Blog

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zabiegi z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy na twarz, popularne metody

Kwas hialuronowy (inaczej: hialuronian sodu) stosowany w medycynie estetycznej regeneruje skórę.

„Kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w tkance łącznej (skóra, ścięgna, chrząstki stawowe, itp.). Ta cenna substancja ma właściwości silnego ujędrniania skóry, dzięki swojej zdolności do przywołania cząsteczek wody.”

Kwas hialuronowy jest składnikiem, który występuje naturalnie w skórze. W młodości jego ilość jest bardzo duża i z tego powodu skóra jest znacznie bardziej elastyczna i ujędrniona. W miarę starzenia się , jego naturalna produkcja w naszym organizmie maleje, a objawy starzenia takie jak zmarszczki zaczynają się pojawiać… jednak, można temu przeciwdziałać dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Jedną z zalet procedury z kwasem hialuronowym jest to, że składnik ten może być syntetyzowany i w związku z tym, stosowany na tych obszarach ciała, które wymagają ujędrnienia (np. dolina łez, wypełnianie ubytków – działanie na lwią zmarszczkę, itp.). Jego podawanie jest mało inwazyjnym procesem, nie powoduje większych podrażnień (tylko małe zaczerwienienie), ponieważ odbywa się za pomocą bardzo cienkiej strzykawki.

Właśnie z tego powodu i dzięki uzyskanym naturalnym efektom i bezpieczeństwie produktu, zabiegi z kwasem hialuronowym stały się  autentyczną gwiazdą wsród procedur kosmetycznych ostatnich lat.

Sprawdźmy obecnie najpopularniejsze metody zabiegów kwasem hialuronowym:

Rodzaje zabiegów użyciem kwasu hialuronowego

Face Lift Lite (wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym)

Po wstrzyknięciu mieszanki preparatu do głębszych poziomów skóry, lekarz medycyny estetycznej wypełnia ubytki w skórze  odpowiedzialne, w dużej mierze, za pojawienie się zmarszczek i utratę jędrności skory. Po zastosowaniu  uzyskuje się efekt wygładzania zmarszczek, zwiększa się nawilżenie, znikają też zmarszczki mimiczne takie jak zmarszczki palacza. Cera z oznakami starzenia wygładza się .

Aktywowanie komórek skóry skóry z użyciem kwasu hialuronowego

Jest to najbardziej znane zastosowanie kwasu hialuronowego na kontynencie europejskim. Polega na zastosowaniu różnych rodzai nakłuć mikroliniowych na całej powierzchni twarzy, tak aby zwiększyć elastyczność skóry, aby była ona bardziej napięta i wygładzona. Jego efekt, wyjątkowa gładkość skóry, są widoczne przez kilka miesięcy. Po czym następuje naturalne wchłanianie preparatu.

Kwas hialuronowy do ust

Zabiegi powiększania ust powinny być wykonywane profesjonalnie, jeśli efekt końcowy ma być naturalny i pozbawiony oznak sztuczności. Jeszcze kilka lat temu silikon był używany w tym samym celu – powiększenia ust, ale uzyskane wyniki nie były tak estetyczne. Obecnie możliwe jest stosowanie kwasu hialuronowego medycznego, opracowanego specjalnie do stosowania w ustach. Nakłada się go i wstrzykuje za pomocą mikronakłuć a uzyskany wynik jest bardzo naturalny i ma przybliżony czas trwania od 6 miesięcy do roku w zależności od użytego preparatu oraz predyspozycji organizmu.

Zobacz więcej  Czerwone plamy pod oczami: Przyczyny, najczęstsze problemy skóry w okolicach oczu, jak radzić sobie z podrażnioną skórą wokół oczu

Istnieją również balsamy i maski do warg, które zawierają wysokie stężenie kwasu hialuronowego i za ich pomocą, w ciągu kilku minut można uzyskać efekt ich odmłodzenia i wypełnienia przez krótki okres czasu.

Kwas hialuronowy do wypełnienia doliny łez

Są ludzie, którzy mają naturalną tendencję do ciemnej i głębokiej doliny łez. Ten estetyczny problem pogłębia się wraz z wiekiem, zwłaszcza  jeśli nic w tym kierunku nie robią, aby temu przeciwdziałać. W tym przypadku problem można rozwiązać poprzez niewielką (0,5 ml) ilość kwasu hialuronowego infitrowaną do obszaru pod oczami. Ten zabieg kwasem hialuronowym jest delikatny i zupełnie bezbolesny a zapewnia młody wygląd skóry praktycznie od razu.

Zabieg nie sprawia, że ciemny odcień skóry znika, ale kwas wypełnia obszar doliny łez, przez co eliminowany jest efekt zmęczonych, podkrążonych oczu. Wyniki utrzymują się od 1 do 3 lat,więc jest to jeden z najtrwalszych zabiegów z użyciem tego produktu. Oczywiście bardzo ważne jest, aby profesjonalista używał kwasu hialuronowego wskazanego wyłącznie  dla tego obszaru ciała.

Sztuczne łzy

Dla osób cierpiących na suchość oczu, kwas hialuronowy może być bardzo pomocny. Jest coraz częściej stosowany w sztucznych łzach, aby poprawić ich zdolność nawodnienia i chronić oko.

Kwas hialuronowy w zabiegach na inne obszary ciała

Ten preparat jest stosowany nie tylko do twarzy; istnieją balsamy nawilżające, w których kwas hialuronowy jest jednym z głównych składników a także różnego rodzaju serum, które sprawiają, że skóra ciała jest bardziej napięta i miękka. Wyniki są w większości zauważalne na dekolcie, szyi i rękach. Poprawia również wygląd tych obszarów, które najbardziej cierpią z powodu wpływu słońca.

Kapsułki i koncentraty

Oprócz kosmetyków, kwas hialuronowy można również znaleźć w różnych koncentratach. Może być wstrzykiwany w części chrzęstne, jak np. w kolano po jego urazie, żeby nawilżyć i zregenerować tkankę oraz nadać jej sprężystość

Przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego

Zabiegi wykonywane tym preparatem zwykle nie mają skutków ubocznych, ale nie są zalecane dla kobiet w ciąży  lub tych w okresie laktacji, a także dla osób z problemami skórnymi. W tym ostatnim przypadku należy skonsultować się ze specjalistą przed rozpoczęciem leczenia, aby przedstawił swoją opinię w tej kwestii.

Kiedy kwas hialuronowy zostaje podany, normalnym zjawiskiem jest miejscowy stan zapalny w danej okolicy. Pojawić się mogą również pojedyncze krwiaki.. Te niegroźne skutki uboczne  mogą utrzymywać się do 7 dni a następnie wchłoną się same a skóra powróci do normy.

Jak długo utrzymuje się efekt po podaniu kwasu hialuronowego?

W przypadku bezpośredniego wstrzyknięcia w skórę jego działanie na twarzy może utrzymywać się kilka miesięcy. Wiele czynników wpływa na jego czas trwania, ale średnio zabieg wypełniania zmarszczek ma trwałość od 6 do 12 miesięcy.

Zobacz więcej  Atywia Daily – recepta online

Medycyna estetyczna zaleca, że aby zapobiec utracie efektów związanych z kwasem hialuronowym z czasem, zabieg powinien być  powtarzany co 7 lub 8 miesięcy.

Bezpieczeństwo zabiegów

Podczas procedury z kwasem hialuronowym bardzo ważne jest dla twojego bezpieczeństwa, aby upewnić się, że stosowany produkt jest wysokiej jakości. Obecnie, ponad  350 marek produkujących medyczny kwas hialuronowy jest wprowadzonych do obrotu.

Co zrobić, jeśli efekty po zabiegu są niesatysfakcjonujące?

Może się zdarzyć, że po sesji infiltracji kwasem hialuronowym klientka nie jest zadowolona z uzyskanych wyników. Jedną z zalet tego materiału jest to, że wraz z upływem czasu naturalnie wchłania się  do organizmu, dzięki czemu osoba może odzyskać swój pierwotny wygląd. Ponadto, jeśli nie chce czekać, może natychmiast odzyskać swój dawny wizerunek poprzez hialuronidazę –  związek, który może rozpuścić kwas hialuronowy w ciągu zaledwie 24 godzin.

Wypełniacze twarzy, ust, nosa , wypełnianie zmarszczek: dane pokazują, że popyt na wypełnianie tych obszarów znacznie wzrósł w ostatnich latach.

Wypełniacze kwasu hialuronowego są uważane za bardzo bezpieczne produkty, które nie wiążą się z ryzykiem lub skutkami ubocznymi, zwłaszcza gdy są podawane przez doświadczonych specjalistów, którzy opanowali techniki wstrzykiwania i korzystają z certyfikowanych i niezawodnych produktów. Jednak właśnie dlatego, że jest to bardzo popularny zabieg, ryzyko, że u kogoś wystąpią powikłania adekwatnie wzrasta do liczby wykonywanych procedur. Czasami  może się zdarzyć, że klientka  nie jest w pełni zadowolona z uzyskanego wyniku i wtedy powstaje konieczność usunięcia kwasu hialuronowego.

Ci, którzy zdecydują się poddać zabiegowi estetycznemu, takiemu jak podanie  wypełniacza do ust lub kości policzkowych, albo wypełnienia doliny łez  i zmniejszenia efektu “zmęczenia” pod oczami, mają zazwyczaj nadzieję, że  pod koniec sesji będą widzieć w lustrze piękną i harmonijną twarz.  Na pewno nie spodziewają się ujrzenia ust “pontonów”, sztucznie wyglądających kości policzkowych lub  podskórnych grudek. Ale nawet jeśli w najgorszym wypadku miałoby to zdarzyć się, nie ma potrzeby panikować i rozpaczać, ponieważ można znaleźć rozwiązanie na wszystko.

Czy można usunąć kwas hialuronowy?

Odpowiedź brzmi: tak, można go usunąć. Często najlepszą rzeczą do zrobienia po podaniu wypełniacza tego typu, jest po prostu cierpliwe czekanie na jego ponowne wchłonięcie. Pamiętajmy, że kwas hialuronowy nie jest substancją trwałą, po zastosowaniu której efekt utrzymuje się na stałe w naszej skórze, ale pozostaje ona w miejscu wstrzyknięcia przez okres, który może się różnić (średnio od 5 do 12 miesięcy), po czym jest wchłaniana przez sam organizm, ponieważ jest to naturalna i biokompatybilna substancja obecna w tkankach wszystkich ssaków.

Zobacz więcej  Pieprzyki na ciele - rodzaje, leczenie, czy są groźne

Najlepszą metodą szybkiego wyeliminowania kwasu hialuronowego, jeśli po prostu nie można czekać na jego naturalną resorpcję, jest uciekanie się do hialuronidazy, nieinwazyjnej techniki, która unika konieczności poddania się traumatycznym zabiegom chirurgicznymi, które mogą prowadzić do dalszych powikłań, asymetrii lub blizn.

Jak wygląda zabieg hialuronidazy?

Hialuronidaza – lub hialuronoglucosaminidaza – to termin, który wskazuje na enzym zdolny do degradacji kwasu hialuronowego i przyspieszenia jego resorpcji. Można go zatem uznać za antidotum na asymetrię, ziarniniaki lub nadmierny obrzęk spowodowany wypełniaczem.

Procedura składa się z podskórnego wstrzyknięcia tego enzymu, a następnie małego ukłucia, i może być wykonywane w klinice. Efekt jest natychmiastowy, a jego wyniki są widoczne w ciągu 24 godzin po zabiegu. W niektórych przypadkach specjalista może również zalecić połączenie antybiotyku i terapii przeciwzapalnej, zwłaszcza gdy hialuronidaza jest stosowana do rozpuszczania wszelkich guzków podskórnych. Zwykle wystarczy wykonać jedną sesję, ale czasami lekarz musi podać preparat dwa razy.

Jeśli po przeprowadzeniu hialuronidazy klient chce wykonać nowy zabieg estetyczny nie ma problemu,wskazane jest jednak odczekanie  co najmniej między 2 a 4 tygodnie.

Hialuronidaza? Tak, ale ostrożnie.

Istnieją pewne określone przeciwwskazania, ponieważ hialuronidaza może mieć również skutki uboczne, jeśli nie jest wykonywana prawidłowo. Może spowodować nieestetyczne wgłębienia w skórze, asymetrię i obrzęk, również (w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego) po jej zastosowaniu może dochodzić do reakcji alergicznych

Hialuronidaza nie jest ryzykowna lub niebezpieczna sama w sobie i nie wpływa na naturalnie występujący w naszym organizmie kwas hialuronowy, ale musi być podawana w małych dawkach i zgodnie z dokładną metodologią: dlatego absolutnie konieczna jest porada u lekarza i upewnienie się, że lekarz przeprowadzający procedurę jest specjalistą w tym co robi.

Alternatywy dla hialuronidazy

Alternatywą dla hialuronidazy może być monopolarna lub dwubiegunowa częstotliwość radiowa. Technika ta stanowi bezpieczną i bezbolesną metodologię, która pozwala na szybkie rozwiązanie przykrych ekscesów po podaniu kwasu hialuronowego, ale nie wszyscy lekarze są zgodni co do tego że jest to prawidłowa metoda dla tego wskazania.

Ponadto, można znaleźć na rynku hialuronidazę w kremie, sprzedawaną jako produkt “over-the-counter”, ale preparaty te nie zawsze dają pożądane rezultaty i nigdy nie jest zalecane samodzielne i bez konsultacji z lekarzem kupienie i zastosowanie ich na sobie. Nie tylko narażamy się w ten sposób na  ryzyko niezadowalającego wyniku kuracji, ale również dalszego pogorszenia efektu wyjściowego.

Jeśli chodzi o medycynę, najlepsze rozwiązanie jest zawsze takie samo: porozmawiaj otwarcie z lekarzem. Nie wszystkie przypadki są takie same i tylko  specjalista jest w stanie ocenić najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla konkretnego pacjenta.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop