Blog

Dorin – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dorin – recepta online

Lek Dorin należy do grupy doustnych środków antykoncepcyjnych, który jest także stosowany w leczeniu umiarkowanego trądziku u kobiet. Preparat określany jest jako jednofazowy złożony środek antykoncepcyjny.

Dorin – skład

Dorin zawiera niewielkie ilości żeńskich hormonów płciowych. Każda tabletka leku Dorin zawiera dwa hormony:  etynyloestradiol (estrogen) w dawce 0,002 mg oraz dienogest (progestagen) w dawce 3 mg. Obok podstawowych składników Dorin w swym składzie zawiera takie substancje pomocnicze jak: laktoza jednowodna, maltodekstryna, skrobia kukurydziana, stearynian magnezu, laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cP, dwutlenek tytanu (E171), cytrynian sodu dwuwodny oraz makrogol 4000.

Dorin – dawkowanie

Opakowanie leku zawiera 21 drażowanych tabletek.  Każda z tabletek jest oznaczona dniem tygodnia, w którym powinna zostać przyjęta. Tabletki należy przyjmować każdego dnia o tej samej porze. Jedną tabletkę leku Dorin należy przyjmować każdego dnia przez kolejnych 21 dni, a następnie na 7 dni przerwać stosowanie leku. W ciągu tych 7 dni przerwy powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Najczęściej krwawienie pojawia się 2-3 dni po ostatnim przyjęciu leku. Kolejne opakowanie należy rozpocząć przyjmować 8 dnia i to niezaleznie od trwania krwawienia. Powyższe oznacza, że kolejne opakowanie należy rozpoczynać tego samego dnia każdego tygodnia oraz podobnie występowania krwawienia z odstawienia także w tych samych dniach każdego miesiąca. Jedynie przyjmowanie leku DOrin zgodnie z zaleceniami zapewnia zachowanie skutecznej antykoncepcji także podczas 7-dniowego okresu przerwy, gdy nie przyjmujemy tabletek.

Wskazania do stosowania Dorin

Dorin jest przeznaczony dla kobiet w wieku rozrodczym w zapobieganiu zajściu w ciążę oraz w leczeniu zmian trądzikowych o umiarkowanym nasileniu u kobiet, u których brak jest przeciwskazań do stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych a wcześniejsze miejscowe leczenie trądziku było nieskuteczne.

Przeciwskazania do stosowania Dorin

Bezwzględnie nie należy stosować leku Dorin:

 • przy przebytym udarze niedokrwiennym mózgu lub zawale serca
 • przy uczuleniu na etynyloestradiol, gestoden lub którykolwiek z substancji pomocniczych leku
 • jeżeli obecnie występuje (lub kiedykolwiek w przeszłości występował) zakrzep krwi w naczyniach żylnych nóg (zakrzepica żył głębokich), w płucach (zatorowość płucna) lub w innych organach
 • w przypadku zaburzeń wpływających na krzepliwość krwi – na przykład niedobór białka C, niedobór białka S, niedobór antytrombiny III, obecność czynnika V Leiden lub przeciwciał antyfosfolipidowych
 • przy planowym zabiegu chirurgicznym lub w sytuacji braku możliwości chodzenia przez długi czas
 • w przypadku występowania dusznicy bolesnej (choroba, która powoduje silny ból w klatce piersiowej i może być pierwszym objawem zawału serca) lub przy przemijającym napadzie niedokrwiennym
 • w przebiegu ciężkiej cukrzycy z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, bardzo wysokim ciśnieniu tętniczym krwi, bardzo wysokim stężeniu tłuszczów we krwi (cholesterolu lub trójglicerydów) oraz w przypadku hiperhomocysteinemii
 • przy zapaleniu trzustki związanym ze zwiększonym stężeniem tłuszczów we krwi
 • przy żółtaczce lub innej ciężkiej chorobie wątroby
 • w przypadku występowania guza piersi lub narządów płciowych
 • przy łagodnym lub złośliwym guzie wątroby
 • przy krwawieniu z narządów rodnych o nieznanej etiologii
 • przy zapaleniu wątroby typu C i przyjmowaniu leków zawierające ombitaswir/ parytaprewir/ rytonawir i dasabuwir
 • jeżeli kobieta jest w ciąży lub podejrzewa ciążę
Zobacz więcej  Liposukcja łydek - ciesz się smukłymi nogami

Ostrzeżenia dla leku

Należy każdorazowo poinformować lekarza przez rozpoczęciem przyjmowania leku Dorin jeśli u pacjentki aktualnie występują następujące objawy lub jeśli objawy pojawią sie lub nasilą w trakcie kuracji:

 • choroba Leśniowskiego – Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego, lub inne przewlekłe zapalne choroby jelit
 • zespół hemolityczno-mocznicowy
 • niedokrwistość sierpowatokrwinkową
 • toczeń rumieniowaty układowy
 • hipertriglicerydemia
 • żylaki, padaczka, rak piersi ( także w wywiadzie rodzinnym), zaburzenia wątroby lub pęcherzyka żółciowego
 • dziedziczna postać obrzęku naczynioruchowego
 • pacjentka jest bezpośrednio po porodzie lub ma planowany zabieg chirurgiczny i nie będzie w stanie chodzić przez dłuższy czas.

Dorin a ciąża

Leku Dorin bezwzględnie nie należy stosować w okresie ciąży, gdyż doustne środki antykoncepcyjne mogą źle wpływać na laktację. Jeśli kobieta zajdzie w ciążę w trakcie przyjmowania leku należy przerwać jego stosowanie. Szerokie badania kliniczne nie wykazały zwiększonego ryzyka występowania wad wrodzonych u noworodków, których matki stosowały doustne środki antykoncepcyjne przed zajściem w ciążę

Dorin – efekty uboczne

U kobiet stosujących doustną antykoncepcję występuje zwiększone ryzyko powstania zakrzepów krwi w żyłach (żylna choroba zakrzepowo-zatorowa) lub zakrzepów krwi w tętnicach (tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorowe).  Ponadto kobiety stosujące Dorin czasem uskarżają się na:  bóle głowy, wzrost masy ciała, nudności i bóle brzucha, ból piersi czy zmiany nastroju.

Dorin – interakcje

Należy zawsze poinformować swojego ginekologa o aktualnie przyjmowanych lekach. Niektóre leki mogą obniżać skuteczność działania leku Dorin. Należą do nich: prymidon, fenytoina, barbiturany,karbamazepina, okskarbazepina, topiramat oraz felbamat,ryfampicyna, czy inhibitory proteazy.  Nie należy także stosować leku Dorin jeśli pacjentka choruje na zapalenie wątroby typu C oraz przyjmuje leki zawierające ombitaswir, parytaprewir, rytonawir oraz  dasabuwir.

Jak uzyskać receptę online na Dorin?

Doustne środki antykoncepcyjne wydawane są wyłącznie na receptę. Jeśli jednak posiadasz Internetowe Konto Pacjenta, to w w Skyclinic po konsultacji telefonicznej z łatwością uzyskasz e-receptę. Skyclinic jest wyspecjalizowaną placówką medyczną i zapewnia wystawienie recepty online. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Zobacz więcej  Łupież pstry- objawy, diagnoza, leczenie, zapobieganie.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop