Blog

Zabieg liposukcji na duże krągłości – wszystko, co warto wiedzieć wcześniej

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zabieg liposukcji na duże krągłości – wszystko, co warto wiedzieć wcześniej

Coraz więcej osób walczy z otyłością, ale zwykle z małym skutkiem lub efektem jojo. Aktywność fizyczna może nie wystarczyć. Dlaczego tak się dzieje? Z różnych przyczyn. Na popularności zyskuje też chirurgia i medycyna estetyczna. Istnieje szereg kwestii, które należy rozważyć przed wyborem jednej metody nad drugą. Zabieg liposukcji choć jest kojarzony głównie z chirurgią, dziś jest uznawany jako bezpieczna metoda odsysania tkanki, która precyzyjnie usuwa kolejne warstwy bez użycia skalpela? Co warto wiedzieć przed tym zabiegiem?

Liposukcja sposobem na zbyt tkanki tłuszczowej – efekty zabiegu

Liposukcja to proces usuwania z ciała tłuszczu, który nie jest potrzebny. Jest to świetny sposób na utratę wagi, a zabieg ten można wykonać na twarzy, nogach, rękach, pośladkach i brzuchu.

Operację można przeprowadzić na następujących partiach:

1. pośladki,

2. uda,

3. kolana,

4. ramiona,

5. klatka piersiowa,

6. okolice bikini,

Usuwa zwiotczały, niepożądany tłuszcz z obszarów ciała, w których chcemy mieć jak najlepszy kształt.

Ilość tłuszczu, którą można usunąć, zależy od konkretnych potrzeb i celów pacjenta, a także od precyzji zastosowanej techniki liposukcji.

Liposukcja działa w celu redukcji cellulitu. Tkanka tłuszczowa charakterystyczna dla tego typu problemów jest usuwana tak samo jak każda ilość nadmiaru tkanki tłuszczowej.

W tej procedurze nadmiar tkanki tłuszczowej jest odsuwany na bok za pomocą minimalnych nacięć, które pozwalają na mniejszą ilość blizn i szybsze gojenie niż w przypadku innych rodzajów zabiegów liposukcji.

Nadmiar tłuszczu brzusznego może powodować ból pleców, który może być złagodzony przez liposukcję.

Jest to bardzo częsta dolegliwość wśród kobiet, które cierpią na tę przypadłość.

Nadmiar tłuszczu w jamie brzusznej może podnosić poziom ciśnienia krwi.

Niektórzy ludzie poddają się liposukcji z powodów estetycznych.

Inni potrzebują jej w celu leczenia określonych schorzeń.

Jeszcze inni potrzebują jej, aby poprawić swój wygląd i zmniejszyć ryzyko wystąpienia w przyszłości problemów zdrowotnych związanych z wagą. Skuteczność zabiegu liposukcji pozwoli pozbyć się znaczącego nadmiaru tkanki tłuszczowej – nawet do 7 kg.

Najbardziej skuteczne modelowanie ciała to skuteczna i bezpieczna metoda, która sprawia, że uzyskuje się większą elastyczność i nawodnienie organizmu.

Elastyczność i nawodnienie skóry są skutkiem usunięcia tkanki tłuszczowej i zwiększenia syntezy kolagenu.

Liposukcja – najbardziej skuteczne modelowanie sylwetki pozwala uniknąć mocno pofałdowanej obwisłej skóry.

Zabieg ten jest często czysto estetyczny, zredukowanie nadmiaru tłuszczu pozwala cieszyć się gładkim i schludnym ciałem.

Zobacz więcej  Jak pozbyć się swędzenia brody? Skuteczne metody łagodzenia swędzenia skóry brody

Liposukcja – wskazania i przygotowanie do zabiegu

Sprawdź u swojego lekarza, czy jesteś uprawniona do zabiegu liposukcji.

Można to zrobić przed udaniem się na zabieg, aby mieć pewność, że wcześniej uzyskasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Lekarz może również zalecić dodatkowe badania lub skierować Cię do innego specjalisty, który może pomóc w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów podczas zabiegu liposukcji.

Zidentyfikuj swój cel i określ, ile chcesz schudnąć podczas zabiegu liposukcji.

Wielkość utraty wagi, którą chcesz osiągnąć zależy od ogólnego stanu zdrowia Twojego organizmu oraz od tego, jak dobrze przestrzegałaś innych ograniczeń dietetycznych i nawyków ruchowych przed zabiegiem liposukcji.

Podczas konsultacji lekarz indywidualnie dobiera metodę i decyduje czy ktoś jest odpowiednim kandydatem do zabiegu liposukcji.

Informuje, ile tłuszczu można bezpiecznie odessać oraz jakiego efektu realistycznie można się spodziewać.

Lekarz opowiada jak wygląda przebieg zabiegu liposukcji w szczegółach, a następnie urządzeniem ssącym precyzyjnie usuwa kolejne warstwy niechcianego tłuszczu.

Jak liposukcja usuwa kolejne warstwy tkanki tłuszczowej?

Zabieg liposukcji wymaga pobytu w szpitalu.

Podczas tego etapu chirurdzy wykonują kolejne nacięcie na brzuchu pacjenta i odsysają pozostały tłuszcz, który nie został usunięty podczas zabiegu miejscowego.

Następnie usunie odpady z tego obszaru za pomocą rurek ssących zwanych kaniulami.

Proces ten może być powtarzany wielokrotnie, jeśli jest to konieczne do usunięcia całego tłuszczu.

Chociaż liposukcja jest skutecznym sposobem na zbyt duże krągłości, jest ona nieco bardziej skomplikowana niż zwykłe odchudzanie.

Utrata tłuszczu może być porównana do usuwania warstw cebuli. Każda warstwa reprezentuje obszar tłuszczu, więc istnieje wiele warstw do usunięcia. Wielkość obszaru, który chcesz usunąć, określi liczbę warstw, które należy usunąć.

Na przykład, pojedynczy zabieg spowoduje usunięcie około 1 kg tłuszczu, co oznacza, że aby usunąć 7 kg, należy usunąć 5-10 cienkich warstw.

Dlatego też, potrzeba wielu procedur i wielu dni, aby wykonać to zadanie.

Nieinwazyjna liposukcja infradźwiękowa N.I.L. sposobem na zbyt duże krągłości

Na czym polega fenomen liposukcji infradźwiękowej?

Tego rodzaju liposukcja sposobem na zbyt duże krągłości wyróżnia się tym, że wykorzystuje impulsy ultradźwiękowe są ogniskowane na obszarach docelowych i wywołują reakcje chemiczne, które prowadzą do eliminacji niepożądanych komórek tłuszczowych.

Najbardziej efektywne obszary redukcji tkanki tłuszczowej znajdują się na brzuchu, udach, ramionach, biodrach i pośladkach.

Ultradźwięki rozbijają komórki tłuszczowe poprzez efekt ogrzewania: powodują, że kwasy tłuszczowe rozrywają ich ściany błonowe.

Kwasy tłuszczowe są wchłaniane do wodnistej masy, która otacza błony komórkowe, a następnie w postaci płynnej emulsji są odsysane z użyciem specjalnego urządzenia.

Zobacz więcej  Białaczka: analiza objawów skórnych i ich znaczenia w diagnozie - wygląd i typowe objawy białaczki

Liposukcja infradźwiękowa nil pozwala na nieszkodliwe odsysanie tłuszczu z brzucha. Zwykle lekarz zaleci prowadzenie tego rodzaju operacji pod znieczuleniem miejscowym.

Jeśli chodzi o taki zabieg jak liposukcja wibracyjna znieczulenie tuminescencyjne może zostać zastosowane jako metoda na znieczulenie.

Jak wygląda zabieg liposukcji w gabinecie?

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem liposukcji w gabinecie, Twoja decyzja dotyczy nie tylko tego, ile będzie on kosztował.

Sama procedura może być kosztowna i może obejmować wiele wizyt w gabinecie i wizyt kontrolnych.

W procedurze, jaką jest zabieg liposukcji, pacjent przybywa do centrum chirurgii (szpitala) i otrzymuje znieczulenie.

Lekarz indywidualnie dobiera tę formę znieczulenia, która będzie odpowiednia w danym przypadku.

Następnie chirurg wykonuje małe nacięcie, a następnie do tkanki podskórnej wprowadzamy kaniulę, która wygląda trochę jak rurka do karmienia z małą końcówką ssącą na jednym końcu. Drugi koniec jest podłączony do urządzenia do liposukcji.

Lekarz zamyka to nacięcie szwami, zwykle po około 15 minutach. Następnie pacjent udaje się do domu, gdzie dochodzi do siebie przez około 24 godziny, po czym wraca do gabinetu na konsultację dotyczącą opieki pooperacyjnej.

W czasie konsultacji lekarz indywidualnie dobierze metody, które pozwolą na powrót do zdrowia. Zabieg trwa zwykle około 2 godzin i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym w tzw. sedacji. Chirurg oznacza specjalnym markerem na ciele pacjenta miejsca, z których będzie odsysany tłuszcz.

Przejrzyj listę rekomendowanych klinik i upewnij się, że gabinet, do którego idziesz wykorzystuje specjalistyczny sprzęt, a lekarz specjalista aparatem ssącym precyzyjnie usuwa tkankę tłuszczową.

Ile trwa powrót do zdrowia, jeśli zredukujemy nadmiar tkanki tłuszczowej?

Jednym z najczęstszych skutków ubocznych liposukcji jest zasinienie, które może być nieestetycznym objawem po zabiegu.

Siniaki mogą również wpływać na wygląd, co może nie być największym zmartwieniem, jeśli poddajesz się liposukcji, aby lepiej wyglądać, ale mogą one również sprawić, że będziesz wyglądać bardziej niezdrowo pod innymi względami.

Istnieją zabiegi, które można podjąć w celu zminimalizowania siniaków i obrzęków. Większość pacjentów zauważy to po powrocie do pracy po zabiegu.

Jednak może być również konieczne przyjmowanie leków, które pomogą utrzymać siniaki na dystans podczas rekonwalescencji.

Czas rekonwalescencji różni się w zależności od ilości usuniętego tłuszczu.

Im więcej tłuszczu zostanie usunięte, tym dłużej potrwa powrót krążenia do normy w obszarze, z którego został on usunięty oraz w obszarach go otaczających.

Zobacz więcej  Zabiegi na zmarszczki wokół oczu: Pozbywanie się kurzych łapek - domowe sposoby i profesjonalne zabiegi

Tkanka tłuszczowa potrzebuje czasu, aby się unormować. Zostają uszkodzone okoliczne tkanki i nerwy, ale nie jest to nic groźnego dla zdrowia.

Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci oczekują, że rezultaty będą widoczne w ciągu kilku tygodni. Jednak czas potrzebny na pełną regenerację organizmu zależy od kilku czynników.

Jeśli w tym samym czasie poddajesz się również innym zabiegom, takim jak zastrzyki z botoksu lub plastyka brzucha, gojenie się tych procedur może potrwać dłużej.

Zwykle powrót do pełnego zdrowia trwa kilka miesięcy.

Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące procesu rekonwalescencji lub jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w rekonwalescencji, porozmawiaj z chirurgiem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu.

Przeciwwskazania – kiedy zabieg liposukcji nie będzie odpowiedni?

Przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji jest stan chorobowy, który sprawia, że zabieg jest niewłaściwy. Do takich schorzeń należą:

1. Niektóre rodzaje nowotworów skóry.

2. Czynne krwawienie i problemy z krzepnięciem krwi.

3. Zakażenia w innych częściach ciała, takie jak ropnie lub zapalenie tkanki łącznej.

4. Martwicze zapalenie powięzi.

5. Poważne obrażenia twarzy spowodowane wypadkami lub urazami, które wpływają na oddychanie, połykanie i ruchy gałek ocznych, takie jak poważne rany tkanek.

6. Choroby serca i krążenia, które mogą prowadzić do upośledzenia krążenia w dłoniach i stopach; choroby te obejmują chorobę wieńcową (upośledzenie przepływu krwi), niewydolność serca (niskie ciśnienie krwi) i kardiomiopatię (zaburzenie pracy mięśnia sercowego). Odradza się zabieg osobom cierpiącym na choroby serca.

7. Pewne schorzenia, takie jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi. Nie zaleca się zabiegu cukrzykom oraz osobom cierpiącym na zaawansowaną otyłość.

Zabiegowi nie powinny poddać się osoby z kłopotami zdrowotnymi spowodowanymi ogólną nadwagą, kobiety w ciążę i kobiety karmiące piersią.

Inne osoby mogą liczyć na zadowolenie ze względu na naturalnie większą elastyczność skóry.

Choroby układu sercowo naczyniowego sprawiają, że tkanka tłuszczowa powinna być redukowana w tradycyjny sposób.

Ceny i przeciętne koszty liposukcji

Liposukcja – odsysanie tłuszczu to metoda odsysania tkanki tłuszczowej.

Idealna procedura wykorzystuje nowoczesne technologie medyczne – pozwalają wykorzystać fale ultradźwiękowe. Najlepsza metoda będzie nieco droższa od tradycyjnej chirurgii.

Liposukcja laserowa (modelowanie ciała) zwykle kosztuje od 3 do 15 tys złotych.

Cena zależy to od tego, czy liczymy jedynie na miejscowe czy bardziej ogólne usuwanie takich problemów jak tkanka tłuszczowa.

Kompletne modelowanie sylwetki zwykle wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów.

Pamiętaj, że liposukcja jest zabiegiem modelującym sylwetkę, a nie zabiegiem odchudzającym.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop