kaniula?

Igła kaniulowa to zaokrąglony, tępo zakończony instrument, który jest używany przez osoby wykonujące zabiegi wstrzykiwania wypełniaczy. Podczas gdy standardowa igła jest ostra i bezpośrednio przebija skórę w docelowym obszarze, nie jest możliwe, aby przeniknąć za pomocą kaniuli. Konieczne jest wykonanie małego otworu igłą, aby nakłuć skórę przed przystąpieniem do podawania zabiegu za pomocą kaniuli. Ta krytyczna różnica między tymi dwoma instrumentami jest główną zaletą używania kaniuli i dlatego jest ona preferowanym narzędziem dla tak wielu pracowników medycznych.

Najlepsze praktyki przy wprowadzaniu kaniuli

Pierwszym i najbardziej kluczowym krokiem w procesie wypełniania jest przeprowadzenie pełnej oceny twarzy pacjenta i analiza obszaru problemowego, w tym ogólnej utraty objętości. Dzięki ustaleniu obaw i pożądanych rezultatów już na samym początku, będziesz mógł współpracować z klientem, aby stworzyć realistyczne oczekiwania dotyczące zabiegu z użyciem wypełniacza skórnego.

Po ustaleniu, że igła kaniulowa jest najlepszym narzędziem do zastosowania w obszarze twarzy, który będzie poddawany zabiegowi, należy wykonać poniższe kroki, aby bezpiecznie i skutecznie wykonać zastrzyk:

Wybierz odpowiedni rozmiar igły kaniulowej do zabiegu. Będzie to zależało od leczonej części twarzy lub szyi oraz delikatności skóry w tym obszarze.

Za pomocą małej igły wprowadzającej wykonać niewielkie nakłucie skóry na obszarze docelowym i stworzyć punkt wejścia, który umożliwi wprowadzenie kaniuli.

Zobacz więcej  Dermaheal – preparat na włosy wykorzystywany w mezoterapii

Wprowadzić igłę kaniuli do punktu wejścia i manewrować nią wzdłuż tkanki skórnej. W ten sposób powstanie wystarczająco duży obszar, aby umożliwić skuteczne podanie wypełniacza skórnego.

Za pomocą kaniuli można teraz bezpiecznie i precyzyjnie wprowadzić wypełniacz w pożądany obszar twarzy za pomocą tego punktu wejścia.

Zalety stosowania kaniuli

Istnieje szereg zalet stosowania kaniuli w porównaniu z tradycyjną ostrą igłą, które w większości przypadków wynikają z tępego charakteru instrumentu.

Mniejszy uraz

Kaniula jest zazwyczaj znacznie dłuższa niż standardowa ostra igła, co oznacza, że jest również znacznie bardziej elastyczna. Ze względu na tę dodatkową długość, można wykonać początkowy punkt wejścia, a następnie użyć kaniuli do objęcia większego obszaru niż w przypadku standardowej igły, eliminując potrzebę wielokrotnego przebijania skóry. Ponieważ istnieje tylko jeden punkt wejścia w skórę, znacznie mniejszy jest uraz tkanki skórnej, co oznacza, że pacjent zazwyczaj doświadcza mniejszego zasinienia i obrzęku po zabiegu. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku delikatnych i wrażliwych obszarów twarzy, takich jak okolice oczu, ponieważ delikatna skóra jest szczególnie podatna na skutki uboczne zabiegów iniekcyjnych.

Lepsze rezultaty

Długość i elastyczność igły kaniuli oznacza, że można stosować zamaszyste pociągnięcia podczas wykonywania zastrzyków – pomaga to uzyskać delikatniejszy wygląd i bardziej subtelne rezultaty. To sprawia, że kaniula jest idealna dla tych klientów, którzy szukają naturalnego wyglądu, który nie jest „przesadzony”. Elastyczna igła jest również cennym narzędziem dla praktyków, ponieważ elastyczność pozwala być bardziej kreatywnym i artystycznym przy zabiegu i stworzyć dopasowany wygląd, który odpowiada celom estetycznym klienta.

Mniejsze ryzyko dzięki

W przypadku tradycyjnych igieł zawsze istnieje możliwość niezamierzonego przebicia się w miejsca wkłucia przez więcej niż tylko wierzchnią warstwę skóry. Ryzyko komplikacji podczas zabiegu jest znacznie zmniejszone dzięki kaniuli, ponieważ jej tępa końcówka oznacza, że można poruszać się wokół tętnic i żył bez ich uszkadzania.

Podsumowanie – produkty informacje kontakt

Podobnie jak w przypadku różnych rodzajów wypełniaczy dostępnych na rynku, wybór pomiędzy tradycyjną igłą a kaniulą zależy ostatecznie od tego, z czym pacjent czuje się najwygodniej i co pomaga mu osiągnąć wyjątkowe rezultaty.

W przypadku takiego zabiegu możliwa jest również płatność elektroniczna i czasem nawet obniżka ilość sztuk do konkretnego zabiegu. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby nauczyć się, jak prawidłowo korzystać z tego innowacyjnego narzędzia i wypróbować je podczas szkolenia z zakresu wypełniaczy, ponieważ możesz być mile zaskoczony naturalnym efektem, jaki możesz stworzyć.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop