Blog

Orlifique – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Orlifique – recepta online

Orlifique – skład

Orlifique jest lekiem antykoncepcyjnym. Gdy otworzymy opakowanie zauważymy, że w każdym blistrze występują dwa kolory tabletek – różowe oraz białe. Każda różowa tabletka zawiera substancje czynne, czyli dwa hormony żeńskie: lewonorgestrel oraz etynyloestradiol. Tabletki białe zaś stosowane są jako placebo, a więc nie zawierają substancji czynnych, a tylko te pomocnicze. W tych tabletkach więc znajdziemy substancje, które tworzą nam rdzeń oraz otoczkę tabletki.

Orlifique – dawkowanie

Przed rozpoczęciem stosowania leku Orlifique ważne jest, aby skonsultować to z lekarzem, który oceni, czy będzie to dla pacjentki najlepszy wybór.

W blistrze znajduje się 21 tabletek różowych, które zawierają substancje czynne, oraz 7 tabletek placebo. Najpierw należy przyjąć tabletki różowe, następnie, zgodnie z kierunkiem strzałek umieszczonych na blistrze, tabletki białe. Przyjmując lek Orlifique nie robimy przerwy w przyjmowaniu leku. Dzięki temu zwiększa się rutynowość tej czynności i zmniejsza się prawdopodobieństwo, że konieczność wzięcia kolejnej tabletki wypadnie nam z głowy.

Systematyczność jest kluczem do stosowania leku Orlifique. Należy przyjmować jedną tabletkę na dobę, każdego dnia, o tej samej porze. W razie potrzeby można lek popić wodą.

Wskazania do stosowania Orlifique

Lek Orlifique jest środkiem antykoncepcyjnym, a więc stosowanym w celu zapobiegania zajściu w ciąże. Jeśli przyjmowany poprawnie, ma bardzo wysoką skuteczność.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że lek Orlifique zabezpiecza tylko przed zajściem w ciąże, nie chroni nas jednak przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, na przykład przed zakażeniem wirusem HIV.

Przeciwskazania do stosowania Orlifique

Tak jak każdy inny lek, tak i dla preparatu Orlifique można wskazać przeciwwskazania do jego stosowania.

Na czele listy znajdują się problemy mogące zwiększać ryzyko pojawienia się zakrzepicy u pacjentki. Obecność zakrzepów w naczyniach, problemy z krzepnięciem krwi czy przejście w przeszłości zawału lub udaru mózgu dyskwalifikuje do przyjmowania tego leku.

Zobacz więcej  7 najlepszych sposobów na zadbanie o włosy latem

Podobnie sprawa wygląda dla pacjentek, u których występują migreny z aurą, zapalenie trzustki lub choroby wątroby. Osoby chorujące na nowotwór wątroby, raka piersi czy narządów płciowych również nie powinny przyjmować tego leku.

Warto wspomnieć też o możliwych alergiach. W składzie leku Orlifique oprócz substancji czynnych znajdziemy też substancje pomocnicze, na które alergia może objawić się silną reakcją anafilaktyczną. Pacjentki uczulone na soję, orzeszki ziemne lub barwniki azowe niestety nie będą mogły stosować leku Orlifique.

Ostrzeżenia dla leku

Są sytuacje, gdzie przyjmowanie leku nie jest zabronione, jednak powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza. Dotyczy to między innymi chorych na cukrzycę, depresję lub padaczkę. Osoby ze zdiagnozowaną chorobą Leśniowskiego-Crohna, toczniem rumieniowatym lub niedokrwistością sierpowatokrwinkową także powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji.

Orlifique a ciąża

Ryzyko zajścia w ciąże podczas stosowania leku Orlifique jest znikome. Jednak jeśli podczas stosowania tabletek placebo nie pojawi się krwawienie z odstawienia podczas dwóch kolejnych cykli możliwe jest, że pacjentka jest w ciąży. W takiej sytuacji należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, ponieważ leku Orlifique nie wolno przyjmować będąc w ciąży.

Orlifique – efekty uboczne

Jak podczas każdej kuracji, tak i podczas stosowania leku Orlifique mogą wystąpić skutki uboczne.

Warto wspomnieć, że u wszystkich kobiet, które stosują złożone środki antykoncepcyjne, występuje zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi w żyłach lub tętnicach. Z tego powodu każde przeszłe lub aktualne problemy z krążeniem należy skonsultować z lekarzem.

Najczęściej występującymi skutkami ubocznymi są wahania nastroju, ból głowy czy nudności. Pacjentki często skarżą się również na ból piersi, zmniejszone libido oraz zwiększenie masy ciała.

Możliwych skutków ubocznych jest wiele, jednak nie występują one u wszystkich. Jeśli pojawią się jakieś objawy, które nas zaniepokoją, warto udać się na konsultację z lekarzem.

Zobacz więcej  Lifting - zabieg korygujący niedoskonałości wyglądu

Orlifique – interakcje

Zawsze rozpoczynając kurację środkami antykoncepcyjnymi należy wcześniej powiadomić lekarza o przyjmowanych lekach, również preparatach ziołowych, gdyż wszystkie te środki mogą wchodzić w interakcję z środkami antykoncepcyjnymi i wzajemnie zmniejszać swoją skuteczność.

Niektóre preparaty mogą znacznie zmniejszać stężenie leku Orlifique we krwi, a to może skutkować w zmniejszeniu ochrony przed zajściem w ciąże. Dotyczy to leków stosowanych w leczeniu padaczki, gruźlicy, zakażeń grzybiczych czy zapalenia stawów. Dodatkowo leki ziołowe, które zawierają w swoim składzie ziele dziurawca zwyczajnego także wpływają negatywnie na ochronę przed ciążą.

Lek Orlifique może również wpływać na działanie innych preparatów. Jednym z takich preparatów są leki przeciwpadaczkowe, co może skutkować w zwiększonej częstości ataków.

Jak uzyskać receptę online na Orlifique?

Coraz bardziej popularne staje się umawianie się na wizyty lekarskie oraz otrzymywanie recept przez Internet. W dobie e-recepty nie stanowi to już żadnego problemu. Gdy potrzebujemy recepty na lek Orlifique warto zwrócić się do Skyclinic. Jest to placówka medyczna, a więc ma prawo wystawiać recepty na leki. Dzięki obsłudze online uzyskamy swoją receptę szybko i bezproblemowo. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop