Blog

Zagęszczanie włosów – ciesz się wymarzoną fryzurą

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zagęszczanie włosów – ciesz się wymarzoną fryzurą

Włosy na głowie to atrybut piękna i symbol przyciągania fizycznego. Zwiększają pewność siebie, poprawiają samopoczucie i promują relacje społeczne. Niestety nie każdy może cieszyć się bujnymi włosami przez całe życie. Nadmierne wypadanie włosów może wystąpić w wieku dorosłym, ale zwykle dotyczy osób w średnim wieku. Cykl życia włosów jest niezależny dla każdego mieszka włosowego. Włosy rosną średnio po 26 latach (anagen). Po tym okresie wchodzi w fazę przejściową (katagen), w której przestaje się rozwijać. W telefonach komórkowych (telogenach) włosy oddzielają się od brodawki sutkowej i wypadają. Regeneracja mieszków włosowych i rozpoczęcie nowego cyklu produkcji włosów zajmuje kilka miesięcy.

Fazy wzrostu i wypadania włosów nie są zsynchronizowane. Dzięki temu nie stracisz wszystkich włosów na raz. Nie ma ryzyka wypadania włosów, jeśli nic nie przerywa cyklu. W wyniku reakcji fizjologicznych codziennie traci się 50-100 włosów. To całkiem naturalne. Jednak w niektórych przypadkach wypadanie może być ciężkie, nowe włosy mogą nie odrastać, a fryzura może się znacznie przerzedzać. To znak, że coś jest nie tak. Kluczem w tym przypadku jest terminowa diagnoza i odpowiednie leczenie.

Kiedy pojawia się problem z nadmiernym wypadaniem włosów?

Nadmierne wypadanie włosów występuje, gdy liczba włosów anagenowych i telogenowych jest niezrównoważona. Czasami to wypadanie włosów jest tylko tymczasowe. Po odpowiedniej diagnozie i leczeniu włosy zaczynają odrastać. Niestety istnieje również rodzaj wypadania włosów, którego przyczyną jest obumieranie mieszków włosowych, którego skutki są trwałe i nieodwracalne.

Łysienie androgenowe

Jest to najczęstszy rodzaj wypadania włosów, znany głównie, jako problem męski, ale dotyka również kobiety. Wypadanie włosów androgenowych ma podłoże hormonalne i bardzo często genetyczne. Może to być również spowodowane wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą lub chorobą niedokrwienną serca.

Łysienie anagenowe

Znany również jako łysienie dystroficznej. W tym przypadku nadmierne wypadanie włosów wiąże się z nieprawidłowościami w naturalnym cyklu wzrostu włosów.

Telogenowy typ łysienia

Taki typ łysienia występuje, gdy do telogenu wchodzi zbyt dużo włosów naraz. Włosy nie rosną i zbyt mocno wypadają, co powoduje ich przerzedzenie. W tej postaci choroby mieszki włosowe nie obumierają, a włosy nie są całkowicie łyse. Problem jest tymczasowy.

Łysienie plackowate

Nazwa tej choroby odzwierciedla jej objawy. Łysienie plackowate charakteryzuje się bezwłosymi, kolistymi zmianami. Mają regularny kształt, a wewnętrzna skóra pozostaje niezmieniona. Zmiany łysienia plackowatego występują zwykle w kościach potylicznych i czołowych.

Niezależnie jednak od przyczyny, możemy szukać profesjonalnej pomocy. Taką pomocą może być zagęszczanie włosów metodą igłową, lub innymi dostępnymi metodami. Jeżeli chodzi o zagęszczanie włosów, metod jest naprawdę wiele. Wszyscy kojarzą problem łysienia z zastosowaniem jednej metody zagęszczania włosów, czyli z przeszczepem. Owszem, ta metoda jest bardzo popularna, jednak nie jest jedynym sposobem zagęszczania włosów. Panie na przykład często decydują się na połączenie zagęszczania włosów z zabiegiem, jakim jest przedłużanie włosów, wtedy efekt wizualny jest jeszcze lepszy. Jednak nie wyprzedzajmy, na poszczególnych metodach skupimy się nieco później.

Zobacz więcej  Konferencja amwc 2018 monaco

Zagęszczanie włosów – komu to potrzebne?

Zagęszczanie włosów stało się w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Zadbane, gęste, długie włosy dodają uroku i są symbolem kobiecości i piękna. Niestety nie wszystkie kobiety mogą pochwalić się długimi, gęstymi włosami. Pomóc mogą metody przedłużania i zagęszczania włosów.

U mężczyzn najczęstszym wzorem łysienia androgenowego jest łysienie androgenowe, które jest związane z testosteronem. Skłonność do łysienia jest genetyczna. Jeśli twój tata szybko łysieje, możesz wkrótce stracić włosy. U kobiet przyczyny łysienia typu męskiego różnią się w zależności od genetyki lub środowiska. W każdym razie należy skonsultować się z lekarzem, który może pomóc w znalezieniu odpowiedniego leczenia.

Jaki jest najczęstszy sposób na zagęszczenie włosów? Czy można zagęścić włosy bez operacji? Która kuracja domowa jest najskuteczniejsza? Ile kosztuje zagęszczenie włosów?

Metoda zagęszczania włosów przez ringi

Metoda Micro Ring Hair Sickening jest jedną z metod trwałego zagęszczenia włosów. Do tej metody nie poleca się włosów syntetycznych. Mikroringi to małe pierścienie wykonane z aluminium, miedzi lub miedzi z silikonową powłoką od wewnątrz. Rozmiar i kolor pasują do naturalnej tekstury i koloru włosów. Przedłużanie włosów przywiązuje się do cienkich pasm za pomocą rękawów termozgrzewalnych, kleju lub specjalnej keratyny, która działa jak pętla z drutu. Jest przymocowany do podłoża, w którym wcześniej zostały umieszczone naturalne pasma i zablokowane specjalnym zaciskiem jak najbliżej skóry głowy. Do montażu nie jest potrzebne ciepło. Efekt pogrubienia i wydłużenia utrzymuje się przez 3 miesiące, więc pierścionek musi być bliżej linii włosów.

Metoda kępkowego zagęszczania włosów

Metoda zagęszczania kanapkowego pomaga równomiernie przymocować cienkie sztuczne włosy do naturalnych włosów tuż przy skórze głowy. Do tego celu służą bandaże silikonowe. Stawy są ledwo widoczne i niewyczuwalne w dotyku. Ta metoda nie jest zalecana dla kobiet o cienkich i łamliwych włosach, ponieważ wstążka rozciągnie włosy. Ta metoda nie jest odpowiednia dla kobiet, które preferują strzyżenie, kok i głaskanie po plecach, ponieważ może sklejać włosy i powodować piekący ból. Zabieg należy powtarzać co 23 miesiące.

Metoda keratynowego zagęszczania włosów

Keratyna to najpopularniejsza profesjonalna, niechirurgiczna metoda zagęszczania włosów. W tym celu stosuje się sztuczne włosy podobne do tych stosowanych w metodzie pętelkowej. Jednak w tym przypadku włosy są utrzymywane razem za pomocą keratyny, więc połączenia są trudne do zauważenia. Proces odbywa się za pomocą spawarki lub specjalnego pistoletu. Zagęszczanie siatki i przedłużanie włosów to świetna niechirurgiczna alternatywa dla peruk. Grube włosy są umieszczone na cienkiej, przepuszczalnej siateczce, w przeciwieństwie do włosów naturalnych. To najlepszy sposób dla osób cierpiących na łysienie i wypadanie włosów. Zagęszczanie włosów metodą keratynową jest skuteczne i wiąże się z niewielką ingerencją, jednak nie w każdym przypadku się sprawdza. Jednak jeżeli to nie zadziała, nic straconego, przed nami jeszcze wiele meto. Należy w tym przypadku zaznaczyć, że w Skyclinic wszystkie zabiegi są połączone z konsultacjami specjalistów. Jeżeli ekspert uzna, że zagęszczanie włosów metodą, która nam się podoba, nie zadziała, doradzona zostanie nam alterantywa.

Zobacz więcej  Świerzb - czym jest i jak sobie z nim radzić?

Zagęszczanie włosów nanowłóknami

Metoda ta pozwala na natychmiastowe widoczne pogrubienie włosów, wszystko dzięki zastosowaniu nanowłókien keratynowych. Co to za metoda kompresji? Na cebulki włosów nakładany jest specjalny spray z nanowłókien. Są to cienkie włókna, które przyklejają się do włosów i wizualnie je zagęszczają. Ta metoda jest idealna jako dodatek do innych metod zagęszczania lub jako sposób na dobry wygląd przed wielkim show!

Zagęszczanie włosów dzięki mezoterapii

Ta metoda dostarcza skórze składników odżywczych, witamin i minerałów. Podczas zabiegu skóra jest przebijana setkami małych igieł, a pod nią wprowadzane są składniki odżywcze. Zabieg poprawia krążenie krwi, zwiększa odporność włosów i przyspiesza ich wzrost. Zabieg należy powtórzyć kilka razy na tym samym miejscu.

Naświetlanie lampami led metodą na zagęszczanie włosów

To sposób na zapobieganie wypadaniu włosów i stymulację wzrostu nowych włosów. Dzięki delikatnemu miejscowemu ogrzewaniu skóry głowy światło LED poprawia krążenie krwi i stymuluje wzrost włosów. Zabieg należy często powtarzać, zwykle 10 razy z rzędu, a następnie okazjonalnie stosować leczenie podtrzymujące.

Sztuczne włosy – sposób na przedłużanie i zagęszczanie włosów

Zagęszczanie włosów sztucznymi włosami. Metoda ta pozwala na szybkie i dość trwałe zagęszczenie włosów – efekt może utrzymywać się tygodniami, aż włosy odrosną zbyt długo i trzeba usunąć gęste włosy. Możesz użyć sztucznych i prawdziwych włosów, aby je pogrubić. Cała procedura trwa około 3 godzin. Dzięki temu możesz również zdecydować się na przedłużanie włosów – wszystko zależy od preferencji.

Zagęszczanie włosów metodą mikropigmentacji

To kolejny sposób na wizualne zagęszczenie włosów. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku mężczyzn, którzy są świadomi pierwszych objawów łysienia typu męskiego i rozpoczęli już inne zabiegi. Może być również stosowany przez osoby całkowicie łyse. To sprawia, że głowa wydaje się być gęsto pokryta bardzo krótkimi włoskami. Mikropigment maskuje wypadanie włosów. W tej metodzie pigment umieszczany jest pod skórą.

Zobacz więcej  Ujędrnienie brzucha - jak wybrać zabiegi na brzuch

Przeszczep włosów skuteczną metodą zagęszczania

Przeszczep włosów to sposób na przywrócenie włosów, które zostały utracone lub które od dawna nie rosły. Ta metoda jest bardzo kosztowna i wymaga wizyty w klinice, ale efekty są bardzo dobre. Stosuje się wiele metod przeszczepu włosów, ale z reguły kawałek włosów jest pobierany ze skóry głowy pacjenta, przeszczepiany i przeszczepiany tam, gdzie pacjent nie ma już naturalnych włosów.

Ta metoda nie wymaga specjalnej hospitalizacji. Przez około tydzień należy unikać aktywności fizycznej, zmoczyć włosy i nosić czapkę. W tym czasie należy również stosować przepisane leki do pielęgnacji miejsca implantacji.

Niestety, jeśli problemem są uśpione mieszki włosowe, ta metoda może nie zadziałać. Z czasem przeszczepione włosy stają się cieńsze i wypadają. Dlatego ważne jest, aby dokładnie omówić z lekarzem, czy ta metoda jest skuteczna, czy nie. Należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry głowy, aby zwiększyć skuteczność przeszczepów włosów.

Przedłużanie włosów dostępne dla każdego

Jeśli chcesz nie tylko pogrubić, ale także wydłużyć bez czekania, przedłużka jest najlepszym wyborem. Ta metoda leczenia (czy może raczej poprawy wyglądu) jest bardzo pozytywna. Samo rozszerzenie jest zaskakująco skuteczne, nawet jeśli trwa kilka godzin. Natychmiast gęste włosy. Istnieje wiele sposobów na odpowiednie wykonanie przedłużeń włosów. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest metoda keratynowa, która pozwala wykorzystać keratynę w celu dodania nowych włosów do włosów pacjenta. Uzyskany efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się około 2 miesięcy, po czym włosy należy wyprostować.

Inną popularną metodą jest zastosowanie mikroringów, zwane również metodą zimną. Włosy naturalne mają małe kosmyki przymocowane do małego metalowego pierścienia zawiązanego wokół włosów. Ta metoda daje lepszą trwałość – włosy utrzymują się do kilku miesięcy i nadal dobrze wyglądają. Clippin Strand można montować na specjalne okazje. Umieszcza się je na specjalnych spinkach do włosów z grzebieniem we włosach. Ta metoda jest idealna na wesela, przyjęcia lub randki z bliskimi. Szybkość i łatwość użycia tabletek na porost włosów pozwalają zapuścić włosy. Te metody pozwalają więc nie tylko na zagęszczanie włosów, ale również na ich przedłużenie, w związku z czym zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku pań.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop